HRABSTWO MIAMI DADE

Hrabstwo Miami Dade w Stanach Zjednoczonych. Jeśli Wasz czas na Florydzie jest ograniczony i macie do wyboru odwiedzić tylko jej fragment to polecamy hrabstwo Miami Dade. Jest to jedno z ciekawszych miejsc na Florydzie, pokazujących przekrój interesujących atrakcji całego stanu. To także najgęściej zaludnione hrabstwo Florydy.

Znajdziecie tu nie tylko ciekawe zabytkowe miejsca, parki narodowe, czy parki rozrywki, ale również świetne restauracje, wygodne hotele i apartamenty oraz wspaniałe, słoneczne plaże. Miami Dade to także jeden z najzamożniejszych regionów Florydy i najbardziej luksusowe nieruchomości na Florydzie znajdują się właśnie w tym hrabstwie Florydy.

Miami Dade county

Miami Dade hrabstwo
Lokalizacja hrabstwa Miami Dade na Florydzie w USA

Hrabstwo powstało 18 stycznia 1836 roku i początkowo nosiło nazwę Hrabstwo Dade, na cześć żołnierza zabitego w drugiej wojnie seminolskiej – Francisca L. Dade`a. Hrabstwo powstało na mocy Aktu Terytorialnego Stanów Zjednoczonych i początkowo obejmowało tereny, które dziś wchodzą w skład hrabstwa Palm Beach, Broward i Florida Keys. Po ponad 70 latach, w 1909 roku część hrabstwa oddano na rzecz nowopowstałego Hrabstwa Palm Beach, a następnie w 1915 roku Hrabstwa Broward, od tamtej pory nie nastąpiły żadne znaczące zmiany granic hrabstwa. Nazwa hrabstwa zmieniła się dopiero 13 listopada 1997 roku, aby potwierdzić międzynarodowe uznanie nazwy Miami.

Powiązany temat: 67 hrabstw na Florydzie

Miami Dade

Informacje o Miami Dade

Ludność hrabstwa rośnie w szybkim tempie. W 1980 roku było to 1,5 miliona mieszkańców, w 2000 roku 2,2 miliona, a obecnie około 2,7 miliona, zgodnie ze spisem ludności z 2020 roku. Według tego spisu, tylko po angielsku w hrabstwie rozmawia 28,1% społeczeństwa, ale 63,8% ludności używa języka angielskiego i hiszpańskiego. Największym prywatnym pracodawcą jest University of Miami, zatrudniający prawie 13 tysięcy pracowników, a także Babtist Health South Florida, oraz American Airlines, obie te firmy zatrudniają nieco ponad 11 tysięcy ludzi.

Największe miasta Miami Dade

Największe miasta Miami Dade to Miami, Miami Beach, West Miami, South Miami, North Miami, Florida City, Coral Gables, Aventura, Bay Harbor Islands, Miami Gardens,warto wspomnieć również o Indian Creek, Key Biscayne czy Miami Shores. Każde z tych miast i miasteczek ma swój klimat, jeśli chcecie poczuć atmosferę wielkiego miasta, które nocą nie śpi, koniecznie odwiedźcie Miami, jeśli chcielibyście ponurkować na Florydzie, czy po prostu popluskać się w krystalicznie czystej wodzie wybierzcie Key Biscayne lub South Beach.

Co zwiedzić w Miami Dade

Jeśli jesteście miłośnikami przyrody, na pewno ucieszy Was fakt, że w Miami Dade są trzy parki narodowe – Big Cypress National Preserve, Biscayne National Park i oczywiście Everglades National Park. Są to ogromne naturalne rezerwaty przyrody, w których możecie spotkać się z naturą oko w oko. W zależności, który park wybierzecie, będziecie mogli podziwiać mokradła i lasy namorzynowe, aligatory i setki gatunków ptactwa w Everglades, przepiękne cyprysy na bagnach Big Cypress oraz wydry, aligatory i niedźwiedzie, czy bajkowe rafy koralowe w Biscayne National Park.

Hrabstwo Miami Dade

Jeśli lubicie obcowanie z przyrodą, w Miami czeka na Was ZOO, potocznie zwane Miami-Dade Zoological Park and Gardens, założone w 1984 roku. ZOO w Miami jest domem dla 3000 zwierząt na ponad 304 hektarach. ZOO podzielone jest na strefy, w których mieszkają konkretne zwierzęta, znajduje się tu strefa flamingów amerykańskich, miejsce zwane „Misja Everglades”, gdzie zobaczycie „małe Everglades” w pigułce, strefa Azji, Afryki i Australii.

