Jak płacimy za energię elektryczną w Stanach Zjednoczonych

Energia elektryczna w USA

Rachunek za energię elektryczną to jeden z kosztów utrzymania nieruchomości w USA. We wszystkich stanach Ameryki wygląda to mniej więcej podobnie, ale będziemy się posługiwali w tym artykule florydzką “terminologią” związaną z opłatami za energię elektryczną w naszej nieruchomości.

Kiedy płaci się za prąd

Za prąd na Florydzie płaci się co miesiąc. W tej chwili wszystko dzieje się poprzez aplikację na telefon komórkowy (smartfon). Ale jeżeli chcesz, możesz także otrzymywać rachunki za energię elektryczną tradycyjną pocztą do Twojej skrzynki pocztowej. Na południowej Florydzie firmą, która jest odpowiedzialna za dostarczanie energii elektrycznej jest FPL (Florida Power & Light Company).
Wedle informacji w Wikipedii, FPL jest największym zakładem energetycznym na Florydzie.

Jest to firma energetyczna z siedzibą w mieście Juno Beach na Florydzie, obsługująca około 5.145.225 klientów i 11 milionów ludzi na Florydzie. Jest to ogromna firma. FPL ma pełne ręce roboty, praktyczne zawsze. Co dnia widzimy pracowników FPL przy drogach, autostradach z mnóstwem pracowników, wyspecjalizowanych wehikułów i dźwigów. A np. w czasie “po huraganie” na Florydzie, praktycznie codziennie jest mowa o FPL.

Aplikacja FPL jest genialna

Na bazie własnych doświadczeń długoletniego zamieszkania na Florydzie nie mamy nic do zarzucenia FPL. W tej chwili praktycznie wszystko dzieje się automatycznie poprzez aplikację, ewentualnie dodzwonisz się na infolinię do żywego człowieka po 15 minutach rozmowy z “automatem”.
Jeżeli kupisz nieruchomość w USA na Florydzie, będziesz mógł z łatwością płacić za swój prąd na Florydzie z każdego zakątka świata.
Ale tutaj uwaga: aplikacja FPL nie jest dostępna z polskiego App Store. Musisz zmienić polski app store na amerykański App store aby ściągnąć tę aplikację.

Pracownicy FPL
Pracownicy FPL

Ile kosztuje prąd w USA

Ceny za energię elektryczną podrożały w ostatnim czasie. Ale nie jestem w stanie podać wam dokładnych kwot za kilowat, ile kosztuje w tej chwili na Florydzie. Ale dla przykładu napiszę, iż średniej wielkości apartament w okolicy Fort Lauderdale, z 1 sypialnią, 2 łazienkami, około 100m2 powierzchni (tak, metrów kwadratowych). W ubiegłym roku rachunki za prąd kształtowały się w granicach 75 do 80 USD za miesiąc. W tym roku od lutego, takie rachunki zwiększyły się do 100 do 110 USD za miesiąc. Klimatyzacja działa praktycznie “non stop”. Bojler na ciepłą wodę również. To taki prosty, ale jasny przykład dla Was, aby mieć względne pojęcie ile kosztuje energia elektryczna na Florydzie w roku 2022.

Jakiekolwiek zmiany które chcesz wprowadzić związane z dostawą energii elektrycznej do nieruchomości możesz z łatwością dokonać poprzez aplikację na telefonie. Aplikacja jest dostępna w języku angielskim i hiszpańskim. Zarówno jeżeli Ty sam chcesz zamieszkać w swojej nieruchomości, przeprowadzić się do innej, wynająć dla Twojego lokatora i przeprowadzić wszelkie inne transakcje związane z dostawą energii elektrycznej do nieruchomości. Aplikacja jest prosta, intuicyjna i nie sprawia trudności nawet osobom starszym i niedowidzącym.

Powiązany temat: inne koszty utrzymania nieruchomości w USA | koszty zakupu domu w USA |

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?