KEY WEST

Key West droga na południe. Key West na Florydzie. Wycieczka na magiczne Key West podczas wakacji na Florydzie, to jedna z największych atrakcji turystycznych, na którą koniecznie musisz znaleźć czas podczas swojej podróży do tej południowej części Stanów Zjednoczonych.

Key west na Florydzie

Jeżeli Twoja podróż na Florydę będzie trwała kilka tygodni, to taki wyjazd ma jak najbardziej sens. Wolny czas ma tutaj ogromne znaczenie, aby w pełni wykorzystać i cieszyć się taką podróżą. Gdyż tylko przyjechać do Key West i spędzić tutaj noc lub dwie, mija się zupełnie z celem. Taka jest moja teoria, znawcy Florydy i Południa USA. Zobacz także rozdział zwiedzanie Florydy.

Key West
Key West charakterystyczna architektura miasta

Key West na 1 dzień .... bzdura

Wiele osób planując wakacje na Florydzie, myśli iż w tydzień lub dziesięć dni uda im się zwiedzić całą Florydę, „zaliczając” wszystkie, największe atrakcje turystyczne Florydy.
 Nic bardziej mylącego. „Solidna” wycieczka na Key West naszym zdaniem, powinna być zaplanowana minimum na 3 dni i trzy noce w jednym z hoteli na Key West lub w apartamencie na wynajem na Key West.

Tutaj też można znaleźć nieruchomości na wynajem, na Florydzie w mieście Key West.
Jeżeli masz zamiar przyjechać tu na jeden lub dwa dni, to naprawdę szkoda Twojego czasu i wysiłku. No chyba iż należysz do takich podróżników oglądających i „zwiedzających” Florydę z okien samochodu osobowego. Bo i tacy też się trafiają.
Miałem kiedyś znajomych co Kalifornię zwiedzili w 3 dni. Tzn. twierdzili zawzięcie że zwiedzili. Przynajmniej ich znajomi się dowiedzieli że zwiedzili”całą” Kalifornię.

W drodze na Key West

Dojazd z Miami do Key West jest już wspaniałą atrakcją samą w sobie. Po drodze mija się mnóstwo mostów i wysepek, które jak ogniwa łańcucha łączą poszczególne wysepki w długą, asfaltową wstęgę. Gdzie na samym końcu znajduje się cel naszej wycieczki: Key West. Zobacz także mapę Key West.

Nieodmiennie kojarzący się nam z płodną twórczością literacką Ernesta Hemingwaya, „lekko kubańską” atmosferą i tropikalną roślinnością, oraz bliskością Kuby i filmami typu „Miami Vice” lub „Specjalista” z Sylwester Stallone w roli głównej. Droga z Miami na Key West, to uwieczniana na wielu amerykańskich filmach. Niezwykle są ciekawe obrazy, jakie mamy w umyśle, które kojarzą się nam z Key West na Florydzie, oraz z okolicami Miami.

Powiązany temat: Key West zakwaterowanie i największe atrakcje

Droga na Key West Floryda
Droga na Key West

Jeżeli podróżujesz z Miami wypożyczonym samochodem do Key West, to po kilkudziesięciu kilometrach wjedziesz na dwupasmową drogę prowadzącą przez wszystkie Keys, aż do samego Key West. Keys to ciąg wysepek, połączonych w tej chwili mostami. Widoki po obu stronach drogi, od samego początku podroży, nie wyglądają zbyt interesująco.

Wzdłuż drogi postawiono wysoki, metalowy płot wykonany z siatki ogrodzeniowej, prawdopodobnie dla bezpieczeństwa podróżnych i pewnie dzikich zwierząt, zamieszkujących ten południowy region Florydy. 
Podświadomie wypatrujesz aligatora z Florydy lub jakiegoś innego, dzikiego zwierza, ale raczej małe są szanse na wypatrzenie jakiegoś stworzenia, podczas szybkiej jazdy autem, rozpaloną słońcem drogą na Key West …

Key West oferty nieruchomości

Sprawdź oferty nieruchomości z Key West

Aktualne oferty nieruchomości na Key West. Zapraszamy do przeglądania ofert sprzedaży na Key West. Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem, zapraszamy do naszego polskiego biura nieruchomości na Florydzie. Poznaj ceny nieruchomości i aktualne oferty na Key West

Na wysokości Marathonu

Ciekawe rzeczy w czasie podróży z Miami na Key West, zaczynają się właściwie na wysokości Marathonu. Ale i wcześniej można przez okna samochodu dostrzec ciekawe rzeczy. Mając w głowie obrazy filmowe drogi z Miami do Key West, jako autostradę tonąca w słońcu, szybko dojdziemy do wniosku, iż to nie autostrada, a mnóstwo miejscowości i miast położonych wzdłuż drogi, które kwitną i tętnią życiem.