Natomiast strefa Ameryki Południowej to „Amazon and Beyond”, poświęcony florze i faunie właśnie tej części świata. We wszystkich strefach są specjalnie dobrane i urządzone przestrzenie, aby odzwierciedlały rzeczywiste miejsca występowania poszczególnych gatunków, a odwiedzający poczuli się jak na safari, mając na wyciągnięcie ręki dzikie zwierzęta, a nie po prostu oglądali wybiegi w ZOO.

Powiązany temat: zwierzęta Florydy

Miasto Miami

W Miami Dade są również liczne atrakcje, muzea i galerie sztuki, wiele z nich mieści się w Miami, jednak nie wszystkie, znajdziecie też warte odwiedzenia miejsca na przykład w Coral Gables, czy Miami Beach. Warto zajrzeć do History Miami Museum w Miami potocznie nazywane Muzeum Historycznym Południowej Florydy. Muzeum zostało otworzone w 1940 roku i jest jedną z najstarszych instytucji kulturalnych na Florydzie. W muzeum znajdziecie wystawy związane z kulturą i historią Miami i historią Florydy. Muzeum dodatkowo jest oficjalnym skarbcem wszystkich materiałów archeologicznych znalezionych w całym hrabstwie. Muzeum przystosowane jest dla osób z niepełnosprawnościami.

Miami
Miami

Jewish Museum of Florida

Jewish Museum of Florida w Miami Beach, jest to muzeum historii ludności żydowskiej, znajdujące się w dwóch zabytkowych, odrestaurowanych budynkach, które przed laty były synagogami. Główny budynek znajduje się w Krajowym Rejestrze Miejsc Historycznych, ma on elementy architektury Art Deco, ponad 80 witraży i miedzianą kopułę. Oprócz interesującej budowy muzeum przyciąga turystów ponad 500 zdjęciami i artefaktami, które przedstawiają historię Żydów na Florydzie od 1763 roku. Muzeum przekazuje historię i wartości żydowskie w sposób bardzo ciekawy i nie zawsze formalny.

Ogród Botaniczny w Miami

Jeśli szukacie czegoś trochę innego, wstąpcie do Fairchild Tropical Botanic Garden w Coral Gables. Jest to 34-ro hektarowy ogród botaniczny otworzony w 1938 roku. Ogród obejmuje rzadkie orchidee, palmy, różne odmiany imbiru, bambusy tropikalne. Fairchild Tropical Botanic Garden może pochwalić się ekspozycją ponad 740 gatunków drzew. W ogrodzie znajduje się również motylarnia, w której mieszkają egzotyczne okazy motyli głównie z Ameryki Środkowej i Południowej, a także z Azji Południowo-Wschodniej.

Coral Gables

W Coral Gables znajduje się również zabytkowy posterunek policji i straży pożarnej, zwany popularnie budynkiem bezpieczeństwa publicznego miasta Coral Gables. Budynek zbudowano w 1939 roku i przez lata służył mieszkańcom. W 1975 roku służby opuściły budynek. W 1984 roku budynek dodano do Narodowego Rejestru Miejsc Historycznych, w 2003 roku podjęto kroki, aby zachować budynek i jego dziedzictwo, postanowiono go odrestaurować. W 2011 roku otworzono ponownie, wraz z otwarciem w nim Muzeum Coral Gables. Do dziś możecie w nim oglądać nie tylko historię związaną z policją i strażą pożarną, ale również historią miasta i Florydy.

Coral Gables Biltmore Hotel
Coral Gables Biltmore Hotel

Vizcaya Museum and Gardens

Bardzo ciekawym miejscem jest Vizcaya Museum and Gardens, willa, ogród i muzeum w Coconut Grove Miami. Jest to zabytkowa posiadłość Vizcaya z początku XX wieku. Obejmuje ona włoskie ogrody renesansowe oraz kompleks zabytkowych budynków w stylu śródziemnomorskim. Posiadłość ma łącznie 50 akrów, a willa ma ponad 70 pokoi z charakterystycznym wyposażeniem i umeblowaniem od XV do XIX wieku, przywiezionym z Europy. Jest to miejsce, które nie tylko jest muzeum, ale odbywa się tu wiele wydarzeń państwowych. W 1987 roku to właśnie tu prezydent Ronald Regan przyjął papieża Jana Pawła II, a w 1994 roku Bill Clinton  zwołał pierwszy „Szczyt Ameryk”.

Monasterio Espanol de Sacramenia

Zupełnie inną, ale bardzo ciekawą atrakcją, którą warto odwiedzić, jak będziecie w Hrabstwie Miami Dade, jest średniowieczny hiszpański klasztor – Monasterio Espanol de Sacramenia, jest to  klasztor cystersów zbudowany w mieście Sacramenia w Segowii w XII wieku, rozebrany w XX wieku i wysłany do Stanów Zjednoczonych. Tu, w North Miami Beach, przy 16711 West Dixie Highway został ponobnie postawiony i stał się kościołem episkopalnym i jednocześnie ciekawą atrakcją turystyczną.

