LOTNISKA NA FLORYDZIE

Lotniska na Florydzie. Informacje o lotniskach na Florydzie. Lotniska w Stanach Zjednoczonych ze względu na ogrom tego kraju, odgrywają bardzo ważną rolę w transporcie i komunikacji lokalnej, międzystanowej i międzynarodowej. Podobnie jest na Florydzie. Nie tylko komercyjne linie lotnicze i połączenia regularnych linii lotniczych odgrywają tutaj ważną rolę. Prywatny samolot lub prywatny pas startowy, bogatego obywatela Florydy, nie należy tutaj do rzadkości.

Na Florydzie jest mnóstwo lotnisk. Państwowych, prywatnych i międzynarodowych. W naszym przewodniku po lotniskach Florydy, skupimy się na omówieniu i opisaniu tych najważniejszych lotnisk w stanie Floryda. Konkretne informacje, które przydadzą się osobom, które szukają połączeń i biletów lotniczych z Polski na Florydę, z Europy na Florydę czy z północnych stanów USA na Florydę, czy taż lotów z Kanady na lotniska na Florydzie. Zobacz także mapę lotnisko na Florydzie.

Lotnisko w Miami na Florydzie
Lotnisko w Miami na Florydzie

Miami lotnisko

„Najgorętszym punktem” Florydy i największym międzynarodowym lotniskiem na Florydzie, to oczywiście międzynarodowe lotnisko w Miami (MIA). Na to florydzkie lotnisko, jest najwięcej połączeń lotniczych z Europą. W tej chwili są loty bezpośrednie z Warszawy do Miami – loty polskich linii lotniczych LOT. (Sprawdź też restrykcje Covid-19 w chwili obecnej). Zobacz nasz blog o Florydzie – aktualności.

Także do Miami jest najwięcej lotów z Ameryki Południowej, z Karaibów, z Kuby i z pobliskich Bahamów. Jeżeli Twoją destynacją ma być południowa Floryda, zwiedzanie Miami czy podróż na Key West, warto właśnie do Miami poszukać biletów lotniczych i skoncentrować się na wyszukaniu taniego biletu właśnie na międzynarodowe lotnisko w Miami (MIA).
Zobacz lotnisko Miami informacje praktyczne

Orlando lotnisko

Natomiast jeżeli planujesz odwiedzenie z rodziną i dziećmi Orlando i Disney World na Florydzie (zobacz także rozdział największe atrakcje turystyczne Florydy) to należy szukać lotów na lotnisko w Orlando. Alternatywnie lotów do Tampy, ale to dalsza wyprawa. Najwięcej lotów z Europy i Ameryki Południowej obsługuje międzynarodowe lotnisko w Miami. Jeżeli szukasz bezpośrednich lotów z Polski na Florydę, to są już takie połączenia do USA. Lot z Warszawy do Miami.

Sporo Polaków mieszka i pracuje na Florydzie i na pewno takie połączenie, raz czy kilka razy w tygodniu, zapewnia przewoźnikowi lotniczemu pełne wypełnienie wolnych miejsc w samolocie. Już nie jesteśmy zdani jesteśmy na loty „kombinowane” i męczące przesiadki, jeżeli podróżujemy z Polski. Łatwiej i taniej mają osoby mieszkające w USA i Kanadzie, podróżujące na Florydę tanimi liniami lotniczymi wewnątrz Stanów Zjednoczonych i Kanady.
Zobacz lotnisko w Orlando na Florydzie

Port lotniczy w Orlando
Port lotniczy w Orlando

Loty na Florydę z Polski

Jeżeli szukasz lotów na Florydę z Polski, to zwykle wyszukiwarki internetowe biletów lotniczych „wyrzucają” wyniki wyszukiwania lotów z przesiadkami przez Nowy Jork, Filadelfię lub Charlotte. Można też próbować połączeń KLM przez Amsterdam, Air France przez Paryż lub British Airways przez Londyn Heathrow.

