KENNEDY SPACE CENTER

Kennedy Space Center – Floryda USA. Wycieczka do centrum lotów kosmicznych NASA Kennedy Space Center na Florydzie, to jedna z największych atrakcji turystycznych na Florydzie. Warto podczas planowania zwiedzania Florydy, zarezerwować sobie minimum jeden dzień na odwiedzenie tego niezwykłego miejsca na ziemi.

Dobry plan to podstawa

Jeden dzień, to absolutne minimum, ponieważ Kennedy Space Center zwiedza się minimum od 6 do 8 godzin. Jeżeli chcesz zobaczyć dokładnie wszystkie wystawy i hale wystawowe na terenie Kennedy Space Center, to 8 godzin z ledwością wystarcza. Jeżeli do tego masz zamiar spożyć posiłek na terenie centrum lotów kosmicznych, nawet 8 godzin może nie wystarczyć. Więc warto wycieczkę do Kennedy Space center rozsądnie zaplanować.

Kennedy Space Center

Planowanie zwiedzania Kennedy Space Center

Jeżeli masz zarezerwowany hotel w innej części Florydy, np. w Orlando lub w Miami, należy do tego doliczyć dojazd na przylądek Cape Canaveral. Więc warto rozsądnie zaplanować dzień na zwiedzanie Kennedy Space Center aby z wizyty skorzystać jak najwięcej i jak najwięcej zobaczyć podczas jednego dnia.

Do tego należy wziąć pod uwagę aktualne warunki atmosferyczne panujące w czasie Twojego zwiedzania Florydy. Jeżeli odwiedzenie Kennedy Space Center i Cape Canaveral przypadnie na miesiące wakacyjne: lipiec i sierpień, przygotuj się na wysokie temperatury i bardzo wysoką wilgotność powietrza. Duża część atrakcji w KSC (Kennedy Space Center) znajduje się na wolnym powietrzu i trzeba się dostosować do florydzkiej temperatury i florydzkich warunków atmosferycznych.

Jak najlepiej dojechać

To miejsce odwiedzają tysiące turystów dziennie. Prawdopodobnie dotrzesz tutaj wypożyczonym samochodem lub własnym środkiem lokomocji. Już z daleka są wyraźne oznaczenia na drogach, jak dojechać de Visitor Center Kennedy Space Center i do Hall of Fame – to kolejna, oddzielna atrakcje Cape Canaveral, którą omówimy w innym rozdziale naszego przewodnika po Cape Canaveral i Kennedy Space Center. Poświęć sporo czasu na zwiedzanie tych miejsc.

Powiązany temat: starty rakiet kosmicznych z Cape Canaveral na Florydzie

Kennedy Space Center

Dojazd do Kennedy Space Center i parkowanie samochodu

Zaraz po wjeździe na teren Kennedy Space Center Visitor Complex są pobierane opłaty za parking. Dla pani w białej budce należy uiścić stosowną opłatę w wysokości 10 USD za cały dzień postoju na parkingu. Dostaniesz bilecik i kwit, potwierdzający opłatę za parking na terenie Kennedy Space Center, który należy umieścić za przednią szybą samochodu.

Następnie zostaniesz pokierowany na odpowiednią część parkingu: numery 0d 1 do 6. Parking jest ogromny więc miejsca jest mnóstwo. 
Następne należy przejść kilkaset metrów pod Kennedy Space Center, gdzie znajdują się kasy biletowe i maszyny do sprzedawania biletów, gdzie można kupić bilety przy pomocy karty kredytowej bez konieczności stania w kolejce do kasy.

Zakup biletów do Kennedy Space Center

Podstawowy bilet do Kennedy Space Center kosztuje 50 USD plus TAX. Za dwie osoby będzie to koszt 106 USD wraz z TAX. Dodatkowo można wykupić specjalne wycieczki z przewodnikiem do innych części Kennedy Space Center, oraz do Hall of Fame. Opcje wykupienia poszczególnych wycieczek i rodzaju biletów są widoczne na dużej tablicy przed wejściem do Kennedy Space Center Visitor Complex. 

Naszym jednak zdaniem, jeżeli zamierzasz poświęcić tylko jeden dzień na zwiedzanie Kennedy Space Center nie ma sensu wykupywanie dodatkowych wycieczek, gdyż po prostu nie zdążysz wszystkiego zobaczyć w jeden dzień. Natomiast dla prawdziwych fanów lotów kosmicznych, astronautyki i naprawdę zainteresowanymi poczynaniami NASA, warto zostać tutaj na dwa dni i zaliczyć wszystkie wycieczki związane z Kennedy Space Center na Florydzie.

