Dlaczego na Florydzie nie lubią ludzi z Nowego Jorku

Nowy Jork

Dlaczego na Florydzie nie lubią ludzi z Nowego Jorku – oto jest pytanie! Jeżeli zamieszkacie na Florydzie lub często tutaj będziecie przyjeżdżać, szybko zorientujecie się, iż osoby z Nowego Jorku nie są tu specjalnie lubiane i mile widziane. Floryda od dawien dawna nie darzy Nowojorczyków szczególną sympatią. To stało się już “legendarne” na Florydzie.

“People from New York – we all love you!”

Kilka tygodni temu, jadąc samochodem z Boca Raton do Miami przy autostradzie I-95, pojawił się olbrzymi billboard z niezwykle ciekawym napisem w  “krzyczących”, jaskrawych kolorach. Była to reklama lokalnego radia FM.
A na bilbordzie był napis: “People from New York – we all love you!”. Lub coś bardzo podobnego, nie pamiętam już dokładnie.

Bardzo się z tego zdania na Billboardzie wszyscy uśmialiśmy w samochodzie. Reklama typu “ekstremum” w moim mniemaniu. Czyli Florydczycy mówią oficjalnie i głośno. “Kochamy Was – ludzi z Nowego Jorku”. A wszyscy tutaj wiemy iż jest dokładnie odwrotnie. Wszyscy na Florydzie ich tutaj nie lubią (delikatnie mówiąc).

Dlaczego nie lubi się Nowojorczyków na Florydzie

Teraz wyjaśnię Wam dlaczego nie lubi się Nowojorczyków na Florydzie. Przede wszystkim są głośni, obcesowi, bez “kultury”, często chamscy. Mówią z mocnym, “nowojorskim” akcentem i zachowują się w sposób “ludzi z Nowego Jorku” czyli po chamsku, bez uprzedzeń. Jakoś szybko zauważa się człowieka z Nowego Jorku w tłumie. W restauracji, w barze, w supermarkecie. Kiedy kelnerka w restauracji przyjechała z Nowego Jorku do pracy na Florydzie.

Tysiące nowych przybyszów na Florydzie

Wszyscy na południowej Florydzie mają ich dość. A co najważniejsze, być może, ponieważ ściśle związane z naszym biznesem sprzedaży nieruchomości zagranicznych. Przybysze z Nowego Jorku i generalnie ludzie z północnego wschodu USA, windują ceny nieruchomości na Florydzie. Dokładnie to stało się podczas plandemii “koronawirusa”. Ludzi z Nowego Jorku “najechało się” tysiące na południowa Florydę.
Liberalna polityka Florydy, gubernator DeSantis i wolność na Florydzie ściągnęła do naszego stanu tysiące ludzi z innych części USA i z innych krajów świata również. Tu była prawdziwa wolność podczas plan-demii.

Zainteresuje Cię także: przeprowadzka z Nowego Jorku na Florydę

Z Chicago i Nowego Jorku na Florydę

Także mnóstwo osób przyjechało z Chicago na Florydę i mówi się że cała polska Polonia z Chicago przeprowadziła się do Sarasoty na Florydzie.
Do Miami, Fort Lauderdale do “naszego” Boca Raton. Dla nich ceny nieruchomości na Florydzie są “o niebo” tańsze niż w nieruchomości w Nowym Jorku czy w północno wschodnich stanach jak np. w Pensylwanii.

Kupowali bo i tak było dla nich taniej. Mnóstwo osób przeprowadziło się na Florydę podczas pandemii. Mnóstwo kupiło condo, dom lub szeregówkę na Florydzie. Mnóstwo ściągnęło całe rodziny z Nowego Jorku na Florydę. To jeszcze bardziej spotęgowało napięcia pomiędzy Florydczykami a Nowojorczykami. Tutaj na Florydzie wszyscy tolerują wszystkich, z resztą, jak wszędzie w Ameryce. Ale niepisana zasada na Florydzie jest taka, że ludzi z Nowego Jorku nie darzy się szczególną sympatią …. i tyle w temacie ….

Zainteresuje Cię także: inwestycja w nieruchomości w Nowym Jorku – przewodnik inwestora z zagranicy

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?