Londyńskie lotniska mają bardzo dużo połączeń z USA i z miastami Florydy, np. loty bezpośrednie z Londynu do Orlando, czy loty z Londynu do Fort Lauderdale. Nam jednak nie udało się nigdy znaleźć aż tak atrakcyjnych cenowo biletów lotniczych na Florydę z Londynu, jak by się mogło wydawać. Być może trzeba się przyczaić we wtorki, jak twierdzą znawcy tematu. Podobno w ten dzień są najtańsze bilety lotnicze i tego dnia należy je rezerwować przez internet. Tutaj jest np. wyszukiwarka tanich lotów do Hiszpanii z tanimi biletami do Madrytu, Barcelony i innych miast Hiszpanii.

Loty z Europy na Florydę

Warto także sprawdzić połączenia lotnicze z Hiszpanii i Portugalii na Florydę. Dość często podróżowaliśmy na tej trasie.  Z doświadczenia wiemy, iż jest dość wygodne połączenie lotnicze z Madrytu do Miami. Jest to bezpośredni lot z Madrytu do Miami, hiszpańskich linii lotniczych Iberia, oraz American Airlines. Lot trwa tylko 9h na trasie Madryt -Miami International. Czasami amerykańska Delta, posiada też loty z Madrytu do Miami.

Trochę tańszą opcją jest lot z Madrytu do Miami z przesiadką w Lizbonie, w Portugalii. 
Niestety, trzeba spędzić sporo czasu przed komputerem i zaplanować swoją podróż na Florydę dużo wcześniej, jeżeli marzysz o znalezieniu taniego biletu lotniczego z Polski na Florydę lub z Europy na Florydę.
 Alternatywnie, jeżeli lubisz podróżować w komforcie i z dala od kłębiących się tłumów na lotniskach, można wybrać rezerwację biletu pierwszej klasy na Florydę.

Lot Warszawa Miami

Lotniska na Florydzie

Miami International Airport

Największe lotnisko w stanie Florydy, obsługujące obszar południowej Florydy. To lotnisko to baza American Airlines. Z Miami jest najwięcej połączeń lotniczych do Europy, na Karaiby i loty do większości krajów Ameryki Łacińskiej i Ameryki Południowej. Najwięcej lotów do Brazylii, Argentyny, Wenezueli i Kolumbii. Lotnisko w Miami, to brama wjazdowa na Florydę i do USA z wszystkich krajów Ameryki Łacińskiej. Także krótkie loty na Bahamy z Miami są dostępne. Strategiczna lokalizacja tego lotniska i największy wybór linii lotniczych z Europy, oferujących loty na Florydę do Stanów Zjednoczonych. Więcej informacji o lotnisko Miami w rozdziale poświęconym temu lotnisku na Florydzie.

Fort Lauderdale Hollywood International Airport

Na to lotnisko jest sporo lotów z Wielkiej Brytanii, głównie z lotniska w Heathrow w Londynie. Warto też sprawdzić loty czarterowe do Fort Lauderdale z Europy. Lotnisko w Fort Lauderdale to drugie co do wielkości lotnisko na południowej Florydzie, zaraz po międzynarodowym lotnisku w Miami. Dzisiaj to lotnisko przewozi ponad 24 mln pasażerów rocznie! Lotnisko leży stosunkowo blisko Miami i można do Fort Lauderdale szukać lotów z Europy lub z Wielkiej Brytanii, zamiast na lotnisko w Miami. Warto poszukać tego typu biletów lotniczych na Florydę. Zobacz lotnisko Fort Lauderdale Hollywood na Florydzie.

Orlando International Airport

To lotnisko obsługuje loty międzynarodowe, oraz loty stanowe w USA i także mnóstwo lotów z Kanady i Europy. Lotnisko w Orlando to największe lotnisko dla odwiedzających myszkę Miki na Florydzie, parki rozrywki Disney World i wszystkie atrakcje Orlando i okolic Universal Studios na Florydzie. To największe lotnisko w pobliżu parku rozrywki Disney World na Florydzie. Wbrew pozorom to ogromne lotnisko w USA i jest 13 w kolejności najruchliwszym lotniskiem w Stanach Zjednoczonych. Zobacz więcej informacji o lotnisku Orlando International Airport na Florydzie.

