LOTERIA WIZOWA DO USA

Loteria wizowa do USA w języku polskim. Informacje o losowaniu zielonych kart do USA. Loteria wizowa do Stanów Zjednoczonych – informacje praktyczne i jak poprawnie złożyć aplikacje (wniosek) na tego typu wizę do Stanów Zjednoczonych. Informacje jak starać się o wizę do USA i zagrać w loterii wizowej do Stanów Zjednoczonych. Tak aby nie popełnić błędów przy wypełnianiu wniosku on-line.

Loteria wizowa do Stanów Zjednoczonych Ameryki

Stało się, postanowiliście zamieszkać w Stanach Zjednoczonych. Chcecie opuścić Polskę na zawsze. Wybraliście najlepszą lokalizację, „Sunshine State” – słoneczny stan, jak to właśnie potocznie nazywana jest Floryda w Stanach Zjednoczonych. Trzeba najpierw zagrać w DV lottery i mieć szczęście aby wygrać zieloną kartę do USA. Najpierw trzeba przeczytać dokładnie informacje i regulamin loterii DV diversity visa USA.

Powiązany temat: emigracja do USA

Loteria wizowa do USA

DV lottery

Skusiła Was historia tego regionu, jego bogactwo przyrodnicze i krajobrazowe, urokliwe i niespotykane nigdzie indziej miejsca, które można zwiedzać i wypoczywać w nich jednocześnie. Do tego ta wspaniała, słoneczna pogoda i najlepsze nieruchomości i jedno z najlepszych miejsc do życia i osiedlenia się na emeryturze lub po skończeniu życia zawodowego w kraju …. A może myślicie o emigracji zarobkowej do Stanów Zjednoczonych i szukanie pracy w USA.

Potoczna nazwa Florydy w końcu skądś się wzięła, panujące latem temperatury sięgające 35 stopni Celsjusza, niespadające poniżej 25 stopni, zimą natomiast niespadające poniżej 15 stopni Celsjusza, przyjemnie, prawda? Nic, tylko kupić domek lub mieszkanie i zamieszkać w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, na Florydzie.

W dodatku bardzo kuszące jest to, że macie tu przecież ogromny wybór nieruchomości, począwszy od tych tańszych domków lub mieszkań, nadających się do remontu, kończąc na tych mega luksusowych condo, czyli apartamentach, oraz rezydencjach nad brzegiem samego Oceanu Atlantyckiego z bajecznymi widokami i wszelkimi luksusowymi wygodami.

Zainteresuje Cie także: jak zamieszkać na Florydzie

Loteria wizowa usa zielona karta

Niestety polityka imigracyjna Stanów Zjednoczonych nie jest na tyle liberalna, żeby po prostu tam sobie pojechać, kupić dom i zacząć w nim mieszkać. Aby na stałe osiąść w Stanach Zjednoczonych należy ubiegać się o wizę lub kartę stałego pobytu, tak zwaną zieloną kartę, która uprawnia do stałego pobytu w USA i nadaje jej posiadaczowi praktycznie wszelkie prawa, które posiadają obywatele Stanów, z wyjątkiem czynnego i biernego prawa wyborczego.

Do czego uprawnia Zielona Karta

Zielona karta uprawnia jej posiadacza do zamieszkania na terenie Stanów Zjednoczonych, pracy, nauki i swobodnego poruszania się po ich terenie, w tym swobodnego przekraczanie granic kraju, bez konieczności ubiegania się o dodatkowe wizy. Dodatkowo każdy jej posiadacz ma prawo do bezwizowego wjazdu do krajów, z którymi Stany Zjednoczone zawarły umowy bezwizowe.

Zainteresuje Cię także: praktyczny przewodnik po USA

Jeśli tylko zdobędziecie taką kartę, zyskujecie prawo do opieki socjalnej i korzystania z opieki medycznej na tych samych zasadach co pełnoprawni obywatele USA. Tylko pewnie zastanawiacie się jak zdobyć taką zieloną kartę, niedoścignione marzenie wielu osób. Szczególnie tych przebywających nielegalnie od wielu lat w Stanach Zjednoczonych.

