LAUDERDALE BY THE SEA

Lauderdale By The Sea na Florydzie. Na pewno słyszeliście o mieście Fort Lauderdale znajdującym się na wschodnim wybrzeżu Florydy. Nic w tym zaskakującego, ponieważ to największe miasto hrabstwa Broward County przyciąga miliony turystów rocznie. Nie tylko zaprasza do swojego centrum i na znany bulwar Las Olas, ale także kusi amatorów nurkowania atrakcjami, aby mogli w idealnych warunkach uprawiać swój ulubiony sport.

Poza tym na pewno turystów przyciągają do miasta również świetne plaże.
Na południowo wschodniej części Florydy w hrabstwie Broward County znajdziecie też inne ładne plaże, jedna z nich należy do miasteczka o podobnie brzmiącej nazwie – Lauderdale By The Sea, które oprócz plaży ma do zaoferowania kilka innych atrakcji.

Lauderdale by the sea
Lauderdale by the sea

Miasteczko … by the sea

Lauderdale By The Sea to małe miasteczko położone na wyspie barierowej przy wschodnim wybrzeżu Florydy, bezpośrednio przy Oceanie Atlantyckim. Na południu miasto graniczy z Fort Lauderdale, a na północy z Pompano Beach i należy do regionu metropolitalnego Miami – Fort Lauderdale – Pompano Beach.


Historia Lauderdale By The Sea sięga lat 20 ubiegłego wieku. Kiedy to w lutym 1924 roku William F. Morang, lokalny deweloper wykupił ziemie, na których znajduje się aktualnie miasteczko, od Henry’ego S. Moody`ego i Johna C. Gregory`ego. Kilka lat później inwestor nieruchomości Melvin I. Anglin kupił te ziemie z myślą, że powstanie tutaj nowe skupisko społeczności na Florydzie i nie pomylił się.

Został on również pierwszym burmistrzem miasteczka. Pierwszy raz miasteczko administracyjnie zostało uznane 30 listopada 1927 roku, jednak jego status został odwołany przez rząd w 1933 roku. Ponownie starano się o jego uznanie 30 listopada 1947 roku, dzięki czemu całkiem niedawno miasto obchodziło swoje sześćdziesięciolecie.

Powiązany temat: Riverwalk w Fort Lauderdale

Zakochani w plażach Florydy

Skoro opis Lauderdale By The Sea zaczęliśmy od wspomnienia o plaży, należy się troszkę dłużej przy niej zatrzymać. Tutejsza plaża jest szczególnie popularna wśród amatorów nurkowania, jednak turyści lubiący bierny, leniwy wypoczynek, zażywanie kąpieli słonecznych lub lubiących kąpiele w oceanie też będą zadowoleni.

Można się tu świetnie zrelaksować i patrząc w błękitne niebo czasem ujrzeć lecące pelikany. Jeśli jednak chodzi o nurkowanie, to system naturalnych raf koralowych jest tutaj na tyle blisko, że można podejść do nich z plaży i nurkować z rurką wchodząc do wody prosto z plaży. Rafa koralowa znajduje się około 100 metrów od złotego piasku, więc jak tu nie skorzystać z nadarzającej się okazji jej obejrzenia?

Powiązany temat: gdzie są najlepsze plaże Florydy

Przy plaży znajduje się molo – Anglin`s Pier. Jest to miejsce popularne nie tylko wśród turystów, ale również dla wędkarzy. Nazwa molo pochodzi od nazwiska pierwszego burmistrza Lauderdale By The Sea. Na plaży można skorzystać z jednej z knajpek stacjonarnych lub takich mobilnych, oferujących jedzenie i napoje z dowozem do turysty.

Lauderdale by the Sea w USA

Maska i rurka do nurkowania

Skoro można tutaj nurkować z rurką, prawie przy samym brzegu, być może można wybrać się na większe, bardziej zaawansowane wyprawy nurkowe? Oczywiście, że tak. Oprócz pięknych raf koralowych, które znajdują się nie tylko przy samym brzegu, zaawansowani płetwonurkowie mają szansę odwiedzić sztuczną rafę koralową.

Sztuczną, czyli taką, która powstała nie dzięki naturze, ale człowiekowi. W tym wypadku na wodach między Lauderdale By The Sea i Pompano Beach nurkowie mogą trafić na zatopiony dziwiętnastowieczny parowiec SS Copenhagen. Jest to obiekt dość często odwiedzany, nie zdziwcie się więc jeśli w jego okolicy będzie tłoczno. Nic w tym dziwnego, bo ogląda go około dziesięć tysięcy płetwonurków rocznie.