Lotnisko Daytona Beach (DAB)

Daytona Beach International. Miejsce doskonale znane fanom i sympatykom wyścigów NASCAR. Lotnisko leży w hrabstwie Volusia na Florydzie. Lotnisko leży w odległości zaledwie 5km od centrum Daytona Beach. Historia tego lotniska rozpoczęła się z początkiem XX wieku, kiedy piloci używali plaży w Daytona Beach jako miejsce lądowań i startów samolotów w tej części Florydy.
 Dziś to jedno z najważniejszych lotnisk na wschodniej Florydzie z dobrymi połączeniami z resztą stanów i tanimi lotami do największych miast Kanady.

Lotnisko Fort Myers (RSW)

Southwest Florida International Airport. Jeżeli mieszkasz na zachodnim wybrzeżu Florydy lub w samym Fort Myers nad Zatoką Meksykańską może takie połączenie lotnicze będzie wygodniejsze dla Ciebie. To międzynarodowe lotnisko obsługuje mieszkańców pobliskiego Cape Coral, Bonita Springs, oraz właścicieli nieruchomości w Naples, Marco Island, oraz Captiva Island. To lotnisko przewozi ponad 8 mln pasażerów rocznie.
 Lotnisko w Fort Myers obsługuje najwięcej pasażerów odwiedzających kurorty południowo zachodniej Florydy, położone nad Zatoką Meksykańską.

Lotnisko Palm Beach International Airport

Lotnisko to leży 7km na zachód od West Palm Beach. To bardzo ruchliwe lotnisko obsługujące pasażerów podróżujących z i do tej części wschodniego wybrzeża Florydy. W roku 2012 to lotnisko obsłużyło blisko 6 mln pasażerów. Z tego lotniska znajdziesz sporo połączeń międzynarodowych na Florydę. Tutaj można znaleźć tanie bilety lotnicze na Florydę z Kanady, liniami Air Canada. Są dostępne tanie loty z Montrealu, oraz loty z Toronto na Florydę.


Zobacz informacje o lotnisku West Palm Beach na Florydzie

American Airlines oferuje loty  z lotniska O’Hare w Chicago, loty z Dallas i loty z Fort Worth. Są także loty na Bahamy. Linie Delta oferują loty do Bostonu, do Atlanty i do Detroit. Tanie linie lotnicze JetBlue Airways oferują loty do San Juan, New York La Guardia, Newark, New York JFK i loty do Harford.
 Linie lotnicze Southwestern oferują loty z West Palm Beach do Baltimore, Long Island, do Filadelfii, na Chicago Midway do Pittsburga i do Providence. Z West Palm Beach dolecisz także do Atlantic City, Houston, Clevland, do Tampa, na lotnisko Washington National i do Marsh Harbour.

West Palm Beach Lotnisko
West Palm Beach lotnisko

Lotnisko Tampa International Airport

To lotnisko obsługuje mnóstwo mieszkańców Tampa, Clearwater i osoby z Kanady i Nowego Jorku, posiadające nieruchomości w tych okolicach Zatoki Meksykańskiej. Także polskiego pochodzenia Kanadyjczycy korzystają z tego lotniska, odwiedzając swoje nieruchomości na Florydzie. Lotnisko w Tampa leży w odległości 11km od centrum Tampa. To w sumie numer 31, najbardziej ruchliwych lotnisk w USA. To bardzo duże lotnisko z mnóstwem połączeń do innych miast w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i także połączeń na trasach przelotów międzynarodowych.


Z lotniska w Tampa dolecisz do Toronto w Kanadzie, do Halifaxu i do Montrealu w prowincji Quebec. Z Tampy jest mnóstwo lotów do Londynu na lotnisko Gatwick. Loty do Chicago, Dallas, Miami, New Jork JFK, Columbus, Dayton, Houston, Buffalo i loty do Baltimore.
 Lotnisko w Tampa ma także loty na Kajmany na Karaibach, loty do Los Angeles, Memphis, Minneapolis, loty do Cincinnati, loty do Atlanty. Linie lotnicze Delta oferują loty do Durham i do Cancun w Meksyku na półwyspie Jukatan.

