Dywersyfikacja portfela nieruchomości

USA nieruchomości selling sunset

“Pokaż mi ile masz nieruchomości, a powiem Ci kim jesteś”! Dziś można byłoby to zdanie parafrazować i rzec: “Pokaż mi gdzie masz nieruchomości, a powiem Ci kim jesteś”
Dywersyfikacja osobistych inwestycji, to dziś już nie – “widzi mi się” ale konieczność. Jeżeli posiadasz gotówkę i chcesz ją dobrze i bezpiecznie ulokować, nieruchomości to “podstawa” każdego inwestora, oraz osoby trzeźwo myślącej o realnym świecie.
I trzeba aktywnie szukać dywersyfikacji swojego portfela. Szukać najlepszych miejsc na świecie do ulokowania swojej gotówki. A jeżeli jesteś na którymś etapie budowania swojej wolności finansowej, to badanie rynków nieruchomości w różnych krajach, to dzisiaj konieczność, a nie luksus czy “szpan” przed znajomymi iż posiadam np. mieszkanie w Hiszpanii, albo dom wakacyjny w Turcji.

Czy moje portfolio wystarczy aby żyć na moim poziomie

Trafiłeś do nas nie przypadkowo. Szukając z pewnością nieruchomości za granicą. I na pewno, jeżeli jesteś na naszej stronie, masz już kilka nieruchomości w Polsce, może mieszkania w Bułgarii, a może dom lub willę w Hiszpanii. Może masz nieruchomości, które wynajmujesz i generujesz dla siebie CASH FLOW. Czyli otrzymujesz stały przypływ gotówki z wynajmu inwestycji.

W angielskiej nomenklaturze istnieje określenie na taką osobę, to po prostu DISCERNING INVESTOR, czyli “wyrobiony/bystry/świadomy/doświadczony inwestor” w nieruchomości. Osoba, która posiada doświadczenie, nie tylko na polskim rynku nieruchomości, ale przede wszystkim osoba interesująca się nieruchomościami na świecie i aktywnie inwestująca w domy i mieszkania za granicą.

Powiązany temat: ile nieruchomości potrzeba żeby nie pracować

Wisła … ? Szczyrk …? Władysławowo …? To nie dla mnie

Nieruchomości w Szczyrku? Nieruchomości w Wiśle, może apartamenty inwestycyjne w Ustroniu? Albo gwarantowana 8% stopa zwrotu z inwestycji w Kołobrzegu już na Ciebie nie działają? Ha, ha, ha … Wszyscy wiemy jak wyglądają te 8% zwrotu w Polsce …. a jak jest rzeczywistość i realia takiej inwestycji. Jakie komplikacje, jakie zagmatwane kontrakty, których na końcu i tak nikt nie rozumie … no chyba tylko Twój prawnik …

Powiązany temat: Polak w Ameryce a zakup nieruchomości

Polska na celowniku Rosji?

Bądźmy realistami. Putin nie wejdzie do Polski! … hmmm … wejdzie …nie wejdzie, ale co z tego. Zobaczcie co dzieje się ze złotówką w ostatnich dniach … masakra.
Do tego dochodzi jeszcze aktualna sytuacja społeczno geopolityczna w Polsce i w Europie. Wojna na Ukrainie – to musimy napisać – przysporzyła nam sporo klientów w ostatnich miesiącach.
Coraz więcej Polaków pisze, telefonuje i aktywnie szukaj dobrej i bezpiecznej lokaty kapitału za oceanem. Ameryki nie trzeba nikomu reklamować, ale rozpoczęcie inwestowania w nieruchomości tutaj, to trochę inna sprawa. Potrzeba więcej wiedzy, doświadczenia i więcej środków aby tutaj inwestować. Ameryka jest zupełnie inna od Polski, Europy i reszty świata. Kto był już tutaj z pewnością przyzna mi rację.

Czy jest drogo na Florydzie …?

