FORMULARZ WIZOWY USA

Wypełnianie wniosku DS-160 o przyznanie wizy amerykańskiej

Formularz wizowy USA. Aby ziścił się amerykański sen trzeba najpierw się postarać o wizę umożliwiającą wjazd i pobyt na terytorium Stanów Zjednoczonych Ameryki. Nie jest to proces łatwy i szybki. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i zapoznać z wieloma kryteriami jakie obowiązują przy wydawaniu promes wizowych przez ambasadę i konsulat Stanów Zjednoczonych, a następnie przejść pomyślnie proces przyznania wizy już po przybyciu na teren USA.

Powiązany temat: ambasady i konsulaty USA w Polsce

Wizy amerykańskie

Na wstępie należy zaznaczyć, że jedynym oficjalnym źródłem informacji na temat wiz amerykańskich, wypełniania wniosków wizowych i pokrewnych tematów jest ambasada i konsulat Stanów Zjednoczonych. Poniższe porady, tak samo jak inne, które można znaleźć w sieci, to jedynie informacja, która może pokazywać, co może Was spotkać podczas ubiegania się o wizę, oraz przy wypełnianiu formularzy lub rozmowie z urzędnikiem imigracyjnym na lotnisku.

Powiązany temat: emigracja do USA

Formularz wiza USA

Długa droga do wizy

Jeśli potrzebujecie pomocy przy zdobyciu promesy wizowej, bo praktycznie tak powinno się mawiać – samą wizę zdobywacie dopiero już na terenie Stanów Zjednoczonych przy urzędniku imigracyjnym, gdy ten wbija ją w paszport – możecie skontaktować się z jedną z firm, które pomagają przy jej zdobyciu.

Firmy te oczywiście nie są związane z rządem Stanów Zjednoczonych i nie mogą w żaden sposób zagwarantować Wam zdobycia wizy. Firmy i konsultanci o których mowa, służą swoim doświadczeniem, dobrą radą, oraz dobrą znajomością języka angielskiego i przepisów imigracyjnych Stanów Zjednoczonych.

Powiązany temat: loteria wizowa do USA

Opłaty za wizy

Oczywiście taka porada kosztuje. Tak więc oprócz standardowych opłat, które należy uiścić w ambasadzie Stanów Zjednoczonych, za rozpatrzenie wniosku wizowego, poniesiecie dodatkowe koszty w razie potrzeby skorzystania z porady takich organizacji. Jeśli ubiegacie się o wizę biznesową, związaną z wyjazdem służbowym lub związaną z zaproszeniem do przedsiębiorstwa rekrutującego mieszkańców innych krajów, pod względem formalnym być może będzie Wam łatwiej.

Firmy, które sprowadzają pracowników, dbają też o to, aby ich przyszli podwładni dostali wizy, pomogą więc przy wszelkich formalnościach. Tak samo może być z wizami edukacyjnymi, które wydawane są w celu pobierania nauki na jednej z amerykańskich uczelni. Uczelnie pomogą pod względem formalnym, aby student, mógł zamieszkać na terenie USA. Najtrudniej mają turyści i inni odwiedzający Stany Zjednoczone. W zasadzie taka wiza nie pozwala na osiedlenie się na stałe w USA, a jedynie uprawnia ona do przebywania na terenie Stanów przez określony czas.

Powiązany temat: wiza amerykańska a pewność wjazdu do USA

Podanie o wize amerykanska

Formularz spędzający sen z powiek

Bez względu na cel podróży, każdy, kto ubiega się o wizę uprawniającą do wjazdu na teren Stanów Zjednoczonych zobowiązany jest do przygotowania odpowiednich dokumentów, zdjęcia, oraz uzupełnienia formularza wizowego DS-160, a po pozytywnej weryfikacji formularza, do odbycia spotkania z konsulem w sprawie swojej wizy.

Zainteresuje Cię także: wypełnianie formularza wizowego do USA

Każdy, nawet dzieci – w ich imieniu oczywiście prawni opiekunowie, powinien uzupełnić ten formularz, wysłać droga elektroniczną, a następnie wydrukować potwierdzenie jego złożenia, które należy przynieść na umówione spotkanie z konsulem.