Diversity visa USA fill up for

Loteria wizowa

Kongres Stanów Zjednoczonych uchwalił tak zwaną loterię wizową – Diversity Visa. Jest to program, którego celem jest zwiększenie różnorodności populacji i społeczeństwa w Stanach i pomoc w napływie ludzi, którzy mogą mieć w przyszłości znaczący wpływ na losy, pomysły i idee, za którymi idzie ciągły rozwój gospodarczy i społeczny Stanów Zjednoczonych.

Na wstępie naszych informacji należy zaznaczyć, że jedynym oficjalnym źródłem informacji o loterii wizowej i zielonej karcie w USA jest rządowa strona loterii wizowej DV lottery program. Oficjalne i wiążące odpowiedzi na wszelkie nurtujące Was pytania dotyczące loterii możecie uzyskać w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych Ameryki w Warszawie lub każdej innej ambasadzie znajdującej się w innych krajach uczestniczących w loterii wizowej.

Powiązany temat: formularz wizowy do USA

Losowanie komputerowe zielonych kart

W wyniku losowania komputerowego, ze wszystkich zgłoszeń jakie napływają do loterii wizowej USA, wybranych zostaje co roku około 55 tysięcy obywateli innych krajów, którzy zgłaszają chęć zamieszkania i pracy w Stanach Zjednoczonych. W wyniku losowania wybierani są ludzie z sześciu regionów całego świata.

Może zostać wylosowany każdy uczestnik loterii, o ile kraj jego urodzenia nie znajduje się na liście krajów nie biorących aktualnie udziału w loterii. Lista taka przygotowywana jest co roku na podstawie ilości imigrantów, którzy przybywają do USA z różnych zakątków świata.

Jeśli liczba ta przekroczy sumę ponad 50 tysięcy nowych imigrantów w ciągu ostatnich 5 lat, kraj jest wyłączany z loterii w danym roku. Tak np. dzieje się od wielu lat z Brazylią, Kolumbią, Wielką Brytanią lub Meksykiem. Właśnie te kraje od wielu, wielu lat są wykluczone z loterii wizowej do USA. I na razie się to nie zmienia. Polska od dobrych kilku lat się kwalifikuje do loterii wizowej.

Interesujący artykuł: największe banki w Stanach Zjednoczonych

DV lottery usa

Nie zawsze Polska się kwalifikuje do programu

Polska w tej chwili należy do krajów, które mogą uczestniczyć w loterii, jednak jak już wiecie, ta lista jest co roku aktualizowana i warto sprawdzić przed zgłoszeniem swojej kandydatury, czy nic się nie zmieniło.

Aktualnie do udziału w loterii wizowej DV-2023, bo tak oznacza się kolejne wizy, Diversity Visa oraz nadchodzący rok podatkowy, nie są zakwalifikowane takie kraje jak Bangladesz, Brazylia, Kanada, Chiny, nie licząc regionów administracyjnych Hong Kongu i Tajwanu, Kolumbia, Republika Dominikańska, Ekwador, Salwador, Haiti, Indie, Jamajka, Meksyk.

Nigeria, Pakistan, Pery, Filipiny, Korea Południowa, Wietnam oraz Wielka Brytania z wyłączeniem Irlandii Północnej, więc jak najbardziej możecie zgłosić swoją kandydaturę do tej edycji loterii. Jest tylko jeden przypadek, kiedy osoba urodzona w jednym z wykluczonych krajów dostanie wizę DV. Wszystko zależy od tego jak zdecyduje Biały Dom w Waszyngtonie.

Zabierasz również rodzinę do USA

Jest to sytuacja kiedy jego małżonek, urodzony w kraju nie wykluczonym z loterii wygra wizę, wówczas jednocześnie zabiera ze sobą małżonka i dzieci.
Jakie są wymogi formalne, aby brać udział w loterii wizowej USA? Wymogiem ponad wszystkim jest wspomniany kraj urodzenia, który nie może znajdować się na liście krajów wykluczonych z loterii w danym roku podatkowym.

Nie ma tutaj znaczenia kraj zamieszkania, przykładowo Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii lub Polacy mieszkający w Irlandii czy w innym kraju, mogą brać udział w loterii, bez względu na fakt, że aktualnie Wielka Brytania jest wykluczona z loterii.

