DANIA BEACH

Dania Beach Floryda. Jeśli zdecydujecie się spędzić wakacje lub po prostu trochę czasu na Florydzie, na pewno będziecie chcieli zwiedzić jedno z większych, znanych turystycznie miast, takich jak Miami, Fort Lauderdale czy West Palm Beach. Warto jednak pamiętać, że Floryda to również bogata historia mniejszych i większych miasteczek, a także z drugiej strony cudowne środowisko naturalne.

Miasto Dania Beach na Florydzie

Tutaj nad pozostałą częścią stanu góruje przede wszystkim południowa część, gdzie temperatury latem sięgają do 30 stopni i zimą nie spadają poniżej 10 stopni. Możecie wygrzewać się na słońcu, opalać, pluskać w krystalicznie czystych wodach oceanu latem, a zimą pozostaną Wam orzeźwiające spacery, nadal przy temperaturach na plusie. Jeśli jednak interesują Was bardziej zabytki, społeczność i historia Florydy lub nawet wypoczynek, jednak w mniejszym zgiełku, oprócz większych miast, mogą zainteresować Was mniejsze miasteczka.

Powiązany temat: aktualna pogoda w Dania Beach

Dania Beach
Dania Beach

Jednym z takich miast jest Dania Beach leżąca w hrabstwie Broward County, należąca do South Florida metropolitan area, do którego można zaliczyć Fort Lauderdale, Pompano Beach, miasto West Palm Beach, Miami Beach, Boca Raton i wiele innych większych, oraz mniejszych miast. Dania Beach leży między Hollywood a Fort Lauderdale, co sprawia, że jest jednocześnie blisko tej wielkiej Florydy, jak i trochę na uboczu.

Dania Beach leży w bezpośredniej bliskości do lotniska Fort Lauderdale – Hollywood International Airport, oraz większych szlaków komunikacyjnych, co sprawia, że Dania Beach dla wielu turystów staje się dobrą bazą wypadową, bo wszędzie jest stąd blisko, jednocześnie nie jest to drogi, światowej sławy kurort.

Doskonała komunikacja z Miami i Fort Lauderdale

Dania Beach jest połączona z lotniskiem Fort Lauderdale – Hollywood liniami autobusowymi Broward County Transit, oraz kolejowymi liniami podmiejskimi Tri-Way, które łączą ze sobą wszystkie większe miasta południowej części Florydy.

Powiązany temat: pociągi TRI RAIL na Florydzie

Wracając do historii miasta Dania Beach, miasto zostało włączone do hrabstwa na początku lat 1880. Początkowo miasteczko nosiło nazwę Modello i dostało prawa miejskie w listopadzie 1904 roku. Większość z mieszkańców miasteczka była duńskiego pochodzenia, więc nazwę zmieniono na Dania.

Dania Beach plaża
Plaża Dania Beach

W 1999 roku, oficjalnie zmieniono ponownie nazwę na Dania Beach, choć do tej pory często potocznie używa się nazwy skróconej, Dania.
W Dania Beach znajduje się jedna z hal, w której uprawiany jest sport o nazwie Jai Alai – znajduje się tu hala wybudowana w 1954 roku o nazwie Dania Jai-Alai. Gra Jai-Alai polega na odbijaniu piłki o mur i jej łapaniu specjalnie przygotowanym narzędziem.

Co to jest Jai-Alai

Jai-Alai to popularny sport w krajach Ameryki Łacińskiej, oraz na Filipinach, głównie ze względu na hiszpańskie wpływy. Gra prawdopodobnie pochodzi z kraju Basków i może liczyć nawet 500 lat tradycji. W Stanach uważana jest za najszybszą grę ma świecie, nic dziwnego, gdyż piłeczka z koziej skóry, ważąca 120 – 140 gram, może osiągać prędkość 300 kilometrów na godzinę. W Jai-Alai gra się w Miami, Tampa i w Dania Beach i nigdzie więcej w Stanach Zjednoczonych. Jeśli tu będziecie, może z czystej ciekawości warto zobaczyć taką rozgrywkę?

Rozrywka w Dania Beach

Dania Beach to również miejsce, gdzie znajdziecie centrum rozrywki nazywane Boomers!, wcześniej nazywane Grand Prix Race-O-Rama. W tym parku rozrywki możecie zapomnieć o całym świecie i oddać się szaleństwu i rozrywce. Boomers! należy do sieci centrów rodzinnej rozrywki, w której znajdziecie karuzele, huśtawki, boiska do mini golfa, bujawki, łodzie, gokarty, kolejki górskie. W kompleksie w Dania Beach czekać będzie czekać na Was drewniany rollercoaster Dania Beach Hurricane.