Powiązany temat: mosty łączące Florida Keys

Mieszka tutaj kilkaset tysięcy ludzi. Pracując, żyjąc i mieszkając na tym cieniutkim pasku ziemi, przynajmniej tak wyglądającym na mapie geograficznej Florydy.

Wysepki które będziesz mijał w kolejności w drodze do Key West to: Key Largo, Tavernier, Islamorada, Marathon, Big Pine Key, Sumerland Key, Cudjoe Key, Sugarloaf Key, Boca Chica Key, Stock Island i w końcu Key West. To najważniejsze wyspy które wymieniliśmy, jest ich jeszcze kilkanaście, mniejszych i tych bardzo malutkich. Sam je poznasz, kiedy zorganizujesz sobie wycieczkę na Key West.

Marathon Floryda
Na wysokości Marathon - wycieczka na Key West

Wysepka za wysepką

Właściwie każda z tych wysepek warta jest zatrzymania się i zwiedzenia, nie wspominając o spędzeniu tutaj wakacji na południowej Florydzie. Na niektórych z nich jak np. na Marathon lub Key Largo, są świetne ośrodki turystyczne i dobre hotele. Jest mnóstwo miejsc noclegowych.

Także apartamenty wakacyjne i nieruchomości na wynajem, oraz mnóstwo atrakcji turystycznych czekających na odkrycie. Ale pewnie będziesz ograniczony czasem, jak większość z nas i pognasz szybko samochodem wprost do Key West.
 Tak z resztą robi większość podróżnych i turystów, pomijających zupełnie wszystkie wysepki na drodze do Key West.

Powiązany temat: 20% taniej wypożyczalnia samochodów na Key West

Warto się zatrzymać w drodze na Key West

Wzdłuż drogi zobaczysz nie tylko domy, gdzie mieszkają miejscowi, ale także szereg restauracji, moteli i hoteli. Przy drodze znajdują się znane wszystkim fast foody jak McDonald’s, Burger King lub KFC. Także Starbucks nie zapomniał o swoich wiernych klientach, chłepczących ich dobrą kawę na śniadanie. I nowości z menu śniadaniowego. My wszyscy kochamy Starbucks, ale czasami mamy go dość i idziemy do First Watch.

Jednym słowem w drodze do Key West, ani nie umrzesz z głodu, ani z pragnienia. Pod warunkiem iż nie zabraknie Ci, Twoich ciężko zapracowanych dolarów amerykańskich. Cywilizacja jest wszędzie i wszędzie można wydać swoje ciężko zarobione dolary. Może przy okazji uda Ci się zrobić parę zdjęć w drodze do Key West, aby mieć co pokazać przyjaciołom po powrocie do domu do Polski lub do Unii Europejskiej. To zależy gdzie rezydujesz w świecie …

Czas na Starbucks w USA
Czas na Starbucks

Ruszamy dalej ... Key West już niedaleko

Ruszamy dalej. Dalsza część drogi na Key West, jest wypełniona po obydwu stronach autostrady (właściwie to droga szybkiego ruchu) budynkami mieszkalnymi  i wszelkiej maści zakładami przemysłowymi, ośrodkami wypoczynkowym i luźno rozrzuconą zabudową o charakterze mieszkalnym. Od czasu do czasu przez ścianę drzew prześwituje morze, po jednej i po drugiej stronie drogi.

Na morzu z daleka widać bujające się na spokojnej fali stateczki lub bardziej nowoczesne jednostki pływające, napędzane silnikiem spalinowym. Ale i białe żagle widać na wodzie. Od czasu do czasu dostrzeżesz także wędkarzy, maczających swe długie kije w nadziei na ładną i dorodną rybę z oceanu. Droga jest doskonała, nie ma tu dziur i kolein. Droga jest doskonale oznaczona, bardzo ruchliwa i pełna osób, jadących z i do Key West.

Do Key West można dotrzeć także samolotem. Zobacz lotnisko Key West.

Z Miami do Key West samochodem

Cała droga z Miami do Key West powinna Ci zająć dobrych kilka godzin (choć to tylko 150 mil), to pod warunkiem, iż nie zatrzymasz się na obiad lub szybki posiłek w jednej z przydrożnych restauracji na drodze do Key West. Może nie ma przy samej drodze doskonałego wyboru restauracji i wykwintnego menu.

Ale warto tu się zatrzymać nawet dla samej atmosfery i poobserwować trochę czym zajmują się ludzie mieszkający na tak cienkim pasku amerykańskiego lądu. Patrząc na mapę Florydy zawsze wydawało się nam, iż tam nic nie może się znajdować, a tu tymczasem życie kwitnie i ludzie żyją i pracują normalnie w tych malowniczych miastach i miejscowościach, żyjąc nie tylko z turystyki.