Aby uniknąć kolejek przy kasach, choć serwis jest tutaj pierwszej klasy i sprzedaż biletów odbywa się niezwykle sprawnie warto podejść do automatu, włożyć kartę kredytową, wybrać odpowiedni bilet i szybko kupić wejściówkę do tego olbrzymiego muzeum. Są zniżki dla seniorów i dla dzieci. Wraz z biletem dostaniesz mapkę i ulotkę na której wyszczególnione są wszystkie poszczególne miejsca, które należy zwiedzić w Kennedy Space Center.

Nasa

Na terenie tego olbrzymiego kompleksu są restauracje, miejsca gdzie można kupić zimne napoje i toalety. Pokoje dla matki z dzieckiem i wszystkie udogodnienia jakie sobie można wyobrazić ułatwiające zwiedzanie tego obiektu NASA na Florydzie.

Cały obszar Kennedy Space Center Visitor Complex jest położony na terenie parku narodowego na Merit Island, dookoła króluje wspaniała, dzika przyroda, po drodze można zobaczyć ptaki, charakterystyczne dla Florydy (zobacz zwierzęta Forydy), oraz pływające aligatory w jeziorach rozrzuconych na terenie kompleksu. Kierowcy w autobusach czasami zwracają uwagę zwiedzających na okoliczną faunę i florę.

Praktyczne wskazówki podczas zwiedzania Kennedy Space Center

Po wejściu, warto skierować się do informacji, gdzie miła Pani wytłumaczy od czego zacząć zwiedzanie, oraz da nam dodatkową mapę. Jest możliwość wypożyczenia tzw. Audio-tour – słuchawek, gdzie głos przewodnika, objaśnia poszczególne atrakcje na terenie kompleksu Kennedy Space Center. Również jeżeli chcesz przywieźć pamiątki z tej fantastycznej wycieczki, na terenie kompleksu jest kilkanaście sklepów z pamiątkami, doskonale zaopatrzonych w fantastyczne gadżety związane z Kennedy Space Center i podbojem kosmosu.

Warto coś przywieźć z takiej wycieczki na Florydę, choćby magnes na lodówkę lub pamiątkową koszulkę.
Do części Kennedy Space Center dojeżdza się specjalnymi wahadłowymi autobusami, których przystanki sa wyraźnie oznaczone na terenie kompleksu. Bezpłatne autobusy na terenie Kennedy Space Center

Visitor Complex. Zwykle czas oczekiwania na następny autobus nie przekracza 15 minut.
 
Autobus staje w dwóch największych atrakcjach na terenie centrum: Wieża obserwacyjna, na którą należy wejść i z góry oglądać okolicę Kennedy Space Center i ogrom tego miejsca. Z daleka widać wszystkie poszczególne części centrum. Hangar gdzie przechowuje i remontuje się promy kosmiczne, kiedyś największy budynek na świecie, drogi po których poruszają się pojazdy gąsiennicowe, transportujące promy kosmiczne, oraz wyrzutnie rakietowe.

Wahadłowiec NASA

Po drodze także przewodnik w autobusie pokazuje lounch pad, czyli dokładne miejsce skąd startują promy kosmiczne, czyli wyrzutnie rakietową. Mnóstwo informacji pada z ust przewodnika/kierowcy. Oczywiście w języku angielskim z akcentem bardzo amerykańskim. Warto uważnie słuchać i chłonąć informacje przekazywane przez doskonale poinformowanych przewodników/kierowców autobusów.

Następny przystanek autobusu to Apollo/Saturn V Center. Tutaj po obejrzeniu filmu poświęconego misji Apollo, można zobaczyć i przeżyć start Apollo w specjalnym pomieszczeniu imitującym centrum lotów kosmicznych w Houston i przeżyć start rakiety. Wedle przewodnika jest to oryginalne centrum dowodzenia lotami kosmicznymi z tamtych czasów.
 Ogłuszający ryk silników startującej rakiety, wibrujące okna i przeżycia prawie jak byłbyś na miejscu, podczas odpalania rakiety w kosmos. Włosy jeżą się na głowie.