Inne loty z Tampy, to loty do Key West, Las Vegas, Long Island/Islip, Louisville, Manchester (NH), Nashville, New Orleans, Norfolk, Philadelphia, Phoenix, Pittsburgh, Providence, Raleigh/Durham, Rochester (NY), St. Louis, San Antonio, San Juan, Albany, Austin, Baltimore, Birmingham (AL), Buffalo, Chicago-Midway, Columbus, Denver, Flint, Fort Lauderdale, Hartford/Springfield, Houston-Hobby, Indianapolis, oraz loty do Kansas City. To jedno z najruchliwszych lotnisk na Florydzie.

Lotnisko Jacksonville International Airport

Lotnisko największego miasta na tym półwyspie słonecznego stanu. Lotnisko Jacksonville leży oddalone o 21km od centrum (downtown) Jacksonville. Lotnisko powstało w 1965 roku. W ostatnich latach lotnisko w Jacksonville, przeszło ogromny proces rozbudowy w związku z gwałtownym rozwojem urbanistycznym Jacksonville i rozrastania się populacji miasta.

Jacksonville to jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających się miast, nie tylko na Florydzie, ale i w całych Stanach Zjednoczonych.
Z lotniska Jacksonville dolecisz do Atlanty, liniami Delta, do Charlotte, do Dallas w Teksasie, do Baltimore, do Filadelfii, do Washingtonu, do Chicago, do Nashville w stanie Teennese, do Nowego Jorku, oraz do Fort Lauderdale, również na południu Florydy. Są także loty do Tampy i do Houston w Teksasie. Loty do Cincinnati i loty do Detroit.

Lotnisko Tallahassee (TLH)

Tallahassee Regional Airport. Lotnisko w stolicy Florydy. Oddalone o 7km od centrum miasta Tallahassee. Otwarte do użytku w 1961 roku. Z tego lotniska są dostępne loty do Dallas, loty do Miami, loty do Atlanty, loty do Fort Lauderdale, loty do Tampy, oraz loty międzystanowe do Washington National i do Charlotte.

Lotnisko Valparaiso (VPS)

Northwest Florida Regional Airport także Eglin Air Force Base. Niezbyt ważne lotnisko dla wybierającego się w podróż po Florydzie, ale gwoli ścisłości umieszczamy informacje i o tym lotnisku na naszych stronach o Florydzie. Lotnisko leży w Valparaiso i Fort Walton Beach w hrabstwie Okaloosa. To lotnisko do niedawna nie obsługiwało lotów komercyjnych. Do niedawna było to tylko lotnisko wojskowe Amerykańskich Sił Zbrojnych. W tej chwili z tego lotniska dolecisz do Atlanty, do Dallas, Charlotte, Memphis, Houston, Louisville, Knoxville do Orlando Stanford i do St. Peterburg.

Lotnisko St. Petersburg (PIE)

St. Petersburg–Clearwater International Airport. Jeżeli zakupiłeś nieruchomość w Clearwater z pewnością będziesz szukał połączenia lotniczego lub tanich biletów lotniczych na to właśnie lotnisko na Florydzie. Duża część właścicieli domów wakacyjnych na Florydzie i apartamentów na Florydzie w okolicach Tampa i Clearwater korzysta z tego właśnie lotniska, aby dotrzeć do swojego drugiego domu na Florydzie.
 Lotnisko leży w odległości 10km na północ od St. Petersburg. Jeżeli mieszkasz w Halifax w Kanadzie, to linie lotnicze Air Transat oferują takie połączenie z Kanady na Florydę.

