BANKI W USA

Banki w USA – lista najważniejszych banków na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki. Banki w USA po polsku – praktyczne informacje dla osób chcących otworzyć konto w banku w USA.

Jeśli myślicie o tym, czy sprowadzić się na Florydę, lub do innego stanu w Stanach Zjednoczonych, na pewno przydadzą się Wam odpowiednie fundusze. A co jeśli Wasze wymarzone condo – czyli apartament, bo tak się mawia o nich w USA, kosztuje jednak trochę więcej niż możecie na daną chwilę zapłacić? Zobacz nasze usługi w zakresie kredytów hipotecznych na Florydzie.

Niektórzy mogliby pokusić się o kredyt hipoteczny. Kredyty to jedne z wielu usług, które oferują tutejsze banki. Warto zapoznać się z ich ofertami, ale żeby to zrobić, najpierw trzeba wiedzieć jakiego banku warto poszukać. Nawet jeśli nie zamierzacie kupować żadnych nieruchomości i zaciągać kredytów, warto poznać banki funkcjonujące w USA, chociażby ze względu na to, że być może chcielibyście skorzystać z innych usług przez nie oferowanych.

Najważniejsze banki w Stanach Zjednoczonych

Najważniejsze banki w USA

Chase Bank

Jednym z najbardziej znanych, zarazem najpopularniejszym i jednocześnie największym bankiem w Stanach Zjednoczonych jest JPMorgan Chase Bank należący do holdingu JPMorgan Chase and Co., zapewne mogliście niejednokrotnie słyszeć tą nazwę w trakcie słuchania wiadomości gospodarczych ze świata.

Pochodzi ona od amerykańskiego bankiera Johna Pierpont`a Morgan`a założyciela banku, oraz jednego z wcielonych w 2000 roku, do holdingu banków – Chase Manhattan Bank. JPMorgan Chase Bank Corp. to jeden z największych holdingów finansowych nie tylko w Ameryce, ale również na całym świecie.

Działa on głównie w zakresie bankowości inwestycyjnej. Warto wspomnieć, że cały holding podzielony jest na sześć segmentów, takich jak bank inwestycyjny, detaliczne usługi finansowe, bankowość komercyjna, karty kredytowe i płatnicze, usługi rozliczeniowe dla firm, oraz banków inwestycyjnych, a także zarządzanie aktywami. Tak więc jest to bank zapewniający szeroki wachlarz usług dla swoich potencjalnych klientów.

Strona internetowa Chase Bank USA www.chase.com

Numery kont bankowych w USA

Jak otworzyć konto w banku w USA

Informacje jak otworzyć rachunek bankowy w Stanach Zjednoczonych

Chase Bank

Bank of America

Kolejna instytucja finansowana to Bank of America Corp. Jest to właściciel kolejnego banku o nazwie Bank of America – jest to bank który również może pochwalić się ogromną i długoletnią historią, którego korzenie sięgają aż do 1784 roku, kiedy został założony Bank of Massachusetts. Powstał on dzięki licznym połączeniom i fuzjom. Główną siedzibą banku jest Charlotte w Karolinie Północnej

Jest to bank z uniwersalną ofertą, w której każdy znajdzie coś dla siebie, skrojonego wręcz na miarę jego indywidualnych potrzeb. Ciekawostką może być fakt, że w 1997 roku w Polsce otworzono oddział Bank Of America Polska SA, który w 2003 roku został przejęty przez inny bank.

Strona internetowa Bank of America www.bankofamerica.com

Bank of America

Citibank

Kolejnym bankiem, który może się Wam kojarzyć z bankami dostępnymi również w Polsce, jest Citibank należący do holdingu Citigroup Inc., z siedzibą główną znajdującą się w Nowym Jorku. Bank powstał w 1812 roku jako City Bank of New York, w 1894 roku był nawet największym bankiem w Stanach Zjednoczonych. 


Jego nazwa jest nam znana dlatego, że w 1902 roku bank rozpoczął ekspansję międzynarodową, przez co stał się wówczas największym amerykańskim bankiem z oddziałami poza granicami USA. Nazwę banku zmieniano wielokrotnie, najpierw w 1955 roku na The First National City Bank of New York, natomiast w 1962 roku na First National City Bank.

Zaś aktualną nazwę bank zawdzięcza zmianie w 1976 roku. Citibank działa w ponad 100 krajach, w tym w Polsce, jest to bank uniwersalny, ale także inwestycyjny. Holidng Citygroup Inc. to także inne banki, między innymi CitiFinancial założone w 1912 roku jako Commercial Credit, oraz Salomon Smith Barney założony w 1910 roku.

Strona internetowa Citibank USA www.citi.com

Citibank USA

Wells Fargo

Kolejnym dość znanym i jednym z największych banków w USA jest Wells Fargo Bank należący do holdingu Wells Fargo and Co., do którego należą również takie bank jak Crocker National Bank. Holding został założony przez Henry`ego Wells`a i William`a G. Fargo w 1852 roku.