Największe miasta hrabstwa Miami Dade

Jak wspomnieliśmy powyżej, Miami Dade to najgęściej zaludnione hrabstwo Florydy z olbrzymim Miami i przylegającymi dzielnicami i obszarami. To także najzamożniejsze i najbardziej dynamicznie rozwijająca się część Florydy.

Miami

Miami to główne miasto hrabstwa Miami-Dade i jedno z najważniejszych miast w całym kraju. Jest to dynamiczne miasto o wielokulturowym charakterze, które słynie z pięknych plaż, intensywnego życia nocnego i bogatej sceny artystycznej. Miami jest również ważnym centrum handlowym, finansowym i turystycznym.

Miami Beach

Położone na wyspie oddzielonej od kontynentalnej części Miami przez Zatokę Biscayne, Miami Beach to popularna miejscowość turystyczna. Słynie z pięknych plaż, luksusowych hoteli i wykwintnych restauracji. South Beach, część Miami Beach, jest znane na całym świecie z kolorowych budynków Art Deco i tętniącego życia nocnego.

Hialeah

Hialeah jest trzecim co do wielkości miastem w hrabstwie Miami-Dade. Charakteryzuje się dużą populacją kubańsko-amerykańską i hiszpańskojęzyczną społecznością. Hialeah ma bogatą kulturę i jest znane z wyścigów konnych na torze Hialeah Park.

Miami Gardens

Miami Gardens jest jednym z większych miast w hrabstwie Miami-Dade. Znajduje się tam stadion Hard Rock, który jest domem dla drużyny futbolowej Miami Dolphins i organizuje wiele ważnych wydarzeń sportowych i muzycznych.

Coral Gables

Coral Gables to urokliwe miasto znane ze swojej architektury w stylu śródziemnomorskim i pięknych rezydencji. Znajduje się tam Uniwersytet Miami, oraz wiele ekskluzywnych sklepów, restauracji i hoteli. Zobacz Coral Gables atrakcje i co zwiedzić w tej części Miami.

Doral

Doral to miasto znane jako centrum biznesowe i handlowe w hrabstwie Miami-Dade. Jest domem dla wielu firm międzynarodowych, a także posiada doskonałe pole golfowe Trump National Doral.

doral miami
Doral i okolice

Homestead

Homestead jest miastem położonym na południowych krańcach hrabstwa Miami-Dade. Znajduje się tam Baza Sił Powietrznych Homestead, oraz Park Narodowy Biscayne. Homestead jest również znane ze swoich plantacji owoców tropikalnych i jest popularnym przystankiem dla turystów udających się do Florida Keys.

North Miami

North Miami to miasto położone na północ od Miami. Charakteryzuje się różnorodnością kulturową i oferuje wiele atrakcji, w tym Muzeum Sztuki i Projektowania oraz North Miami Beach.

North Miami Beach

North Miami Beach to oddzielne miasto od Miami Beach. Jest znane z szerokiej plaży, znanego jako Haulover Beach, oraz licznych centrów handlowych, restauracji i hoteli.

Aventura

Aventura to miasto znane ze swojego luksusowego stylu życia i bogatych dzielnic mieszkaniowych. Znajduje się tam popularne centrum handlowe Aventura Mall oraz profesjonalne pola golfowe. Zobacz także nieruchomości w Aventura w Miami – popularne miejsce na zakup.

Coral Terrace

Coral Terrace to miasto o średniej wielkości, które graniczy z Miami. Jest znane ze swojej mieszanej społeczności i posiada wiele parków i centrów handlowych.

Cutler Bay

Cutler Bay to miasto położone na południowych krańcach hrabstwa Miami-Dade. Znajduje się tam Zatoka Biscayne i wiele parków rekreacyjnych, które oferują możliwości wędkowania, kajakarstwa i spacerów.

Miami Lakes
Miami Lakes

Miami Lakes

Miami Lakes to miasto zaprojektowane jako olbrzymia dzielnica z wieloma jeziorami i parkami. Jest to popularne miejsce do zamieszkania ze względu na swoje bezpieczne otoczenie i udogodnienia. Miami Lakes także jest tańsze jeżeli chodzi o koszty utrzymania nieruchomości w Miami.

Palmetto Bay

Palmetto Bay to urocze miasteczko położone na południowych krańcach hrabstwa Miami-Dade. Oferuje spokojną atmosferę i piękne parki, takie jak Coral Reef Park i Deering Estate.

South Miami

South Miami to miasto o charakterze przedmieścia, które oferuje mieszkańcom i odwiedzającym liczne sklepy, restauracje i kulturalne atrakcje, takie jak University of Miami.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?