Także loty do Toronto w Kanadzie. Linie lotnicze Allegiant Air oferują sporo tanich lotów do różnych miast w USA.
Między innymi tanie loty do Lexington, Moline/Quad Cities, Niagara Falls, Peoria, Plattsburgh, Roanoke, Chicago-Rockford, South Bend, Springfield/Branson, Toledo, Tri-Cities (TN), Youngstown (OH), Bangor, Cedar Rapids, Chattanooga, Des Moines, Fort Wayne, Grand Rapids, Greensboro, Greenville-Spartanburg, Harrisburg, Huntington, oraz loty do Knoxville.

St Petersburg Clearwater lotnisko na Florydzie
St Petersburg Clearwater lotnisko na Florydzie

Lotnisko St. Augustine (UST)


Northeast Florida Regional Airport (do niedawna St. Augustine Airport). Lotnisko leży w odległości 6km od St. Augustine w hrabstwie Johns County w północno wschodniej Florydzie. Należy administracyjnie do Jacksonville. To miasto z hiszpańskimi korzeniami na Florydzie z racji swojej lokalizacji geograficznej na brzegach Oceanu Atlantyckiego. Tutaj zaczęli się osiedlać pierwsi hiszpańscy osadnicy, którzy przybyli ze Starego Świata do Ameryki. Zobacz też rozdział historia Florydy.

Lotnisko Sarasota-Bradenton (SRQ)

Sarasota–Bradenton International Airport. Leży w hrabstwie Manatee 6km od centrum Sarasota. Nie jest to zbyt ruchliwe lotnisko na Florydzie. Ale i tutaj dotrzesz z innych części USA i z Kanady. Lotnisko Sarasota posiada połączenia lotnicze z Toronto w Kanadzie, są loty do Atlanty, do Nowego Jorku na lotnisko La Guardia, loty do Detroit. Także loty do Bostonu, JFK New York, La Guardia New York, loty do Chicago, do Charlotte i na lotnisko Washington Reagan

Lotnisko Punta Gorda (PGD)

Punta Gorda Airport (do niedawna obowiązywała nazwa Charlotte County Airport). To lotnisko leży 6km od centrum Punta Gorda w hrabstwie Charlotte na Florydzie, po zachodniej części półwyspu Floryda. To bardzo małe lotnisko używane głównie przez niewielkie samoloty i prywatne odrzutowce. Jednakże i z tego lotniska dolecisz do innych części Stanów Zjednoczonych. Lotnisko Punta Gorda oferuje loty do Peoria, Plattsburgh, South Bend, Springfield (IL), Toledo (OH), Chicago-Rockford, Fort Wayne, Greenville/Spartanburg, Knoxville, Lexington, oraz loty do Niagara Falls na granicy z Kanadą.

Lotnisko Pensacola (PNS)

Pensacola International Airport. Lotnisko leży w hrabstwie Escambia County. Jeżeli chcesz zobaczyć cudowne plaże i najładniejsze plaże Zatoki Meksykańskiej warto skorzystać z tego lotniska i zaplanować swoją wycieczkę na Florydę i zwiedzanie tego przepięknego zakątka Florydy. To lotnisko oferuje loty do Atlanty liniami AirTran Airways, American Eagle oferuje loty do Dallas i do Miami. Linie Delta oferują loty z Pensacola do Atlanty. US Airways posiada loty z Pensacola do Charlotte, Washington, Orlando, Tampa, Houston i loty do Chicago.

Lotnisko Panama City Beach (ECP)

Northwest Florida Beaches International Airport. Nowe lotnisko otwarte dla podróżnych w 2010 roku w pobliżu Panama City Beach. Również z tego lotniska warto skorzystać, jeżeli chcesz poeksplorować ten zakątek północnej Florydy i piękne plaże Zatoki Meksykańskiej. Na tym lotnisku dominują linie lotnicze Delta, oraz South West Airlines, które oferują loty z Panama City Beach do Fort Lauderdale, do St. Luis, Chicago, Dallas, Memphis, Orlando, Nashville, Houston, loty do Baltimore i loty do Atlanty w Georgia.

