ATRAKCJE TURYSTYCZNE CORAL GABLES MIAMI

Atrakcje turystyczne Coral Gables Miami. Numer jeden to ZOO w Miami. Podczas pobytu w Miami nie przegap tej fantastycznej atrakcji turystycznej, doskonała okazja do spędzenia całego dnia z rodziną i odwiedzenie ogrodu zoologicznego w Miami. Wedle przewodników po Stanach Zjednoczonych ZOO w Miami to jedne z najlepszych ogrodów zoologicznych w Stanach Zjednoczonych, porównywane jest do ogrodu zoologicznego w San Diego w Kalifornii. ZOO w Miami leży oddalone o 14 mil od Coral Gables, na obrzeżach Miami. Miami ZOO zgromadziło ponad 2000 zwierząt i mieści się na 320 akrach powierzchni.

Ponad 2000 gatunków zwierząt

Wśród 2000 egzemplarzy zwierząt, aż 40 należy do gatunków zagrożonych wyginięciem. Nie tylko zwierzęta z Florydy, bo ZOO w Miami może się poszczycić wspaniałymi roślinami, palmami i egzotycznymi drzewami na terenie ogrodu, na które również warto zwrócić uwagę podczas zwiedzania ZOO. Szczególnie zwróć uwagę na bogactwo palm i różnorodność odmian drzew palmowych. Jak wiemy, na świecie istnieje ponad 200 gatunków palm.

Miami ZOO
Miami ZOO

Ogród Zoologiczny w Miami

ZOO w Miami położone jest na wyspie otoczonej wodnymi fosami, na terenach tak charakterystycznych dla południowej Florydy. Jedna z części ZOO nazywa się Amazon and Beyond, to chyba najciekawsza część ogrodu zoologicznego w Miami. Tutaj utworzono wilgotny las równikowy przypominający Amazonię. Tutaj na 27 akrach żyje 600 zwierząt typowych dla tej tropikalnej strefy klimatycznej.

Zainteresuje Cię także: klimat Florydy

W tym miejscu można zobaczyć anakondę, jaguary, orły południowo amerykańskie i inne gatunki zwierząt charakterystyczne dla Amazonii w Ameryce Południowej. W części zwanej Samburu Station możesz karmić egzotyczne zwierzęta, od słoni po afrykańskie żyrafy.

Egzotyczne ptaki

Kolejna część ogrodu zoologicznego w Miami poświęcona jest ptakom. W części o nazwie Wing of Asia znajduje się 300 egzotycznych ptaków, reprezentujących 70 gatunków ptactwa z każdego zakątka globu, nie tylko z Azji, jak sugerowałaby nazwa.

Powiązany temat: gatunki żółwi występujące na Florydzie

Kolejna część ogrodu to część interaktywna, przeznaczona również dla dzieci. Tutaj można nawet dotknąć aligatora charakterystycznego gatunku krokodyla z Florydy i zetknąć się z gatunkami zwierząt typowych tylko dla Florydy. Warto także zajrzeć do Ecology Theater. 
Jednym słowem, wizyta w ogrodzie zoologicznym w Miami to wspaniałe doświadczenie nie tylko dla dzieci, ale i dla całej rodziny na całodniową wycieczkę w tym urokliwym zakątku tego pięknego miasta na południu Florydy.

Mapa zoo miami

Adres ZOO Miami

Ogród zoologiczny w Miami
Adres: 
1 Zoo Boulevard 
12400 S.W. 152 Street

Miami, FL 33177
USA

Ceny biletów i godziny otwarcia

Ceny biletów: Dorośli 15.95$, dzieci w wieku od 3 do 12 lat 11.95$

Bilety do ZOO w Miami można kupić na stronie internetowej: www.zoomiami.org
Godziny otwarcia Miami ZOO:
od 9.30 do 17.30.
Ostatnie wejście o 16.00

Dodatkowa wycieczka turystycznym tramwajem wewnątrz ogrodu kosztuje 4.95$ od osoby.
Trwa 45 minut.
Uwaga: ceny biletów mogły ulec zmianie. Sprawdź na stronie ZOO Miami (link powyżej). Także godziny i dni otwarcia mogły ulec zmianie w związku z epidemią koronawirusa 19.

Hotele w pobliżu ZOO w Miami

W pobliżu ogrodu zoologicznego można również zarezerwować hotel. To ważne, jeżeli dojeżdżasz z innych części Stanów Zjednoczonych do Miami i masz zamiar rozpocząć zwiedzanie Miami właśnie od ZOO w Miami.

