ATRAKCJE TURYSTYCZNE CORAL GABLES MIAMI

Atrakcje turystyczne Coral Gables Miami. Numer jeden to ZOO w Miami. Podczas pobytu w Miami nie przegap tej fantastycznej atrakcji turystycznej, doskonała okazja do spędzenia całego dnia z rodziną i odwiedzenie ogrodu zoologicznego w Miami. Wedle przewodników po Stanach Zjednoczonych ZOO w Miami to jedne z najlepszych ogrodów zoologicznych w Stanach Zjednoczonych, porównywane jest do ogrodu zoologicznego w San Diego w Kalifornii. ZOO w Miami leży oddalone o 14 mil od Coral Gables, na obrzeżach Miami. Miami ZOO zgromadziło ponad 2000 zwierząt i mieści się na 320 akrach powierzchni.

Ponad 2000 gatunków zwierząt

Wśród 2000 egzemplarzy zwierząt, aż 40 należy do gatunków zagrożonych wyginięciem. Nie tylko zwierzęta z Florydy, bo ZOO w Miami może się poszczycić wspaniałymi roślinami, palmami i egzotycznymi drzewami na terenie ogrodu, na które również warto zwrócić uwagę podczas zwiedzania ZOO. Szczególnie zwróć uwagę na bogactwo palm i różnorodność odmian drzew palmowych. Jak wiemy, na świecie istnieje ponad 200 gatunków palm.

Miami ZOO
Miami ZOO

Ogród Zoologiczny w Miami

ZOO w Miami położone jest na wyspie otoczonej wodnymi fosami, na terenach tak charakterystycznych dla południowej Florydy. Jedna z części ZOO nazywa się Amazon and Beyond, to chyba najciekawsza część ogrodu zoologicznego w Miami. Tutaj utworzono wilgotny las równikowy przypominający Amazonię. Tutaj na 27 akrach żyje 600 zwierząt typowych dla tej tropikalnej strefy klimatycznej.

Zainteresuje Cię także: klimat Florydy

W tym miejscu można zobaczyć anakondę, jaguary, orły południowo amerykańskie i inne gatunki zwierząt charakterystyczne dla Amazonii w Ameryce Południowej. W części zwanej Samburu Station możesz karmić egzotyczne zwierzęta, od słoni po afrykańskie żyrafy.

Egzotyczne ptaki

Kolejna część ogrodu zoologicznego w Miami poświęcona jest ptakom. W części o nazwie Wing of Asia znajduje się 300 egzotycznych ptaków, reprezentujących 70 gatunków ptactwa z każdego zakątka globu, nie tylko z Azji, jak sugerowałaby nazwa.

Powiązany temat: gatunki żółwi występujące na Florydzie

Kolejna część ogrodu to część interaktywna, przeznaczona również dla dzieci. Tutaj można nawet dotknąć aligatora charakterystycznego gatunku krokodyla z Florydy i zetknąć się z gatunkami zwierząt typowych tylko dla Florydy. Warto także zajrzeć do Ecology Theater. 
Jednym słowem, wizyta w ogrodzie zoologicznym w Miami to wspaniałe doświadczenie nie tylko dla dzieci, ale i dla całej rodziny na całodniową wycieczkę w tym urokliwym zakątku tego pięknego miasta na południu Florydy.

Mapa zoo miami

Adres ZOO Miami

Ogród zoologiczny w Miami
Adres: 
1 Zoo Boulevard 
12400 S.W. 152 Street

Miami, FL 33177
USA

Ceny biletów i godziny otwarcia

Ceny biletów: Dorośli 15.95$, dzieci w wieku od 3 do 12 lat 11.95$

Bilety do ZOO w Miami można kupić na stronie internetowej: www.zoomiami.org
Godziny otwarcia Miami ZOO:
od 9.30 do 17.30.
Ostatnie wejście o 16.00

Dodatkowa wycieczka turystycznym tramwajem wewnątrz ogrodu kosztuje 4.95$ od osoby.
Trwa 45 minut.
Uwaga: ceny biletów mogły ulec zmianie. Sprawdź na stronie ZOO Miami (link powyżej). Także godziny i dni otwarcia mogły ulec zmianie w związku z epidemią koronawirusa 19.

Hotele w pobliżu ZOO w Miami

W pobliżu ogrodu zoologicznego można również zarezerwować hotel. To ważne, jeżeli dojeżdżasz z innych części Stanów Zjednoczonych do Miami i masz zamiar rozpocząć zwiedzanie Miami właśnie od ZOO w Miami.

Powiązany temat: co zwiedzić w Miami podczas 4 dni pobytu

Najbliższe hotele w pobliżu ogrodu zoologicznego to:

Holiday Inn Express Kendall, Best Western Plus Kendal Hotel and Suites, Quality Inn South at the Falls, Best Western Floridian Hotel, Country Inn and Suites Kendall.