Panama City airport
Panama City Beach airport

Lotnisko Orlando Sanfort (SFB)

Orlando Sanford International Airport. Drugie lotnisko w Orlando. Nie mylić z Orlando International (międzynarodowe). Kiedyś tylko lotnisko wojskowe, teraz obsługuje tysiące pasażerów odwiedzających Florydę i turystów odwiedzających Walt Disney World, Universal Studios Florida, oraz SeaWorld Orlando.

Jeżeli tego typu atrakcje turystyczne na Florydzie Cię interesują to szukaj tanich lotów na to właśnie lotnisko.
Lotnisko Orlando Sanfort oferuje międzynarodowe loty z Amsterdamu liniami Arke Fly, loty z Reykyaviku w Islandii, loty charterowe z Manchesteru w Wielkiej Brytanii, loty z Londynu Gatwick, loty z Belfastu na Florydę w Irlandii Północnej.
 Są także dostępne loty sezonowe z Glasgow w Szkocji. Thomas Cook posiada loty z Londyn Gatwick, loty  z Birmingham, z Bristolu, East Midlands, New Castle, oraz loty z Edynburga w Szkocji na Florydę.
 Także masa tanich lotów do innych miast w Stanach Zjednoczonych.

Lotnisko Melbourne (MLB)

Melbourne International Airport. Z tego lotniska znajdziesz bilety lotnicze do Atlanty w Georgia na lotnisko Charlotte w Wisconsin, oraz loty transportowe do Antigua na Karaibach. Tutaj dominują linie lotnicze Delta Airlines, oraz US Airways, także loty cargo. To lotnisko zostało oddane do użytku w 1928 roku. Lotnisko w Melbourne leży na tzw. wybrzeżu Space Coast i jest dostępne poprzez dojazd tzw. NASA Boulevard, drogą stanową nr. 508.

Lotnisko Key West (EYW)

Key West International Airport. Key West na Florydzie, to jedno z najpopularniejszych miejsc na spędzenie wakacji na południowej Florydzie lub wycieczki śladami Hemingwaya czy poznania smaków i zapachu tutejszej, fenomenalnej kuchni. Wspaniałe miejsce na kilka dni odpoczynku na Key West. Jeżeli chcesz uniknąć długiego dojazdu samochodem przez dziesiątki mostów, jakie prowadzą na Key West, może warto skorzystać z lotniska Key West.


Lotnisko leży 3km od centrum Key West. Najważniejsze lotnisko w hrabstwie Monroe. Z lotniska na Key West dolecisz do Miami, Fort Myers, do Atlanty, Nowego Orleanu, Orlando, Tampy, Fort Lauderdale, Charlotte i na lotnisko w Washington.

Key West lotnisko na Florydzie

Lotnisko Gainesville (GNV)

Gainesville Regional Airport. To stosunkowo niewielkie regionalne lotnisko, ro roku obsługuje blisko 400 tys. pasażerów. Z tego lotniska można znaleźć połączenia do Miami, do Atlanty w Georgia, do Tampy, na lotnisko w Charlotte. Nie ma lotów międzynarodowych z lotniska w Gainesville. Stosunkowo mniej znaczące lotnisko, jeżeli jednak nie chcesz używać lotniska w Orlando, warto sprawdzić rozkład lotów na tym regionalnym lotnisku w pobliżu Orlando.

5/5

Wszystkie powyższe to tylko najważniejsze i największe lotniska na Florydzie. Oprócz wyżej wymienionych znajduje się na Florydzie, kilkaset mniejszych lotnisk, część to lotniska komercyjne, ale o mniejszym znaczeniu, część to lotniska towarowe, a część to lotniska prywatne, których właściciele czasami również udostępniają dla celów komercyjnych i dla innych przewoźników lotniczych. 


Powiązany temat: loty z Polski do Stanów Zjednoczonych

Z racji lokalizacji naszej agencji nieruchomości na Florydzie, należałoby wspomnieć o lotnisku w Boca Raton, które to lotnisko, jest stosunkowo ważnym lotniskiem w tej części Florydy południowo wschodniej w hrabstwie Palm Beach.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?