GATUNKI ŻÓŁWI NA FLORYDZIE

Gatunki żółwi na Florydzie. Żółwie: zielony, karetta, szylkretowy. Jednym z gatunków żółwi morskich jest żółw karetta. Którego głowa pokryta jest tarczkami, regularnie rozmieszczonymi, a szczęki ma podobne do dziobów ptaków. Od innych żółwi odróżnia go również karapaks, który ma pięć par rogowych tarcz żebrowych, a inne żółwie mają po cztery pary.

Kolor karapaksu jest brązowy, ale przybiera różne odcienie tego koloru, natomiast plastron jest żółty. Na krawędziach kończyn mają po dwa pazury. Jest to żółw nieco mniejszy, ponieważ dorasta do 120 cm długości, a waga średnio sięga 100 kilogramów, choć zdarzają się również osobniki ważące nawet 500 kilogramów. Żółw karetta jest zagrożonym gatunkiem.

ŻÓŁW MORSKI

Gatunki żółwi - Żółw zielony

Jeszcze innym, dość popularnym gatunkiem z rodziny żółwi morskich jest żółw zielony, inaczej zwany, niestety, mimo zagrożenia swojego gatunku, żółwiem jadalnym. Kolorowa nazwa żółwia pochodzi od koloru tkanki tłuszczowej. Karapaks, oliwkowo zielony lub brunatny, jest spłaszczony i zwężający się w tylnej części.

Plastron natomiast jest jasnożółty lub nawet biały. Głowa jest węższa i mocno spłaszczona, pokryta z boków regularnymi tarczkami. Pysk jest tępo ścięty i w wypadku tego gatunku, nie przypomina ptasiego dziobu. Na przednich kończynach znajduje się po jednym pazurze. Mają one do 140 centymetrów długości i mogą ważyć nawet pół tony.

Żółwie zielone w przeciwieństwie do innych przedstawicieli swojej rodziny, mogą pozostawać pod wodą nawet do pięciu godzin. Ciekawostką jest fakt, że aby tego dokonać, ich puls zwalnia, dzięki czemu zużywają mniej tlenu, a serce może bić co dziewięć minut.

Zółw Zielony
Żółw zielony

Gatunki żółwi - Żółw szylkretowy

Kolejnym gatunkiem żółwi morskich jest żółw szylkretowy, krytycznie zagrożony gatunek, występujący w tropikalnych rafach koralowych wszystkich oceanów. Populacja atlantycka, która jest populacją najbardziej bliską Florydzie, występuje w północnych obszarach Zatoki Meksykańskiej, ale także wybrzeża południowej Afryki.

Turyści zwiedzający słoneczny stan mogą spotkać żółwie szylkretowe od południowych krańców Florydy aż do Karaibów i wschodnich wybrzeży Brazylii. Jednak niektóre osobniki żyją też bardziej na północ, w kierunku stanu Massachusetts i Wirginii.

Żółwie często spotyka się dryfujące z prądem wokół raf koralowych, a także odpoczywające w jaskiniach głębinowych. Żółwie często przebywają też na lagunach, oraz na otwartych wodach oceanów, a także przy namorzynach przy ujściach rzek. Często odbywają migracje, czyli długie wędrówki, mające podłoże rozrodcze, żerowiskowe, a czasem zimowiskowe.

Żółw szylkretowy
Żółw szylkretowy

Czyhające zagrożenia na żółwie na Florydzie

Niestety mimo, że żółwie szylkretowe są chronione, to wciąż się poławiane przez ludzi. W wielu miejscach świata uznane są za przysmak, a w innych jako dekoracje i ozdoby. Handel żółwimi karapaksami, mimo, że nielegalny, zabroniony w większości państw na świecie, cieszy się ogromnym zainteresowaniem szmuglerów i jest na bardzo wysokim poziomie.

Karapaks wykorzystuje się głównie do produkcji między innymi oprawek do soczewek. Aktualnie największym ośrodkiem nielegalnego handlu żółwiami szylkretowymi są Karaiby, a także tereny Dominikany i Kolumbii.
Zobacz także najlepsze miejsca do nurkowania na Florydzie.

Obecnie żółwie morskie, w tym krytycznie zagrożony wyginięciem gatunek żółwia szylkretowego, uważa się przynajmniej za narażone lub zagrożone wyginięciem. Gatunki żółwi. Ma na to głównie wpływ ich stosunkowo niski przyrost naturalny. Na poniższy fakt wpływ ma późne osiąganie dojrzałości, powolny wzrost, oraz powolny wylęg młodych, podczas gdy wiele z nich ginie z rąk ludzi, często nieświadomych problemu.

Żółw na plaży

Zakopane jaja żółwi często są rozkopywane i zjadane przez drapieżniki. W 1996 roku Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody i Jej Zasobów – IUCN, wpisała żółwia szylkretowego na listę gatunków krytycznie zagrożonych wyginięciem, gdyż od 1940 roku ich populacja zmniejszyła się o około 80%.

Gatunek ten, wraz z całą rodziną żółwi morskich został wpisany do I Aneksu CITES – Konwencji o Międzynarodowym Handlu Gatunków Zagrożonych Wyginięciem. To właśnie dzięki temu aneksowi w świetle międzynarodowego prawa połowy, zabijanie, czy też handel tymi zwierzętami jest nielegalny.

Na florydzkich plażach jest mnóstwo gniazd żółwich

Zarówno rodowici mieszkańcy Florydy, jak i turyści są już oswojeni z widokiem tych ciekawych zwierząt, które wypełzają na florydzkie plaże i składają jaja w wybranym przez siebie miejscu. Często zdarza się to na plażach, na których jest dużo ludzi i wszyscy z przejęciem obserwują całą operację.

Pamiętajcie jednak, że samica żółwia jest już wystarczająco zestresowana całą sytuacją i nie róbcie nic, co mogłoby ją bardziej zdenerwować. Gatunki żółwi. Nie róbcie zdjęć z fleszami, nie podchodźcie, nie straszcie i na pewno nie dotykajcie.

Niech samica złoży jaja w spokoju i wróci do wody, jeśli nie możemy pomóc żółwiom, by ich populacja stała się większa, nie róbmy przynajmniej nic takiego, co by przeszkodziło w zwiększeniu ich liczebności. Jeśli nurkujecie lub pływacie w okolicy, w której pływają też żółwie, nie używajcie żadnych świateł, które mogą je oślepić, żółwie tego nie lubią.

Jeśli widzicie żółwia, który zachowuje się Waszym zdaniem dziwnie, może być chory lub ranny, zawiadomcie odpowiednie służby. Niestety, ale losy rodziny żółwi morskich są w naszych rękach. Zobacz także rozdział o aligatorach na Florydzie

Pomoc żółwiom

Żółwie to wspaniałe i majestatyczne zwierzęta. Warto je bliżej poznać podczas pobytu na Florydzie. W okresie od marca do października część ulic na Florydzie, tych blisko plaż – oświetlenie jest wyłączone aby żółwie nie myliły światła latarni ulicznych ze światłem księżyca do którego nawigują po wykluciu się z jaj i gniazd na plaży te gatunki żółwi. W Boca Raton warto odwiedzić Gumbo Limbo w pobliżu plaży. Tam można poznać bliżej te piękne zwierzęta. Czytaj dalej – żółwie morskie na Florydzie – gatunki i występowanie.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Zapraszam do rozmowy na żywo
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?