Panowie byli również założycielami znanego na całym świecie American Express, znanego przedsiębiorstwa finansowego, znanego głównie dzięki kartom płatniczym, uznawanym za prestiżowe i szeroko akceptowalne. Bank oferuje usługi bankowości indywidualnej, korporacyjnej, karty kredytowe, ubezpieczenia, wymianę walut, a także usługi private banking i usługi inwestycyjne.

Strona internetowe Wells Fargo USA www.wellsfargo.com

Wells Fargo bank USA

Bank of New York

Kolejnym wartym uwagi bankiem jest Bank of New York Mellon Corp., potocznie nazywany BNY Mellon, zajmujący się głównie inwestycjami i ubezpieczeniami. Historia banku sięga nawet 1784 roku, kiedy to powstał The Bank of New York, natomiast w 1869 roku powstała instytucja T. Mellon and Sons Bank. Dużo później, bo w 2006 roku zadecydowano o połączeniu tych banków. I tak właśnie powstał jeden z większych banków w Stanach Zjednoczonych.

Strona internetowa Bank of New York www.bnymellon.com

Bank of New York USA

US Bank

Znanym bankiem jest również US Bank, należący do U.S. Bancorp. Początki tego banku sięgają 1850 roku, natomiast na przestrzeni lat zaczął się on zajmować się nie tylko bankowością indywidualną, ale także oszczędnościami, kartami kredytowymi i przedpłaconymi, pożyczkami i kredytami, a także inwestycjami i ubezpieczeniami. W 1990 roku przejęto i połączono kilka dużych banków regionalnych, co miało wpływ na dzisiejszą formę US Bank.

Strona internetowa US Bank www.usbank.com

www.usbank.com

Capital One Bank

Kolejnym znanym i dużym bankiem jest Capital One Bank. Jest to holdingu Capital One Financial Corp., specjalizujący się w kartach kredytowych, pożyczkach konsumpcyjnych lub na zakup samochodu, oferuje również kredyty hipoteczne, a także umożliwia zarządzanie oszczędnościami i prowadzi bankowość indywidualną.

Korporacja powstała w 1988 roku i w ciągu całego okresu istnienia, nabyła udziały lub połączyła się ze znanymi markami takimi jak Chevy Chase Bank, ING Direct czy HSBC.

Strona internetowa Capital One USA www.capitalone.com

Capital One Bank USA

HSBC bank

HSBC Bank USA, należące do HSBC North American Holidngs Inc., Hong Kong Shanghai Banking Corporation to instytucja finansowa posiadająca swoje filie na całym świecie, począwszy od Ameryki, poprzez Europę. Kończąc na środkowym wschodzie, a także wysoko rozwiniętych krajach Azji. Banki HSBC znajdziecie w Czechach, Francji, Niemczech, Polsce, w Argentynie, Brazylii, Chile.

W Australii, Chinach, Indiach, czy w Egipcie, Kuwejcie, Jordanie i wielu innych. HSBC zajmuje się zarówno bankowością indywidualną, jak i korporacyjną, udzielaniem kredytów, kartami kredytowymi, ubezpieczeniami, a także usługami sektora private banking.

Bank został założony w 1865 roku i nosił nazwę, która jest rozwinięciem aktualnego akronimu HSBC – Hongkong and Shanghai Banking Corporation.

Strona internetowa banku HSBC USA www.us.hsbc.com

HSBC bank USA

PNC bank

Znane i popularne są także banki należące do PNC Financial Services Group Inc, amerykańskiej korporacji zajmującej się usługami finansowymi. Korporacja operuje siecią banków w Stanach Zjednoczonych, należą do niej banki PNC Bank, Flagstar Bank czy RBC Bank.

Kolejny duży i popularny bank to State Street Bank należący do State Street Corp. Jest to amerykańska korporacja będąca jednym z największych dostawców usług finansowych dla inwestorów. Bank powstał w 1792 roku i zajmuje się głównie usługami inwestycyjnymi. Poza Stanami Zjednoczonymi ma swoje siedziby w Niemczech, Wielkiej Brytanii, ale również w Polsce.

Strona internetowa banku PNC USA www.pnc.com

Nieruchomości zabrane przez bank w USA

Nieruchomości z przejęć bankowych w USA

Informacje o nieruchomościach "foreclosure" i "short sale" w Stanach Zjednoczonych i na Florydzie. Zobacz jak wygląda proces zabrania domu przez bank w Stanach Zjednoczonych.

PNC bank USA

Kryzys nie ruszył najmocniejszych w branży bankowej ....

