Bitcoin czy nieruchomości

Bitcoin a nieruchomości

Bitcoin czy nieruchomości …? Oto jest pytanie. Pewnie wielu z Was interesujących się inwestowaniem i budowaniem swojej niezależności, przepraszam – wolności finansowej – zadaje sobie to kluczowe w dzisiejszych czasach pytanie. Pewnie nie od dziś, tylko od lat.

Kiedy kosztował 9 tysięcy USD

Osobiście zacząłem interesować się Bitcoinem kiedy kosztował coś około – “zaledwie” 9 tysięcy dolarów. To były czasy … no i co z tego, kiedy nie miałem odwagi kupić. Nie dokładnie wiedziałem jak go kupić i te informacje traktowałem wtedy jako bardziej ciekawostkę niż brałem na serio cała sprawę z tym Bitcoinem. I pewnie dużo osób zachowywało się podobnie. W Polsce czy w Europie w ogóle te informacje były podawane w formie humorystycznej czasami ….Były rozmowy z kolegami, dyskusje i przypuszczenia, jednak nie miałem odwagi kupić i zainwestować w Bitcoina nawet niewielkiej kwoty. Czas mijał … Opowiadam Twoją historię ….?

Kiedy kosztował już 16.000 USD

Następny etap, który pamiętam bardzo dobrze, a to było całkiem niedawno (mój Boże jak to było niedawno?), to Bitcoin kosztował już 16.000 do 17.000 USD. To już był swojego rodzaju dzwonek alarmowy w mojej głowie i zacząłem dość intensywnie czytać, głównie angielsko-języczne artykuły i chłonąć wiedzę o Bitcoinie jak to się w ogóle “je”. Wtedy też natknąłem się na Maxa Keisera, który jest do dzisiaj “moim intelektualnym mentorem” i którego uwielbiam słuchać. Choć w Ameryce jest on nie za bardzo popularny mówiąc delikatnie i nie znajdziesz tutaj telewizji w której go można posłuchać. Jednak jego analizy, wiedza i spojrzenie na otaczający nas świat jest dla mnie “mind blowing”.

Bitcoin TESLA

Bitcoin a nieruchomości w USA

Jak teraz się ma Bitcoin do nieruchomości w USA. Dla mnie osobiście chodzi o barierę bardziej psychologiczno mentalną. Podejście bardziej psychologiczne niż analityczne i liczenie zwrotów z inwestycji. Bitcoina trzeba mieć w tej chwili w swoim portfolio. Bitcoin jest i będzie. Taka jest przyszłość rodzaju ludzkiego i jestem przekonany o tym że Bitcoin to przyszłość ludzkości.

Nie ma innego wyjścia. Zobaczcie co rządy robią w tej chwili z nami. Nie podoba im się Bitcoin to oczywiste, ale nie mogą wyeliminować tego czego chca ludzie. To już nie jakaś śmieszna nowinka techniczna, jak na początku był bitcoin traktowany przez mainstreamowe media i przez wielu, lecz konieczność ludzkości.

Ten system “wywali się” wcześniej czy później. Nie wiemy kiedy to jeszcze nastąpi, ale na pewno się to stanie. Po drugiej stronie tych medytacji nad teraźniejszością stoją nieruchomości. Absolutny pewnik – i nie ma nic bardziej pewnego niż nieruchomości, samo słowo “nie rusza się”.

Warto inwestować w nieruchomości. Zawsze tak było i będzie. Szczególnie tutaj w Ameryce, gdzie rynek jest tak regulowany i tak dynamiczny. Mimo wysokich cen nieruchomości w USA, domy i mieszkania sprzedają się na pniu. Dzisiaj jedziemy obejrzeć trzy “open houses” tutaj niedaleko Miami. I jak ostatnio byliśmy na open house to pod domem ustawiała się kolejka oczekujących żeby obejrzeć dom.A była 9 rano. To tylko w Ameryce.

Zabezpieczyć się

Aby realistycznie brać ten szalony świat w koronawirusie, trzeba się zabezpieczyć finansowo i w nieruchomości i w Bitcoina. Obydwie formy inwestycji dla mnie są oczywiste. Ludzie pytają o “reity” na Florydzie, po emisji. popularnego na You Tubie doradcy inwestycyjnego we Polsce. Ale dla mnie osobiście łatwiej i szybciej można zacząć inwestować otwierając sobie konto na Fundrise.com, albo kupić akcje Reitów amerykańskich na giełdzie. Po jaką cholerę “cudować” i inaczej to robić.

Bitcoin a nieruchomości

Ekstrema czy konieczność

Nieruchomości i Bitcoin to dwa ekstrema, a może konieczność w dzisiejszych czasach, aby dostatnio i “spokojnie żyć” i zabezpieczyć się finansowo. Bitcoin czeka jeszcze długa droga do globalnej akceptacji, pewnie będą spadki i gwałtowne wzrosty. Blokady przez niektóre państwa itp. ale to oczywiste iż tak musi być.

Nieruchomości w Stanach Zjednoczonych, nigdy nie były tak drogie. Niektórzy przewidują spadki czy zapaść na rynku nieruchomości. Nie wiemy tego. Ale ludzie zawsze kupują domy i apartamenty. Także to “artykuł pierwszej potrzeby”. Ludzie muszą gdzieś mieszkać. Nawet jeżeli wartość Twojej inwestycji spadnie, dochód i cash flow z wynajmu nieruchomości jest. Już nie ważne ile warta jest Twoja inwestycja w tej chwili. Liczy się cash flow w danej chwili.

Inne kryptowaluty? Max Keiser twierdzi uparcie że reszta krypto to śmieci. Liczy się tylko Bitcoin. Inne Altcoiny i inne krypto – można nimi manipulować i na nie wpływać. Tylko Bitcoin jest nienaruszalny i technologia Blockchain która zostanie z nami na wieki.

Pozdrawiam i zapraszam Was to inwestycji i zarazem dyskusji. Jak uda Wam się dotrzeć na Florydę w tych szalonych czasach Koronawirusa. Pisaliśmy jak można dotrzeć na Florydę w tej chwili z Europy i z Polski. Ale wczoraj podali w informacjach że wyjazd w tej chwili ze Stanów do Europy mają utrudnić ponownie.

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?