BERNACLE HISTORIC STATE PARK

Barnacle Historic State Park. Najlepszy czas na odwiedzenie Coconut Grove w Miami to wieczór, kiedy restauracje, bary i knajpki są wypełnione po brzegi kolorowym tłumem. Wtedy widać doskonale urok Coconut Grove i czuć atmosferę prawdziwego Miami.

Ale również można się tutaj wybrać na lunch z przyjaciółmi lub na biznesowy posiłek z partnerem w interesach, jakie masz zamiar przeprowadzić w Miami. To dobre miejsce na spokojną rozmowę o interesach. Np. o nieruchomościach w Miami.

Bieda i bogactwo

Oprócz restauracji, sklepów i galerii, Coconut Grova ma parę innych ciekawych atrakcji wartych odwiedzenia i spędzenia tutaj czasu podczas Twojej wizyty w tej części magicznego Miami. Luksusowe nieruchomości mieszają się z rozsypującymi się domkami na działkach, powiedziałbyś rodem z ogródków działkowych w Polsce… parę przecznic dalej znajdują się apartamentowce w cenach sprzedaży, grubo powyżej miliona dolarów.

Barnacle Miami

Tuż obok rozsypujące się rudery. To kontrast jaki uderzy Cię, kiedy po raz pierwszy zawitasz do Coconut Grove w Miami. Poniżej parę atrakcji które warto odwiedzić i na które warto poświęcić parę godzin w tej atmosferze, jakże innej niż biznesowy i „napompowany” Brickell lub downtown Miami. Nie wspominając o tętniącej życiem, naładowanej proteinami (czytaj sterydami) i ciałami z klinik chirurgii plastycznej – South Beach w Miami.

Barnacle Historic State Park

Co prawda wejście do parku kosztuje całe 2 dolary. Uwaga, warto sprawdzić aktualne ceny wejścia do parku. Ale te pieniądze będą dobrze wydane. Piękny park wraz z arcyciekawą budowlą. Barnacle jest wciśnięty pomiędzy luksusowe wieżowce. Barnacle to najstarszy budynek w Miami, który stoi do dziś na oryginalnym fundamencie. Dom został wybudowany w roku 1891 przez pierwszego „snowbird”.

Powiązany temat: jak zaplanować wakacje w Miami

Tak nazywają się osoby spędzające zimy na Florydzie, uciekające z północnych, zimnych stanów USA na Florydę.
Z pochodzenia nowojorczyk, komandor Ralph Munroe wybudował dom, po części z drewna wydobytego z rozbitych wraków statków. 
Zakochał się w Coconut Grove i przywiózł swoją żone na Florydę, którą klimat Florydy miał uratować od gruźlicy. Niestety żona zmarła, a Ralph Munroe został w Miami. Żona Ralpha Munroe jest pochowana w Coconut Grove.

Projektowanie jachtów

Głównym zajęciem i pasją Ralpha Munroe było budowanie jachtów i ich projektowanie. Wielu bogatych rezydentów Miami zleciło Munroe projekt i budowę swoich luksusowych jachtów cumujących w Zatoce Biscayne.
 Do dziś zachowało się wiele oryginalnych części budynku, piękne meble we wnętrzu, pochyły dach, oraz zabytkowe werandy, które wpuszczają chłodną, nadmorską bryzę do wnętrza domu. Warto zobaczyć główny hol wejściowy do budynku.

Barnacke park w Miami
Barnacle Historic Park w Miami

Jeżeli tego typu atrakcje są dla Ciebie i jesteś o odpowiedniej porze w Barnacle Historic State Park może wybierzesz się na jeden z koncertów: Moonlight Concerts, odbywających się cyklicznie w tym miejscu. 
4 lipca w dzień niepodległości USA, odbywają się tutaj tradycyjne pikniki, organizowane dla mieszkańców Miami.

Adres Barnacle Historic State Park


3485 Main Hwy.
Miami, Coconut Grove

Barnacle jest otwarty od 9.00 do 17.00. Wycieczki z przewodnikiem o 10.00, 11.30, 13.00 i 14.30. Park jest zamknięty w poniedziałki, Nowy Rok, Świeto Dziękczynienia i Boże Narodzenie

Parkowanie auta w samym parku nie jest możliwe, ale można zaparkować samochód obok na ulicy. Wejście do parku jest tuż obok Coconut Grove Playhouse.

Aston Martin Residences Miami

Firma współpracująca

Nieruchomości w USA
USA przewodnik

Compare listings

Porównać