Życie na Key West
Spokojne życie na Key West

150 mil z Miami do Key West

Podróż z Miami na Key West to około 150 milowy odcinek drogi. Ale jak twierdzą tutejsze przewodniki, to jedna z najsławniejszych tzw. road trips w Stanach Zjednoczonych. Zobacz przy okazji rozdział podróżowanie samochodem po USA. Numer jeden to oczywiście road 66. A Key West to miejsce ucieczki od rzeczywistości w poszukiwaniu ciszy i upragnionego spokoju, amerykańskich prezydentów, pisarzy i osób poszukiwanych przez prawo również..

Kiedy będziesz przejeżdżał przez Marathon, jest jedna bardzo ciekawa rzecz do zaobserwowania. Tzw. „Fat Albert”. Na pierwszy rzut oka, wygląda to jak prawdziwe UFO, które prawie wylądowało na Florydzie na naszych oczach.

Ale ta metaliczna konstrukcja to specjalny radar, zamontowany przez amerykańskie siły antynarkotykowe i ochrony granic USA, do obserwacji statków niewiadomego pochodzenia na tych wodach i mające zamiar przemycić na terytorium Stanów Zjednoczonych kilka ton kokainy.To jedna z ciekawostek w drodze na Key West o której nie wszyscy podróżnicy wiedzą.

"Prisoners at work"

Kolejną bardzo amerykańską rzeczą, jaką możesz zaobserwować w drodze na Key West, może być tabliczka z napisem : „State prisoners at work” tuż przy drodze, to co nam się udało zobaczyć w tej niezwykłej podróży na Key West.

Więźniowie pod czujnym okiem strażnika więziennego, uzbrojonego po zęby, pracują w pocie czoła i czterdziesto-stopniowym upale, naprawiając drogę i pobocze. Niezwykły widok dla Europejczyka podróżującego po Stanach Zjednoczonych. Więźniowie w jaskrawoczerwonych uniformach więziennych to naprawdę niezwykły widok i zarazem część prozaicznego życia w Ameryce. Jakże innego od tego w dalekiej i zacofanej Europie …

Ulice Key West
Ulice Key West

U celu podróży na Key West

Droga z Miami na Key West to jedna z tradycyjnych i kultowych podróży drogowych po USA. Nie sam cel, ale to co może się stać po drodze, nadaje sens tych kilku godzinom podróży po południu USA. Koniecznie tego spróbuj. Wypożycz samochód w Miami 20% taniej i zrób tę trasę, bo jest co podziwiać i smakować Amerykę całą gębą.

Jeżeli zgubisz się gdzieś w ulicach i dzielnicach Miami, nie martw się, wcześniej czy później trafisz na swoją drogę, a jeżeli masz dobrą kompanię w podróży na pewno ta magiczna podróż z Miami do Key West, zostanie na zawsze w Twojej pamięci. I nie tylko zdjęcia z Key West będą na twardym dysku Twojego podręcznego komputera, który z pewnością zabierasz w każdą swoją podróż po świecie.

Powiązany temat: wysepki Dry Tortugas w archipelagu Florida Keys

Zdjęcia z Key West

Tutaj zdjęcia Key West Floryda. Ta wysunięta najbardziej na południe miejscowość w Stanach Zjednoczonych, to również jedna z najpopularniejszych destynacji wakacyjnych nie tylko na Florydzie ale i w całych Stanach Zjednoczonych. Koniecznie zabierz ze sobą aparat fotograficzny i wykonaj mnóstwo zdjęć Key West do domowego albumu zdjęć wakacyjnych, kiedy będziesz planował tę wycieczkę na Florydzie.

Key West posiada kilka wspaniałych atrakcji turystycznych, których nie należy przegapić podczas pobytu w mieście. To także ważny port dla statków wycieczkowych kursujących po Karaibach, wzdłuż wybrzeża Florydy i na Bahamy. Na zdjęciach poniżej znajdują się również fotografie ogromnych wycieczkowców (statków wycieczkowych) przybijających z amerykańskimi  i głównie angielskimi turystami do nabrzeża na Key West. Zobacz także lotnisko na Key West i pogodę na Key West.

Zdjęcia z wycieczki na Florydę i fotografie z Key Wet Floryda. W mieście z łatwością znajdziesz doskonały hotel, także romantyczny hotel lub mały hotelik, który na Key West można z łatwością zarezerwować przez internet. Warto zarezerwować pokój w hotelu w Key West na Florydzie wcześniej. Są także dostępne pensjonaty na Key West na Florydzie. Poniżej parę zdjęć hotelu na Key West z prywatnej kolekcji. Fotografie cyfrowe – Key West Florida.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?