LAS OLAS I DOWNTOWN FORT LAUDERDALE

Las Olas i Downtown Fort Lauderdale USA. Przewodnik po Las Olas i Downtown Fort Lauderdale.
Interesujecie się nurkowaniem lub lubicie ładne, polecane przez przewodniki plaże? Jeśli tak, to na pewno słyszeliście o Fort Lauderdale. Znajduje się ono na wschodnim wybrzeżu Florydy, w hrabstwie Broward County, należy do regionu metropolitalnego Miami – Fort Lauderdale i jest to największe miasto hrabstwa.


W Fort Lauderdale na Florydzie

Turystów przyciągają tutaj plaże, w tym między innymi ta publiczna, dosyć spora i piaszczysta, strzeżona przez wykwalifikowanych ratowników z organizacji Ocean Rescue. Innych przyciągają atrakcje związane z nurkowaniem, piękna rafa koralowa zlokalizowana około stu metrów od plaży, zatopione wraki, w tym Guy Harvey – statek który zatonął w 1997 roku, oraz szkoły i kluby nurkowania, które mogą uatrakcyjnić Wasz urlop.

Las Olas

Nie wszystko znajdziesz w przewodnikach po Florydzie

Poza tym warto wspomnieć jeszcze o jednym, o czym nie wszyscy pamiętają, a wspominają o tym przewodniki turystyczne – Downtown Fort Lauderdale – centrum miasta, wraz z Las Olas Boulevard.
 Las Olas Boulevard to popularna ulica, która ciągnie się od Dzielnicy Biznesowej od ulicy Adrews Avenue, do drogi stanowej A1A i publicznej plaży.

Powiązany temat: na zakupy w USA

Część bulwaru będąca odcinkiem handlowym wypełniona jest barami, nocnymi klubami, eleganckimi butikami i nowoczesnymi sklepami, które sprzedają między innymi drogocenne błyskotki, modne obuwie i ubrania. Natkniecie się tutaj też na liczne galerie sztuki, restauracje, knajpki, hotele, a także Muzeum Sztuki w Fort Lauderdale. Jeśli macie ochotę na wizytę w SPA lub salonie piękności, nic nie stoi na przeszkodzie, na Las Olas też znajdziecie takie miejsca.

Zainteresuje Cię także: Riverwalk w Fort Lauderdale

Z hiszpańskiego

Bulwar Las Olas został zbudowany w 1917 roku, a jego nazwa zaczerpnięta została z języka hiszpańskiego i oznacza „fale”. Wcześniej Las Olas była zwyczajną drogą prowadzącą przez podmokłe tereny aż do wyspy barierowej. Z czasem stała się ważniejszą ulicą w okolicy, łączącą Fort Lauderdale Beach z miastem, a dokładniej dzielnicą mieszkalną.

Część handlowa bulwaru została wybudowana podczas drugiej wojny światowej. Całość została gruntownie przebudowana i odrestaurowana w latach `80 ubiegłego stulecia, celem zwiększenia wartości nieruchomości znajdujących się w okolicy, co oczywiście udało się.

Przy Las Olas mieszka wiele znanych osobistości, do aktualnych i byłym mieszkańców Las Olas należą między innymi Cher, Johnny Weissmuller, Wayne Huizenga, David L Cook, Connie Francis, Dan Quayle, Lee Majors, Lucille Ball, Desi Arnaz i Gloria Vanderbilt.

Las Olas
Las Olas

Dobre połączenia z Europą i USA

Bliskość plaży Fort Lauderdale, a także lotniska Lauderdale – Hollywood International Airport i ogromnego portu morskiego Port Everglades sprawia, że Las Olas jest często odwiedzanym miejscem, albo w „przelocie” na plażę, albo bywa on celem wypraw turystycznych, które kończą się wizytą w części handlowej Las Olas i spędzeniu czasu na zakupach, jedzeniu lub korzystaniu z usług, które można tu znaleźć.


Powiązany temat: lotniska na Florydzie

Co ciekawsze, na Las Olas można dostać się dzięki wodnemu taxi, które pływa po kanałach Fort Lauderdale. Nic więc dziwnego, że miasto nazywane jest Wenecją Ameryki, prawda?
Jeśli postanowicie odwiedzić Muzeum Sztuki, powinniście przygotować się na solidną dawkę sztuki. Na siedmiu tysiącach metrów kwadratowych muzeum założonego w 1958 roku zobaczycie między innymi kolekcje malarstwa i ceramiki Pabla Picasso, oraz inne wystawy stałe i czasowe.

Na przykład w 2005 roku można było tu zobaczyć eksponaty z grobowca egipskiego Faraona Tutenchamona i podczas czterech miesięcy trwania wystawy sprzedano ponad 700 tysięcy biletów. Muzeum zaprasza również na różne wydarzenia tematyczne związane z danym okresem lub wydarzeniami ogólnokrajowymi lub ogólnoświatowymi w danym momencie.