Mogliście też słyszeć o banku Lehman Brothers, założonym w 1850 roku, którego upadek we wrześniu 2008 roku stał się swoistym katalizatorem kryzysu finansowego. Cztery lata po ogłoszeniu upadku, zaczął wychodzić z bankructwa i spłacać swoich wierzycieli. Należy wspomnieć, że przed tragicznymi na rynku finansowym wydarzeniami, był on uznany za czwarty największy bank na świecie.

Zainteresuje Cię także: sytuacja na amerykańskim rynku nieruchomości

Innym znanym z nazwy bankiem jest na pewno Goldman Sachs, założony w 1869 roku. Uważany on jest za jeden z największych banków inwestycyjnych w USA i na świecie, głównie ze względu na swój status. To właśnie on działa bezpośrednio w imieniu Banku Federalnego w USA, jeśli zachodzi potrzeba współpracy z powyższym, jest jego bezpośrednim dealerem.

Bank należy do Goldman Sachs Group Inc., jest jednym z największych banków inwestycyjnych na świecie. Został założony w 1869 roku i przez lata swojego działania rozprzestrzenił się na wiele miast na całym świecie, takich jak Londyn, Frankfurt, Zurych, Paryż, Bombaj, Sao Paulo, Pekin, Singapur, Sydney, Dubaj, Mediolan, Tokio, Moskwa, czy nawet Warszawa.

Bardzo podobną współpracą może pochwalić się Morgan Stanley Bank z siedzibą w Nowym Jorku, jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie. Założony został w 1935 roku, działa jako doradca finansowy dla największych korporacji i firm, a także instytucji finansowych i rządów. Działa w 37 krajach na świecie, w tym w naszej Polsce.

Amerykański system bankowy

Warto zauważyć, że większość znanych i popularnych banków w Stanach Zjednoczonych ma na swoim koncie dekady, czasem nawet wieki funkcjonowania w amerykańskim systemie bankowym, co daje ich klientom poczucie bezpieczeństwa i komfort podczas korzystania z oferowanych przez nie usług. Banki z długą tradycją cieszą się największym zaufaniem wśród potencjalnych klientów. Jednak przez kryzys ekonomiczny Amerykanie przestali brać kredyty tak często jak kiedyś.

Drukowanie pieniedzy

Przez to zmalał popyt na nieruchomości i dobra luksusowe, a także pogorszył się poziom życia niektórych Amerykanów, którzy często zaciągali kredyty. Dodatkowo należy wspomnieć, że tysiące Amerykanów postanowiło pożegnać się ze swoimi bankami, w imię protestu przed zaistniałym kryzysem. 


Należy przyznać, że taki stan rzeczy musiał pozytywnie wpłynąć na oferty banków i obsługę klientów, które na własnej skórze odczuły mniejsze zainteresowanie swoją ofertą. Banki w USA nadal walczą o miejsce na szczycie przemysłu finansowego, cięcie kosztów utrzymania, zmiana ofert, a często nawet wprowadzanie różnych innowacyjnych rozwiązań, powinny bankom przyciągnąć nowych klientów i zachować tych stałych.

Jak zwykle najwyższej jakości serwis dla klienta

Znane są innowacyjne pomysły prowadzenia banku w kawiarni, a raczej kawiarni jako bank, w którym klient może nie tylko przy pysznej cafe latte przedyskutować w obsługą banku całą jego ofertę, zaciągnąć kredyt, wyrobić kartę kredytową lub założyć konto osobiste. Innymi innowacyjnymi pomysłami jest wprowadzanie bankowości mobilnej, która już nie dotyczy tylko USA, ale także Europy i wysoko rozwiniętych krajów Azji. 


Aplikacje pozwalające na zarządzanie swoim kontem z telefonu, czy sama usługa płatności telefonem, to aktualnie modna i wygodna forma płatności. Banki także szykują się na zmiany ofertowe, od pewnego czasu nie oferują stricte usług finansowych, ale także ubezpieczeniowe, jak na przykład zbieranie funduszy na złotą jesień swojego życia, czy ubezpieczenia medyczne.

Klienci banku

Nie dla wszystkich takie same zasady ....

Pamiętajcie jednak, że nie wszystkie amerykańskie banki oferują swoje usługi na tych samych zasadach. W jednym banku może się okazać, ze brak obywatelstwa i jedynie zielona karta, to zbyt mało, by móc korzystać z usług konkretnego banku. Sprawdźcie w Internecie lub zapytajcie biuro obsługi klienta danego banku w USA, jaką mają aktualnie ofertę i czy może ona Was dotyczyć.

Konto w USA?

Potrzebujesz konta w banku w USA? Szukasz mortgage brokera w USA? Chcesz poznać opcje inwestycyjne w Stanach Zjednoczonych? A może chcesz „przerzucić” kapitał z Polski lub Europy do USA? Skontaktuj się z nami. Zobacz nasze usługi

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?