JACKSONVILLE ATRAKCJE TURYSTYCZNE

Jacksonville – moc atrakcji na Florydzie. Jacksonville to miasto położone w północno – wschodniej części Florydy, w hrabstwie Duval County. Przez mieszkańców najczęściej nazywane jest River City lub też Jax.

Zwiedzanie Jacksonville na Florydzie

To miasto portowe położone nad Oceanem Atlantyckim i główny ośrodek turystyczny na Florydzie. Jacksonville jest największym miastem Florydy i jednym z największych miast w całych Stanach Zjednoczonych, dlatego też cieszy się popularnością wśród zagranicznych turystów poszukujących atrakcyjnych miejsc wypoczynkowych.

Miasto zajmuje powierzchnię 2265 kilometrów kwadratowych, a większość obszaru stanowią tereny miejskie. Mieszka tu około 813 518 tysięcy osób, a w całej aglomeracji liczba mieszkańców przekracza liczbę 1,5 miliona. Jacksonville położone jest nad rzeką św. Jana (St. John’s River), która stanowi dodatkowe urozmaicenie krajobrazu miejskiego.

Jacksonville jest jedną z bardziej atrakcyjnych miejscowości do zamieszkania na Florydzie. Mieszkańcy są otwarci i pomocni, a miasto oferuje szereg atrakcji i udogodnień dla mieszkańców.

Jacksonville

Życie w Jacksonville

W Jacksonville żyje się przyjemnie i komfortowo. To miejsce odpowiednie również dla tych, którzy poszukują atrakcji nocnego życia. W Jacksonville znajdują się liczne bary, restauracje, kluby nocne i markowe sklepy. Nocą miasto jest bajecznie oświetlone, a codziennie na jej terenie pojawiają się turyści poszukujących rozrywek. W Jacksonville dostępnych jest wiele luksusowych hoteli i miejsc noclegowych, a na zagranicznych gości czekają kasyna i kluby nocne, oferujące niezapomnianą rozrywkę.

Ci, którzy marzą o zwiedzaniu i aktywnym spędzaniu czasu znajdą tu dla siebie wiele zabytków, parków wodnych i parków rozrywki, a także obiektów sportowych.

Powiązany temat: lotnisko w Jacksonville

Miasto oferuje ponadto wiele wydarzeń takich jak impreza sportowa Gate River Run, niezliczona liczba festiwali muzycznych (w tym jazzowych i blues) czy Festiwal Muzyki Tureckiej. Ciekawym wydarzeniem jest także Butterfly Festiwal, kiedy to wypuszcza się w powietrze około 1000 motyli.

Kilka słów o przeszłości…

Swoje pierwsze osady tworzyli tu Indianie Timcua, już 6000 lat temu. Obszar, gdzie położone jest dzisiejsze Jacksonville, zwany był wówczas Ossachite. W 1562 roku przypłynęli tu europejscy podróżnicy i odkrywcy, a Jean Ribault odkrył rzekę św. Jana. Już w 1564 toku René Goulaine de Laudonnière, francuski podróżnik i kolonizator, założył tu pierwszą kolonię. Nosiła ona nazwę Fort Caroline.

Pod panowaniem Brytyjczyków nazwa została zmieniona na Cowfort, a nazwę Jacksonville zyskała dopiero później. W miejscowości od 1833 roku osiedlali się liczni zagraniczni przybysze, a na dzień dzisiejszy 1,4% mieszkańców stanowią osoby pochodzenia polskiego.

Nieruchomości Jacksonville
Nieruchomości Jacksonville

Co warto zobaczyć w Jacksonville?

