Jak dostać się na Florydę w czasach Coronavirusa

Koronawirus Floryda

Jest początek września 2021. Obserwując wiadomości i aktualności w najbliższych tygodniach i miesiącach nie będzie lepiej, jeżeli chodzi o nowe zarażenia koronawirusem. W Stanach i tak mamy “o niebo lepiej” niż w Europie. Nie mamy takich restrykcji na Florydzie jak w Unii Europejskiej czy w Polsce. Jednak najprawdopodobniej liczba zakażeń będzie rosła im bliżej jesieni i zimy. Raczej nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Ale dobre wieści są takie, iż jeżeli dobrze wszystko zaplanujecie i macie trochę czasu, możecie przyjechać na Florydę i poszukać z nami swojej wymarzonej nieruchomości na Florydzie. Także “pandemię” można obejść i przyjechać do Stanów. Jak? Czytajcie dalej.

Turystycznie do Stanów Zjednoczonych nie można w tej chwili przyjechać.

15 dni poza strefą Shengen

Musisz spędzić 15 dni poza strefą Shengen w Unii Europejskiej. Najłatwiej będzie Wam przyjechać na Florydę przez Karaiby, albo przez Meksyk. Czyli najlepiej jest wykupić sobie super wakacje, np. na Dominikanie. Tylko uwaga! Nie na 14 dni, a na 15 dni minimum. Po tym kupujecie bilet z Dominikany do Miami, albo do Fort Lauderdale na Florydzie.

Inna opcja przyjazdu na Florydę w tej chwili

Inna opcja jest wyjazd do Meksyku na 15 dni. Najlepiej na Riviera Maya, albo do Cancun lub gdzieś w okolice. Więc 15 dni wypoczynku na plaży i super wypoczynku, a później krótki lot na Florydę. Jest mnóstwo dość takich lotów z Santo Domingo na Dominikanie do Miami albo do Fort Lauderdale. Najlepiej kupić bezpośredni lot an Florydę bez przesiadek w San Juan w Puerto Rico. Sprawdźcie bilety linii lotniczych JetBlue albo Spirit. Najtańsze bilety w tej chwili.
Oczywiście maski w samolotach są obowiązkowe, ale to można jeszcze znieść.

Koronawirus Floryda

Także to jest jedyna rozsądna opcja aby z Polski przyjechać w chwili obecnej na Florydę i zaplanować swój przyjazd do nas na Florydę.

Wiem że część Polaków też przyjeżdża przez Rosję albo Izrael. Nie słyszałem zbyt wiele aby ludzie przyjeżdżali przez Kolumbię czy Wenezuelę. Nie sprawdzałem jaka tam jest sytuacja i jak to się ma z przyjazdem do USA.

Powyższe informacje oczywiście ważne są tylko dla polskich obywateli bez “trwałych konekcji” z USA. Czyli osób które nie mają ani zielonej karty, ani obywatelstwa amerykańskiego. Jeżeli masz obywatelstwo lub zielona kartę, oczywiście wjeżdżasz bez problemów do USA.

Nie wiem dokładnie jak wygląda sytuacja w Kanadzie i przyjazdem z Kanady do Stanów Zjednoczonych, więc jak wiecie proszę napiszcie w komentarzach.

Są inne opcje? Napiszczie

Podsumowując – jeżeli są inne opcje i korzystaliście z nich lub wiecie jak w tej chwili dostać się do Stanów proszę napiszcie w komentarzach poniżej. Chętni mnóstwo ludzi o tym przeczyta. Bo w mediach społecznościowych można się pogubić z natłokiem informacji i najprzeróżniejszymi opiniami i wypowiedziami w tej materii.
Pozdrowienia ze słonecznej, jak zawsze, Florydy i zdrowia wszystkim życzymy.

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?