Zainteresuje Cię także: hotele na Florydzie jaki wybrać

Miracle Mile na Coral Gables

Nawet jeżeli okoliczne shopping malls w Miami lub w Fort Lauderdale przyćmiewają ilością sklepów i asortymentem zakupów, Miracle Mile w Miami pozostaje bardzo popularnym miejscem na zakupy lub popołudniową wycieczkę na drobniejsze zakupy lub posiłek z przyjaciółmi mieszkającymi w Miami.

Powiązany temat: Polonia na Florydzie

Miracle Mile to tak naprawdę tylko pół mili kolorowych sklepów, butików, jakich nie znajdziesz w innych częściach Miami, sklepów z artykułami do ślubu i sukniami ślubnymi, galeriami malarstwa i sztuki, gdzie prace prezentują lokali artyści i ambitni twórcy mający stać się znanymi malarzami lub rzeźbiarzami.

Miracle Mile-Miami
Miracle Mile-Miami

Na Coral Gables właśnie tutaj znajdziesz piękne i stylowe restauracje, bardzo inne i bardzo przytulne z charakterem tylko spotykanym w tej części Miami. Tutaj także jest parę klubów nocnych na bardzo wysokim poziomie. W tej części Miami spotkasz najwięcej atrakcyjnych latynoskich kobiet w Miami, oraz spotkasz piękne i seksowne kobiety jak wycięte z kadrów amerykańskich reality show jak np. The Real Housewife of Miami.

Zainteresuje Cię także: co robić w Miami na wakacjach

Lubisz obserwować atrakcyjnych ludzi w Miami? Więc to miejsce z pewnością powinnaś odwiedzić i zostać tu na parę godzin, korzystając z kafejki lub pubu na Miracle Mile na Coral Gables w Miami. Jeżeli masz również aspiracje poderwać prawdziwego milionera z Miami, to również jest to bardzo dobre miejsce na tego typu polowanie na męża lub chłopaka z Ameryki Północnej.

Jako dojechać do Miracle Mile w Miami: 

Coral Way pomiędzy S.W. 37th i S.W. 42th Miami

Dużo informacji na stronie internetowej: www.experiencecoralgables.com

Venetian Pond na Coral Gables w Miami

Venetian Pond lub Venetian Pool to basen miejski w Miami,ale jakże niezwykły i ciekawy. Wydrążony w skale w roku 1922 jest zasilany naturalną wodą przez studnię artezyjską i mieści 820.000 galonów wody. W roku 2010 Venetian Pond został gruntownie odrestaurowany i oddany ponownie do użytku mieszkańcom Miami.

Powiązany temat: Miami Coconut Grove

Dzieło jest autorstwa Denmana Finka, który stworzył architekturę na wzór fantazyjnej wersji włoskiej wioski. W tej chwili Venetian Pond jest zakwalifikowany do zabytków stanowych Florydy i gromadzi także selekcję starych fotografii pokazujących np. Konkursy miss Miami w latach 20-tych XX wieku i inne ciekawe prace różnych artystów. Tego typu atrakcji trudno by szukać gdzie indziej, podczas wakacji na Florydzie.


Tutaj grał Paul Whiteman, a w tym basenie pływali także Esther William i Johny Weismuller. Również powinieneś spróbować popływać w tym historycznym miejscu w Miami. Niestety, nie ma wstępu dla dzieci poniżej 3 roku życia.
 Na miejscu jest snack bar, szatnie z szafkami, przebieralnie, oraz prysznice.

Powiązany artykuł: więcej o atrakcjach w Coral Gables w Miami

Venetian Pool Miami
Venetian Pool Miami

Adres Venetian Pond: 2701 De Soto Blvd. Na Toledo Street

Cena biletu do Venetian Pond to 11$

Godziny otwarcia: od wtorku do niedzieli od 11.00 do 16.30

Warto sprawdzić dokładnie na stronie internetowej Venetian Pond: www.gablesrecreation.com

USA nieruchomości

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Zadzwoń
tel. 001 561 900 8050

Zainwestuj i zamieszkaj na Florydzie w USA
Luksusowe domy USA
Nieruchomości w USA

Nasze usługi na Florydzie w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora

Szukaj nieruchomości

Florida property listings

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

inwestycja w usa z gwarantowanym zwrotem
kontakt biuro nieruchomości za granicą
USA nieruchomości. Polskie biuro sprzedaży i inwestycji w Stanach Zjednoczonych.

Compare listings

Porównać
Otwórz chat
1
Zapraszam do rozmowy na chacie na żywo
Witam serdecznie z Florydy!
Tutaj Anna Zalewska. W czym mogę pomóc?