10 najdroższych stanów w USA do zakupu nieruchomości w 2022r

Ceny nieruchomości w USA

Zastanawiasz się nad zakupem nieruchomości w USA? Floryda wydaje Ci się droga do zakupu nieruchomości? Floryda jest ciągle jednym z tańszych stanów pod względem cen nieruchomości.
Przekonaj się jak prezentują się ceny nieruchomości w USA w chwili obecnej. Dziś prezentujemy 10 najdroższych stanów w USA pod względem cen nieruchomości. Gdzie jest najdrożej w Stanach. To prawda, ceny nieruchomości w USA w tej chwili są wysokie, ale także zwroty z inwestycji poszybowały w górę. Wynajmy nieruchomości także wzrosły bardzo dużo. Nawet więcej, niż średnia płaca w Stanach Zjednoczonych.


Nieruchomości Nowy Jork


Dość istotne informacje, jeżeli zamierzasz zainwestować w USA, kupić tutaj dom lub apartament. Zainwestować „po wynajem” albo kupić nieruchomość wakacyjną w USA.
Podstawowa wiedza o tym, które stany są drogie, a które stany mają tanie nieruchomości, jest niezbędna dla każdego inwestora lub osoby zainteresowanej amerykańskim rynkiem nieruchomości.

Średnia cena domu w Stanach Zjednoczonych wynosiła 374.900 USD na drugi kwartał 2021 r.
Ceny mieszkań wzrosły o 16,2% od 2020 do 2021 roku.
Mediana ceny domu w USA wzrosła o 416% od 1980 do 2020 roku.

10 najdroższych stanów do zakupu domu w USA w roku 2022

HAWAJE

Jest to jedyny stan leżący poza kontynentem Ameryki Północnej, jedyny stan wyspiarski i jedyny stan w tropikach. Hawaje są również jednym z kilku stanów w USA, które kiedyś były niepodległym państwem. Spośród 50 stanów USA, Hawaje są ósmym pod względem powierzchni i 11 stanem najmniej zaludnionym, ale za to 13 najgęściej zaludnionym stanem, z populacją 1,4 miliona mieszkańców.

Dwie trzecie ludności Hawajów mieszka na wyspie Oahu, gdzie znajduje się stolica stanu i największe miasto, Honolulu. Hawaje, historycznie zdominowane przez gospodarkę plantacyjną, pozostają głównym eksporterem produktów rolnych ze względu na żyzną glebę i wyjątkowo tropikalny klimat wysp. Od połowy XX wieku  gospodarka Hawajów stopniowo się dywersyfikowała, a turystyka i obrona militarna stały się dwoma największymi sektorami tego wyspiarskiego stanu.

Kto kupuje nieruchomości na Hawajach? Kto przeprowadza się do tego stanu i dlaczego? Stan przyciąga nie tylko inwestorów w nieruchomości, ale przede wszystkim turystów, surferów i naukowców z całego świata, swoją różnorodną scenerią przyrody, ciepłym klimatem tropikalnym, obfitością publicznych plaż, oceanicznym otoczeniem, aktywnymi wulkanami i krystalicznie czystym niebem na Big Island. Na Hawajach znajduje się baza amerykańskiej Floty Pacyfiku. To największe na świecie dowództwo marynarki wojennej, a także 75.000 pracowników Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych.

 • Stanowa mediana ceny sprzedaży: 856 tys. USD

 • Stanowa mediana ceny sprzedaży do dochodu gospodarstwa domowego: 9,2x

 • Mediana ceny sprzedaży nieruchomości w Honolulu: 1,38 mln USD

 • Mediana ceny sprzedaży w Honolulu do dochodu gospodarstwa domowego: 9,8x

Nieruchomości na Hawajach w USA
Nieruchomości na Hawajach w USA – Waikiki Beach

WYOMING

Dziesiąty co do wielkości stan w USA pod względem obszaru. Wyoming jest również najmniej zaludnionym i posiada najmniejszą gęstość zaludnienia w kontynentalnych Stanach Zjednoczonych. Przewiduje się, że przyszły wzrost liczby miejsc pracy w ciągu najbliższych dziesięciu lat wyniesie 13,3%, czyli mniej niż średnia w USA wynosząca obecnie 33,5%.
Wyoming to amerykański stan, którego siła robocza, opiera się głównie na wydobyciu minerałów, na turystyce i rolnictwie. Przemysł Wyoming ucierpiał bardziej niż inne sektory z powodu pandemii. Wyoming wydobywa prawie 40% krajowego węgla w USA, co czyni go czołowym producentem węgla kamiennego w kraju.

