LEGOLAND NA FLORYDZIE

Legoland na Florydzie. Wszystko co musisz wiedzieć, zanim zarezerwujesz i kupisz bilet. Lubicie zwiedzanie, jeżdżenie między miastami i miasteczkami, aktywny wypoczynek? Jeśli Wasza odpowiedź brzmi TAK! to na Florydzie na pewno nie będziecie się nudzili. Przepiękne plaże w tym słonecznym stanie przyciągają do siebie tysiące turystów, godne uwagi są też parki narodowe, z aligatorami i lasami namorzynowymi. A co jeśli będąc na Florydzie szukacie czegoś specjalnego? Rozrywki, zabawy i wypoczynku w jednym miejscu? Jest jedno takie miejsce, które zaciekawi zarówno dzieci, jak i dorosłych – Legoland Florida.

LEGOLAND Florida

Legoland Floryda
Legoland Floryda

Legoland na Florydzie to drugi z trzech powstałych dotychczas parków tematycznych Lego w Stanach Zjednoczonych. Pierwszy był w Carlsbad w Kalifornii, drugi na Florydzie a trzeci powstał w 2021 roku w Goshen w stanie Nowy Jork. Legoland Floryda powstał w 2011 roku i od tamtej pory przyjmuje miliony zadowolonych turystów rocznie. Park znajduje się w miejscowości Winter Heaven i ma 58,7 ha powierzchni, do jego budowy wykorzystano 53 miliony klocków i jest to największy Legoland na świecie.

Największy LEGOLAND na świecie

Marka klocków Lego ma bogatą historię. Przodek aktualnego prezesa Lego Group, stolarz Ole Kirk Christiansen, stworzył w 1934 roku zabawkę drewnianą, którą nazwał LEGO, był to skrót od duńskich słów „leg godt”, czyli „baw się dobrze”, choć niektórzy uważają, że jest to zwrot zaczerpnięty prosto z łaciny, oznaczający czasownik „składać”, nie ukrywajmy, bardzo by to pasowało do klocków, które zna i składa cały świat. Jako że Ole Kirk Christiansen był stolarzem, pierwsze klocki były drewniane.

Od samego początku  cieszyły się one zainteresowaniem. Natomiast pierwsze plastikowe klocki, które znamy do dziś powstały w 1949 roku. Marka rozrosła się, a klocki Lego zaczęły być znane na całym świecie. Pierwszym Legolandem w historii, który powstał w Europie jest Legoland Billund w Danii, miało to miejsce 1968 roku. Park miał wówczas 3,8 hektara, to właśnie na jego wzór budowane były kolejne parki na całym świecie, w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Malezji, Japonii i Dubaju.

Legoland
Wjazd do parku

Legoland Florida powstał w miejscu, gdzie wcześniej był już inny park tematyczny – Cypress Gardens Adventure Park, który powstał w 1936 roku i został zamknięty w 2008. Główną atrakcją poprzedniego parku był ogród botaniczny, a w nim ogromne cyprysy, w ciągu trzech lat przerwy w funkcjonowaniu parku dokonano licznych zmian, przebudowano wiele miejsc, dostosowano do nowych atrakcji, jednak przepiękne cyprysy pozostały do dziś.

13 krain tematycznych

Park Legoland Florida podzielony jest na trzynaście krain tematycznych, w których najmłodsi, ale nie tylko, mogą spędzić cały dzień i oddać się beztroskiej zabawie. Krainy tematyczne to Fun Town, z karuzelami i placami zabaw, Mainland USA, czyli kraina miniatur, zbudowanych oczywiście tylko i wyłącznie z klocków Lego, DUPLO Valley, z atrakcjami skierowanymi do najmłodszych.

Lego Kingdoms, z kolejkami, parkiem linowym, labiryntem w zamkowych murach, Land of Adventure, zapewniający przejażdżkę w stylu safari, Lego City, w którym uczestnicy mogą bawić się w miasteczku zbudowanym z klocków Lego.

Lego Technics, z kolejkami górskimi, Pirate`s Cove, czyli kraina w której poczujemy się jak prawdziwi piraci, Heartlake City, z fontannami muzycznymi, Imagination Zone, w której możemy oddać się swobodnemu budowaniu z nieograniczonej ilości klocków, Lego Ninjago World, przeznaczony dla fanów ninja, Lego Movie, związany z filmem Lego Movie, oraz wspomniany już wcześniej Cypress Gardens z urokliwymi cyprysami.

