COCA COLA SYMBOLE AMERYKI

Coca Cola napój – Symbol USA. Cofnijmy się trochę w czasie, czasów szarej komuny! Już pierwszego dnia sprzedaży Coca-Coli w Polsce, klienci wykupili ponad 5 tys. butelek tego napoju. Tak było podczas „premiery” coca coli w komunie. Marka ta nadal jest jedną z najbardziej popularnych i najbardziej wartościowych marek na świecie.

The Coca-Cola Company to prężnie działające przedsiębiorstwo, które wciąż się rozwija i promuje swoje produkty w każdym zakątku globu. Coca Cola intensywnie organizuje dokładnie przemyślane kampanie reklamowe nie tylko w internecie, radiu i telewizji, współpracuje z FIFA i UEFA, oraz pomaga młodzieży w rozwijaniu swoich sportowych pasji. To oficjalna wersja którą sprzedaje Coca Cola całemu światu. Np. w Meksyku Coca Cola jest tańsza niż woda mineralna!

Coca-Cola - symbole USA - światowa potęga

Coca Cola zielona
Próbowałeś już zielonej Coca Coli w Polsce?

Coca Cola w Polsce za komuny

Pamiętacie jak kiedyś zbieraliśmy naklejki z USA i z wypiekami na policzkach oczekiwaliśmy na przesyłkę z Atlanty w stanie Georgia – z siedziby Coca Coli? Następnie naklejaliśmy te cenne naklejki na rowery (np. składaki), meble kuchenne lub lodówki w komunistycznych domach. Tak było za czasów komuny w Polsce, gdzie większość dzieciaków bawiła się w wypisywanie do najprzeróżniejszych koncernów po prospekty i reklamowe czasopisma, w tym naklejki z Coca Cola … to było coś …. takie kolorowe i lśniące …. i takie amerykańskie …

Coca-Cola napój to marka napoju gazowanego przedsiębiorstwa The Coca-Cola Company – największej na świecie firmy z branży napojów bezalkoholowych. Działa ona na ponad 200 rynkach świata i oferuje ponad 3 tys. produktów, m.in. napoje gazowane, soki, herbaty i kawy mrożone czy też napoje energetyzujące.

Główna siedziba firmy Coca Cola mieści się w Atlancie w stanie Georgia w USA. Koncern zatrudnia ponad 90 tys. pracowników. W Polsce jego przedstawicielem jest Coca-Cola Poland Services, a producentem i dystrybutorem napojów jest Coca-Cola HBC Polska.

Coca Cola w Polsce
Coca Cola w Polsce

Oryginalna receptura ... co jest w Coca Cola ... kokaina ...?

Marka Coca-Cola powstała pod koniec XΙX w. Obecnie jest jedną z najpopularniejszych marek na świecie i symbolem kultury masowej. Twórcą receptury napoju jest farmaceuta z Atlanty J.S. Pemberton, a nazwę “Coca-Cola” wymyślił jego wspólnik i księgowy Frank Robinson. Pochodzi ona od dwóch głównych składników napoju: (cocaine – kokaina i cola – orzechy kola).

Zainteresuje Cię także:
Zobacz także historię Florydy w naszym przewodniku po stanie.

Logo Coca Cola

Frank Robinson zaprojektował też niezwykłe logo z charakterystycznym, unikalnym krojem czcionki. W XΙX w. w branży farmaceutycznej stawiano na totalne eksperymenty. Właściciele aptek poszukiwali nowych produktów, które mogliby u siebie sprzedawać i rozwijać swój biznes farmaceutyczny.
W połowie wieku z liści koki po raz pierwszy uzyskano kokainę, którą zainteresowali się naukowcy. Kokainę postanowił do produkcji napoju wykorzystać Pemberton.

W taki właśnie sposób powstała słynna Coca-Cola napój, wtedy jeszcze mająca nazwę French Wine Coke. Stworzona została z wina, koki i afrykańskich orzechów kola. Przez wprowadzenie w Atlancie prohibicji, Pemberton musiał zamienić wino w swoim napoju na inny składnik. Do koki i orzechów dodał cukier i już pod nazwą Coca-Cola sprzedawał go w aptece jako lek na układ nerwowy. Po wymieszaniu z wodą sodową leczniczy syrop stał się orzeźwiającym napojem. Ciekawa historia, prawda?