Jedynie przez internet

Pamiętajcie, formularz uzupełnia się jedynie przez Internet, formularz uzupełniony ręcznie, na maszynie do pisania lub nawet wydrukowany nie zostanie przyjęty przez ambasadę, natomiast bez wydruku potwierdzającego uzupełnienia formularza, nawet po jego wstępnym zatwierdzeniu, rozmowa z konsulem nie odbędzie się.

Powiązany temat: praktyczny przewodnik po USA

Jeśli wypełnialiście już taki wniosek w niedalekiej przeszłości, dziś zauważycie pewne zmiany. Kiedyś mężczyźni wypełniali dodatkowy wniosek, dziś pytania z tego wniosku zawarte są w formularzu DS-160, ale tylko w wersji formularza, która wyświetla się mężczyznom.

Poza tym formularz w wersji dla kobiet i mężczyzn niewiele od siebie się różni. Podobnie jest z ujednoliceniem formularzy pod względem kraju z jakiego pochodzi osoba starająca się o wizę, dzisiaj wiele pytań może nie dotyczyć Polaków, jeśli będziecie przekonani, że nie jesteście w stanie odpowiedzieć na jakieś pytanie, zaznaczcie odpowiedź „nie dotyczy”.

Uaktualnienie: bezwizowy system elektroniczny ESTA w podróży do USA

Wiza amaerykanska ubieganie sie

Informacje wstępne

Przed rozpoczęciem wypełniania formularza należy przygotować paszport, ponieważ będzie on potrzebny do wpisania z niego konkretnych danych do formularza. Jeśli znajdziecie kilka chwil wolnego, będziecie mogli się skupić tylko na wypełnianiu tego wniosku, zapewnicie sobie stały dostęp do Internetu, możecie rozpocząć swoją przygodę.Nawet jeżeli planujecie tylko wyjazd na zakupy do USA.

Historie związane z wypełnianiem wniosku często urastają do rangi legendy, nie należy się jednak nimi sugerować. Jeśli podejdziecie do tego bez uprzedzeń, na spokojnie, prawdopodobnie okaże się, że nie taki wilk straszny, jak go malują.

Wszystkie dane podane w formularzu powinny być prawdziwe, jeśli będą mijały się z prawdą lub będą po prostu fałszywe, możecie przekreślić sobie wyjazd do Stanów Zjednoczonych raz na zawsze. Podanie fałszywych danych prawdopodobnie zakończy się zakazem wjazdu do Stanów Zjednoczonych. Dlatego zawsze lepiej sprawdzić wszystkie dane, oraz czy odpowiedzi na pytania, na które można udzielić wyczerpujące odpowiedzi, są wystarczająco treściwe.

Warto na wstępie zaznaczyć, że sesja uzupełniania formularza zamykana jest po dwudziestu minutach nieaktywności. Tak więc, aby nie stracić tego co przez godzinę uzupełnialiście, warto zapisać wniosek na komputerze lub zapamiętać identyfikator formularza – Application ID, widoczny w prawym górnym rogu ekranu.

Dzięki temu formularz będzie można wysłać w ciągu 30 dni od rozpoczęcia jego uzupełniania, bo tyle właśnie dane z niewysłanych formularzy przechowywane są na serwerach. Tak więc widzicie, nawet szacowany czas uzupełniania formularza, który wynosi 75 minut, nie jest taki straszny, jeśli można to zrobić na raty.

Aplikacja wizowa USA

Wypełnianie formularza DS-160 należy zacząć od wyboru ambasady lub konsulatu, w którym zostaną złożone
Wasze dokumenty wizowe. Wszystkich odpowiedzi na pytania zawarte w formularzu należy udzielać w języku angielskim, wyjątkiem jest imię i nazwisko, które należy podać w języku, oraz alfabecie ojczystym, co w naszym wypadku oznacza, że korzystamy wtedy z polskich znaków.

Powiązany temat: legalny pobyt w USA

Bardzo przydatnym jest wybranie języka polskiego jako tooltip language, wówczas każde pytanie będzie miało podpowiedź napisaną w naszym języku. Jeśli będziemy chcieli uzyskać taką podpowiedź, wystarczy kursorem najechać na przycisk lub pytanie, co do którego mamy wątpliwości, a podpowiedź pojawi się automatycznie.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?