Jak osiągnąć wolność finansową

Wolność finansowa

Wolność finansowa! Jak osiągnąć wolność finansową poprzez inwestycje w nieruchomości. Wcale nie musiałeś kupić Bitcoina w 2013, żeby teraz nie musieć pracować i posiadać dziś wolność finansową. Czterdziestolatek na wcześniejszej emeryturze? 50-latek z kilkunastoma tysiącami USD pasywnego przychodu co miesiąc? Ależ oczywiście. Tak, to możliwe. Takich osób jest mnóstwo. Jeżeli wystarczająco skupisz się na swoim celu i zainwestujesz w odpowiednich miejscach i w odpowiednie aktywa, możesz uzyskać wolność finansową, nawet wcześniej niż się tego spodziewasz. Tyle tytułem wstępu.

Wolność finansowa

Nie bez przyczyny dziś poruszymy ten niezwykle ważny temat, jakim jest wolność finansowa, ponieważ właśnie inwestycje w nieruchomości, pozwalają uzyskać wolność finansową. A szczególnie inwestycje w nieruchomości w Stanach Zjednoczonych pozwalają na to. Właśnie w USA to się robi i na amerykańskim rynku nieruchomości. Próbowaliśmy to robić w Polsce wiele lat temu, jeszcze przed sławnymi polskimi Youtubowcami, i polskimi “guru” od nieruchomości, ale to była tragedia ….
Czy zmieniło się wiele do dzisiaj? Nie wiem. Do dziś trafiają do nas Polacy, rozczarowani polskim rynkiem nieruchomości i tego rodzaju inwestycjami na polskim gruncie. Ale to temat na inny artykuł albo rozmowę przy …mojito…
Jeżeli macie odmienne zdanie, albo chcecie podzielić się informacjami zachęcam do komentarzy poniżej.

W Polsce jeszcze do niedawna, pojęcie wolności finansowej i wczesnej emerytury to były pojęcia nieznane i niewiele osób wiedziało “o co chodzi”.
Dziś jest już YouTube i książki o wolności finansowej tłumaczone z języka angielskiego.
Natomiast w Stanach Zjednoczonych wolność finansowa i inwestowanie w nieruchomości, oraz sposoby uzyskania wolności finansowej, to od wielu, wielu dekad temat już bardzo “oklepany”. Oczywiści dla osób zainteresowanych tym tematem.

Powiązany temat: Twoje pieniądze poza Polską i Unią Europejską

Edukacja finansowa

Ponieważ edukacji finansowej nikt na świecie nie uczy, nawet w “zaawansowanych” Stanach Zjednoczonych. Jeżeli samemu nie zadasz sobie trudu i nie posiądziesz chociaż podstawowej wiedzy jak uzyskać wolność finansową, nigdy do niej nie dojdziesz, bo po prostu nie będziesz wiedział jakie kroki trzeba podjąć aby tę wolność finansową zbudować.

Wolność finansowa

Właśnie nieruchomości w USA, które od wielu lat sprzedajemy, pozwolą Ci zbudować portfolio nieruchomości które w pewnym momencie życia (albo od razu) pozwoli Ci być niezależnym finansowo i dostatnio żyć z pasywnego przychodu poprzez inwestycje w nieruchomości.

Jak rozpocząć budowanie wolności finansowej

Od czego zacząć? Przede wszystkim musisz zacząć budować swoje portfolio nieruchomości.
Skąd wziąć pieniądze na nieruchomości? Najlepiej mieć firmę, która przynosi dochody. Z dwóch powodów. Osobom które prowadzą lub prowadziły działalność gospodarczą, jest łatwiej mentalnie przystosować się do takiego schematu myślenia. Osobom, tzw. “etatowcom” jest zdecydowanie trudniej zacząć, ponieważ mentalność takiego człowieka to czekanie na comiesięczną wypłatę i “poczucie bezpieczeństwa” które daje pracodawca. Ale jak jest w rzeczywistości wszyscy doskonale wiemy. Ale tych ludzi i tak nikt nie jest w stanie przekonać, to po prostu schemat mentalny i psychologiczny takiej jednostki. Są książki na ten temat.

Są to dwa, zupełnie stany umysłu: przedsiębiorca i “etatowiec”. Przedsiębiorcom jest zdecydowanie łatwiej zbudować wolność finansową i podejmować ryzyko inwestycji. Natomiast “mindset” osoby na etacie to podświadomy strach i oczekiwanie na to, iż ktoś inny “weźmie moje życie w opiekę” – czytaj zapłaci mi miesięczną pensję, abo wypłaci mi emeryturę za 30 lat ….

Dźwignia finansowa

Jeżeli nie masz gotówki na inwestycję z innego biznesu, najprawdopodobniej będziesz potrzebował dźwigni finansowej czyli kredyty hipotecznego na nieruchomość. W tym też pomagamy Polakom kupującym u nas nieruchomości na Florydzie. Inne podejście: nawet jeżeli posiadasz gotówkę na zakup apartamentu albo domu pod inwestycję, warto też rozważyć użycie gotówki i zakupu większej ilości nieruchomości i użycia swoich środków jako “down payment” na kilka nieruchomości. W naszej ofercie znajdziesz też nieruchomości typu “multifamily units”, czyli całe bloki mieszkalne/apartamentowce pod tego rodzaju inwestycję.
Jeżeli przedstawisz nam swoją sytuację, doradzimy Ci jak najlepiej wykorzystać środki i w co zainwestować.

Powiązany temat: 9 aktywów do ochrony Twoich pieniędzy przed inflacją

Przygotujemy dla Ciebie portfolio nieruchomości

W naszym biurze nieruchomości doradzimy Ci gdzie i w jakie mieszkania, oraz domy na Florydzie trzeba zainwestować, aby zwrot z inwestycji był najkorzystniejszy. Czyli wynajem nieruchomości najwyższy. Istotne w całej drodze do wolności finansowej jest przede wszystkim czas kiedy zdecydujesz się na zakup pierwszej nieruchomości pod inwestycję. Zbilansujemy dług kontra przychód. Policzymy ile będzie kosztował property management, etc.

Jeżeli potrzebujesz doradztwo finansowego i konsultacji w zakresie wolności finansowej i odpowiednich inwestycji za oceanem, zapraszamy do kontaktu z nami. Sprzedamy Ci odpowiednie “produkty” które dadzą Ci najwyższy zwrot z inwestycji i pozwolą Ci zbudować odpowiednie portfolio nieruchomości.

Powiązane tematy: dywersyfikacja portfela inwestycyjnego | Polak i nieruchomości w USA | ile trzeba mieć nieruchomości aby nie pracować |

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?