Nowe wersje Coca Coli
Nowe wersje Coco Cola

Początkowo sprzedaż Coca-Coli nie przynosiła zysków. Jednak po przejęciu marki przez Asę Candlera Coca-Cola zyskała niezwykłą popularność w Stanach Zjednoczonych. Po jego śmierci koncern stał się własnością bankiera Ernesta Woodruffa, a później jego syna.
W butelkach napój pojawił się w 1894 r., a w puszkach ponad sześćdziesiąt lat później. Próbowano zmieniać recepturę Coca-Coli, ale po protestach wrócono do oryginalnej formuły.

Liczy się jakość czyli Coca Cola w Polsce

Do Polski Coca-Cola trafiła w 1957 r. Zaprezentowana została na Targach Poznańskich. Planowano uruchomienie produkcji napoju w Polsce, jednak projektu nie zaakceptowały ówczesne polskie władze centralne. Produkcja Coca Coli rozpoczęła się dopiero piętnaście lat później. Co ciekawe, pierwszego dnia sprzedaży w ciągu godziny klienci wykupili ponad 5 tys. butelek tego napoju. Polska była spragniona …. coca coli …

Ówczesna polska Coca-Cola napój produkowana była w zakładach piwowarskich w Warszawie, Zabrzu i Tychach. Obecnie miejsca produkcji to Staniątki koło Niepołomic i Radzymin w okolicach Warszawy. Do Coca-Cola HBC Polska należy jeszcze rozlewnia wód butelkowanych w Tyliczu. Na każdym etapie produkcji, od filtracji wody po etykietowanie i magazynowanie, blisko 3 tys. pracowników dba o najwyższą jakość Coca-Coli w Polsce.

POlskie napoje coca colo podobne
Polskie wynalazki "Cocacolo" podobne

Mimo upływu czasu jej smak pozostaje ten sam. Od kilkudziesięciu lat oparty jest na naturalnych aromatach i pozbawiony konserwantów – podkreślają producenci.
Coca-Cola ma wiele wariantów. W sprzedaży w Polsce dostępne są m.in. Coca Cola Zero, Coca Cola Cherry, Coca Cola Vanilla, Coca Cola Life i Coca Cola with Lime. W pewnym okresie na rynku dostępna była Coca Cola Light. Nie ma w Polsce Dr. Pepper (jest w Wielkiej Brytanii). I nie spotkałem się z Coca Cola Almond.

Butelka z Lagerfeldem

Klasyczna butelka Coli ma logo marki – biały napis “Coca-Cola” na czerwonym tle. Wiele razy próbowano urozmaicić jej wygląd, aby podkreślić wyjątkowość napoju. Do tej pory mogliśmy już podziwiać butelkę z kryształami, z podobizną Lorda Vadera, Karla Lagerfelda czy oblepioną monetami.

Pojawiły się też projekty z aluminium oraz z nadrukami imion i uczuć. Butelkę ozdobić postanowili również znani projektanci mody m.in. Donatella Versace, Anna Molinari, Veronica Etro czy Silivia Venturini, by pomóc ofiarom trzęsienia ziemi we Włoszech.

Barwne wzory, jak bańki czy czekoladowe fale, miały wyrażać szczęśliwe życie.
Moda jest wszystkim, dlaczego więc nie ozdobić różowej butelki kokardą, chmurami pokrywającymi jej powierzchnię czy też samochodem z Barbie umocowanym tuż nad kapslem? – powiedziała Donatella Versace.

Ciekawą koncepcję oprawy Coli wymyślił projektant Jerome Olivet. Stworzył futurystyczną czerwono – czarną butelkę wzorowaną na wyścigach Formuły 1. Być może właśnie tak będzie wyglądać butelka słynnego napoju w przyszłości.