 • Stanowa mediana ceny sprzedaży nieruchomości w Wyoming: 643 tys. USD

 • Stanowa mediana ceny sprzedaży do dochodu gospodarstwa domowego: 9,6x

 • Średnia cena sprzedaży w Cheyenne: 377 tys. USD

 • Mediana ceny sprzedaży Cheyenne do dochodu gospodarstwa domowego: 4,4x

Wyoming nieruchomości w USA
Stan Wyoming – nieruchomości w USA

MASSACHUSETTS

Nieruchomości w Massachusetts. Stan Massachusetts jest najbardziej zaludnionym stanem w regionie Nowej Anglii w USA, a jego stolica Boston, jest najbardziej zaludnionym miastem w Nowej Anglii. Massachusetts jest domem dla 2 najbardziej cenionych instytucji akademickich na świecie, Harvardu i MIT. Jest to trzeci, najgęściej zaludniony stan w Stanach Zjednoczonych. Jest 15 stanem pod względem ilości ludności a dopiero 44 pod względem wielkości stanem w USA. Czyli mały stan a gęsto zaludniony z największym miastem Bostonem.
Kluczowe sektory ekonomii Massachusetts obejmują szkolnictwo wyższe, biotechnologię, technologię informacyjną, finanse, opiekę zdrowotną, turystykę, produkcję i obronność. Tzw. korytarz „Route 128” i Greater Boston, nadal są głównymi ośrodkiem inwestycji venture capital w USA.

 • Stanowa mediana ceny sprzedaży nieruchomości: 608 tys. USD

 • Stanowa mediana ceny sprzedaży do dochodu gospodarstwa domowego: 6,4x

 • Średnia cena sprzedaży w Bostonie: 659 tys. USD

 • Mediana ceny sprzedaży w Bostonie do dochodu gospodarstwa domowego: 5,8x

Boston nieruchomości
Boston nieruchomości

ALASKA

Nieruchomości na Alasce w USA. Największy pod względem obszaru stan w Stanach Zjednoczonych. Alaska jest większa od trzech stanów: Kalifornii, Montany i Teksasu – razem wziętych. Alaska jest trzecim najmniej i najrzadziej zaludnionym stanem w USA. Prawie połowa ludności Alaski mieszka w mieście Anchorage. Ropa naftowa została odkryta w Prudhoe Bay w 1968 roku, a rurociąg Trans-Alaska Pipeline został ukończony w 1977 roku. Od tego czasu, zasoby te stanowią około 90% gospodarki całego stanu.

 • Stanowa mediana ceny sprzedaży nieruchomości na Alasce: 593 tys. USD

 • Stanowa mediana ceny sprzedaży do dochodu gospodarstwa domowego: 7,4x

 • Średnia cena sprzedaży nieruchomości w Anchorage: 616 tys. USD

 • Mediana ceny sprzedaży do dochodu gospodarstwa domowego: 6,1x

Anchorage nieruchomości Alaska
Anchorage nieruchomości Alaska

CONNECTICUT

Nieruchomości w stanie Connecticut. Stan Connecticut jest trzecim najmniejszym stanem pod względem obszaru w USA. Natomiast jest 29 – najbardziej zaludnionym i czwartym – najgęściej zaludnionym z wszystkich pięćdziesięciu stanów USA. Historycznie stan ten jest częścią Nowej Anglii, a także obszaru trzech stanów z Nowym Jorkiem i New Jersey, które razem tworzą metropolię Nowy Jork.
Nazwa stanu pochodzi od rzeki Connecticut, która przecina cały stan. Pojawienie się mediów cyfrowych miało ogromny wpływ na gospodarkę Connecticut, z ponad 1200 firmami związanymi z mediami cyfrowymi zlokalizowanymi w stanie, w tym gigantem mediów sportowych ESPN.
Inne najważniejsze branże w tym stanie, które napędzają gospodarkę, to zaawansowana produkcja, biologia, zielone technologie, ubezpieczenia i usługi finansowe. Firmy z listy Fortune 500 mają swoje siedziby w Connecticut. Obejmują firmy ubezpieczeniowe Aetna i Cigna, a także Charter Communications i Pitney Bowes.

 • Stanowa mediana ceny sprzedaży nieruchomości: 570 tys. USD

 • Stanowa mediana ceny sprzedaży do dochodu gospodarstwa domowego: 6,8x

 • Średnia cena sprzedaży w Bridgeport: 969 tys. USD

 • Mediana ceny sprzedaży Bridgeport do dochodu gospodarstwa domowego: 8,0x

Connecticut nieruchomości
Connecticut nieruchomości

WASHINGTON

Stan Washington i nieruchomości. Waszyngton jest 18 co do wielkości stanem w USA, o powierzchni 71.362 mil kwadratowych, i 13 najbardziej zaludnionym stanem. Z ponad 7,7 milionami ludności. Około 60% mieszkańców Waszyngtonu mieszka w obszarze metropolitalnym Seattle, centrum transportu, biznesu i przemysłu wzdłuż Puget Sound, zatoki Pacyfiku składającej się z licznych wysp, głębokich fiordów i zatok wyrzeźbionych przez lodowce.

