Jakie dokumenty są potrzebne do zakupu nieruchomości na Florydzie

Proof of funds

Dokumenty potrzebne do zakupu nieruchomości na Florydzie w USA. Dziś kilka zdań na temat dokumentów jakie potrzebujesz aby sfinalizować zakup nieruchomości na Florydzie.
Najważniejszym dokumentem jaki potrzebujesz do zakupu nieruchomości na Florydzie jest Twój ważny paszport.
To najważniejszy dokument. Dobrze jeżeli przywieziesz ze sobą także drugi dokument ze zdjęciem np. prawo jazdy.

Kolejnym dokumentem który będzie potrzebny – ale to już na etapie składania oferty na daną nieruchomość – będzie “proof of funds”, czyli najprostszy wyciąg z Twojego konta bankowego, potwierdzający, iż posiadasz wystarczającą ilość środków na koncie. “Proof of funds” nie musi być w języku angielskim. Może być w języku polskim.

Co to jest “proof of funds”

“Proof of funds” jest także bardzo często wymagany przy umawianiu wizyt na oglądanie nieruchomości. Pisaliśmy o tym w naszych aktualnościach z FL wielokrotnie.
To normalna rzecz w Ameryce. Nie wszyscy nasi klienci z Polski i Europy, zdają sobie sprawę z amerykańskiego systemu pokazywania i prezentowania nieruchomości. Chodzi najprościej o to, iż musimy pokazać nasz wyciąg z konta, iż stać nas na nieruchomość którą będziemy oglądać.

W przypadku kupowania nieruchomości na kredyt, wymagany jest tzw. “Pre Approval” czyli wstępne zatwierdzenie przez bank naszego kredytu hipotecznego i kwotę jaką bank jest w stanie nam pożyczyć na zakup danej nieruchomości.

Wyciąg bankowy

Czyli unikamy takich niezręcznych sytuacji, iż osoba która chce sobie “tylko pooglądać” nieruchomości za 5.000.000 lub 10.000.000 mln dolarów na Florydzie, nie będzie traciła naszego czasu. Nie ma takiej możliwości, iż ktokolwiek pokaże nam taką nieruchomość bez przedstawienia “proof of funds” czyli wyciągu z konta iż stać klienta na taką nieruchomość.
Unikamy w ten sposób osób, które tylko przyjechały “sobie pooglądać” luksusowe nieruchomości w Miami, Fort Lauderdale czy w prestiżowym Boca Raton.
Tutaj nikt na takie osoby nie traci czasu …

Powiązane tematy: co to jest “proof of funds” | przewodnik kupującego na Florydzie | Polak w USA kupujący nieruchomości | jakie zwroty z inwestycji na Florydzie | nasze usługi dla kupujących na Florydzie |

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?