Napoje Coca Cola
Marki Coca Cola na świecie (nie wszystkie)

Pyszna i orzeźwiająca Coca Cola

Coca Cola napój to potęga w reklamie. Ma nawet swoje miejsce w jednym z najsłynniejszych punktów reklamowych świata – na skrzyżowaniu Picadilly Circus w Londynie. Neon włączono sześćdziesiąt lat temu. Miał trzynaście metrów kwadratowych powierzchni, ważył dwie tony i stworzony był z prawie 1,5 km rurek. Najpierw wyświetlał się napis “Have a Coke”, następnie słowa “Delicious” (pyszna) i “Refreshing” (orzeźwiająca). Ostatni kadr to logo Coca-Cola.

Reklama zachwycała rozmiarami, kolorami i formą. Podziwiały ją miliony ludzi. Mimo tego, właściciele firmy mieli wątpliwości, czy warto wydawać tak dużo pieniędzy na neon i postanowili go usunąć. Tak się jednak nie stało.

Trudno było wyobrazić sobie Picadilly Circus bez reklamy Coca- Coli. – Jeśli reklamując napój poprzestaniemy na zwykłych rzeczach wykonywanych w zwykły sposób, musimy pogodzić się z tym, że stanie się on zwykłym produktem – tłumaczył szef reklamy koncernu. – Jestem przekonany, że neon w Londynie to jeden z elementów dostrzeganej na całym świecie wyjątkowości Coca-Coli. To jest coś na co trudno odpowiedzieć konkurencji. To kosztuje, ale jest warte wydanych pieniędzy – dodał. Do tej pory neon zdobi Picadilly Circus.

Coca Cola w Londynie
Coca Cola nawet do kupienia w Londynie

Zawsze Coca-Cola

Przez wszystkie lata istnienia Coca-Coli pojawiało się wiele haseł promujących ten produkt, które zapisały się w historii reklamy. Pierwszą reklamą napoju była publikacja w “The Atlanta Journal” w 1886 r. Pojawił się tam slogan „Delicious and Refreshing” (pyszna i orzeźwiająca) i funkcjonował ponad trzydzieści lat.

W połowie lat dziewięćdziesiątych XΙX w. pojawiły się nowe hasła, m.in. Coca-Cola is a Delicious Beverage, Delightfully in Harmony With the Spirit of All Outings (Coca-Cola to napój, który pasuje na każde wyjście) i The Great National Temperance Drink (Napój Wielkiej Narodowej Abstynencji).

Kolejne hasła – Good to the Last Drop (Dobra do ostatniej kropli) i The Pause That Refresh (Przerwa, która orzeźwia) umacniały reklamową pozycję marki. W 1993 r. sformułowane zostało słynne hasło Always Coca-Cola (Zawsze Coca-Cola). Firma dba też o spoty reklamowe. Każdy z nas kojarzy Św. Mikołaja z reklam Coli i charakterystyczną czerwoną ciężarówkę.

World of Coca Cola w Atlancie w stanie Georgia
World of Coca Cola w Atlancie w stanie Georgia

Wyjątkowe chwile z butelką w garści

Jak twierdza znawcy przedmiotu – Coca Cola dobra jest z tanią whisky, polską wódką, rosyjską wódką, szwedzką wódką. Nie pijemy Coca Coli z winem. Cola dobra jest z rumem Bacardi, oraz z rumem Brugal i wykorzystywana jest do najrozmaitszych drinków i koktajlów produkowanych w domowym zaciszu jak i na wszelkiego rodzaju imprezach suto zakrapianych alkoholem.

Powiązany temat: Pepsi Cola rywalka Coca Coli

W styczniu ubiegłego roku marka rozpoczęła nową kampanię reklamową Taste the Feeling. – Hasło to ma pokazać, że picie Coca-Coli to prosta przyjemność, która czyni codzienne chwile wyjątkowymi – tłumaczą producenci. Reklama Taste the Feeling opiera się na niezwykłych chwilach spędzonych z napojem. Ukazuje przyjaciół jeżdżących na łyżwach, pierwszą randkę, pierwszy pocałunek i pierwszą miłość.