Zainteresuje Cie także: wypożyczalnie samochodów w USA

Loteria wizowa do USA

Poza tym są dwa główne warunki do spełnienia, a bezwzględnie wymagane jest spełnienie chociaż jednego z nich. Pierwszy to kryterium wykształcenia. Wymagane jest minimum średnie wykształcenie, ale matura nie jest wymagana. Drugi priorytetowy warunek, to minimum dwa lata doświadczenia w jednym z preferowanych przy loterii zawodów.

Powiązany temat: zakupy w USA – gdzie na najkorzystniejsze zakupy

Lista zawodów preferowanych w danej edycji dostępna jest w Internecie, ale można o nią również pytać w konsulacie i ambasadzie. Aktualnie najbardziej preferowanymi zawodami są informatycy, lekarze, naukowcy, inżynierowie, managerowie, finansiści i inne podobne zawody. Zgłoszenia do loterii z reguły odbywają się w okolicy października każdego roku i trwają miesiąc.

Tylko na oficjalnej stronie Ambasady Amerykańskiej

Zgłoszenie do udziału w loterii odbywa się poprzez wypełnienie specjalnego formularza online, za pośrednictwem oficjalnej strony loterii wizowej DV lottery gov. Podacie w nim swoje imię, nazwisko, datę i miejsce urodzenia, adres zameldowania i zamieszkania, numer telefonu, adres e-mail, jak również informacje o przebiegu swojej edukacji, stanie cywilnym, oraz posiadanych dzieciach. Nawet o tych dzieciach z którymi nie mieszkacie lub nie macie kontaktu w Polsce i za granicą.

United States Diversity Lottery aplication form

Zdjęcia do aplikacji na zieloną kartę

Nie zapomnijcie też o zdjęciu do aplikacji, które powinno spełniać wymogi tego do amerykańskiej wizy. Pamiętajcie – nie uśmiechajcie się na nim, zdejmijcie wszelkie ozdoby i okulary. Zdjęcie powinno być wykonane na jasnym tle i powinno być dobrze naświetlone – przydatne tutaj będzie narzędzie, Photo Validator, dostępne na stronie internetowej loterii, które sprawdzi od strony technicznej Waszego zdjęcia, zanim wyślecie je wraz z formularzem zgłoszeniowym na loterię wizową do USA.

Powiązany temat: wiza amerykańska a pewność wjazdu do USA

Dobrze wypełniony formularz

Nie używajcie również w formularzu żadnych polskich znaków. Pamiętajcie, jedna osoba może uzupełnić tylko jedno zgłoszenie rocznie, jeśli wyślecie zgłoszenie choć jeden raz za dużo, zostaniecie od razu zdyskwalifikowani.

Wystrzegajcie się więc na pozór drobnych błędów, gdyż to one mogą zaważyć o odrzuceniu Waszej kandydatury. Wyników losowania z reguły można się spodziewać od sześciu do dziewięciu miesięcy po zgłoszeniu. Zwykle w maju następnego roku są wyniki loterii wizowej do USA. W jaki sposób dowiedzie się o tym, że zostaliście wylosowani? Zobacz jak wypełnić poprawnie formularz i więcej informacji o DV lottery loterii wizowej do USA w języku polskim.

USA green card lottery

Wyniki losowania jak sprawdzić

W momencie ogłoszenia końca danej edycji loterii i wyłonienia szczęśliwców, będziecie mogli sprawdzić swój numer, przyznany przez system w trakcie procesu rejestracji, na rządowej stronie internetowej. Departament Stanu USA w żaden sposób nie kontaktuje się z osobą wylosowaną, dlatego bądźcie wyczuleni na takie e-maile w Waszych skrzynkach mailowych, ponieważ oznaczają one próbę oszustwa. U.S. DV lottery jest zupełnie bezpłatna.

Powiązany temat: legalny pobyt w USA

Wizy do USA – Sprawdź swój status

Zapytacie pewnie ile kosztuje udział w loterii wizowej? Otóż udział w loterii jest bezpłatny, jedyną opłatą na która możecie się natknąć przy składaniu swojego zgłoszenia jest taka, która uiszcza się u firm pośredniczących, mających na celu pomóc w uzupełnieniu formularzy i przejściu całej procedury.

Należy tylko zaznaczyć, że żadna z tych firm nie jest związana z rządem Stanów Zjednoczonych, ani nie jest przez niego faworyzowana, kandydaci zostaną wybrani drogą losowania, bez względu na to, czy zapłacili firmie pośredniczącej, czy zgłoszenie składali osobiście, bez niczyjej pomocy.

