LOTNISKO JACKSONVILLE

Międzynarodowe Lotnisko w Jacksonville. Jeśli przylecicie na Florydę, z dużym prawdopodobieństwem wylądujecie na jednym z większych lotnisk, takich jak Fort Lauderdale – Hollywood International Airport, oraz Miami International Airport czy Palm Beach International Airport. Są to bardzo duże lotniska, zlokalizowane głównie na południu Florydy. Jednak na Florydzie znajdują się również dziesiątki innych, mniejszych lub większych lotnisk, usytuowanych w każdej części Stanu.

Jacksonville lotnisko na Florydzie

Jednym z większych lotnisk w północnej części Florydy, zlokalizowanym około 21 kilometrów od centrum dużego miasta Jacksonville jest międzynarodowe lotnisko cywilne Jacksonville International Airport, czyli w skrócie określane jako JAX, należące do Jacksonville Aviation Authority. Nie jest to największe lotnisko na Florydzie. Lotnisko to zajmuje siódme miejsce wśród lotnisk na Florydzie i pięćdziesiąte ósme miejsce w całych Stanach Zjednoczonych.

Jacksonville lotnisko
Jacksonville lotnisko

Adres lotniska w Jacksonville na Florydzie

2400 Yankee Clipper Dr,
Jacksonville, FL 32218,
USA

Główny numer telefonu to +1 904-741-4902

Lotnisko Jacksonville International Airport powstało w 1965 roku, poświęcone zostało 1 września 1968 roku i wtedy też powstał pierwszy terminal. Budowa lotniska była związana z chęcią rozbudowania okolicy i zachęcenia do sprowadzenia się tutaj większej ilości osób, oraz jednocześnie otwarcia się żyjącej tutaj społeczności na szersze grono społeczeństwa amerykańskiego i międzynarodowego.

Powiązany temat: miasto Jacksonville na Florydzie

Lotnisko rozwijało się stosunkowo szybko, aby w latach osiemdziesiątych obsługiwać aż około dwóch milionów pasażerów rocznie. Działo się tak aż do 1999 roku, kiedy liczba odprawianych i przyjmowanych pasażerów przekroczyła pięć milionów rocznie. Rok później zatwierdzono plan rozbudowy lotniska i ogólnodostępnego terminalu.

Przez ostatnie lata lotnisko znacznie się rozbudowało, a to głównie ze względu na rozwój miasta Jacksonville, które jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się miast nie tylko na półwyspie Florydzkim, ale także w całych Stanach Zjednoczonych.

Miliony pasażerów rocznie

Lotnisko według statystyk z 2010 roku obsłużyło około 5 milionów 600 tysięcy podróżnych i koordynowało ponad 96 tysięcy operacji lotniczych. Taką operacją lotniczą, w żargonie branżowym liczy się jako jeden przylot, odlot, a nawet przelot lub podejście nie zakończone lądowaniem.

Taka ilość operacji lotniczych daje ponad 260 operacji dziennie, co jest ogromną liczbą. Według danych statystycznych z 2009 roku, ponad 58 procent operacji było operacjami komercyjnymi.

Lotnisko JAX ma powierzchnię ponad 3200 hektarów. Na lotnisku znajdują się dwa duże pasy startowe – kierunek 8/26 o długości około 3048 metrów, oraz kierunek 14/32 o długości 2347 metrów, oba pasy są o szerokości 46 metrów.

Oba pasy tworzą przekręconą literę „V”, swoją końcówką, niczym strzałką, wskazując kierunek zachodni. W planach jest wybudowanie dwóch równoległych pasów, znajdujących się zarówno na północy jak i na południu pasów istniejących.

Jacksonville lotnisko
Jacksonville lotnisko terminal

Plany rozbudowy datowane były początkowo na 2015 rok, jednak nie zostały one do tej pory potwierdzone. Z ciekawostek warto dodać, że przed 2011 rokiem pasy startowe były określane jako 7/25 i 13/31, ale zostały zmienione ze względu na zmiany magnetyczne.

Linie lotnicze na lotnisku w Jacksonville

Z lotniska JAX latają przeróżne linie lotnicze, głównie znane w Stanach Zjednoczonych. Są to między innymi AirTran Airlines, Southwest Airlines, American Airlines, US Airlines, Delta Air Lines, JetBlue Airlines, United Airlines, czy United Express. Według ostatnich danych, z 2013 roku, najczęstszym celem lotów z lotniska Jacksonville była Atlanta, do której loty obsługują linie lotnicze AirTran i Delta i leciało wraz z nimi ponad 710 tysięcy pasażerów.

