Kolejne Święta Bożego Narodzenia na Florydzie

Boże Narodzenie na Florydzie w USA

Nie chce się wierzyć, ale kolejne Święta Bożego Narodzenia już za kilka dni. Kolejny rok za nami …. Boże Narodzenie na Florydzie to fantastyczne doświadczenie i od lat cieszymy się na jego przybycie. A docierające do nas wiadomości z Polski i Europy, jeszcze bardziej przekonują nas że przeprowadzka na Florydę to był doskonały krok w naszym życiu. Śniegi w Polsce, mrozy, odśnieżanie, wojna na Ukrainie, polityczna sytuacja w Polsce i Europie. Zagrożenia ze wschodu …. uff…. jak to daleko od nas ….

Temperatury na Florydzie w drugiej połowie grudnia

W tej chwili (druga połowa grudnia 2022r) temperatury oscylują w granicach 26 do 28 stopni Celsjusza. Słońce jest codziennie na niebie, a na plażę można się wybrać dosłownie każdego dnia. Krótkie spodenki i t-shirt to norma  na Florydzie przez cały rok. Nawet myślę sobie, iż kilka chłodnych dni przydałoby się, nawet dla zasady. Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu będą niewielkie spadki temperatury (jeżeli wierzyć mainstreamowym mediom) do około 65 stopni F.
Jednak my ludzie z Europy – tęsknimy czasami za zimniejszymi dniami. Widać iż mamy to we krwi …

Powiązany temat: Sylwester w Miami na Florydzie 4 najlepsze miejsca

Kto spędza Święta na Florydzie

Na drogach widać więcej samochodów, często widać samochody z kanadyjskimi rejestracjami. W większości są to snowbirds, o których pisaliśmy wielokrotnie na przestrzeni ostatnich lat na naszym blogu o Florydzie. Jest też sporo Amerykanów z północy kontynentu i północnych stanów. Nie brakuje turystów z Europy i innych części świata, jak to w Ameryce.

A co z cenami nieruchomości w USA pod koniec 2022r

Co do cen nieruchomości na Florydzie, oczywiście musimy o tym wspomnieć w naszym bloku poświęconym przecież amerykańskiemu rynkowi nieruchomości, powoli ceny spadają. Czytając artykuły i analizując statystyki cen nieruchomości w poszczególnych stanach USA – Floryda pozostaje z tyłu stawki.

Kalifornia czy Nevada już odnotowuje znaczne spadki cen nieruchomości, nawet do 20% i 25% w niektórych lokalizacjach i największych miastach tych stanów. Natomiast nieruchomości na Florydzie zostają w tyle tych statystyk. Czyli są obniżki cen, ale nie takie jakich byśmy się spodziewali. Właściciele domów i mieszkań na Florydzie w dalszym ciągu niechętnie opuszczają ceny sprzedaży, choć oferty są coraz dłużej na rynku i jest coraz mniej oglądań i składanych ofert.

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?