Coraz więcej Polaków z Chicago na Florydzie

Polacy w Chicago

Wczoraj wychodząc ze znajomymi na świąteczną kolację do włoskiej restauracji w Fort Lauderdale, po raz kolejny natknęliśmy się na rodzinę Polaków, którzy postanowili przeprowadzić się z Chicago na Florydę. Do diaska – mówię do siebie! To już nie jest kolejny zbieg okoliczności, bo od początku pandemii Coronavirusa, obserwujemy, nazwijmy to “zjawisko”. Ten sam scenariusz i schemat powtarza się. Polacy którzy od lat mieszkają w Chicago lub w okolicach tego fantastycznego miasta, postanawiają przeprowadzić się na Florydę, na stałe. To już nie wakacje na Florydzie tylko permanentna przeprowadzka na Florydę.

Z Chicago na Florydę

Część z nich sprzedaje swoje domy i mieszkania w Chicago i kupuje nieruchomość na Florydzie z zamiarem osiedlenia się na stałe w Sunny State, a część postanawia dzielić “na razie” życie pomiędzy Chicago a Florydę. Część z tych osób ciągle ma jakieś biznesy lub pracę zdalną w Chicago i zanim przejdą na emeryturę, muszą utrzymywać kontakty z Chicago. Przynajmniej jeszcze przez parę lat.

Zainteresuje Cię także: Polonia w Chicago

Polonia Chicago
Polonia Chicago

Trudno powiedzieć jak wygląda ten polski “exodus” w liczbach. Nie sadzę, że istnieją jakieś oficjalne statystyki, ile osób polskiego pochodzenia postanawia kupić dom na Florydzie. Jak macie jakieś konkretne liczby w tym temacie, proszę napiszcie w komentarzach poniżej.  Ale polską obecność w największych “hot spotach” do zakupu nieruchomości na Florydzie – widać.
Najpopularniejszymi lokalizacjami na zakup nieruchomości na Florydzie przez Polaków ciągle pozostaje Sarasota i Clearwater na zachodniej Florydzie. Sporo osób mieszka w Tampa bardziej na północ, mniej w Naples i na Marco Island. Jest trochę Polaków na Key West, choć tam jest najwięcej Czechów.

Gdzie taniej, a gdzie drożej na Florydzie

A wschodnie wybrzeże Florydy, to najbardziej rozwinięta część Florydy, a metropolia Miami także posiada sporą Polonię. Choć to wybrzeże Florydy jest droższe do zakupu nieruchomości. Tu ważna informacja dla “first timers” na Florydzie. Jasny przekaz dla Was – wschodnie wybrzeże Florydy jest droższe niż zachodnia Floryda do zakupu nieruchomości. Dlaczego? Wiecie iż zwykle w Ameryce …  taniej oznacza gorzej ….
Wschodnia Floryda od południa, metropolia Miami, Fort Lauderdale po West Palm Beach jest bardziej rozwinięta. Tutaj “więcej się dzieje”. Jest więcej biznesów, przemysłu, miasta są bardziej rozwinięta i większe. Jest więcej restauracji, klubów, barów, miejsc gdzie można się zabawić i poimprezować na całego. Jednym słowem jest tutaj wszystkiego więcej.
Bardziej na północ w okolicach St. Augustin i na Palm Coast jest taniej, ale też ta część Florydy jest mniej rozwinięta.
Latem wschodnia Floryda nie jest tak gorąca jak zachodnie wybrzeże. Po wschodniej stronie, latem jest mniejsza wilgotność powietrza. Kto był na Florydzie, wie o co chodzi.

Rancho w Stanach Zjednoczonych?

Natomiast jeżeli marzy Ci się rancho w Stanach Zjednoczonych, ziemska posiadłość, czy nawet gospodarstwo rolne do zakupu. Może chciałbyś zostać farmerem czy rolnikiem na Florydzie, to takich nieruchomości należy szukać w “środku” Florydy w centralnej części półwyspu florydzkiego. Tutaj sprzedaje się całe połacie ziemi, gospodarstwa rolne, gdzie możesz hodować krowy, świnie, kozy i inne zwierzęta. Niektóre lokalizacje nie są drogie. Możesz kupić hektary, a właściwie akry ziemi za dobrą cenę. Sąsiada będziesz miał bardzo daleko. Interesuje Cię tego typu inwestycja w Stanach Zjednoczonych? Skontaktuj się z nami. Podpowiemy Ci gdzie są najlepsze miejsca do tego rodzaju stylu życia.

Tymczasem składamy Wam serdeczne życzenia Szczęśliwego Nowego Roku i życzenia eliminacji Coronavirusa w 2022 z naszego życia.
Choć w cale się na to nie zanosi. Ale u nas na Florydzie prawie zapomina się że “takie coś” w ogóle istnieje.
A może to prawdziwy powód dlaczego coraz więcej Polaków z Chicago przeprowadza się na Florydę ….

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?