CAPE CORAL

Cape Coral przewodnik po Florydzie. Cape Coral na zachodniej Florydzie. Odwiedzając zachodnie wybrzeże Florydy, koniecznie musicie zobaczyć fascynujące urbanistycznie miasto Cape Coral. Usytuowane jest ono w hrabstwie Lee County, na zachodnim krańcu Florydy. Jest to największe miasto pomiędzy Tampą a Miami.

Ze względu na ilość dróg wodnych i kanałów, prowadzących przez Cape Coral, miasto zwane jest często „Waterfront Wonderland”. Kiedy spojrzycie na mapę tego miejsca, zobaczycie idealnie podzieloną przestrzeń, tylko, że między ciągami budynków znajdziecie, nie szerokie jezdnie a wodne kanały!

Cape Coral

Cape Coral historia miasta

Miasto powstało w 1957 roku, kiedy to grupa developerów kupiła okoliczne ziemie, na których w 1958 roku zaczął się rozwój miasta. Obszar ten zwany jest jako Redfish Point. Z biegiem czasu wykopano liczne kanały, wybrukowano ulice, budowano coraz więcej domów zarówno dla mieszkańców, jak i na siedziby dla firm.

Zaproszono celebrytów, aby sprowadzili się do Cape Coral i zachwalali jego niespotykane nigdzie indziej cechy, jednocześnie będąc żywą reklamą dla tego miasta. W latach sześćdziesiątych kontynuowano rozwój Cape Coral, szczególnie Redfish Point. Wykopano jeszcze więcej kanałów, zbudowano przy nich publiczny klub jachtowy, pole golfowe, klinikę medyczną, oraz centrum handlowe.

Powiązany temat: zobacz na mapie gdzie leży Cape Coral na Florydzie

W Cape Coral jest ponad 640 km kanałów! Wyobrażacie to sobie? To więcej niż w jakimkolwiek innym mieście na świecie. Większość kanałów jest przystosowana do żeglowania, a niektóre z nich mają bezpośredni dostęp do Zatoki Meksykańskiej. System kanałów Cape Coral został wybudowany zgodnie z zasadami proekologicznymi.

Atrakcje turystyczne Cape Coral

W Cape Coral nie będziecie się nudzić, jest tu sporo atrakcji dla każdego. Jedną z pierwszych atrakcji turystycznych jest Yacht Club Community Park. Jest to miejsce, które powstało w 1958 roku. Klub położony jest bezpośrednio przy rzece Caloosahatchee i proponuje szeroki zakres usług i udogodnień, dzieli się na kilka „podklubów”. Pierwszym jest Yacht Basin & Club. Znajdziecie tu między innymi piękną piaszczystą plażę, oraz molo przystosowane do łowienia ryb w rzece Caloosahatchee.

Nieruchomości Cape Coral
Cape Coral nieruchomości

W Yacht Basin & Club możecie również zacumować jacht. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, opłaty za cumowanie przyjmowane są w myśl zasady kto pierwszy ten lepszy. Yacht Basin & Club właścicielom jachtów oprócz miejsca do cumowania jachtów zapewnia też możliwość tankowania paliwa, natomiast wszystkim innym turystom udostępnia piękną publiczną plażę, prysznice i toalety, place zabaw dla dzieci, miejsca do rozpalania grilla i urządzania pikniku, oświetlane molo do połowu ryb, a także restaurację i korty tenisowe, oraz basen.

Powiązany temat: przewodnik po Florydzie

Druga częścią klubu jest Yacht Club Tennis Courts. Składa się z pięciu oświetlonych kortów tenisowych, otwartych dla publiczności i graczy od rana do wieczora. Na miejscu dostępny jest profesjonalny personel, który pomoże zarówno w trakcie prywatnych indywidualnych lekcji, jak i w kwestii jakichkolwiek problemów na terenie kortów. Nawet jeśli nie posiadacie rocznej karty członkowskiej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z obiektu, opłacając pojedyncze godziny gry.

Powiązany temat: pogoda w Cape Coral

Ostatnią częścią klubu jest Yacht Club Community Pool. Jest to kompleks basenów znajdujących się na terenie Yacht Club Community Park, otwarty dla wszystkich przez 7 dni w tygodniu od marca do października. Woda w basenie jest podgrzewana. W ofercie są również, w zależności od wieku, nauka pływania czy też aquaaerobic.

Ekologia i środowisko naturalne

Ludzie chętnie przyjeżdżają do tej części Florydy, jednego z najszybciej rozwijających się obszarów w kraju, ze względu na korzystny klimat, bogactwo obszarów przyrodniczych, a także ze względu na możliwości bezpośredniego obcowania z przyrodą, dzięki świetnie zagospodarowanym i przystosowanym parkom i rezerwatom, w których szlaki do zwiedzania nie ingerują w naturalne środowisko, a pozwalają z nim blisko obcować.

