KEY LARGO

Key Largo Floryda – krok bliżej do Key West. Jak na pewno wiecie, słoneczna Floryda to nie tylko półwysep, ale także cały archipelag Florida Keys, który obejmuje około 1700 wysepek i wysp koralowych, tworzących 240 kilometrowy malowniczy łańcuch mający swój początek u wschodniego wybrzeża Florydy, ciągnący się na południowy zachód w kierunku Zatoki Meksykańskiej. Archipelag Florida Keys w większości administracyjnie należy do hrabstwa Monroe County, poza nielicznymi wyjątkami, należącymi do hrabstwa Miami – Dade County.

Key Largo
Key Largo na Florydzie

Key Largo

Archipelag wyznacza granicę Zatoki Florydzkiej, między Oceanem Atlantyckim, a Zatoką Meksykańską. Archipelag Florida Keys dzieli się na grupki wysp, Upper Keys, położone najbliżej półwyspu florydzkiego. Middle Keys czyli środkową część archipelagu, Lower Keys, wyspy oddalone bardziej na południe, oraz Outlying Island, którą stanowi grupa najdalej wysuniętych na południowy zachód wysp, w większości bezludnych.

Powiązany temat Key Largo Floryda: Key West na Florydzie

W grupie wysepek leżących najbliżej półwyspu, na północy, Upper Keys znajdziemy bardzo ciekawą wyspę i miasto jednocześnie – Key Largo. Wyspa ma ok. 50 km długości i jest największą wyspą z archipelagu.

Jednocześnie jest to najdalej na północ wysunięta wyspa hrabstwa Monroe County, ponieważ wysepki położone bardziej na północ, wyjątkowo należą do hrabstwa Miami – Dade County. Key Largo jest bardzo popularnym celem wycieczek turystycznych, często nazywana jest „Diving Capital of the World”, czyli stolicą światowego nurkowania na Florydzie.

Nic dziwnego, ponieważ przepiękna, otaczająca wyspę rafa koralowa przyciąga tysiące płetwonurków, zarówno tych którzy dopiero zaczynają swoje podwodne przygody, jak i tych zawodowych nurków, którzy widzieli niejedną rafę koralową podczas swoich podwodnych eskapad, a mimo to wciąż wracają do Key Largo. W okolicy nurkowie mogą też odwiedzić sztuczną rafę koralową, zatopiony okręt USS Spiegel Grove.

Nurkowanie na Florydzie
Nurkowanie na Key Largo

Everglades, tropikalna przyroda Florydy i parki narodowe blisko Key Largo

Key Largo przyciąga turystów także ze względu na niewielką odległość od Parku Narodowego Everglades. Park położony jest w południowej części półwyspu Floryda i na powierzchni liczącej blisko 6100 kilometrów kwadratowych znajduje schronienie 36 gatunków zagrożonych zwierząt.

Są to między innymi pantera florydzka, manat karaibski, amerykański krokodyl i wiele innych. Poza tym wśród roślinności namorzynowej, szuwarów, paproci i palm żyje ponad 350 gatunków ptaków, 40 gatunków ssaków, 50 gatunków gadów, oraz ponad 300 gatunków ryb, zarówno słono jak i słodkowodnych.

Jeśli jesteśmy przy okolicznych parkach, na południowym wybrzeżu wyspy Key Largo znajdziecie John Pennekamp Coral Reef State Park, który obejmuje ponad 240 kilometrów kwadratowych wód przyległych do Oceanu Atlantyckiego. Jest to pierwszy podwodny park w Stanach Zjednoczonych. Głównymi atrakcjami parku są rafy koralowe jak na przykład Molasses Reef i bajeczne podwodne życie które się w nich toczy.

Zanurkować na Key Largo

Te piękne rafy koralowe mogą być oglądane z łodzi ze szklanym dnem, z których można korzystać jeśli nie chcecie nurkować w parku. Jednak najlepszym sposobem na zwiedzanie Pennekamp Coral Reef State Park jest osobiste nurkowanie. Na terenie raf dozwolone jest nurkowanie z rurką, tak zwany snorkeling, a także nurkowanie ze sprzętem.

Poza tym w parku organizowane są spływy kajakowe, pływanie na canoe, wędkowanie, piesze wycieczki, oraz dozwolone jest rozbijanie pikników, dwie ostatnie atrakcje siłą rzeczy oczywiście na lądzie, a nie pod wodą. Choć na pewno bardzo ciekawy by był podwodny piknik, prawda? Oprócz rafy koralowej nurkowie mogą oglądać zatopioną dużą figurę Jezusa Chrystusa, w luźnym tłumaczeniu zwanego Chrystusem z otchłani. Park należy do krajowego rejestru miejsc o znaczeniu historycznym.

Nurki Key Largo Floryda

Jeśli lubicie obcować z przyrodą, nie możecie obojętnie przejść obok jednej z fajniejszych atrakcji na Key Largo jaką jest Dolphins Plus, Jest to miejsce oferujące między innymi pływanie z delfinami i zwiedzenie centrum zajmującego się badaniem ich życia.

Możecie oglądać je z bliska w ich naturalnym środowisku, a także, jak już wiecie, pływać z nimi w basenie, pod czujnym okiem fachowców. Wizyta w tym miejscu zapewni Wam niezapomniane przeżycia i na zawsze zostanie w Waszej pamięci, jako niepowtarzalne doświadczenie z dzikimi zwierzętami Florydy.