Powiązany temat: Las Olas i downtown Fort Lauderdale

Wrak został wpisany do krajowego rejestru miejsc o znaczeniu historycznym w 2001 roku. Parowiec wybudowany był w 1898 roku w Anglii, niestety w ostatnim dniu jego podróży przypadkowo uderzył o rafę, niecałe 2 kilometry od brzegu i zatonął.

Powiązany temat: nurkowanie na Florydzie

Jeśli będziecie na plaży, nie powinien Was zdziwić widok żółwi morskich. Wschodnie wybrzeże jest największym miejscem lęgowym dla tych żółwi, nic więc dziwnego, że w Lauderdale By The Sea widok tych zwierząt z Florydy to norma.

Pamiętajcie tylko, żeby nie straszyć tych tajemniczych zwierząt, nie róbcie im zdjęć z flaszami, nie świećcie im latarkami po oczach. Jeśli jesteście świadkami obecności żółwia na lądzie, najlepiej nie wykonujcie gwałtownych ruchów, zachowujcie się spokojnie i pozwólcie żółwiowi złożyć jaja i wrócić do wody. Wtedy też warto poinformować odpowiednie służby, o tym że właśnie widzieliście żółwie w okresie lęgowym, dzięki temu będą oni mogli zapewnić im odpowiednie warunki i zabezpieczyć teren aby mogły spokojnie się rozmnażać.

Hotele Lauderdale by the Sea
Hotel w Lauderdale by the Sea

Prawie jak w latach 60-tych

Wracając bliżej miasta. Jeśli porównacie Lauderdale By The Sea z innymi miastami i miasteczkami Florydy, które znajdziecie przy samym wybrzeżu, na pewno rzuci się Wam na pierwszy rzut oka jedna rzecz, a w zasadzie jej brak.

Powiązany temat: jaki nocleg na Florydzie

W innych miastach przy plażach, przy samej wodzie budowane są osiedla wysokich wieżowców, z luksusowymi apartamentami z widokiem na ocean, tutaj tego nie znajdziecie. Miasteczko utrzymuje swój urok dzięki niskim zabudowaniom. Architektura Lauderdale By The Sea została odgórnie ograniczona pod względem ich wysokości, co sprawia, że mimo bliskości wielkiego świata, można tutaj poczuć klimat małego miasteczka.

Prosto z lotniska na plażę

Miasteczko jest dobrze skomunikowane. Jeśli przylecicie tu samolotem, prawdopodobnie wylądujecie na pobliskim lotnisku Fort Lauderdale – Hollywood International Airport. Innym pobliskim lotniskiem, chociaż obsługującym mniejsze loty jest Fort Lauderdale Executive Airport, które jest zaledwie kilka kilometrów od miasta. Na południu natomiast znajduje się Port Everglades, najbardziej ruchliwy okoliczny port.

Powiązany temat: podróżowanie samochodem przez USA

Wszędzie z Lauderdale By The Sea dostaniecie się regionalnymi autobusami, które dowiozą Was nie tylko do portu lub lotniska, ale także do centrum pobliskiego Fort Lauderdale, co sprawia, że Lauderdale By The Sea staje się łatwo dostępnym, atrakcyjnym turystycznie miejscem, mimo, że dużo mniejszym od sąsiednich miast.

Lokalne imprezy kulturalne

Lauderdale By The Sea zaprasza również na różne ciekawe odbywające się w mieście wydarzenia. Jednym z nich jest Beach Cleanup, bardzo ciekawa i ekologiczna tradycja odbywająca się w pierwszą sobotę każdego miesiąca. Plaża jest porządkowana i czyszczona ze śmieci, przy okazji towarzyszą temu drobne zabawy.

Jeszcze innym ciekawym wydarzeniem jest Movie Nights At Sundown, kiedy to można przynieść swoje ręczniki i koce, usiąść ze swoimi przekąskami i napojami, dzieci wysłać na plac zabaw, a samemu oglądać filmy na dużym ekranie. Oprócz lokalnych, tradycyjnych wydarzeń, możecie być świadkami tych najbardziej tradycyjnych wydarzeń w całych Stanach Zjednoczonych, takie jak Dzień Dziękczynienia, Dzień Świętego Patryka czy Walentynki.

Miasteczko Lauderdale By The Sea, mimo, że nie największe, potrafi przyciągnąć do siebie swoim urokiem i atrakcyjną plażą. Jeśli macie dość zgiełku miasta i chcecie odpocząć od tłumów, to miejsce wydaje się być idealną odskocznią od zatłoczonych Fort Lauderdale, Pompano Beach czy kosmopolityczne Miami.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
Otwórz chat
1
Zapraszam do rozmowy na chacie na żywo
Witam serdecznie z Florydy!
Tutaj Anna Zalewska. W czym mogę pomóc?