Zero opłat na początku

Pierwsze opłaty zaczynają się dopiero w przypadku wygranego szczęśliwego losu. Pierwszą z nich jest opłata za rozpatrzenie wniosku i jest płatna tylko i wyłącznie w ambasadzie USA przed rozmową z konsulem USA, aktualnie wynosi ona około 330 dolarów. Nie dajcie się nabrać na informacje i prośby o wniesienie opłaty za wizę, rozpatrzenie wniosku, którą macie dokonać na konkretne konto, o czym możecie zostać poinformowani e-mailem, ponieważ są to zwyczajne oszustwa i próby wyłudzenia.

Przed rozmową z konsulem powinniście przygotować się na wydatki administracyjno – organizacyjne, takie jak opłaty za wydanie świadectwa o niekaralności, odpisy aktów urodzenia i małżeństwa, koszty tłumaczenia notarialnego jeśli dokumenty są w innym języku niż polskim lub angielskim.

Ciąg dalszy procedury wizowej

Dodatkowo dojdą Wam opłaty za badania i szczepienia (Covid 19 też), które mogą okazać się niezbędne. Badania i szczepienia wykonują jedynie przychodnie i lekarze wskazani przez ambasadę.

Powyższe dokumenty musicie okazać konsulowi, jeśli ten o nie poprosi, warto więc zadbać o ich posiadanie przed spotkaniem. Jeśli przejdziecie pomyślnie rozmowę z konsulem, później zostanie już tylko opłata związana z formalnościami – opłata imigracyjna uiszczana po otrzymaniu wizy i wynosząca około 160 dolarów.

Podczas rozmowy z konsulem możecie być zapytani o rodzinę w Stanach, która mogłaby Wam pomóc w utrzymaniu się i poręczyć za was finansowo. Mogą również paść pytania o stan własnego posiadania, który pomoże utrzymać się przez pierwszy okres pobytu w USA – emigracja do USA.

Nigdzie jednak nie jest podawana suma, jaką trzeba posiadać, aby wyemigrować do USA, każdy kandydat oceniany jest indywidualnie. Konsul będzie od Was również wymagał przedstawienia zaświadczenia o niekaralności w kraju, w którym przebywaliście powyżej pół roku, oraz wspomnianych badań lekarskich i szczepień.

Zielona karta
Zielona karta

Co dalej po formalnościach?

Jak już przejdziecie wszystkie formalności, spotkacie się z konsulem w celu rozmowy kwalifikacyjnej do otrzymania wizy i przejdziecie ją pomyślnie, co wcale nie jest takie proste jak się wydaje, możecie już tylko odliczać czas do wyjazdu. Otrzymaną wizę należy wykorzystać najpóźniej pół roku po jej otrzymaniu.

Aby jej nie stracić należy nieprzerwanie przebywać na terenie Stanów Zjednoczonych i nie wyjeżdżać z nich na dłużej niż rok. Jeśli pomieszkacie tu nieprzerwanie ponad pięć lat, będziecie mogli ubiegać się o przyznanie obywatelstwa.

Jakie są szanse na wylosowanie Zielonej Karty do Stanów Zjednoczonych

Jak zwiększyć swoje szanse na wygraną w loterii? Są w zasadzie dwa punkty, które warto spełnić. Jeden to uważać na wszelkie wymogi formalne i nie potknąć się na najprostszych rzeczach, np. w uzupełnianiu formularza. Druga, to jak już wcześniej wspomniano, jeśli macie żonę lub męża, to wówczas oboje startujcie w loterii. Dlaczego?

Ponieważ wraz z osobą, która wygrywa zieloną kartę, może wyjechać małżonek, oraz dzieci do 21 roku życia, o ile nie są już w stałych związkach. Jeśli składając swój formularz nie mieliście ślubu, albo dziecka, a w trakcie jego rozpatrywania sytuacja się zmieniła, nic nie szkodzi.