Mapa Legoland Floryda
Mapa parku LEGOLAND Floryda

LEGOLAND Water Park

Obok parku tematycznego znajduje się dodatkowo Legoland Water Park, park wodny, w którym czeka na Was kilkanaście basenów pod gołym niebem. Baseny są różnej wielkości, a w parku znajduje się kilka zjeżdżalni, prowadzących do basenów. Z innych atrakcji warto wymienić place zabaw, sztuczne fale, leniwą rzekę, po której można powolutku płynąć pontonami lub specjalnymi statkami, czy ścianki wspinaczkowe, z których można spaść wprost do wody.

Oprócz tego całkiem niedawno otworzono Peppa Pig Theme Park, nowy park tematyczny poświęcony Śwince Peppie, znajdziecie tu dużo zjeżdżalni, placów zabaw, czy karuzel, przystosowanych do młodszych. Jak przystało na park, w którym spędza się dłuższy czas, w kompleksie znajdują się restauracje, oraz mniejsze i większe punkty, w których będziecie mogli się posilić w miarę potrzeb.

Godziny otwarcia i bilety

Park tematyczny Legoland Florida otwarty jest w tygodniu od 10:00 do 17:00, a w weekendy od 10:00 do 19:00, park wodny odpowiednio w godzinach 12:00 – 16:00 i 11:00 – 17:00. Regularna cena za jednodniowy wstęp, to 99,99 dolarów, cena promocyjna to 84,99.

Cena regularna dotyczy dorosłych i dzieci powyżej 3 roku życia, młodsze dzieci wchodzą do Legoland Florida za darmo. Jeśli zamierzacie spędzić tu więcej niż jeden dzień, warto kupić bilet dwu lub trzydniowy, jest on wtedy znacznie tańszy, przykładowo bilet trzydniowy Multi-Park, umożliwiający wstęp do parku tematycznego, parku wodnego i Peppa Pig Theme Park kosztuje 169,99 dolarów, a w promocji nawet 144,99.

Jeśli będziecie tu często przyjeżdżać, najbardziej opłaca się zapatrzeć w roczną przepustkę, której cena zaczyna się od 10,83 dolarów miesięcznie. Jest jednak mały kruczek, roczną przepustkę mogą wykupić jedynie rezydenci Florydy, jednocześnie godząc się na roczne obciążenie karty comiesięczną opłatą.

Bilety legoland

Dojazd z Tampa i Orlando

Jeśli przyjedziecie tutaj samochodem, warto poznać lokalizacje parkingów. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, aby przyjechać z pobliskich miast, np. Orlando lub Tampa, z których podróż zajmuje około 45 minut, aby jak najdłużej cieszyć się wszystkimi atrakcjami w Legoland Florida. Taki parking jest strzeżony i płatny, bilet można wykupić online i kosztuje on 33 dolary. Z parkingu do samego parku tematycznego jest zaledwie kilka minut spacerem.

Hotele i zakwaterowanie przy parku

Inną możliwością zwiedzenia Legolandu na Florydzie jest zakwaterowanie się w jednym z pobliskich hoteli, bez konieczności dojeżdżania i parkowania auta osobowego pod Legolandem. Na samym terenie kompleksu Legoland Florida znajdują się sklepy, kawiarnie, ale również obiekty hotelowe, jak na przykład Legoland Florida Resort, z motywem klocków Lego, a także oddalony o niecały kilometr Private Entrance Suite near Legoland and State Farm, obiekt w miasteczku Winter Heaven. Wszystkie pokoje wyposażone są w klimatyzacje. Rezerwację miejsca w hotelu warto zsynchronizować z zakupem biletu do Legoland Florida, aby nie okazało się, że jak już przyjedziecie, biletów dla Was zabraknie. 

Pakiety opłacają się najbardziej

Chcąc bawić się w Legoland Florida, możemy zaplanować wycieczkę i pobyt samodzielnie, na własną rękę lub skorzystać z gotowych pakietów oferowanych przez organizatorów. Bilety można oczywiście kupić na miejscu w kasach, ale najlepiej kupić je kilka dni wcześniej online, w ten sposób ominiemy nie tylko kolejki do kas, ale zaoszczędzimy kilka dolarów na każdym bilecie, co w przeliczeniu na całą rodzinę może być nie lada kwotą. Ale cóż, najważniejsza jest tu beztroska zabawa, a taką, najmłodsi goście Legoland Florida mają zapewnioną.

LEGOLAND na mapie Florydy

5/5

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
Otwórz chat
1
Zapraszam do rozmowy na chacie na żywo
Witam serdecznie z Florydy!
Tutaj Anna Zalewska. W czym mogę pomóc?