W Cape Coral znajduje się Four Mile Cove Ecological Preserve. Jest to obszar mokradeł, które można zwiedzać wypożyczonym kajakiem, ale również na piechotę, po specjalnie przygotowanym szlaku biegnącym drewnianym deptakiem. Można tu obserwować dziewiczą przyrodę i zwierzęta występujące na Florydzie.

Możecie tu spotkać orły, ibisy, czaple, inne ptaki wędrowne, a także szopy pracze, czy węże. Jako, że jest to rezerwat przyrody, działalność człowieka została tu ograniczona do minimum, jest zakaz wprowadzania psów, nie można uprawiać tu joggingu, jeździć na rowerze, rolkach, czy deskorolce. Szlaki piesze prowadzą do strefy Memorial Veterans, na południu, która składa się z kilku pomników mających na celu uczcić tych, którzy służyli w amerykańskiej armii.

Cape Coral USA
Panorama Cape Coral

Drugim terenem przyrodniczym wartym odwiedzenia w tym regionie jest Rotary Park Environmental Center. To 97 arów terenu, głównie obszarów bagiennych. Korzystając z wytyczonych szlaków można obserwować między innymi żółwie, świstaki, egzotyczne warany, węże, czy też brodzące ptaki wędrowne.

O ile pierwszy szlak nie należy do najłatwiejszych i trzeba się przygotować do zmiany obuwia, czy też stroju, tak drugi szlak, wiodący wybudowaną promenadą, przystosowaną jest również dla osób niepełnosprawnych i pozwala obserwować namorzynowy ekosystem wszystkim, którzy się tu pojawią.

Dodatkowo można tu odwiedzić Tom Allen Memorial Buterfly House, gdzie można obejrzeć piękne motyle i rośliny pochodzące z tych terenów. Dzieci na pewno ucieszy plac zabaw, Liam J. Perk Playground, znajdujący się na terenie parku. Jest to miejsce, w którym duży nacisk kładzie się na edukację dzieci, dorosłych i psów aby szczęśliwie razem egzystowali.

Parki wodne i atrakcje w Cape Coral

Na terenie Cape Coral znajduje się również SunSplash Water Park. Jest to tropikalny park wodny, w którym znajdują się ponad dwa tuziny atrakcji, takich jak zjeżdżanie w tubie, zwykłe, kręte zjeżdżalnie, leniwa rzeka, przylądek strachu i wiele więcej. SunSplash Water Park zaprasza wszystkich ale przede wszystkim dzieci w każdym wieku. Dla maluchów są zajęcia, które mają na celu podniesienie poziomu ich komfortu w wodzie, kurs taki nie uczy dzieci pływać, ale oswaja je z wodą.

Dla rodziców są natomiast zajęcia dotyczące przeciwdziałania utonięciom. Przedszkolaki mogą wziąć udział w zajęciach będących kontynuacją zajęć dla maluchów, dzieci dalej uczone są zachowań na wodzie, aby mogły czuć się bezpiecznie i komfortowo co może być niezwykle przydatne podczas organizowania wycieczek po Florydzie.

Można też zapisać dziecko na zajęcia indywidualnej nauki pływania. Starsze dzieci mogą brać udział w zajęciach bardziej zaawansowanych, a także wodnych obozach. SunSplash Water Park to także doskonałe miejsce do organizowania imprez okolicznościowych, zarówno zamkniętych, jak i publicznych.

Cape Coral dla seniorów

Są tu również miejsca stworzone z myślą o seniorach, należy do nich miedzy innymi Lake Kennedy Center. Jest to centrum, które ułatwia i promuje działania osób starszych, wspiera ich rozwój osobisty, oferując różne programy i zajęcia. Seniorzy mogą się tu ze sobą spotykać i dzielić ze sobą zainteresowania, pasje, rozwijać hobby, uczęszczać na wykłady, jednocześnie promując i utrzymując niezależny i zdrowy tryb życia.

Zdjecie Cape Coral
Centrum Cape Coral na Florydzie

Cape Coral to miejsce luksusowe, bo kto nie chciałby do domu wracać cumując jacht prawie przy drzwiach? Wiele posiadłości leży bezpośrednio nad rzeką, mając prywatne plaże, ale i dla tych którzy są tu tylko przejazdem jest to sympatyczne miejsce na chwile odpoczynku.

Powiązany temat: tania wypożyczalnia samochodów w Cape Coral

Magia sieci kanałów przyciąga tu wielu turystów, oraz osoby zainteresowane inwestycjami w nieruchomości zagraniczne. Także amatorów sportów wodnych i żeglarstwa na Florydzie. Łatwo tu kupisz dom lub apartament z dostępem do kanału wodnego.

Sanibel plaże

Sanibel Island

Zobacz co robić na wyspie Sanibel. Atrakcje dla odwiedzających, wyczerpujące informacje o wszystkim co znajduje się na tej malutkiej wysepce u zachodnich wybrzeży Florydy

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?