Wystawy na terenie Kennedy Space Center

Mission Status Update at Astronaut Encounter Theater

Tutaj poznasz aktualne poczynania NASA związane z lotami kosmicznymi, aktualnym programem kosmicznym NASA i planowanymi poczynaniami związanymi z eksploracją przestrzeni kosmicznej.

Exploration Space: Explorers Wanted

Wstęp do centrum eksploracji kosmosu. Marzysz o podróżach w kosmos? Chciałbyś polecieć w kosmos? Może to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Space Shuttle Atlantis and Shuttle Launch Experience

Tutaj doświadczysz jak wygląda program NASA i poznasz prom kosmiczny Atlantis. Po obejrzeniu filmu i przedstawieniu audio video, wystawiony prom Atlantis robi wrażenie na odwiedzających. Doskonała okazja do zrobienia zdjęć amerykańskiego promu kosmicznego i poznania historii promów kosmicznych. Mnóstwo artefaktów i rzeczy związanych z misjami promów w kosmos. Arcyciekawa wystawa i wspaniałe doświadczenie.

Prom kosmiczny Atlantis NASA
Eye on Universe: The Hubble Space Telescope

Poznaj lepiej ten sławny, kosmiczny teleskop Hubbla, przyglądający się i badający głęboką przestrzeń kosmiczną. Poznaj co udało się odkryć naukowcom przyglądającym się wszechświatowi przez soczewki teleskopu Hubbla.

Astronaut Encounter

Zapytaj w informacji o której godzinach rozpoczynają się prelekcje na żywo. W tej klimatyzowanej sali przemawiają i opowiadają o swoich przeżyciach prawdziwi astronauci, którzy byli w przestrzeni kosmicznej. Wspaniałe doświadczenie i warto posłuchać co przeżyli i co widzieli pionierzy kosmosu.

Angry Birds Space Ancounters

Fani Angry Birds zakochaja się w tym miejscu. Inter galaktyczne ganianie za jajkami, podczas gdy to najdziwniejsze stado ptaków rywalizuje ze Space Pigs. Musisz to przeżyć, nawet jeżeli nie jesteś fanem Angry Birds Universe…

Rocket Garden

Od tego miejsca najlepiej zacząć zwiedzanie Kennedy Space Center, gdyż znajduje się na wprost wejścia. Tutaj każda rakieta jest dokładnie opisana i zaraz przypomną Ci się zdjęcia z telewizji i zobaczysz iż te amerykańskie rakiety, nie są takie wielkie, jak wydają się w telewizji. Tutaj także zobaczysz jak niewielkie i ciasne są lądowniki kosmiczne wracające na ziemię z kosmonautami. Do niektórych nawet można wejść do środka.

Zwiedzanie kennedy Space Center na Florydzie
Early Space Exploration

Tutaj poznasz Mercury Mission Control. Wszelkiego rodzaju konsole i inne artefakty związane z misjami kosmicznymi we wczesnej fazie odkrywania kosmosu przez Amerykanów.

Astronaut Memorial

To miejsce upamiętniające ofiary podboju kosmosu. Znani astronauci, którzy stracili życie i poświęcili się dla ludzkości.

Space Walk of Honor

Poznaj pionierów w przestrzeni kosmicznej, oraz fundatorów programów kosmicznych NASA.

Children’s Play Dome

Plac zabaw dla dzieci. Ocienione miejsce, gdzie dzieci mogą wyżyć się do woli, a rodzice trochę odpocząć. Nie można zostawiać dzieci bez opieki w tym miejscu.

IMAX Theaters na terenie Kennedy Space Center

W informacji przy wejściu warto zapytać się o której rozpoczynają się poszczególne seanse. Po rozpoczęciu projekcji nie ma możliwości wejście. Trzeba stawić się 15 minut przed rozpoczęciem seansu w IMAX Theater. Można zobaczyć następujące filmy:

Hubble 3-D

Polataj wraz z astronautami wokół teleskopu Hubble. Tego największego i mającego najistotniejsze znaczenie w odkrywaniu tajemnic przestrzeni kosmicznej. Zaczerpnij informacje jak teleskop Hubble zmienił nasze postrzeganie świata i wszechświata. Narratorem w tym filmie jest Leonardo DiCaprio.

Space Station 3-D

Tutaj Tom Cruise opowiada jak wygląda życie w przestrzeni kosmicznej i w stanie nieważkości w środku statku kosmicznego. Oszałamiające efekty IMAX – 3D naprawdę robią wrażenie. Poznaj życie od podszewki na stacji kosmicznej i doświadcz prawie tego samego co doświadczają astronauci w przestrzeni kosmicznej lub przebywając na orbicie okołoziemskiej.

