CSI KRYMINALNE ZAGADKI MIAMI

CSI: Kryminalne zagadki Miami trochę inaczej … Śródmieście Miami, czyli Downtown Miami to chyba najbardziej znana panorama miasta na Florydzie, choć można by było się pokusić o stwierdzenie, że nawet w całych Stanach Zjednoczonych. Idealny widok na panoramę Downtown Miami uzyskamy od strony Zatoki Biscayne. To właśnie tutaj zaczyna się czołówka znanego amerykańskiego serialu CSI: Kryminalne Zagadki Miami. Widok wieżowców między Biscayne Boulevard, a Miami River w czołówce serialu możemy podziwiać z lotu ptaka, co jest widokiem wartym zapamiętania.

Kultowy serial amerykański

CSI MIAMI serial aktorzy
Głowni aktorzy z serialu Kryminalne zagadki Miami

Film a rzeczywistość Miami

Jeśli będziecie spacerować do śródmieściu Miami i oglądaliście serial, na pewno podczas spaceru przypomną Wam się specyficzne kadry z filmu. Pamięcią do serialu sięgniecie podczas spaceru po promenadzie Bayside w Miami, wycieczce łodzią typu airboat po słynnym w Miami i nie tylko w nim, Parku Narodowym Everglades, a także podczas podróży po obrzeżach miasta, jak np. przy Ocean Drive, czy w South Beach.

Zaczęło się w Las Vegas

Serial CSI Kryminalne Zagadki Miami to bardzo popularny serial, będący spin-off`em innego serialu o podobnej tematyce CSI Kryminalne zagadki Las Vegas. CSI to skrót z języka angielskiego – Crime Scene Investigation, serial właśnie opowiada o zespole kryminalnych techników z biura śledczego CSI z Miami, na czele których stoi bezkompromisowy porucznik Horatio Caine, w którego rolę wcielił się David Caruso, znany z takich filmów jak Rambo: Pierwsza krew, Hudson Hawk, czy Oficer i dżentelmen. Do roli Horatio brano również pod uwagę Don`a Johnson`a, znanego między innymi roli detektywa James`a “Sonny`ego” Crockett`a z Policjantów z Miami.

Premiera serialu miała miejsce w 2002

CSI Miami od premiery w 2002 roku należał do najpopularniejszych seriali, uwielbianych przez publiczność  – w 2003 roku zdobył amerykańską nagrodę Publiczności – People`s Choice Awards, w kategorii Ulubiony dramat telewizyjny. W 2010 roku serial był również nominowany w konkursie Telekamery, w kategorii Najlepszy serial zagraniczny.

W serialu oprócz David`a Caruso występują znani i lubiani aktorzy, do dziś kojarzeni głównie z tym serialem: Emily Procter jako Calleigh Duquesne, Adam Rodriguez, który wcielił się rolę Eric`a Delko, Jonathan Togo w roli Ryan`a Wolfe`a, czy Eva LaRue jako Natalia Boa Vista. W Panią Dr Alexx Woods wcieliła się Khandi Alexander, która również zagrała lekarkę medycyny sądowej w serialu Anatomia prawdy.

David Caruso aktor
David Caruso

Kiedyś nieznani zagrali w CSI Miami

Dodatkowo warto wspomnieć, że w serialu wypłynęło też wielu znanych dziś aktorów, między innymi Channing Tatum, znany między innymi ze „Step Up”, Chris Pine, znany z rebootu Star Treka, również znany z tego filmu Zachary Quinto pojawił się w CSI Miami, zanim został sławny. W serialu wystąpili również Dakota Fanning, Jason Segel, Adam Scott, Jeremy Renner – gwiazda filmów Marvela.

Amanda Seyfried – znana między innymi z Mamma Mia, czy Listów do Julii, John Krasinski, który wystąpił z Meryl Streep i Alec`em Baldwin`em w  filmie “To skomplikowane”, a dziś gra Jacka Ryan`a w filmie o tym samym tytule. W kilku odcinkach wystąpił również Liev Shreiber.

Zły porucznik ...?

Postać grana przez porucznika Horatio Caine’a jest delikatne wzorowana na prawdziwym policjancie z oddziału bombowego Los Angeles Police Department, John`ie Hayes`ie. Detektyw Hayes na początku ekspertem od bomb i eksplozji w produkcji serialu CSI Miami, ale zaprzyjaźnił się z producentami i zaczął im opowiadać historie o swoim czasie spędzonym jako detektyw z wydziału zabójstw. Scenarzyści zaczęli włączać elementy historii detektywa Hayes`a do scenariuszy. 

