FORT MYERS

Fort Myers Floryda w Sunshine States w USA. Przewodnik po mieście Zachodniej Florydy nad Zatoką Meksykańską. Fort Myers to jedno z najładniejszych miast zachodniej Florydy, tka uważają niektórzy mieszkańcy Fort Myers. Piękne miasto położone nad Zatoką Meksykańską na Florydzie u spokojnych wód zachodniej części Florydy.

Informacje o atrakcjach turystycznych Fort Myers na Florydzie i co należy zwiedzić w Fort Myers podczas wycieczki lub wakacji w Fort Myers. Często w przewodnikach turystycznych to miasto bywa nazywane miastem palm. Fort Myers znany jest ze swoich ładnych plaż nad Zatoką Meksykańską. Wiele ulic Fort Myers jest wysadzanych pięknymi palmami i tropikalną roślinnością, charakterystyczną dla tego zakątka południowo-zachodniej Florydy.

Fort Myers na zachodniej Florydzie
Fort Myers na zachodniej Florydzie

Wakacje i inwestycje

Fort Myers do dziś pozostaje główną destynacją turystyczną Florydy, ale i osoby poszukujące nieruchomości na inwestycję na Florydzie, odwiedzają Fort Myers w poszukiwaniu wymarzonego domu w słońcu południowej Florydy.

Fort Myers liczy około 60.000 mieszkańców, administracyjnie należy do Cape Coral w Zachodniej Florydzie. Jeżeli wliczać w to cały obszar tzw. Metropolita Area, Fort Myers liczy 624 tys. mieszkańców. Miasto leży nad rzeką Caloosahatchee, która uchodzi do Zatoki Meksykańskiej.

O Fort Myers

O atrakcyjności turystycznej Fort Myers przede wszystkim decyduje jego położenie geograficzne. Fort Myers leży bardziej na południe od chłodnych frontów atmosferycznych, jakie docierają np. do Sarasoty lub do Tampa na zachodnim wybrzeżu Florydy, miasta, które leżą bardziej na północ od Fort Myers.

Tu jest po prostu o parę stopni cieplej w zimie. Od dziesiątek lat Fort Myers i tę część Florydy upodobali sobie Amerykanie ze środkowego zachodu. Mieszkają tutaj Amerykanie z Michigan, Wisconsin, Minnesota, Ohio i ze stanu Indiana. To oni dominują populację obcych rezydentów miasta, posiadających tutaj swoje drugie domy wakacyjne lub spędzających tutaj swoją emeryturę.

Plaża Fort Myers
Plaża Fort Myers

Parę zdań o historii Fort Myers

Fort Myers powstał na początku XIX wieku, kiedyś był to tylko fort wojskowy. Stąd i nazwa miasta pochodząca z czasów Wojny Secesyjnej w Stanach Zjednoczonych. Do najsławniejszych jednak rezydentów Fort Myers należał wynalazca żarówki: Thomas Edison, który posiadał swój zimowy dom, oraz laboratorium w Fort Myers, zwany Seminole Lodge.

Prawie 20 lat po tym jak Edison zakończył budowę swojego domu, kolejny sławny Amerykanin przeprowadził się do Fort Myers. Był to Henry Ford, który wprowadził się dosłownie do domu obok, również szukając idealnego miejsca w ciepłym klimacie Florydy i tropikalnego raju w późniejszych latach swojego życia.

Dziś tzw. Edison-Fort Winter Estate jest otwarty dla publiczności i turystów odwiedzających miasto na wakacjach. Wycieczka do Fort Myers nie jest kompletna bez odwiedzenia tego miejsca. Koniecznie trzeba poznać te mniej znane wynalazki Edisona, prezentowane w tym miejscu, oraz wspaniałe, tropikalne rośliny, sprowadzone tutaj praktycznie z każdego zakątka globu.

Miasto warto odwiedzić w czasie obchodów rocznicy urodzin Edisona, które przypadają na 11 lutego każdego roku. W tym czasie w mieście odbywa się Fesival of Light. Obchody tego święta trwają przez dwa tygodnie, wieczorami i w nocy odbywają się parady i pochody na ulicach.

Fort Myers
Fort Myers

Atrakcje turystyczne Fort Myers

W mieście jest mnóstwo do zobaczenia i do zajęcia sobie czasu, czy to na wycieczce w Fort Myers, na wakacjach na Florydzie lub jeżeli zdecydujesz się na kupno domu w Fort Myers. Jest tu co robić i w dzień, i w nocy. Wiele osób odwiedza wysepki: Captiva Island, Sanibel Island i Estero Island, oraz plaże w Fort Myers. To doskonałe miejsca na wspaniałą opaleniznę, oraz kąpiel w wodach Zatoki Meksykańskiej.


W Fort Myers jest jeszcze kilka wysepek, na które można się dostać tylko łódką lub statkiem, wśród nich jest malownicza wyspa Bonita Springs.
Jak wspomnieliśmy Fort Myers to doskonałe miejsce na zorganizowanie sobie wakacji na południowej Florydzie.

Można zarezerwować hotel lub wynająć willę lub apartament na wakacje w Fort Myers. Każdego rodzaju zakwaterowanie jest tutaj dostępne. Od miejsc noclegowych najskromniejszych dla mniej wymagających podróżników, po luksusowe hotele i najlepsze miejsca noclegowe w Fort Myers na Florydzie.

Powiązany temat: hotele na Florydzie

Nieruchomości Fort Myers

Nieruchomości w Fort Myers

Poznaj lokalny rynek nieruchomości w Fort Myers na zachodniej Florydzie i zobacz czy warto tu kupić dom lub mieszkanie. Informacje nie tylko dla inwestorów w nieruchomosci zagraniczne i nieruchomosci w USA.

Boston Red Sox zimą

Jeżeli jesteś miłośnikiem sportów amerykańskich, to informacja iż Fort Myers jest domem dla wiosennego obozu treningowego Boston Red Sox, oraz Minnesota Twins. Także amatorzy golfa zjeżdżają się do Fort Myers przez cały rok. Jest tu mnóstwo pól golfowych, oraz są korty tenisowe. Te dyscypliny sportu można tu uprawiać przez cały rok.

Nie zapominajmy o wędkarstwie sportowym i amatorskim, wody Zatoki Meksykańskiej są stworzone dla wędkarzy. W Fort Myers nie musisz ubierać się oficjalnie, nawet żeby wieczorem wyjść do restauracji. Szorty i koszulka polo to wystarczający dress code ażeby zostać wpuszczonym do najlepszej restauracji w mieście.

Mapa Fort Myers
Mapa Fort Myers

Dojazd do Fort Myers

Do Fort Myers z łatwością dotrzesz z większości największych miast w Stanach Zjednoczonych. Także tanie linie lotnicze w USA docierają do Fort Myers. Najbliższe lotniska od Fort Myers to Punta Gorda airport w odległości zaledwie 20 minut jazdy samochodem, lotnisko w Sarasota w odległości 1h jazdy samochodem, lotnisko w Tampa, to już dwie godziny podróży samochodem. Dalej jest lotnisko w Fort Lauderdale to 2,5h jazdy samochodem, oraz Miami to prawie 3,5h jazdy samochodem. Sprawdź także aktualną pogodę w Fort Myers na zachodniej Florydzie.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?