10 NAJWIĘKSZYCH SZPITALI W MIAMI

10 największych szpitali w Miami. Floryda, potocznie nazywana Słonecznym Stanem, to ponad 21 milionów mieszkańców. Przez ostatnie 100 lat Floryda przeszła ogromne zmiany gospodarcze i z praktycznie spokojnego, wręcz dziewiczego miejsca na mapie Stanów Zjednoczonych, stała się turystycznym gigantem na skalę świata. Nic dziwnego, Floryda to ponad 150 obszarów chronionych, w tym parki narodowe i rezerwaty, wspaniałe plaże i jak potoczna nazwa Florydy wskazuje – gwarant słonecznej pogody. Nic dziwnego, że Florydę odwiedzają miliony osób rocznie.

Szpitale w Miami

Floryda może pochwalić się dużymi miastami, ale również tymi mniejszymi, nieco spokojniejszymi, równie chętnie odwiedzanymi. Jedną z często wybieranych destynacji podróży jest aglomeracja Miami, gdzie nie tylko odpoczniecie na słonecznych plażach, poczujecie zgiełk amerykańskiego miasta, ale również możecie obcować z przyrodą, choćby w oddalonym o nie całe 40 kilometrów od centrum, Parku Everglades.

Szpitale w Miami

Jesteś z Polski i szukasz szpitala

W tak tłumnie zamieszkałych miastach, dodatkowo odwiedzanych przez turystów nie może zabraknąć infrastruktury, która spełni wszelkie oczekiwania mieszkańców i przybyłych gości. Do takiej infrastruktury nie zaliczamy tylko komunikacji miejskiej, pięknych plaż, czy sklepów i hoteli, ale również szpitale, których nie może zabraknąć. W aglomeracji Miami można naliczyć około dwudziestu, mniejszych i większych szpitali, które będą gotowe pomóc w razie potrzeby. Wybierając się w jakąkolwiek podróż, warto wiedzieć gdzie znajdują się najbliższe centra pomocy i jednostki specjalistyczne, bo nigdy nie wiemy co nas może spotkać, a w przypadku nagłego zachorowania czy nieszczęśliwego wypadku, w nerwach trudniej szukać potrzebnych informacji.

10 największych szpitali w Miami

Jackson Memorial Hospital

Adres: 1611 NW 12th Avenue
US- 33136-1094 Miami
Numer telefonu: +1 305 585-1111
Ilość łóżek: 1547

Jest to szpital trzeciego stopnia referencyjności, o charakterze non-profit, jest głównym szpitalem klinicznym Szkoły Medycznej Uniwersytetu Miami i jednocześnie największym szpitalem w Stanach Zjednoczonych. W szpitalu obecne są oddziały: neurochirurgii, radiologii, urazowy, medycyny hiperbarycznej, położnictwa, pediatrii, neurologii, ortopedii, transplantologii, pulmonologii i urologii. Szpital założono w 1918 roku i do dzisiejszego dnia cieszy się dobrą opinią.

Jackson Memorial Hospital
Jackson Memorial Hospital

Baptist Hospital Of Miami

Adres: 8900 North Kendall Drive
US- 33176-2197 Miami
Numer telefonu: +1 786 596-1960
Ilość łóżek: 850

Jest to drugi co do wielkości szpital w aglomeracji Miami, szpital o charakterze non-profit, założony w 1960 roku. Znajdują się tu oddziały kardiologii, położnictwa, reumatologii, chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej, ortopedii, fizykoterapii, hematologii, cukrzycy, padaczki, urologii, oraz urazowy.

Szpital Miami
Baptist Hospital Of Miami

Cedars Medical Center

Adres: 1400 NW 12th Avenue
US- 33136-1003 Miami
Numer telefonu: +1 305 325-5511
Ilość łóżek: 525

Trzeci co do wielkości szpital w Miami to szpital związany ze szkołą wyższą Miller School of Medicine. Ponad 100 specjalistów pracuje między innymi na oddziałach neurologii, pediatrii, chirurgii, urazowym, okulistyki, ginekologii, onkologii i kardiologii.

Cedars Medical Center in Miami
Cedars Medical Center w Miami

HCA Florida Mercy Hospital

Adres: 3663 South Miami Avenue
US- 33133-4237 Miami
Numer telefonu: +1 305 854-4400
Ilość łóżek: 488

Szpital intensywnej opieki, założony w 1950 roku, do momentu przejęcia szpitala przez HCA, był to jedyny katolicki szpital w hrabstwie, prowadzony przez siostry zakonne. Przed przejęciem zaliczał się do Catholic Health East. HCA to amerykański, komercyjny operator placówek opieki zdrowotnej, działający w Stanach Zjednoczonych od 1968 roku. Dziś szpital może pochwalić się oddziałami kardiologii, gastrologii, onkologii, ortopedii, urologii, urazowym, pediatrii, pulmonologii, ginekologii i oddziałem zaburzeń snu.

Mercy Hospital Miami
HCA Florida Mercy Hospital

South Miami Hospital

Adres: 6200 SW 73rd Street
US- 33143-9990 Miami
Numer telefonu: +1 786 662-4000
Ilość łóżek: 453

Szpital założony w 1959 roku specjalizuje się w chirurgii robotycznej, chirurgii odchudzającej, położnictwie i kardiologii. Oddział położnictwa jest częścią Centrum dla Kobiet i Niemowląt, które jako pierwsze na Florydzie uzyskało certyfikat TJC dla przedwczesnych porodów i opieki nad wcześniakami.

