Huragan Ian uderzy na zachodnią Florydę

Huragan Ian Floryda

Huragan Ian nadchodzi na Florydę. Właściwie już odczuwamy skutki nadchodzących wiatrów, ulew i podniesienia się stanu wody. W telewizji od rana na bieżąco jesteśmy informowani co dzieje się z pogodą i gdzie przemieszcza się Ian. Impakt huraganu “pójdzie” na zachodnią Florydę. Ale nawet u nas odczuwa się zmianę pogody w postaci silnego wiatru, silnych opadów deszczu i generalnie złej pogody.

Jak wygląda przygotowanie się do huraganu w praktyce

Przeżyliśmy już kilka huraganów na Florydzie i wiemy doskonale jak to wygląda w praktyce. Dziś zamknięto wszystkie szkoły w Palm Beach county (hrabstwo Palm Beach), zamknięto wszystkie uniwersytety w okolicy, szkoły i przedszkola. Na Florydzie wygląda, to tak, iż zawsze “na wszelki wypadek” ostrzega się mieszkańców i obywateli Florydy aby przygotować się na impakt huraganu i niczego nie lekceważyć podczas takiego “eventu” pogodowego. Czyli należy się zaopatrzyć w wodę pitną, jedzenie na parę dni, baterie do latarek i odbiorników radiowych. Należy się przygotować na wyłączenie prądu w domu. Dlatego w niektórych nieruchomościach na Florydzie ludzie instalują swoje generatory. Szczególnie w tych luksusowych willach i dużych domach na Florydzie.

Powiązany temat: Pogoda i klimat Florydy w ciągu roku

Huragan Floryda IAN
Huragan Ian

Ian “idzie” na zachodnią Florydę

Nawet na tych obszarach Florydy gdzie huragan bezpośrednio nie uderzy, odczuwa się skutki takiego kataklizmu. Akurat w tym wypadku mamy szczęście iż huragan “idzie” na zachodnie wybrzeże Florydy i uderzy najprawdopodobniej w okolice Tampy, Sarasota i Fort Myers. Tam spowoduje największe zniszczenia. Zapowiadają huragan kategorii 4, więc bardzo groźny huragan i jest on zagrożeniem dla życia ludzkiego.

Nie lekceważyć, nawet gdy jesteś daleko od oka huraganu

Nie należy niczego lekceważyć, nawet gdy jesteśmy daleko od huraganu. W telewizji nic w tej chwili nie nadają, tylko na bieżąco obserwujemy postępowanie huraganu Ian.
Rano, przemawiał gubernator Florydy – Ron DeSantis. Jak to zwykle w takich wypadkach i poinformował nas, jak Floryda jest przygotowana do huraganu. Wiatr przybierze do prędkości 155 mil na godzinę, wiec będzie wiało mocno, bardzo mocno.

Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale – mało odczuwamy ten huragan

Jak napisałem powyżej, na wschodniej Florydzie gdzie jesteśmy (Boca Raton, Miami) nie odczuwamy tego mocno. Jest tylko duże zachmurzenie, pada deszcz i trochę wieje. Ale jak to zwykle bywa w takich przypadkach, na wszelki wypadek, wszelkie instytucje są dziś pozamykane, na ulicach jest bardzo mało samochodów i wszyscy powinni zastać w domu i przeczekać huragan. Wedle zaleceń.

Zachodnie wybrzeże Florydy bardziej ucierpi tym razem

Tampa, Sarasota, Fort Myers i Naples ucierpią bardziej podczas tego huraganu, na pewno będą zniszczenia materiale, podtopienia i wyłączenia prądów. Ale powtarzam za gubernatorem DeSantisem. Cytat: Floryda od 200 lat wie jak radzić sobie z huraganami i jest doskonale do tego przygotowana. Są powołane specjalne służby i ponad 1200 specjalnych pracowników będzie się zajmowało usuwaniem skutków huraganu, zaraz po tym, jak tylko przejdzie. Huragan Ian opuści Florydę na wysokości Daytona Beach na północno wschodnim wybrzeżu Florydy, a stanie się to najprawdopodobniej jutro, czyli w czwartek 29 września 2022r.

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?