Żeby zobaczyć wszystkie zabytki i skorzystać ze wszystkich atrakcji, które oferuje nam Jacksonville musielibyśmy zostać tutaj na stałe. Na taki krok decyduje się wiele zagranicznych turystów, którzy odnajdują tu doskonałe miejsce do zamieszkania na Florydzie. Mimo niezliczonej liczby atrakcji i ciekawych miejsc, są tutaj takie których nie można pominąć podczas wizyty w Jacksonville. Przede wszystkim warto udać się na Hemming Plaza, który znajduje się w samym centrum miejscowości. Warto od razu wstąpić do jednej z najlepiej wyposażonych bibliotek, gdzie organizowane są wystawy, spotkania oraz pokazy sztuki.

Powiązany temat: wypożyczalnie samochodów w Jacksonville

Na Hemming Plaza znajdziemy też wiele sklepów, obiektów handlowych i restauracji serwujących dania międzynarodowych kuchni. Hemming Plaza tętni życiem, pokazując jak bardzo różnorodne i pełne energii jest Jacksonville. W Jacksonville na turystach robią duże wrażenie imponujące konstrukcje siedmiu mostów: Main Street Bridge, Acosta Bridge, Dames Pont Bridge, Matthews Bridge, Fuller Warren Bridge, Isaiah D. Hart Bridge oraz Backman Bridge.

Jeśli poszukujemy kulturalnych wrażeń możemy wybrać się do jednego z teatrów w Jacksonville (działają tu m.in. Florida Theatre, Ritz Theatre czy Albambra Dinner Theatre) udać się do galerii sztuki, gdzie można podziwiać wspaniałe prace lokalnych artystów.

W Jacksonville na turystów czeka wiele zabytkowych miejsc o znaczeniu historycznym, takich jak Morocco Temple z 1910 roku, napoleon Bonaparte Broward House, Fort Caroline National Memorial czy Fort Matanzas National Monument. Liczba muzeów w Jacksonville jest niezliczona, a do najważniejszych z nich należą m.in.

Jacksonville Maritime Museum, Museum od Contemporary Art Jacksonville, czy Museum od Science & History. W Jacksonville Maritime Museum (Jacksonville Maritime Heritage Center) czeka na nas fascynująca, morska przygoda. W kolekcji muzeum znajdują się m.in. modele i makiety statków, a także dokumenty podróżnicze z 1562 roku. Muzeum zostało otwarte w 1985 roku.

Jacksonville
Panorama Jacksonville

Museum of Contemporary Art Jacksonville to muzeum współczesnej sztuki, gdzie znajdziemy jedną z największych kolekcji wytworów artystycznych. Muzeum organizuje wiele wystaw, angażując lokalnych artystów i twórców. Muzeum powstało w 1924 roku i znajduje się w zabytkowym budynku Western Union Telegraph.

Museum of Science and History to najczęściej odwiedzane muzeum w Jacksonville, gdzie prezentowane są wystawy związane z dziedzictwem kulturowym i historycznym, a zwiedzający mogą podziwiać fascynujące Planetarium. Muzeum zostało otwarte w 1969 roku.

Warto udać się też do Jacksonville Zoo & Gardens, gdzie czeka na nas ponad 2000 zwierząt należących do różnych gatunków. Zwierzęta żyją w doskonałych warunkach, imitujących ich naturalne otoczenie. Możemy podziwiać tutaj też bajeczną, egzotyczną roślinność.

W Jacksonville znajduje się też wiele kościołów, a wśród nich Cathedral Basilica of St. Augustine, która jest prawdziwą perłą architektury w mieście. To historyczny budynek z okresu 1793 – 1797 roku. Posiada imponującą i wieżę z kopułą zakończoną krzyżem. Katedra została wybudowana w stylu klasycystycznym, jednak od momentu jej powstania była wielokrotnie odrestaurowywana.

Innym wartościowym zabytkiem sakralnym w Jacksonville jest kościół St. John’s Cathedral, który został wybudowany w roku 1906. Budynek prezentuje piękno architekty neogotyckiej z fascynującymi witrażami. Powstał on w miejscu świątyni wybudowanej tu w 1842 roku, która została zniszczona przez pożar. Po odbudowie budowla ponownie spłonęła w 1901 roku.

Więcej o Jacksonville na Florydzie

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?