John Hayes konsultował również z aktorami ich reakcje na określone sytuacje w oparciu o własne doświadczenia z pracy w policji. Co ciekawsze, specjaliści CSI w rzeczywistości nie przesłuchują podejrzanych, nie uzyskują nakazów przesłuchania, czy aresztowania i nie dokonują aresztowań, agenci w rzeczywistości dużo notują w swoich notesach, co nie jest pokazane w serialu.

Natomiast technologia kryminalistyczna nie jest aż tak rozwinięta w rzeczywistości jak w serialu. W prawdziwym Departamencie Policji w Miami wszyscy pracownicy muszą znać hiszpański, dwie trzecie mieszkańców hrabstwa Miami-Dade mówi po hiszpańsku i używa go jako pierwszy język, co w serialu nie jest wystarczająco ukazane.

Sceny z filmu kryminalne zagadki miami
Plaz z serialu Kryminalne zagadki Miami

9 sezonów serialu

Horatio Caine i Calleigh Duquesne to jedyne dwie postacie, które wystąpiły w każdym odcinku z dziesięciu sezonów serialu. Żadna inna postać nie występowała w scenariuszu tak często. W dziewiątym sezonie CSI Miami aktorka Emily Procter była w ciąży, a scenarzyści nie planowali zmieniać scenariuszu i przedstawiać głównej bohaterki w ciąży, producenci musieli się więc wykazać kreatywnością, by zatrzymać ją w każdym odcinku i jednocześnie ukrywać ciążowy brzuszek, co zdaniem wielu fanów serialu bez wątpienia udało się.

Jak przystało na spin-off`y w serialach, świat CSI Miami niejednokrotnie pokrzyżował się ze światem innych seriali z serii CSI. Ma to miejsce między innymi w CSI: Kryminalne Zagadki Nowego Jorku, kiedy to w kilku odcinkach Horatio Caine i detektyw Mac Taylor (którego gra Gary Sinise) muszą współpracować. Bardzo ciekawym faktem serii CSI jest to, że Horatio Caine, jest jedynym bohaterem, który pojawia się zarówno w serialu poprzedzającym CSI Miami, czyli CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas, oraz w CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku.

Aktorzy CSI MIAMI

Gdzie kręcono serial w Miami

Oglądając CSI Miami, podziwiamy piękne lokalizacje, które producenci serialu bardzo ładnie przedstawili, wykorzystując dodatkowo ciepłe filtry kolorystyczne. Poza kilkoma wyjątkami, kiedy fabuła serialu rozgrywała się w Nowym Jorku lub w Rio de Janeiro w Brazylii, większość scen rozgrywa się w serialowym Miami.

Warto jednak wiedzieć, że mimo, że wiele scen, szczególnie panoram miasta i okolicy, filmowane były w samym Miami lub na jego obrzeżach, w South Beach, w Parku Narodowym Everglades, to w części scen w tle widoczne są wzgórza  Kalifornii i oznacza to, że część scen kręcona jest w Los Angeles, a nie w Miami na Florydzie.

Plaże w CSI Miami również nie są w większości kręcone na Florydzie, niestety jest to popularna dzielnica Los Angeles – Manhattan Beach i piękne plaże wschodniego wybrzeża. Nawet budynek biura śledczego nie znajduje się w Miami, tylko w Hawtorn w Kalifornii i jest to budynek Federal Aviation Administration Western Federal Credit Union, ten sam budynek był siedzibą Newport Group z serialu The O.C.

Śladami CSI

eżeli spodobał Wam się serial i chcielibyście odbyć podróż śladami CSI Miami po Florydzie, to niestety, możecie być rozczarowani i nie znajdziecie wielu miejsc z serialu w Miami, czy na samej Florydzie. Jeśli spodobały Wam się panoramy i śliczne widoki naturalnej przyrody przedstawione w serialu CSI: Kryminalne zagadki Miami, bardzo dobrze, prawdopodobnie takie było zamierzenie producentów.

Miami to piękne miasto, które warto odwiedzić, a nawet zamieszkać w jednym z apartamentowców z widokiem na Zatokę Biscayne, z czołówki serialu. Jeśli podobały Wam się inne lokalizacje w serialu, niestety prawdopodobne jest, że będą to przedmieścia Los Angeles lub studio filmowe producenta tego popularnego serialu.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?