Jest drogo na Florydzie. Tak i nie …. To wszystko zależy od naszej percepcji i strategii inwestycyjnej na Stany Zjednoczone jaką przyjmiemy. Już prawie 2 lata temu (w styczniu 2021) myśleliśmy że jest drogo, a od tamtego czasu, ceny nieruchomości na Florydzie poszybowały o prawie 40%. Końca nie widać, na każdą nieruchomość jest po kilku chętnych. Trzeba składać oferty wyższe żeby przelicytować innego chętnego.
I tylko “cash buyers” mają szansę. Jeżeli myślisz że będziesz się starał o kredyt hipoteczny i ślimaczył się z przyznaniem kredytu z 3 tygodnie, to po prostu “zapomnij”. Nawet naszej oferty nie zaakceptują, po prostu sprzedający ją odrzuci w “przedbiegach”.

Nieruchomości za granicą

Wynajmy “oszalały” na Florydzie

Rynek wynajmu oszalał i ceny wynajmów nieruchomości na Florydzie w ciągu ostatniego toku wzrosły o prawie 50%. Pisaliśmy o tym kilkakrotnie na przestrzeni ostatnich 10 miesięcy. Na naszej stronie i na naszych Social Media (sprawdź nasz Facebook, Twitter).

Powiązany temat: dochód pasywny z inwestycji w USA

Jeżeli stawiasz pierwsze kroki inwestora w USA, nie wiesz jeszcze jak tutaj kupuje się nieruchomości, jakie są restrykcje, pozwolenia i obostrzenia, to zapraszamy do kontaktu z naszą agencją nieruchomości. Jednocześnie bądź świadomy jakie tutaj w Ameryce istnieją okazje do świetnych inwestycji i zarabiania na nieruchomościach.
Każdemu z  Was wyjaśnimy i podpowiemy gdzie i jak inwestować w USA. Masz środki i pragniesz “przyzwoitych” (celowo używam tego słowa) zwrotów z inwestycji? Zdaj się na nasze wieloletnie doświadczenie. A może myślisz o spędzania większej ilości czasu na Florydzie w Miami czy w Fort Lauderdale? Zakup nieruchomości to także dobry pretekst do spędzania więcej czasu na fantastycznej Florydzie i cieszenie się słońcem.

Najgorszy scenariusz

Worst case scenario …? Według mnie, najgorszy scenariusz jaki może się stać, choć czytając setki artykułów w specjalistycznej amerykańskiej prasie nieruchomościowej i biuletyny “realtorskie” nie zanosi się na to do roku 2025. Ale przyjmijmy, iż rynek załamie się i ceny nieruchomości spadną o powiedzmy 30% do 40%. Nie wyobrażam sobie tego, ale jednak.
To i tak, kupując teraz mieszkanie czy dom w USA, będziesz generował CASH FLOW z inwestycji, czyli przychody. Nawet jeżeli czynsze spadną trochę, to nie o taki procent. Nie ma po prostu wystarczającej ilości mieszkań na wynajem na Florydzie. Cały czas będziesz uzyskiwał przypływ gotówki z wynajmu. A przecież o to chodzi w tej property game!

Powiązany temat: stopa zwrotu z inwestycji na Florydzie

Cash flow a nie cena nieruchomości

Doświadczeni inwestorzy wiedzą o co chodzi, i o czym chcę napisać. Nie jest, aż tak, ważna cena nieruchomości. Oczywiście, dobrze jest tanio kupić. Ale najważniejszy jest stały przepływ gotówki i to się liczy, a nie aktualna cena nieruchomości. Takie myślenie i taka strategia, czyni ludzi bogatymi, niezależnymi i wolnymi finansowo. Zawsze tak było, jest i tak będzie.
A my sami, w chwili obecnej, musimy się dostosować do szalonego świata w którym obecnie żyjemy.

Zapraszamy Was serdecznie na Florydę po najlepsze inwestycje.

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?