Gdzie bogaci Polacy kupują nieruchomości

Kupowanie domu USA

Gdzie zamożni Polacy kupują nieruchomości za granicą. Po przeczytaniu kilkunastu artykułów na polskich portalach internetowych i przewertowaniu kilku polskich kolorowych czasopism z artykułami sponsorowanymi (mam na myśli ten płatne),  postanowiłem napisać własny artykuł, uzupełniający ten ważny dziś temat. Jakże ważny w obecnej chwili i w czasach w których żyjemy. W czasach ogromnej inflacji w jakiej trwamy i wczasach wojny w Europie. Bo “za miedzą” Polski toczą się przecież działania wojenne. Nie wspominając o koronach i innych, globalnych sprawach.

Gdzie kupują nieruchomości Polacy za granicą

Lista wygląda mniej więcej tak: nieruchomości w Hiszpanii, nieruchomości we Włoszech, nieruchomości w Szwajcarii, nieruchomości we Francji, nieruchomości w Bułgarii. Nie piszą (o zgrozo!) o nieruchomościach w Grecji, ani o nieruchomościach na Cyprze, a wiem że sporo Polaków ma nieruchomości na Cyprze, oraz nieruchomości w Turcji. Także nic nie wspomina się o nieruchomościach w Egipcie, gdzie kupują najmniej uposażeni Polacy.

W niektórych tylko artykułach wymieniane są Stany Zjednoczone, jako kraj gdzie Polacy bez przeszkód mogą kupować i inwestować w nieruchomości. Koniecznie przeczytaj nasz artykuł zatytułowany Polak kupujący nieruchomości w Stanach Zjednoczonych, gdzie znajdziesz kompendium praktycznych i bardzo konkretnych informacji o zakupie domu lub mieszkania w USA.

Nieruchomości w USA dla Polaków

Autorzy artykułu pominęli Stany Zjednoczone i nieruchomości na Florydzie w swoich wywodach i opisach. Najprawdopodobniej z jednego względu. Braku dostępu do informacji, o tym że na Florydę tak naprawdę docierają naprawdę bogaci Polacy.
Rodzi się pytanie: kto jest bogaty a kto jest naprawdę bogaty. Jak to w tej anegdocie. Ja to mam dopiero bogatego kolegę – mówi jeden. A tamten kolego mówi -ja to dooopiero mam bogatego kolegę. I tak bez końca.

Żarty na bok. Ale fakt faktem – na Florydę i w okolicach Miami inwestuje sporo Polaków, którzy posiadają gotówkę do zainwestowania i znają się na zagranicznych nieruchomościach. Nieruchomości w Europie, w Hiszpanii, Portugalii, Grecji czy w Bułgarii są dostępne dla “przeciętnego Polaka (przepraszam za tę ekspresję ale jak to inaczej napisać? Dajcie pomysł w komentarzach poniżej …) któremu udało się uskładać “parę groszy” i marzy o mieszkaniu za granicą.

Nieruchomości w USA to już jest wyzwanie. Docierają tutaj ludzie którzy naprawdę dysponują gotówką i środkami na inwestycję na Florydzie. Ludzie z wiedzą i z otwartym umysłem.

Najlepszy i najpewniejszy zwrot z inwestycji w USA

Poza tym nieruchomości w USA i na Florydzie oferują najwyższe zwroty z inwestycji. Wierzcie nam na słowo. Mamy prawie 30 lat doświadczenia w inwestowaniu w nieruchomościach na świecie w najprzeróżniejszych krajach. Od Kostaryki począwszy a na Bułgarii kończąc. W tym nawet zakupu pod inwestycję nieruchomości w Polsce!  Ufff  … jak dobrze że już dawno sprzedana ….

Hiszpania nieruchomości

Mimo tego że utrzymania nieruchomości w USA są potwornie drogie w porównaniu do nieruchomości w Hiszpanii lub nieruchomości w Chorwacji, albo nieruchomości we Włoszech. W USA taksy (podatki) od nieruchomości są wysokie, opłaty HOA czynszu są wysokie, ale i wynajmy nieruchomości są wysokie. Ale najważniejsze z tego wszystkiego jest to, że w USA jest porządek w nieruchomościach. Tu nikt nie robi małpiego biznesu.

Prawo i regulacje

Wynajmy są ściśle regulowane przez prawo stanowe. Pisaliśmy o tym wielokrotnie. Nikt nie wynajmie Ci domu czy mieszkania na Florydzie i po dwóch miesiącach przestanie Ci płacić lub się po kryjomu wyprowadzi, jak się to dzieje nagminnie w Hiszpanii. Pewno znacie te historie, skoro czytacie ten artykuł.
W USA jest prawo którego się szanuje i każdy najemca nie śmie ani nawet myśleć że się spóźni z płatnością czynszu dla Ciebie.

Wedle Onetu najpopularniejszą destynacją na zakup nieruchomości za granicą w tej chwili jest Hiszpania. Autor wręcz pisze iż Polacy dołączyli, czy raczej dogonili obywateli krajów zachodnich, którzy od wielu, wielu lat kupowali i posiadali nieruchomości na południu Hiszpanii, czy w Portugalii. W Hiszpanii są regiony gdzie taniej kupi się niewielkie mieszkanie niedaleko kiepskiej plaży, niż za klitkę w Warszawie czy we Wrocławiu. Kraj ładny i przyjazny, dobry na wakacje. Ale inwestycja pod wynajem do generowania dochodu w Hiszpanii to już inna sprawa. Też zależy czy uwierzysz w to co ci mówi sprzedający ….

Dom w USA

Zanim wybierzesz kraj do inwestycji

Także zanim wybierzesz kraj do inwestycji zastanów się dobrze i pomyśl. A może uzbieraj trochę więcej gotówki i wybierz się za ocean, do Ameryki, gdzie inwestują naprawdę bogaci Polacy i przede wszystkim świadomi.
Artykuł trochę sarkastyczny, trochę śmieszny, trochę naiwny, ale zostawiam pierwotną wersję gwoli informacji i dla tych co czytają “mainstremowe” źródła informacji i artykuły sponsorowane o nieruchomościach w Hiszpanii, o inwestowaniu w nieruchomościach w Europie i innych krajach świata. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami mailowo lub bezpośrednio telefonicznie. Dla naszych klientów oferujemy doradztwo inwestycyjne w Stanach Zjednoczonych. Rzeczy związane nie tylko z nieruchomościami w USA, ale także innymi aspektami związanymi z inwestowaniem w Ameryce.

Jeżeli nie wiesz jeszcze jak wyglada i jak działa amerykański rynek nieruchomości i inwestowanie przez osoby z zagranicy tutaj, zachęcam do czytania naszych artykułów na blogu, który od dłuższego już czasu pełen jest przydatnych informacji dla osób zainteresowanych nieruchomościami zagranicznymi, a przede wszystkim dla tych co chcą kupić mieszkanie lub dom na Florydzie.

Zainteresuje Cię także: 10 najlepszych krajów do zakupu nieruchomości w 2022r. | jak chronić swoje pieniądze przed inflacją | jak szukać luksusowych nieruchomości na świecie | dlaczego inwestować poza Unią Europejską |

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?