CSI KRYMINALNE ZAGADKI MIAMI

CSI: Kryminalne zagadki Miami trochę inaczej … Śródmieście Miami, czyli Downtown Miami to chyba najbardziej znana panorama miasta na Florydzie, choć można by było się pokusić o stwierdzenie, że nawet w całych Stanach Zjednoczonych. Idealny widok na panoramę Downtown Miami uzyskamy od strony Zatoki Biscayne. To właśnie tutaj zaczyna się czołówka znanego amerykańskiego serialu CSI: Kryminalne Zagadki Miami. Widok wieżowców między Biscayne Boulevard, a Miami River w czołówce serialu możemy podziwiać z lotu ptaka, co jest widokiem wartym zapamiętania.

Kultowy serial amerykański

CSI MIAMI serial aktorzy
Głowni aktorzy z serialu Kryminalne zagadki Miami

Film a rzeczywistość Miami

Jeśli będziecie spacerować do śródmieściu Miami i oglądaliście serial, na pewno podczas spaceru przypomną Wam się specyficzne kadry z filmu. Pamięcią do serialu sięgniecie podczas spaceru po promenadzie Bayside w Miami, wycieczce łodzią typu airboat po słynnym w Miami i nie tylko w nim, Parku Narodowym Everglades, a także podczas podróży po obrzeżach miasta, jak np. przy Ocean Drive, czy w South Beach.

Zaczęło się w Las Vegas

Serial CSI Kryminalne Zagadki Miami to bardzo popularny serial, będący spin-off`em innego serialu o podobnej tematyce CSI Kryminalne zagadki Las Vegas. CSI to skrót z języka angielskiego – Crime Scene Investigation, serial właśnie opowiada o zespole kryminalnych techników z biura śledczego CSI z Miami, na czele których stoi bezkompromisowy porucznik Horatio Caine, w którego rolę wcielił się David Caruso, znany z takich filmów jak Rambo: Pierwsza krew, Hudson Hawk, czy Oficer i dżentelmen. Do roli Horatio brano również pod uwagę Don`a Johnson`a, znanego między innymi roli detektywa James`a „Sonny`ego” Crockett`a z Policjantów z Miami.

Premiera serialu miała miejsce w 2002

CSI Miami od premiery w 2002 roku należał do najpopularniejszych seriali, uwielbianych przez publiczność  – w 2003 roku zdobył amerykańską nagrodę Publiczności – People`s Choice Awards, w kategorii Ulubiony dramat telewizyjny. W 2010 roku serial był również nominowany w konkursie Telekamery, w kategorii Najlepszy serial zagraniczny.

W serialu oprócz David`a Caruso występują znani i lubiani aktorzy, do dziś kojarzeni głównie z tym serialem: Emily Procter jako Calleigh Duquesne, Adam Rodriguez, który wcielił się rolę Eric`a Delko, Jonathan Togo w roli Ryan`a Wolfe`a, czy Eva LaRue jako Natalia Boa Vista. W Panią Dr Alexx Woods wcieliła się Khandi Alexander, która również zagrała lekarkę medycyny sądowej w serialu Anatomia prawdy.

David Caruso aktor
David Caruso

Kiedyś nieznani zagrali w CSI Miami

Dodatkowo warto wspomnieć, że w serialu wypłynęło też wielu znanych dziś aktorów, między innymi Channing Tatum, znany między innymi ze „Step Up”, Chris Pine, znany z rebootu Star Treka, również znany z tego filmu Zachary Quinto pojawił się w CSI Miami, zanim został sławny. W serialu wystąpili również Dakota Fanning, Jason Segel, Adam Scott, Jeremy Renner – gwiazda filmów Marvela.

Amanda Seyfried – znana między innymi z Mamma Mia, czy Listów do Julii, John Krasinski, który wystąpił z Meryl Streep i Alec`em Baldwin`em w  filmie „To skomplikowane”, a dziś gra Jacka Ryan`a w filmie o tym samym tytule. W kilku odcinkach wystąpił również Liev Shreiber.

Zły porucznik ...?

Postać grana przez porucznika Horatio Caine’a jest delikatne wzorowana na prawdziwym policjancie z oddziału bombowego Los Angeles Police Department, John`ie Hayes`ie. Detektyw Hayes na początku ekspertem od bomb i eksplozji w produkcji serialu CSI Miami, ale zaprzyjaźnił się z producentami i zaczął im opowiadać historie o swoim czasie spędzonym jako detektyw z wydziału zabójstw. Scenarzyści zaczęli włączać elementy historii detektywa Hayes`a do scenariuszy. 