Powiązany temat: co zwiedzić w Miami podczas 4 dni pobytu

Najbliższe hotele w pobliżu ogrodu zoologicznego to:

Holiday Inn Express Kendall, Best Western Plus Kendal Hotel and Suites, Quality Inn South at the Falls, Best Western Floridian Hotel, Country Inn and Suites Kendall.

Zainteresuje Cię także: hotele na Florydzie jaki wybrać

Miracle Mile na Coral Gables

Nawet jeżeli okoliczne shopping malls w Miami lub w Fort Lauderdale przyćmiewają ilością sklepów i asortymentem zakupów, Miracle Mile w Miami pozostaje bardzo popularnym miejscem na zakupy lub popołudniową wycieczkę na drobniejsze zakupy lub posiłek z przyjaciółmi mieszkającymi w Miami.

Powiązany temat: Polonia na Florydzie

Miracle Mile to tak naprawdę tylko pół mili kolorowych sklepów, butików, jakich nie znajdziesz w innych częściach Miami, sklepów z artykułami do ślubu i sukniami ślubnymi, galeriami malarstwa i sztuki, gdzie prace prezentują lokali artyści i ambitni twórcy mający stać się znanymi malarzami lub rzeźbiarzami.

Miracle Mile-Miami
Miracle Mile-Miami

Na Coral Gables właśnie tutaj znajdziesz piękne i stylowe restauracje, bardzo inne i bardzo przytulne z charakterem tylko spotykanym w tej części Miami. Tutaj także jest parę klubów nocnych na bardzo wysokim poziomie. W tej części Miami spotkasz najwięcej atrakcyjnych latynoskich kobiet w Miami, oraz spotkasz piękne i seksowne kobiety jak wycięte z kadrów amerykańskich reality show jak np. The Real Housewife of Miami.

Zainteresuje Cię także: co robić w Miami na wakacjach

Lubisz obserwować atrakcyjnych ludzi w Miami? Więc to miejsce z pewnością powinnaś odwiedzić i zostać tu na parę godzin, korzystając z kafejki lub pubu na Miracle Mile na Coral Gables w Miami. Jeżeli masz również aspiracje poderwać prawdziwego milionera z Miami, to również jest to bardzo dobre miejsce na tego typu polowanie na męża lub chłopaka z Ameryki Północnej.

Jako dojechać do Miracle Mile w Miami: 

Coral Way pomiędzy S.W. 37th i S.W. 42th Miami

Dużo informacji na stronie internetowej: www.experiencecoralgables.com

Venetian Pond na Coral Gables w Miami

Venetian Pond lub Venetian Pool to basen miejski w Miami,ale jakże niezwykły i ciekawy. Wydrążony w skale w roku 1922 jest zasilany naturalną wodą przez studnię artezyjską i mieści 820.000 galonów wody. W roku 2010 Venetian Pond został gruntownie odrestaurowany i oddany ponownie do użytku mieszkańcom Miami.

Powiązany temat: Miami Coconut Grove

Dzieło jest autorstwa Denmana Finka, który stworzył architekturę na wzór fantazyjnej wersji włoskiej wioski. W tej chwili Venetian Pond jest zakwalifikowany do zabytków stanowych Florydy i gromadzi także selekcję starych fotografii pokazujących np. Konkursy miss Miami w latach 20-tych XX wieku i inne ciekawe prace różnych artystów. Tego typu atrakcji trudno by szukać gdzie indziej, podczas wakacji na Florydzie.


Tutaj grał Paul Whiteman, a w tym basenie pływali także Esther William i Johny Weismuller. Również powinieneś spróbować popływać w tym historycznym miejscu w Miami. Niestety, nie ma wstępu dla dzieci poniżej 3 roku życia.
 Na miejscu jest snack bar, szatnie z szafkami, przebieralnie, oraz prysznice.

Powiązany artykuł: więcej o atrakcjach w Coral Gables w Miami

Venetian Pool Miami
Venetian Pool Miami

Adres Venetian Pond: 2701 De Soto Blvd. Na Toledo Street

Cena biletu do Venetian Pond to 11$

Godziny otwarcia: od wtorku do niedzieli od 11.00 do 16.30

Warto sprawdzić dokładnie na stronie internetowej Venetian Pond: www.gablesrecreation.com

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Zapraszam do rozmowy na żywo
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?