Rakieta kosmiczna NASA

Sklepy i pamiątki na terenie Kennedy Space Center

The Space Shop

Największy na świecie sklep poświęcony kosmosowi i przestrzeni kosmicznej. Kosmiczne pamiątki , którym się nie oprzesz. Koszulki z NASA, czapki z logo NASA itp. Frajda zakupów głównie dla dorosłych.

Shuttle Express Gifts

Tutaj zakupisz pamiątki związane z promem kosmicznym Atlantis, oraz z programami kosmicznymi NASA. Sklep znajduje się na terenie gdzie zwiedza się prom Atlantis.

Voyagers

Przy głównym wejściu. Nawet nie musisz kupować biletu do Kennedy Space Center, aby okupić się w pamiątki związane z NASA i z podbijaniem przestrzeni kosmicznej. Nie ma potrzeby kupowania biletu, sklep znajduje się przed głównym wejściem do Kennedy Space Center.

The Right Stuff

Tutaj zakupisz pamiątki związane z misjami Apollo. Sklep znajduje się na terenie Apollo/Saturn V Center.

Angry Birds Space Ancounter Gift Shop

Tutaj można okupić się we wszystko co związane jest z Angry Birds. Sklep na terenie Angry Birds Space Encounter.

Mission Control Photo Lab

Jeżeli zdecydowałeś się na pamiątkowe zdjęcie, które wcale nie jest tutaj takie drogie, podczas zwiedzania centrum – w tym miejscu można je odebrać.

spacex

Praktyczne wskazówki i informacja podczas zwiedzania Kennedy Space Center

Information Center

Znajduje się tuż przy wejściu po lewej stronie. Obsługa mówi zwykle w kilku językach. Tutaj dostaniesz darmowe mapki Kennedy Space Center i dowiesz się o godzinach rozpoczęcia shows i filmów IMAX na terenie kompleksu. Tutaj także są do odebrania audio-guides. Także elektryczne wózki dla niepełnosprawnych, wózki inwalidzkie i inne rzeczy ułatwiające zwiedzanie. Bardzo pomocna obsługa. Potrzebujesz informacji, skieruj się do Information Center.

Firs Aid

Pierwsza pomoc. W nagłych wypadkach na posterunku pielęgniarka i pomoc medyczna. Sprawdź na mapie dokładne położenie pierwszej pomocy.

Pet Kennels

Masz zamiar zabrać swojego zwierzaka na tę wycieczkę do Kennedy Space Center na Florydzie? Tutaj bezpłatnie możesz zostawić psa lub kota pod opieką doświadczonych opiekunów. Klimatyzowana instytucja, gdzie zwierzaki przetrwają do końca Twojego zwiedzania. Pamiętaj, nie można zwierzęcia zostawiać w samochodzie. W USA jest to przestępstwo, grożące karą więzienia lub wysoką grzywną.

Lost Parents

Na wypadek zgubienia się dziecka lub rodziców na terenie Kennedy Space Center. Sprawdź lokalizację na mapie.

Lost Items

Zgubiłeś komórkę? Lub swój cyfrowy, cenny aparat fotograficzny zostawiłaś w autobusie? Trzeba udać się do Information Center lub zadzwonić na numer 321.449.4223

ATM

Bankomaty na terenie Kennedy Space Center. Ulokowane przy wejściu, także w pobliżu toalet na terenie Kennedy Space Center, oraz w sklepie The Space Shop.

Services for Guest with Disabilities

Obsługa turystów niepełnosprawnych. Zapytaj każdego pracownika na terenie ośrodka lub w informacji przy wejściu. Do dyspozycji zwiedzających są skutery, oraz wózki inwalidzkie. Kennedy Space Center jest w całości dostępny dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Rakiety kosmiczne

Posiłki i restauracje na terenie Kennedy Space Center

Orbit Cafe

Kennedy Space Center Floryda. Pierwszy posiłek na terenie centrum. Nie tak ciężki aby utrudnić zwiedzanie, ale wystarczająco duży aby sprawnie i z zapałem rozpocząć zwiedzanie KSC. Znajduje się tuż przy kinach IMAX niedaleko wejścia do muzeum.