Stan Waszyngton jest znany przede wszystkim jako miejsce narodzin kawiarni Starbucks (już w tej chwili jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie), samolotów Boeing i oczywiście Microsoft. Ze względu na swoje przybrzeżne położenie, Waszyngton jest kluczowym eksporterem dla całych Stanów Zjednoczonych, w szczególności sprzętu transportowego.
Ponadto Waszyngton ma kluczowe znaczenie dla krajowego przemysłu spożywczego i rolniczego, wytwarzając 70% jabłek w kraju, a także prowadząc w rankingach w produkcji mleka, ziemniaków i bydła. Przemysł lotniczy jest głównym motorem gospodarczym tego stanu. Sektor wojskowy i obronny zatrudnia drugą co do wielkości liczbę ludzi w Waszyngtonie, z ponad 127.000 pracownikami w służbach, rezerwami, strażnikami i personelem cywilnym.
Inne branże gospodarki tego stanu to przemysł morski, technologiczny i czysta energia.

 • Stanowa mediana ceny sprzedaży nieruchomości w Washington: 566 tys. USD

 • Stanowa mediana ceny sprzedaży do dochodu gospodarstwa domowego: 6,5x

 • Średnia cena sprzedaży w Seattle: 721 tys. USD

 • Średnia cena sprzedaży w Seattle do dochodu gospodarstwa domowego: 6,2x

Seattle nieruchomości
Seattle nieruchomości

KALIFORNIA

Nieruchomosci w Kalifornii. Z ponad 39,5 milionami mieszkańców (tymi policzonymi), na około 163.696 milach kwadratowych, jest to najbardziej zaludniony i trzeci co do wielkości stan USA, pod względem obszaru. Jest również najbardziej zaludnionym stanem w Ameryce Północnej i 34 najbardziej zaludnionym regionem na świecie. Obszar Greater Los Angeles i San Francisco Bay Area, to drugi i piąty najbardziej zaludniony region miejski w kraju, przy czym ten pierwszy ma ponad 18,7 miliona mieszkańców, a drugi ponad 9,6 miliona mieszkańców.
Osoby o bardzo wysokich dochodach w Kalifornii, począwszy od celebrytów filmowych i telewizyjnych w Los Angeles, po gigantów technologicznych w Dolinie Krzemowej, są mocno opodatkowani w tym stanie, w którym znajduje się największa branża rozrywkowa i modowa w kraju.
Jednak inne branże przynoszą więcej pieniędzy: oprócz nieruchomości, największy wkład w gospodarkę państwa ma przemysł komputerowy i elektroniczny.

 • Stanowa mediana ceny sprzedaży nieruchomości w Kalifornii: 544 tys. USD

 • Stanowa mediana ceny sprzedaży do dochodu gospodarstwa domowego: 5,9x

 • Średnia cena sprzedaży nieruchomości w Los Angeles: 827 tys

 • Mediana ceny sprzedaży w Los Angeles do dochodu gospodarstwa domowego: 10,3x

Kalifornia nieruchomości
Kalifornia nieruchomości w Los Angeles

KOLORADO

Nieruchomości w stanie Kolorado. Kolorado jest ósmym co do wielkości stanem w USA i 21 najludniejszym stanem USA, z populacją 5.773.714. Miasto Denver to stolica i najbardziej zaludnione miasto w stanie Kolorado. Kolorado jest domem dla jednych z najwyższych gór w kraju i ma najwyższe średnie położenie nad poziomem morza ze wszystkich stanów USA. Turystyka odgrywa ogromną rolę w gospodarce tego stanu.
Turyści przyjeżdżają do tego stanu na narty, przybywający do Aspen i Vail. Entuzjaści wycieczek po górach, podróżują w Góry Skaliste lub na Wielkie Równin.
Kolorado i Waszyngton, były pierwszymi stanami, które zalegalizowały marihuanę. Według Departamentu Skarbu stanu Kolorado w 2020 roku ta branża wygenerowała ponad 387 milionów dolarów dochodów podatkowych.
Historycznie stan był bogaty w rolnictwo, hodowlę i wydobycie minerałów. Oprócz turystyki rozwijająca się scena technologiczna wspiera stan gospodarki i obecność wojska, w tym Akademii Sił Powietrznych USA.