Bardzo ważną rolę odgrywa muzyka – akustyczna wersja utworu szwedzkiego artysty Avicii w wykonaniu Conrada Sewella. To wszystko ma zbliżyć ludzi do marki Coca-Cola. Nieodłącznym elementem kampanii Coca-Coli są celebryci. Dla marki śpiewały już takie gwiazdy, jak James Brown, Aretha Franklin i Ray Charles. Firmę godnie reprezentuje Selena Gomez, a u nas Margaret i dość dobrze znany polski piłkarz – Robert Lewandowski.

Gdzie produkuje się Coca Cola w Polsce
Coca Cola Polska

Wspierają sportowców

Producenci Coca-Coli chcą, by ich produkt wspierał sportowców. Angażują więc swoją markę w futbol. Podkreślają, że ich napój, podobnie jak piłka nożna, kojarzy się z pasją, radością i orzeźwieniem. Od ponad 75 lat Coca-Cola związana jest z FIFA i promuje piłkę nożną na całym świecie.

Poza tym koncern sponsoruje sportowe wydarzenia organizowane przez FIFA, m.in. Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Świata Kobiet, Młodzieżowe Mistrzostwa Świata czy FIFA/Coca-Cola World Rankings.
 Oprócz organizacji FIFA firma Coca-Cola nawiązała również współpracę z UEFA i jest oficjalnym sponsorem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Koncern wspiera też imprezy sportowe mniejszej rangi, np. lokalne turnieje.

Coca-Cola Cup

Co roku organizowany jest największy w Polsce turniej dla gimnazjalistów Coca-Cola Cup. Jego celem jest popularyzacja sportu wśród młodzieży i zachęcenie ich do aktywności fizycznej. Ambasadorami imprezy są Robert Lewandowski i Robert Korzeniowski.

Przez osiemnaście lat Coca-Cola Cup pomógł wychować całe pokolenia pasjonatów piłki. Razem z nami grało wielu przyszłych reprezentantów Polski, z Robertem Lewandowskim na czele.Jesteśmy z tego dumni, tworząc najstarszy i jeden z największych turniejów piłkarskich dla młodzieży w Polsce.

Po osiemnastu latach Coca-Cola Cup wymaga nowej formuły. Chcemy, by wciąż wychowywał kolejne pokolenia piłkarzy i zachęcał do aktywnego stylu życia. Ale pragniemy go także rozwijać i dopasowywać do Was – bo to Wasz turniej – czytamy na stronie internetowej turnieju.

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski i Coca Cola w Polsce

Co dalej z Coca Cola?

Coca-Cola budzi wiele emocji. Ma swoich zwolenników i przeciwników. Zwolennicy chwalą oryginalny smak napoju i nie wyobrażają sobie, by Coca-Coli zabrakło na sklepowych półkach. Przeciwnicy wskazują na szkodliwy wpływ Coli na zdrowie człowieka.

Podkreślają, że picie tego napoju może powodować zaburzenia oddychania i choroby płuc, np. astmę. Mimo tego, Coca-Cola wciąż jest niezwykle popularnym napojem na całym świecie i próbują jej kolejne pokolenia.

Nie możemy bać się ryzyka, musimy nadal przekształcać naszą firmę – powiedział dyrektor generalny The Coca-Cola Company James Quincey pytany o przyszłość koncernu. Musimy wciąż słuchać ludzi, którzy kochają nasze marki i napoje. Musimy też wciąż pytać czego chcą, jakie napoje ich ekscytują.

Za dużo cukru w Coca Cola

Jeśli będziemy to robić, z powodzeniem przekształcimy nasze portfolio w taki sposób, aby pozostało niezmiennie interesujące, by oferowało tak dużo innowacji i możliwości wyboru, jak nigdy dotąd – dodał.
Dyrektor zapowiada m.in. rozszerzenie oferty napojów niskokalorycznych ze względu na ich duże zapotrzebowanie na rynku,

Przed firmą The Coca-Cola Company stoją wciąż duże wyzwania. – Z niecierpliwością wyczekuję ogromnych możliwości, jakie się przed nami otwierają. Teraz musimy wrzucić kolejny, wyższy bieg. Nie możemy bać się ryzyka – podkreśla James Quincey. W nadchodzących latach o marce Coca-Cola z pewnością nadal będzie głośno. Zobacz inne symbole Ameryki i najbardziej wpływowe amerykańskie marki na świecie.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?