John Hayes konsultował również z aktorami ich reakcje na określone sytuacje w oparciu o własne doświadczenia z pracy w policji. Co ciekawsze, specjaliści CSI w rzeczywistości nie przesłuchują podejrzanych, nie uzyskują nakazów przesłuchania, czy aresztowania i nie dokonują aresztowań, agenci w rzeczywistości dużo notują w swoich notesach, co nie jest pokazane w serialu.

Natomiast technologia kryminalistyczna nie jest aż tak rozwinięta w rzeczywistości jak w serialu. W prawdziwym Departamencie Policji w Miami wszyscy pracownicy muszą znać hiszpański, dwie trzecie mieszkańców hrabstwa Miami-Dade mówi po hiszpańsku i używa go jako pierwszy język, co w serialu nie jest wystarczająco ukazane.

Sceny z filmu kryminalne zagadki miami
Plaz z serialu Kryminalne zagadki Miami

9 sezonów serialu

Horatio Caine i Calleigh Duquesne to jedyne dwie postacie, które wystąpiły w każdym odcinku z dziesięciu sezonów serialu. Żadna inna postać nie występowała w scenariuszu tak często. W dziewiątym sezonie CSI Miami aktorka Emily Procter była w ciąży, a scenarzyści nie planowali zmieniać scenariuszu i przedstawiać głównej bohaterki w ciąży, producenci musieli się więc wykazać kreatywnością, by zatrzymać ją w każdym odcinku i jednocześnie ukrywać ciążowy brzuszek, co zdaniem wielu fanów serialu bez wątpienia udało się.

Jak przystało na spin-off`y w serialach, świat CSI Miami niejednokrotnie pokrzyżował się ze światem innych seriali z serii CSI. Ma to miejsce między innymi w CSI: Kryminalne Zagadki Nowego Jorku, kiedy to w kilku odcinkach Horatio Caine i detektyw Mac Taylor (którego gra Gary Sinise) muszą współpracować. Bardzo ciekawym faktem serii CSI jest to, że Horatio Caine, jest jedynym bohaterem, który pojawia się zarówno w serialu poprzedzającym CSI Miami, czyli CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas, oraz w CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku.

Aktorzy CSI MIAMI

Gdzie kręcono serial w Miami

Oglądając CSI Miami, podziwiamy piękne lokalizacje, które producenci serialu bardzo ładnie przedstawili, wykorzystując dodatkowo ciepłe filtry kolorystyczne. Poza kilkoma wyjątkami, kiedy fabuła serialu rozgrywała się w Nowym Jorku lub w Rio de Janeiro w Brazylii, większość scen rozgrywa się w serialowym Miami.

Warto jednak wiedzieć, że mimo, że wiele scen, szczególnie panoram miasta i okolicy, filmowane były w samym Miami lub na jego obrzeżach, w South Beach, w Parku Narodowym Everglades, to w części scen w tle widoczne są wzgórza  Kalifornii i oznacza to, że część scen kręcona jest w Los Angeles, a nie w Miami na Florydzie.

Plaże w CSI Miami również nie są w większości kręcone na Florydzie, niestety jest to popularna dzielnica Los Angeles – Manhattan Beach i piękne plaże wschodniego wybrzeża. Nawet budynek biura śledczego nie znajduje się w Miami, tylko w Hawtorn w Kalifornii i jest to budynek Federal Aviation Administration Western Federal Credit Union, ten sam budynek był siedzibą Newport Group z serialu The O.C.

Śladami CSI

eżeli spodobał Wam się serial i chcielibyście odbyć podróż śladami CSI Miami po Florydzie, to niestety, możecie być rozczarowani i nie znajdziecie wielu miejsc z serialu w Miami, czy na samej Florydzie. Jeśli spodobały Wam się panoramy i śliczne widoki naturalnej przyrody przedstawione w serialu CSI: Kryminalne zagadki Miami, bardzo dobrze, prawdopodobnie takie było zamierzenie producentów.

Miami to piękne miasto, które warto odwiedzić, a nawet zamieszkać w jednym z apartamentowców z widokiem na Zatokę Biscayne, z czołówki serialu. Jeśli podobały Wam się inne lokalizacje w serialu, niestety prawdopodobne jest, że będą to przedmieścia Los Angeles lub studio filmowe producenta tego popularnego serialu.

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Zadzwoń
tel. 001 561 900 8050

Nieruchomości w USA

Ameryka dla inwestora

Szukaj nieruchomości

Florida property listings

Compare listings

Porównać