South Miami hospital
South Miami hospital

HCA Kendall Regional Medical Center

Adres: 11750 Bird Road
US- 33175-3530 Miami
Numer telefonu: +1 305 223-3000
Ilość łóżek: 447

Jest to kolejny szpital należący do komercyjnego właściciela – HCA, szpital zapewnia kompleksową opiekę w nagłych wypadkach, opiece nad zdrowiem psychicznym, chirurgii, pediatrii i ortopedii.

HCA Kendall Regional Medical Center
HCA Kendall Regional Medical Center

North Shore Medical Center

Adres: 1100 NW 95th Street
US- 33150-2098 Miami
Numer telefonu: +1 305 835-6000
Ilość łóżek: 357

Szpital jest szpitalem klinicznym i kompleksowym ośrodkiem udarowym w Miami. Szpital zatrudnia ponad 400 lekarzy i 700 pozostałych pracowników. Rocznie obsługuje około 80 tysięcy pacjentów na oddziałach kardiologii, ortopedii, onkologii i położnictwa. W szpitalu działa całodobowy ostry dyżur.

North Shore Medical Center
North Shore Medical Center

Veterans Affairs Medical Center

Adres: 1201 NW 16th Street
US- 33125-1624 Miami
Numer telefonu: +1 305 575-7000
Ilość łóżek: 339

W Miami Veterans Affairs Health System zespoły opieki zdrowotnej opiekują się weteranami, ich rodzinami i opiekunami. Szpital zajmuje się podstawową opieką zdrowotną, opieką nad zdrowiem psychicznym i opieką specjalistyczną na oddziałach kardiologii, dermatologii, stomatologii, okulistyki, ortopedii,  protetyki, urologii, nefrologii i neurologii.

Veterans Affairs Medical Center
Veterans Affairs Medical Center

Miami Children’s Hospital

Adres: 3100 SW 62nd Avenue
US- 33155-3009 Miami
Numer telefonu: +1 305 666-6511
Ilość łóżek: 249

Szpital dziecięcy został założony w 1950 roku i dziś jest liderem w pediatrii. Ponad 40 specjalistów leczy dzieci na oddziałach neonatologii, neurologii, ortopedii, stomatologii, psychiatrii, nagłych urazów, pulmonologii i urologii. Do tego szpitala docierają także polskie dzieci ze skomplikowanymi schorzeniami.

Miami Children's Hospital
Miami Children's Hospital

Jackson South Community Hospital

Adres: 9333 SW 152nd Street
US- 33157-1780 Miami
Numer telefonu: +1 305 251-2500
Ilość łóżek: 233

Szpital może pochwalić się rozbudowanymi oddziałami neurologii, ortopedii, kardiologii, neuropsychologii, onkologii, oraz urologii. Jeden z najnowocześniejszych szpitali na Florydzie wyspecjalizowany w powyższych dziedzinach medycyny. Lekarze z całego świata, choć dominuje język angielski i hiszpański.

Jackson South Community Hospital
Jackson South Community Hospital

Pozostałe, mniejsze szpitale w Miami

 • Bascom Palmer Eye Institute-Anne Bates Leach Eye Hospital
 • Health South Rehabilitation Hospital
 • Integris Baptist Regional Health Center
 • Metropolitan Hospital Of Miami
 • Miami Jewish Home And Hospital For Aged
 • Select Specialty Hospital Of Miami
 • Osawatomie State Hospital
 • Sister Emmanuel Hospital For Continuing Care
 • University Of Miami Hospital And Clinics
 • West Gables Rehabilitation Hospital

Ubezpieczenie medyczne w podroży do USA

Warto pamiętać, że jeśli jesteście turystami i pochorujecie się w Stanach Zjednoczonych, będziecie musieli zapłacić za większość przypadków hospitalizacji, czy pomocy medycznej. Wezwanie karetki może kosztować Was kilkaset dolarów, rutynowe badania krwi około tysiąca, w przypadku złamania kończyny lub jej zwichnięcia koszt hospitalizacji może sięgać nawet trzech tysięcy dolarów, leczenie operacyjne może Was kosztować nawet pięć tysięcy dolarów.

Tutaj niestety nie obowiązuje EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, jak sama nazwa wskazuje, obowiązuje ona w Europie. Jeśli nie pracujecie w Stanach Zjednoczonych i nie jesteście ubezpieczeni przez pracodawcę, podróżujecie po Stanach Zjednoczonych dla przyjemności, warto zakupić turystyczne ubezpieczenie na zdrowie i życie.

Zainteresuje Cię także: samochodem po USA

Koszt takiego ubezpieczenia waha się od 60 to 200zł, jeśli wybierzemy ubezpieczenie na tydzień i zobowiążemy się do nieuprawiania ekstremalnych sportów. Jeśli wyjeżdżacie na dwa, trzy tygodnie, kwota ta będzie oczywiście wyższa, ale jest znacznie niższa niż prywatny koszt leczenia w Stanach Zjednoczonych.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

 1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
 2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
 3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
 4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
 5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
 6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
 7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
 8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
 9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
 10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?