Jeśli wzięliście ślub lub urodziło Wam się dziecko, wizę dostanie także nowy członek rodziny.
Zapytacie jeszcze co może Wam formalnie przeszkodzić w wygraniu loterii lub nawet w uzyskaniu zielonej karty po wygraniu loterii? Jeśli zostaniecie wylosowani, ale ilość obywateli z Waszego kraju przekroczy 3500 osób, to wówczas wybierane są osoby według numerów zgłoszeń, tak zwanych Case Number.

Ci którzy mieli nieszczęście zostać wylosowani, ale jednak nie zostali wybrani ze względu na ilość osób z danego kraju, mogą nawet nie dowiedzieć się o takim przebiegu losowania. Może faktycznie jest to najlepsze rozwiązanie, bo byłaby to na pewno mało przyjemna informacja.

Zainteresuje Cię także: podróż po Stanach Zjednoczonych

Pamiętajcie też, że to konsul ostatecznie podejmuje decyzję o przyznaniu lub nie przyznaniu wizy imigracyjnej. Jeśli uzna, że macie za mało środków na pierwsze miesiące życia w Stanach i nie macie rodziny, znajomych lub krewnych, którzy mogliby Wam pomóc, dodatkowo nie spełnicie wymogów medycznych, zapewne nie przejdziecie tej kwalifikacji i jedyne co Wam pozostanie to to, że możecie czekać na kolejne losowanie, które odbędzie się za rok.

Departament stanu USA

Co z nielegalnymi w Stanach Zjednoczonych?

Uważajcie też, jeśli przebywacie na terenie Stanów Zjednoczonych nielegalnie, formalnie nie jest zakazany udział ludzi obecnie przebywających na terenie USA, bo udział w loterii może brać każdy, kto urodził się w kraju, który nie jest wykluczony w loterii, jednak składając zgłoszenie oświadczamy, że nie jesteście karani, ani poszukiwani przez organy ścigania, oraz, że nie macie na sumieniu żadnych przestępstw. Jeśli przebywając w USA nielegalnie, robilibyście to wbrew prawu, mogłoby Was to dyskwalifikować w loterii.

Zainteresuje Cię również: USA airports

Różne akcje społeczne, czy kampanie wyborcze prezydenckie lub do kongresu, obiecują czasami obniżenie wymagań loterii, w wyniku czego osoby przebywające w USA nielegalnie, też mogłyby dostać zieloną kartę w wyniku losowania. Jednak nakierowałoby to na pewno odpowiednie służby imigracyjne na Waszą osobę, a osoby przebywające nielegalnie, w wypadku braku poluźnienia prawa imigracyjnego, mogłyby być aresztowane i deportowane.

Czy można stracić zieloną kartę?

Można, ale jeśli nie opuszczacie USA na dłuższy czas, nie zamierzacie przeprowadzić się i zamieszkać w innym kraju, składacie zeznania podatkowe i przestrzegacie prawa, nie powinniście mieć większych problemów z jej utrzymaniem. Dodatkowo mężczyźni w wieku od 18 do 26 roku życia powinni zarejestrować się w Komisji Poborowej.

Amerykańskie prawo emigracyjne – gorący temat polityczny w USA od lat

Uwaga, na koniec warto wspomnieć, że w związku z trwającymi reformami prawa imigracyjnego w Stanach Zjednoczonych, każda kolejna edycja loterii wizowej może zostać odwołana. Rząd Stanów Zjednoczonych dodatkowo zaznacza, że nie oferuje żadnej pomocy w opłaceniu przelotu, znalezieniu mieszkania lub pracy.

Osoby ubiegające się o wizę DV powinny umieć udowodnić konsulowi, że od momentu wręczenia wizy, poradzą sobie w nowym miejscu zamieszkania i nie będą przykładowo musiały korzystać z pomocy opieki społecznej.

Powiązany temat: wynajem nieruchomości na Florydzie

Jak już zdobędziecie zieloną kartę, znajdziecie pracę i wybierzecie sobie dom lub mieszkanie na Florydzie, które wynajmiecie lub kupicie i w nim zamieszkacie, pozostanie Wam delektować się każdą wolną słoneczną chwilą, bo prawdopodobnie, mimo zapewne trudności w dostosowaniu do innych realiów życia i pracy już poczujecie się trochę jak na wakacjach, które mogą dla Was trwać dłużej niż taki zwykły, turystyczny wyjazd.

Zainteresuje Cie także: USA – spis wszystkich stanów

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?