Zaraz po Atlancie, na liście najczęstszych lotów, jest miasto Charlotte, do której wyleciało 267 tysięcy pasażerów. Kolejnymi miastami były Dallas, Baltimore, Nowy Jork, Nashville, Chicago, Waszyngton i Fort Lauderdale, to pokazuje, że zarówno bliskie jak i dalekie loty są licznie wykonywane z tego lotniska.

Serwisy dla pasażerów na lotnisku w Jacksonville

Jednak pamiętajcie, że samoloty i pasy startowe to nie wszystko. Bardzo ważnym aspektem każdej podróży jest cała infrastruktura lotniska, którą lotnisko Jacksonville International Airport ma zorganizowaną na najwyższym światowym poziomie. Terminal lotniska wypełniony jest lokalami usługowymi i gastronomicznymi.

Macie tu szeroki wybór, możecie zjeść lub napić się czegoś w Burger Kingu, Starbucks Coffe, Freshens, Quiznos, Sam Sneads, Nathan`s Famous Hot Dogs, Chilli`s Too, Budweiser Track Bar and Grill, a także Shula`s Bar and Grill.

Możecie również zrobić niewielkie zakupy i skorzystać z oferty sklepów i kiosków takich jak Insight, Brooks Brothers, NY Times Bookstore, Brightron Collectibles, News and Gifsts Shops, czy PGA Tour Shop.

Jeśli jesteście zabiegani i potrzebujecie skorzystać z jakichś usług, być może przydatne będą liczne punkty usługowe, między innymi 24-Hours Flowers, JAX Bussiness Center, Tony`s Shoe Shine. Jest tutaj także coś dla umysłu i ciała, podczas nużącej podróży z przesiadkami, lub dłużącego się oczekiwania na swój lot, możecie zerknąć do Haskell Art Gallery lub odpocząć w Comfort Zone Spa.

Srodek otniska Jacksonville

Z lotniska JAX do miasta

Jeśli wylądowaliście na JAX i potrzebujecie dostać się z lotniska do centrum miasta lub poza nie, a nawet w głąb Florydy lub nawet całych Stanów Zjednoczonych, możecie skorzystać z jednej z wielu możliwości jakie daje publiczny transport. Najprościej jest korzystać z połączenia autobusowego z lotniska z centrum miasta, gdzie możecie przesiąść się w Grayhound Bus Lines lub do kolejki jednotorowej Jacksonville Skyway.


Jeśli nie chcecie tłoczyć się w publicznym transporcie, na pewno przydadzą się Wam się taksówki, które dla wygody pasażerów są podstawiane pod sam terminal. Nie ma konieczności dzwonienia po taksówkę, ponieważ jest ich tutaj bardzo dużo i na pewno znajdzie się wolna.

Wynajem samochodu na lotnisku w Jacksonville

Jeśli potrzebujcie wynająć samochód z JAX, możecie to zrobić za pośrednictwem jednej z firm działających w tej branży zarówno w całych Stanach Zjednoczonych, jak i często na całym świecie. Są to takie firmy jak Avis, Thrifty Car Rental, Europcar, Budget, Alamo czy Payless Car Rental. Wiele z tych firm umożliwia zarezerwowanie samochodu poprzez swoją stronę internetową, często w różnych językach, także po polsku.

Za wynajęcie średniej klasy samochodu kompaktowego, zapłacicie od około 200 dolarów za tydzień, a cena wzrośnie do 350 dolarów za tydzień, jeśli wybierzecie lepszy pakiet dla tego samego auta. Możecie oczywiście wybrać większego SUVa lub auto luksusowe, wówczas cena odpowiednio wzrasta i zapłacicie nawet 800 dolarów za tydzień w najtańszym pakiecie.

Wypożyczalnia samochodu na lotnisku

Oczywiście może się zdarzyć, że korzystacie z lotniska w odwrotnym kierunku i chcecie gdzieś z niego wylecieć. Wtedy jest wielce prawdopodobne, że przyjedziecie tutaj swoim samochodem i wówczas będziecie musieli skorzystać z jednego z parkingów.

Parkingi godzinowe w Jacksonville, są stosunkowo drogie, ale nie służą do pozostawiania aut na długo, na tych parkingach może to kosztować Was nawet 18 dolarów za cały dzień, parkingi długoterminowe to koszt od 5 do 8 dolarów za dobę, ale może Was zainteresować również parking ekonomiczny, z jednolitą stawką około 20 dolarów. Ceny uległy zmianie po pandemii koronawirusa w USA.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?