Co zobaczyć w downtown Fort Lauderdale

W Downtown Fort Lauderdale znajdziecie też inne ciekawe miejsca, które możecie odwiedzić. 
Pierwszym z nich jest Broward Center for the Performing Arts, kompleks kulturalno – rozrywkowy, w którym wystawiane są opery, sztuki teatralne i koncerty. Dodatkowo, między wydarzeniami wystawianymi w Broward Center for the Performing Arts możecie udać się na pyszne jedzenie, po czym zapytać o możliwość zwiedzenia kompleksu za kulisami.

Kolejną atrakcją jest Museum of Discovery and Science. Jest to muzeum odkryć i nauki i jest ono jednym z większych muzeów tego typu na Florydzie. Ciekawą atrakcją muzeum jest jego własne kino AutoNation IMAX, wyświetlające filmy 3D IMAX. W muzeum są wystawy stałe, oraz czasowe, dzięki którym możecie dowiedzieć się między innymi wszystkiego o Parku Everglades, o lotach kosmicznych czy o zdrowiu człowieka.

Muzea i galerie sztuki

Zajrzyjcie też do Old Fort Lauderdale Village and Museum, czyli inaczej mówiąc Fort Lauderdale History Center. Jest to kompleks muzeum, który obejmuje między innymi budynek 1905 River Inn. Jest to dawny hotel, w którym do dzisiaj można poczuć atmosferę Fort Lauderdale z początku ubiegłego wieku. Eksponaty, fotografie i pokoje urządzone są jakby żywcem wyjęte z 1908 roku i wspaniale ukazują historię Florydy i tego miejsca.

Downtown Fort Lauderdale mapa

Warto również zobaczyć Stranahan House. Jest to historyczny budynek, w zasadzie mały domek, pozostawiony wśród wysokich wieżowców zlokalizowanych w ścisłym centrum. Zabytkowy budynek wybudowany został w 1902 roku i należał do Franka Stranahana, założyciela miasta Fort Lauderdale.

Budynek służył jako ratusz, poczta, a także jako dom Stranahana i jego rodziny. Stranahan House wpisany jest do krajowego rejestru miejsc o znaczeniu historycznym, do którego został wpisany 2 października 1973 roku.

W 2002 roku Downtown Fort Lauderdale przeszło kolejną przebudowę i od tamtej pory mieści wiele nowych hoteli oraz wieżowców mieszkalnych i biurowych. Do tych drugich możemy zaliczyć Las Olas River House, Las Olas Grandy, 110 Tower, One Financial Plaza, Broward Financial Center, Bank of America Plaza, Barnett Bank Plaza, PNC Center.

Powiązany temat: plaże Fort Lauderdale

New River Center, One East Broward Boulevard, One Corporate Center, SunTrust Centre, oraz SouthTrust Tower. Ilość tych budynków sprawia, że centrum Fort Lauderdale jest największym centrum w całym hrabstwie.

Coroczne wydarzenia kulturalne w Fort Lauderdale

Jak już tu będziecie, może traficie na jakieś ciekawe wydarzenia odbywające się systematycznie w Downtown Fort Lauderdale, oraz na samym Las Olas, przykładowo na odbywające się trzy razy w roku Art Fair, podczas których możecie podziwiać odważne i żywe obrazy i naturalnej wielkości rzeźby.

Wydarzenie to przekształca Fort Lauderdale i Las Olas Boulevard w galerię sztuki na świeżym powietrzu, w dodatku dzieje się tak co kilka miesięcy, w styczniu, marcu i październiku. Co ciekawe, mimo, że wydarzenie to odbywa się dość często, jest wyczekiwane przez mieszkańców i turystów.

Centrum miasta Fort Lauderdale

Innym ciekawym wydarzeniem jest Las Olas Wine and Food Festival, odbywające się w maju. Można podczas niego degustować różne szczepy wina i kosztować wyjątkowego jedzenia, które oprócz prywatnych wystawców, wystawiają również przedstawiciele lokalnych restauracji. Muzyka na żywo i inne towarzyszące wydarzenia urozmaicają Las Olas Wine and Food Festival.

Powiązany temat: kuchnia kubańska na Florydzie

Downtown Fort Lauderdale wraz z Las Olas Boulevard to miejsca, które trzeba odwiedzić, jeśli już tu jesteście. Nawet jeśli nie skorzystacie ze sklepów w części handlowej bulwaru, to być może zainteresuje Was któreś muzeum, lub mały domek zachowany pomiędzy wieżowcami? Bardzo fajny widok.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Zapraszam do rozmowy na żywo
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?