Zainteresuje Cię także: pola golfowe na Florydzie

Amusement Parks

Dania Beach to również miasto, w którym znajduje się Pirate`s World Amusement Park. Na 100 akrach w 1967 roku został otworzony tematyczny park rozrywki. Jak sama nazwa wskazuje tematem przewodnim tego parku są piraci. Czekają tutaj na Was przejażdżka statkiem pirackim, gdzie możecie pomóc obsłudze statku w strzelaniu z armat.

Inną atrakcją są tory przeszkód. W Pirate`s World Amusement Park w latach 1970 i 1980 odbywały się koncerty, musicale, a także pokazy filmów, między innymi Disney`a. Ostatnio organizatorzy nie preferują tego typu rozrywki.

Dodatkowo warto wspomnieć, że w Dania Beach znajduje się IGFA Fishing Hall of Fame and Museum. IGFA to International Game Fish Association, stowarzyszenie będące wiodącym autorytetem wśród wędkarzy. Co ciekawsze, zasady ustalane przez IGFA są bez wahania respektowane i przestrzegane przez wszystkich wędkarzy.

Wędkarstwo na Florydzie

IGFA Fishing Hall of Fame and Museum to największy na świecie kompleks i zbiór eksponatów i informacji dotyczących sportowego wędkarstwa. Wystawy, zajęcia edukacyjne, czy interaktywne pokazy w wirtualnej rzeczywistości to tylko część tego co spotkacie na sześćdziesięciu tysiącach sq ft powierzchni, które zajmuje muzeum. Znajdziecie tutaj informacje na temat 170 poławianych ryb, oraz złowione perełki, największe ryby, czy te najbardziej rzadko spotykane.

Dania Beach zdjecie
Dania Beach

Cykliczne imprezy w Dania Beach

Miasteczko Dania Beach oferuje także ciekawe wydarzenia. Co rocznym wydarzeniem, przyciągającym nie tylko turystów, ale również mieszkańców okolicznych miasteczek, jest przypadający w tym roku na 29 – 30 marca Dania Beach Arts and Seafood Celebration. W tym roku organizatorzy obiecują jeszcze lepszą zabawę, unikalny happening „Spring Happening” i super zabawę w samym sercu Dania Beach w Frost Park.

Impreza to dwa dni obcowania z rękodziełem i sztuką, muzyką, konkursami, wspaniałymi rzeźbami z piasku, których widok naprawdę potrafi zapierać dech w piersiach, morską sztuką i rzemiosłem, a także z przepysznym jedzeniem z lokalnych knajpek, w tym ze świeżymi, pysznymi owocami morza.
Główna scena wita wielu artystów, gdzie będą występować przez całe dwa dni, występów wielu z nich nie można przegapić. Głównym współpracującym z festiwalem hotelem gospodarzem jest Sheraton Hotels and Resort.

Powiązany temat: jaki nocleg zaplanować na Florydzie

Jeśli atrakcji i wydarzeń w Dania Beach będzie Wam mało, a wygrzewanie się na słońcu na plaży, lub pluskanie się w krystalicznie czystej wodzie Wam się znudzi, możecie skorzystać ze wspomnianej bliskości do Hollywood czy Fort Lauderdale i wybrać się na niejedną, ciekawą wycieczkę.

Zabytkowy samochod amerykanski

W pobliżu Dania Beach na Florydzie

Fort Lauderdale przyjmie Was otwartymi rękoma, jeśli jesteście amatorami nurkowania lub kąpieli słonecznych na większych plażach. Równie dobrze możecie od razu udać się do centrum Fort Lauderdale i na bulwar Las Olas Boulevard, wypełniony barami, nocnymi klubami, eleganckimi butikami czy nowoczesnymi sklepami, a także ciekawymi restauracjami, knajpkami .

Jak widzicie, jeśli tylko zjawicie się w Dania Beach będziecie mieli co robić, park rozrywki, festiwal Dania Beach Arts and Seafood Celebration. Jeśli jednak będziecie woleli skorzystać z Dania Beach jako bazy wypadowej, może okazać się, że to będzie strzał w dziesiątkę.

Bezpośrednia bliskość lotniska Hollywood – Fort Lauderdale International Airport, a także okolicznych miast takich jak Fort Lauderdale, Hollywood, Jupiter, West Palm Beach, sprawiają, że będąc jednocześnie trochę na uboczu, możecie być blisko tej wielkiej, najbardziej znanej Florydy.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?