Kto to są “snowbirds” na Florydzie

Snowbirds

“Snowbirds” – być może już zetknąłeś się z tym słowem podczas Twojego pobytu na Florydzie. Może na wakacjach tutaj, a może podczas procesu poszukiwania nieruchomości na Florydzie. Nie mam wątpliwości iż wcześniej czy później, spotkasz się z określeniem “Snowbird”. Ale co dokładnie oznacza to słowo na Florydzie?

Snowbirds na Florydzie

Snowbirds to osoby z północy kontynentu amerykańskiego, przybyłe z północnych stanów USA lub z Kanady i które spędzają na Florydzie sporą część roku. Głównie w okresie od listopada do marca każdego roku. Kiedy na północy Ameryki robi się zimno, “snowbirds” przyjeżdżają lub przylatują na Florydę, aby spędzić u nas zimę. Większość z tych osób posiada tutaj swoje nieruchomości. A część z nich wynajmuje nieruchomości na sezon tutaj.
Przypominamy, iż wysoki sezon na Florydzie to okres od grudnia do stycznia, gdzie ceny w hotelach są najwyższe i wszystkie oferty zakwaterowania są praktycznie “fully booked”.

Powiązany temat: klimat na Florydzie

Snowbirds Floryda

W jakim wieku są “Snowbirds”

W większości przypadków “snowbirds” to osoby na emeryturze, osoby w starszym lub podeszłym wieku. Ale także osoby po 40-tce i po 50-tce też mogą się zaliczać do “snowbirds” na Florydzie. Chociaż znam paru po 30-tce, którzy są już na emeryturze.
Bywa też iż część z tych osób, jest jeszcze czynna zawodowo, ale większość z nich to emeryci i renciści jak się to mówi w Polsce.
Jest tez sporo polskich Snowbirs na Florydzie. Sa to głównie Polacy zamieszkujący na stałe Chicago lub Polacy z Nowego Jorku. Albo osoby które planują emeryturę na Florydzie w ciagu najbliższych lat i zakup nieruchomości tutaj.

Osiedla 55+ nie tylko dla “Snowbirds”

Dla nich głównie od lat 60-tych budowane były osiedla i apartamentowce na tzw. osiedlach 55+. Pisaliśmy o tym wielokrotnie w naszym serwisie internetowym i często to tłumaczymy naszym klientom jak działają osiedla 55+ na Florydzie. Jeżeli jest to para (mąż/żona albo mąż/mąż lub żona/żona) to jedno z pary, musi mieć skończony 55 rok życia, aby móc zamieszkać na takim osiedlu.

Kupno nieruchomości na osiedlu 55+

Natomiast, Ty, jako inwestor w nieruchomości na Florydzie, możesz zainwestować i kupić taką nieruchomość, ale kiedy będziemy szukali lokatora na taki apartament, to jesteśmy ograniczeni tym, że jedno z osób, które będzie chciało wynająć naszą inwestycję, będzie musiało mieć skończone 55 lat.
Osiedla 55+ zwykle są to tańsze nieruchomości na południowej Florydzie. Ich ceny są niższe.
Także opłaty miesięczne HOA bywają niższe i TAX (podatek) roczny od nieruchomości też jest zwykle niższy.

Snowbirds Floryda

Ale i od tego są wyjątki (jak to w Ameryce) gdyż na Florydzie są ultra luksusowe osiedla 55+ z niesamowitymi udogodnieniami i wygodami, gdzie miesięczne opłaty czynszowe HOA przekraczają 5.000 USD, a domy lub apartamenty, kosztują od 2 miliona dolarów w górę

Jeżeli szukasz nieruchomości na Florydzie na własna rękę (w internecie), miej świadomość że nie zawsze w opisie nieruchomości jest podana informacja, że jest to osiedle 55+. I co się wtedy dzieje?
Wtedy “napalamy” się na jakąś nieruchomość w niesamowitej cenie, a okazuje się że jest to osiedle 55+ albo osiedle Country Club na Florydzie. O tym też pisaliśmy wielokrotnie na naszej stronie. W USA to tak ważna grupa docelowa, iż jest mnóstwo książek i przewodników dla “Snowbirds” którzy planują przeprowadzkę na Florydę.
A co z Tobą? Jeszcze zastanawiasz się jakie jest najlepsze miejsce na świecie na wczesną (może bardzo wczesną) emeryturę? Zadzwoń do nas i skonsultuj się. To my pomagamy Polakom inwestować kapitał na Florydzie!

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?