 • Stanowa mediana ceny sprzedaży nieruchomości w Kolorado: 540 tys

 • Stanowa mediana ceny sprzedaży do dochodu gospodarstwa domowego: 6,4x

 • Średnia cena sprzedaży nieruchomości w Denver: 620 tys

 • Mediana ceny sprzedaży w Denver do dochodu gospodarstwa domowego: 5,9x

Kolorado nieruchomości
Kolorado nieruchomości

OREGON

Nieruchomości w Oregonie. Stan Oregon jest dziewiątym co do wielkości i 27 najbardziej zaludnionym stanem USA. Stolica, miasto Salem, jest drugim najbardziej zaludnionym miastem w Oregonie, liczącym 169.798 mieszkańców.
Portland, z liczbą ludności 647.805, zajmuje 26 miejsce wśród największych, amerykańskich miast. Historycznie gospodarka nadbrzeżnego stanu Oceanu Spokojnego opierała się na rybołówstwie, drewnie i rolnictwie śródlądowym. W czasach współczesnych przechodzi do branż usługowych i produkcyjnych. Co najważniejsze, hrabstwa wokół Portland przyciągnęły rozwijający się przemysł zaawansowanych technologii.
Oregon należy do stanów najbardziej zależnych od handlu. Wartość eksportu z Oregonu do innych krajów przekroczyła 18 miliardów dolarów rocznie. Wiodące w stanie produkty szklarniowe i szkółkarskie, bydło i cielęta, mleko, siano, nasiona traw i pszenica generują ponad 4 miliardy dolarów rocznie przychodu. Stan Oregon uprawia również prawie wszystkie orzechy laskowe spożywane w Stanach Zjednoczonych. Oregon jest również czołowym producentem drewna w sąsiednich Stanach Zjednoczonych, a przemysł drzewny zdominował gospodarkę stanu od początku XX wieku.

 • Stanowa mediana ceny sprzedaży nieruchomości w Oregonie: 534 tys. USD

 • Mediana ceny sprzedaży do dochodu gospodarstwa domowego: 7,1x

 • Mediana ceny sprzedaży w Portland: 563 tys. USD

 • Mediana ceny sprzedaży w Portland do dochodu gospodarstwa domowego: 5,8x

Oregon nieruchomości
Oregon nieruchomości

NOWY JORK

Nieruchomości w Nowym Jorku. Jedno z najdroższych miast na świecie. Także pod względem cen nieruchomości, nie wspominając o kosztach utrzymania nieruchomości. Nie jest tajemnicą, że domy i mieszkania w stanie Nowy Jork są jednymi z najdroższych na całym świecie, zwłaszcza w najbardziej popularnych dzielnicach Nowego Jorku. Z całkowitą powierzchnią 54556 mil kwadratowych, Nowy Jork jest 27 największym stanem w USA. Jego populacja, przekraczająca 20 milionów ludzi w 2020 roku, czyni go czwartym najbardziej zaludnionym stanem w USA. Dwie trzecie populacji stanu mieszka w obszarze metropolitalnym Nowego Jorku.

Zainteresuje Cię także: nieruchomości w Nowym Jorku dla polskiego inwestora

Z szacowaną populacją 8,36 miliona (tych policzonych) w 2019 roku, Nowy Jork jest najbardziej zaludnionym miastem w Stanach Zjednoczonych i główną bramą dla imigracji do Stanów Zjednoczonych. Obszar metropolitalny Nowego Jorku jest jednym z najbardziej zaludnionych na świecie. Nowy Jork, globalne miasto, jest siedzibą Kwatery Głównej ONZ i został opisany jako kulturalna, finansowa i medialna stolica świata, a także najpotężniejsze gospodarczo miasto na świecie. Przemysł, z którego najbardziej znany jest Nowy Jork – świat finansów Wall Street – pochodzi z epoki rewolucji amerykańskiej. Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych o kapitalizacji rynkowej przekraczającej 20 bilionów dolarów jest największą giełdą na świecie.

 • Stanowa mediana ceny sprzedaży nieruchomości w stanie Nowy Jork: 527 tys. USD

 • Stanowa mediana ceny sprzedaży do dochodu gospodarstwa domowego: 6,7x

 • Średnia cena sprzedaży w Nowym Jorku: 581 tys. USD

 • Mediana ceny sprzedaży w Nowym Jorku do dochodu gospodarstwa domowego: 6,8x

Nowy Jork nieruchomości USA
Nowy Jork nieruchomości USA

Compare listings

Porównać
Otwórz chat
1
Zapraszam do rozmowy na chacie na żywo
Witam serdecznie z Florydy!
Tutaj Anna Zalewska. W czym mogę pomóc?