Zakwaterowanie na Key Largo na każdą kieszeń

Jeśli tu jesteście nie martwcie się o to gdzie zostać na noc, Key Largo oferuje zakwaterowanie różnego typu, począwszy od małych kwater, poprzez rodzinne domki, kampingi na których można zaparkować kampera lub rozbić namiot, kończąc na dużych ośrodkach wypoczynkowych.

Oprócz bazy noclegowej, Key Largo oferuje Wam duży wybór miejsc, gdzie możecie się pożywić, zaczynając od małych knajpek, przez bary, kończąc na większych restauracjach. Ich menu są rozbudowane i powinny zadowolić każde gusta.

Warto poczytać: rekomendowane hotele na Florydzie

Key Largo oferuje też ciekawą atrakcję, jaką jest rejs małą 100 letnią łodzią parową – African Queen, po okolicznych kanałach i wodach przyległych do Atlantyku. Można wybrać się nią w planowy rejs, lub wynająć na prywatne wojaże, czy imprezy na pokładzie.

Powiązany temat: rejsy po Morzu Karaibskim z Florydy

Łódź powstała 100 lat temu w Anglii, aby służyć w Afryce Wschodniej do transportowania ładunku, a także ludzi, w 1968 roku została przywieziona do Stanów, natomiast w Key Largo służy od 1982 roku do dziś. Może rejs łodzią nie należy do dynamicznych i zapierających dech w piersiach, ale na pewno jest to klimatyczne przeżycie, które późnej długo się wspomina.

Pelikany
Pelikany na Key Largo

Plaże na Key Largo

Jeśli nie jesteście amatorami nurkowania ani pływania po okolicznych kanałach lub innych zbiornikach wodnych, zawsze możecie usiąść i delektować się chwilą spokoju w promieniach słońca. Key Largo nie posiada wielu naturalnych plaż, a to głównie ze względu na to, że okoliczna woda jest bardzo płytka, a pobliskie rafy koralowe nie pozwalają na powstawanie dużych fal, które mogłyby nanieść tu więcej piasku.

Jest jednak kilka plaż sztucznie utworzonych przez człowieka. Płytka, spokojna woda, wiele wspaniałych miejsc dla małych dzieci i piękne rafy koralowe sprawiają, że nie brakuje tu tych dużych, prawdziwych, naturalnych plaż.

Zamiast plaży baseny w Key Largo

Jeśli potrzebujecie się rozerwać nad wodą, lub wręcz odwrotnie, po prostu nad nią odpocząć, warto zajrzeć do Jacobs Aquatic Center w Key Largo. Jest to kompleks basenowy, który składa się z 3 basenów, na których można popływać, lub nauczyć się pływać, bawić, lub jeśli chcecie ćwiczyć aqua areobik lub pilates.

Jacobs Aquatic Center otwarte jest 7 dni w tygodniu przez cały rok z wyjątkiem Świąt Bożego Narodzenia i Święta Dziękczynienia. Od godziny 10:00 do, w zależności od okresu w którym tu przebywacie, 18:00 poza sezonem, lub 19:00 w czasie sezonu od maja do września włącznie.

Wejście do parku wodnego kosztuje 12 dolarów za osobę dorosłą, lub jeśli jesteście tutaj rodzinnie, przygotujcie 30 dolarów i dostaniecie 1 bilet dla całej rodziny.
 Key Largo to bardzo urokliwe miejsce, ze względu na to często organizowane są tutaj śluby i wesela. Najpiękniejszy dzień w życiu młodej pary, w takiej atmosferze może być jeszcze piękniejszy. Nikogo tutaj nie dziwi widok pary młodej i gości na jednej z nielicznych tutaj plaż.

Key Largo atrakcje i noclegi

Key Largo atrakcje w tej miejscowości/osadzie i noclegi. A właściwie sugestia gdzie zanocować, jeżeli nie dojedziesz na czas do Key West – Twojej finalnej destynacji na Florydzie. Gdzie przenocować i co zobaczyć na Key Largo na Florydzie. Najpiękniejsze miejsca południowej Florydy.

Zakwaterowanie i noclegi Key Largo

 • Creekside Inn

 • Holly’s Hideout

Atrakcje turystyczne i rzeczy do zobaczenia Key Largo

 • Everglade Tours

 • John Pennekamp State Park
 • Key Largo Princess

Restauracje i Bary Kay Largo

 • Bayside Grill
 • Denny’s

 • DiGiorgio’s Café Largo

 • Island Grill Mondalay
 • Key Largo Parasail
 • 
Key Largo Princess
 • 
Keys Diver Snorkel and Scuba

 • Paddle! The Florida Keys

 • Quicksilver Catamaran

 • Reef Roamer Catamaran
Key Largo restauracje floryda
 • Jimmy Johnson’s Big Chill

 • Key Largo Conch House
 • Mrs. Mac’s Kitchen

 • Mrs. Mac’s Kitchen II

 • Pilot House Marina
 • Restaurant and Bar

 • Snook’s Bayside Restaurant
 • The Fish House

 • The Fish House Encore

 • Upper Crust Pizza
 • Wendy’s

Serwisy i usługi Key Largo

 • Circle K

 • Stephen Frink Gallery and Studio

Zakupy Key Largo

Divers Direct

Stephen Frink Gallery and Studio

Sporty wodne Key Largo

 • Everglade Tours

 • Florida Keys Dive Center

 • Horizon Divers

 • John Pennekamp State Park

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

 1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
 2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
 3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
 4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
 5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
 6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
 7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
 8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
 9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
 10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?