Czy opłaca się robić flipy na nieruchomościach na Florydzie w chwili obecnej

Flipy na nieruchomościach

Czy na Florydzie ciągle opłaca się robić flipy na nieruchomościach w obecnej sytuacji na amerykańskim rynku nieruchomości? Dostajemy maile i telefony od osób które zajmują się “flipowaniem” nieruchomości w Polsce z zapytaniem czy tego typu biznes opłaca się robić w tej chwili na Florydzie. Prześledzimy dziś ten temat w kilku akapitach i zadamy sobie pytanie: czy jest sens robić w tej chwili flipy na nieruchomościach na Florydzie w USA?

Budżet na flip

Przede wszystkim, musisz zadać sobie sakramentalne pytanie: jaki budżet masz na tego typu przedsięwzięcie na Florydzie?
Jeżeli jest to budżet w wysokości 300 do 600 tysięcy dolarów, to nie ma w tej chwili większego sensu “pakować się” we flipy na Florydzie. Amerykański rynek nieruchomości idzie powoli w dół i ceny nieruchomości spadają. Aczkolwiek jak to bywa i bywało wcześniej z Florydą, u nas jeszcze nie widać jakichś drastycznych spadków cen nieruchomości, czy wielkich obniżek i zdesperowanych sprzedających.

Ceny nieruchomości są – owszem niższe (koniec stycznia 2023) i sprzedający obniżają ceny, ale nie są to jakiś drastyczne obniżki cen sprzedaży. Jest taniej, ale niewiele.
Deweloperzy, natomiast, dość znacznie obniżyli swoje oferty i można w tej chwili już taniej kupić nowy dom na Florydzie w dobrej lokalizacji. Zachęcamy do zapoznania się ofertami deweloperskimi z naszym biurem. Sporo się buduje w samym Miami i okolicach i są ładne domy do wybrania. Ale tu też potrzebujesz mieć solidny budżet na taki dom od 800.000 USD w górę.


Powiązany temat: mieszkania w USA | jakie są zwroty z inwestycji pod wynajem |


Flipy na nieruchomościach

Wracając do flipów na nieruchomościach na Florydzie. Mamy ciekawe oferty w budżecie od 2 mln USD do 10 mln USD. Te oferty nawet w tej chwili mogą przynieść wysoki zwrot z inwestycji w ciągu następnych 2 lat. Remontując lub całkowicie wyburzając budynek, który stoi na działce i stawiając nowy.
W tym jest ogromny potencjał i będzie można uzyskać wysoki margines zwrotu z takiego flipa.
Mamy ofertę z pozwoleniem na budowę apartamentowca na 16 mieszkań. Także ofertę domu do remontu na działce w Fort Lauderdale.
Jeżeli jesteś zainteresowany tego typu zakupem na flipa, napisz lub zadzwoń do nas. Wyślemy Ci konkretne oferty tego rodzaju flipów na nieruchomościach na Florydzie.

Podsumowując temat. Nie warto w tej chwili kupować nieruchomości na flipa do budżetu 700-800 tys USD i nawet więcej. Tylko jeżeli masz budżet od 2mln USD w górę, tego typu przedsięwzięcie ma sens i będzie miało zwrot i możliwość sensownego zarobienia na takiej nieruchomości.
Jeżeli szukasz mieszkania za 200 – 300 tys USD i myślisz że zarobisz na takim flipie – odpuść sobie – szkoda Twojego wysiłku i zaangażowania przy obecnym rynku i panoramie na następny rok czy dwa lata.

To w co teraz inwestować

Masz inny pomysł? Widzisz inne możliwości w tym temacie? Napisz do nas lub zadzwoń? Chętnie podyskutujemy i odpowiemy na Twoje pytania nie tylko związane z “flipowniem” nieruchomości na Florydzie. Jeżeli masz wolne środki i chcesz zainwestować lepszą opcją będzie zakup mieszkania lub domu i jego wynajęcie na wynajem długoterminowy. Rynek wynajmu na Florydzie jak zawsze jest potężny i na tym się tutaj najlepiej zarabia, bez konieczności całkowitego Twojego zaangażowania w taki projekt.

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?