Rocket Garden Cafe

Z tego miejsca podczas spożywania posiłku możesz podziwiać rakiety Atlas i Titan, wynalazki NASA, które pierwsze wynosiły amerykańskich pilotów w kosmos. Bogaty wybór dań, który zadowoli każde podniebienie i wypełni puste żołądki turystów.

Milky Way

Tutaj chłodne napoje niezbędne podczas zwiedzania tego ogromnego kompleksu. Także lody i mrożony jogurt dla najmłodszych. Znajduje się tuż przy wejściu do Astronaut Encounter Theater.

Lunch with Astronaut

Tutaj okazja do spożycia lunchu z prawdziwym astronautą. Weterani NASA jedzą wspólnie ze zwiedzającymi lunch i gawędzą o podróżach kosmicznych. Posłuchaj fascynujących historii od tych którzy byli w kosmosie.
 Tutaj obowiązuje dodatkowa opłata. Zapytaj w informacji przy wejściu o godzinach rozpoczęcia i o szczegóły takiego niezwykłego posiłku. Odbywa się w Debus Conference Center na terenie Kennedy Space Center, niedaleko wejścia.

Moon Rock Cafe

Mieści się w Apollo/Saturn Center. Na tym etapie zwiedzania zwykle to miejsce jest pełne turystów. Dobre i w rozsądnych cenach posiłki. Czasami trzeba wystać się w kolejce lub nawet czekać na stolik podczas wysokiego sezonu turystycznego na Florydzie.

PERK (Pastry Espresso Retrieval Kiosk)

Mocna kawa z ekspresu na wzmocnienie sił podczas zwiedzania na pewno każdemu turyście się przyda. Także możliwość spożycia lunchu.

Mapa zwiedzanie Kennedy Space Center na Florydzie

Godziny otwarcia Kennedy Space Center

Otwarte codziennie od 9.00 do 19.00
Autobusy w środku centrum kursują od 10.00 co piętnaście minut. Zwiedzanie autobusem trwa około 2 godzin

Ważne: ostatni autobus odchodzi o 14.30

Zobacz mapę Kennedy Space Center

COVID restrykcje: godziny otwarcia i ceny biletów do Kennedy Space Center uległy zmianie podczas i po pandemii Coronavirus 19.

Adres Kennedy Space Center Visitor Complex na Florydzie

Kennedy Space Center Visitor Complex

State Road 405, pomiędzy Range Road, oraz East Avenue SW.
Wprowadź miasto Orsino do GPS. 
Cape Canaveral, FL 32899, USA
strona internetowa www.kennedyspacecenter.com

Zdjęcia z Kennedy Space Center na Florydzie

Fotografie z Kennedy Space Center na Florydzie. Przeszukując internet w poszukiwaniu informacji i zdjęć o Florydzie, zawsze pokazują się wyniki z Orlando, Walt Disney World i Miami. Bardzo mało jest informacji i zdjęć związanych z Kennedy Space Center na Florydzie i zdjęć NASA i fotografii związanych z poznawaniem przestrzeni kosmicznej.

Kennedy Space Center NASA na Florydzie to niesamowita atrakcja, nawet jeżeli nie interesuje Cię podbój kosmosu i latające rakiety w przestrzeni kosmicznej, do poznania tego niezwykłego muzeum i jednocześnie miejsca pracy tysiecy pracowników NASA.
Dzielimy się z Wami zdjęciami z NASA, z wizyty i wycieczki do NASA na Florydzie. Centrum lotów kosmicznych na Florydzie, to wspaniała okazja do wykonania własnych zdjęć promów kosmicznych, rakiet i wszystkiego co związane jest z podbojem przestrzeni kosmicznej i poczynaniami NASA w Stanach Zjednoczonych.

Poniższe zdjęcia dają tylko przedsmak wycieczki do Kennedy space Center na Florydzie i w całości nie oddają ogromu ekspozycji i wszystkich atrakcji jakie będziesz mógł sfotografować po wejściu na teren NASA na Cape Canaveral na Florydzie. Poszukujesz zdjęć i informacji o NASA, oraz interesujesz się podbojem kosmosu lub astronomią. Więc koniecznie musisz odwiedzić to niezwykłe miejsce, pełne turystów z każdego zakątka świata. Nie zapomnij tylko swojego cyfrowego aparatu fotograficznego, aby wykonać jak najwięcej dobrej jakości zdjęć Kennedy Space Center na Florydzie.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?