LOTNISKO KEY WEST

Lotnisko Key West na Florydzie. Port Lotniczy południowej Florydy. Wielu turystów chcących odwiedzić Florydę, licząc jednocześnie na aktywny wypoczynek, bliskość sklepów, klubów i restauracji, a także możliwość beztroskiego odpoczynku na plażach Florydy przy szumie krystalicznie czystego oceanu, wybiera archipelag Florida Keys.

Obejmuje on ponad 1700 większych i mniejszych wysp i wysepek koralowych, które tworzą łańcuch o długości 240 kilometrów położony od południowo – wschodniej Florydy, aż po niezamieszkane wyspy Dry Tortugas. Możecie tutaj do woli pluskać się w wodach, o krok od pięknych raf koralowych, nurkować wśród podwodnej fauny i flory, uprawiać wszelkie sporty wodne lub brać udział w zapierających dech piersiach rejsach po okolicy.

Lotnisko Key West
Lotnisko Key West

Turyści mogą się tutaj dostać nie tylko lądem, przez Oversas Highway – US-1, czy drogą wodną, ale również drogą lotniczą. Niecałe dwie mile od Key West znajdziecie Key West International Airport. Lotnisko to położone około 180 mil od najbliższego dużego lotniska Miami International Airport jest najbardziej wysuniętym na południe lotniskiem Florydy i całych Stanów Zjednoczonych.

Lotnisko na Key West

Lotnisko znajdziecie w Key West pod adresem, FL 33040, 3491 S. Roosevelt Blvd. Lotnisko obsługuje kilka linii lotniczych, takich jak AirTran Airways, American Eagle Airlines, Cape Air, Continental Connection – Gulfstream International Airport, Delta Air Lines, Delta Connection – Atlantic Southeast Airlines, oraz sezonowo US Airways Express – Republic Airlines. Loty międzynarodowe najczęściej łączone są z lotami ze wspomnianego już lotniska w Miami, oraz mniejszego położonego nieco bliżej, lotniska w Marathon.

Powiązany temat: co zwiedzić na Key West

Co nieco historii lotniska Key West

Lotnisko w Key West otworzono w 1957 roku, ale historia lotnictwa Key West sięga 1913 roku, kiedy to 19 maja 1913 roku, Augustin Parla przeleciał wodnym samolotem z Key West na Kubę, bez kompasu. Ten pionierski lot został upamiętniony w Muzeum San Carlos w Key West, a nazwisko pilota zostało wpisane w Smithsonian Institute jako jeden z „Early Birds”, czyli wolno tłumacząc „rannych ptaszków”.

W1928 roku rozpoczęto regularne loty z Key West, a lotnisko nazwano Meacham Field. Po bombardowaniu Pearl Harbour, Key West służyło jako uzupełniający pas startowy na US Navy. Pierwszą cywilną linią lotniczą, która wystartowała z Key West była Aeromarine Airways, a następnie Pan American. Po wojnie pas startowy wrócił w cywilne posiadanie hrabstwa Monroe County i lotnisko zmieniło nazwę na Key West Municipal Airport. W 1953 roku nazwę ostatecznie zmieniono na Key West International Airport.

Powiązany temat: mosty łączące Florida Keys

Lotnisko na Key West na Florydzie
Key West lotnisko pas startowy

Z technicznego punktu widzenia…

Lotnisko ma jeden pas startowy, kierunek 9/27 o długości 4801 stóp i 100 stóp szerokości, wykonany z asfaltu najwyższej jakości. Na lotnisku stacjonuje 45 samolotów, z czego 30 jedno silnikowych i 15 wielo silnikowych.

Ruch na lotnisku od 2005 roku zmniejszał się przez kolejne lata, w 2005 roku przez lotnisko przewinęło się około 618 tysięcy pasażerów, 563 tysiące w 2006 roku, 538 tysięcy w 2007 roku, w 2008 roku spadł poniżej pół miliona i wynosił około 453 tysięcy pasażerów rocznie.

W 2009 roku, wybudowano nowy terminal obsługujący głównie tanie linie lotnicze Air Tran, a później Delta, aby ruch na lotnisku zaczął powoli rosnąć. W 2012 roku lotnisko obsłużyło 370 tysięcy pasażerów przybywających na Key West, co dało wzrost o 35 tysięcy w stosunku do 2011 roku. Ogólny ruch pasażerski to 50 procent całego ruchu na lotnisku, pozostałe to czartery 22 procent, lokalny ruch lotniczy 15 procent, ruch handlowy 12 procent, a także ruch militarny, poniżej jednego procenta.

Nowy terminal wybudowany w 2009 roku podwoił wielkość lotniska. Dodatkowo nie można zapomnieć o tym, że lotnisko ma parking na 300 samochodów. Jeśli interesuje Was cena parkingu, to pół godziny parkingu będzie kosztować Was zaledwie dolara, pierwsza i każda kolejna rozpoczęta godzina dwa dolary, ale uwaga, za dobę maksymalnie zapłacicie dziesięć dolarów, natomiast cały tydzień maksymalnie pięćdziesiąt. Jeśli interesuje Was abonament miesięczny lub roczny, płacąc z góry wyniesie Was to odpowiednio sto lub tysiąc dwieście dolarów.

… i z praktycznego punktu widzenia

Na całym archipelagu Florida Keys znajdziecie dziesiątki hoteli, w najbliższej okolicy Key West Airport znajdziecie dwa hotele. Oddalony o niecałe pół mili od lotniska Best Western Key Ambasador Resort Inn, oraz Doubletree Grand Key Resort, nieco dalej, bo niecałą milę od lotniska. Oba hotele na Florydzie mają wysoki standard i oferują nie tylko możliwość noclegu i zjedzenia dobrego posiłku, ale również skorzystanie z hotelowych atrakcji.

Na lotnisku Key West
Na lotnisku Key West

Po przylocie na Key West

Jeśli z lotniska będziecie chcieli się dostać gdzieś dalej poza Key West, co jest bardzo prawdopodobne, bo uroki Florida Keys przyciągają całą swoją okazałością, będzie to bardzo proste. Taksówki czekające na pasażerów przed terminalem lotniska mogą Was zabrać w dowolne miejsce. Jeśli podróżujecie większą grupą, możecie skorzystać z możliwości zamówienia prywatnego transportu busikiem. Taki dwunasto osobowy bus może zabrać Was do portu w Miami, Key West, Fort Lauderdale, dosłownie wszędzie, gdzie poprosicie kierowcę. Możecie wówczas skorzystać z usług Keys Shuttle lub Greyhound Bus Lines.

Jeśli macie taka potrzebę, możecie skorzystać z usług wynajmu samochodów. Możecie dokonać rezerwacji przez Internet, telefon lub osobiście na miejscu. Koszt wynajęcia samochodu przy lotnisku Key West nie odbiega specjalnie od kosztów wynajęcia auta w innych rejonach Florydy. Najtańsza opcja zaczyna się od 300 dolarów za tydzień wynajmu ekonomicznego auta, jeśli będziecie chcieli wynająć auto luksusowe, będzie Was to kosztować ponad 650 dolarów, koszt wynajmu dużego vana, to około 700 dolarów tygodniowo.

Ciekawe fakty o lotnisku Key West

Jako, że jest to lotnisko położone metr nad poziomem morza, bardzo blisko oceanu, na pewno interesuje Was czy lotnisko bywa zamykane przy niekorzystnych warunkach pogodowych. Pas startowy działa aż wiatr nie osiągnie czterdziestu węzłów, jednak trzeba mieć na uwadze, że poszczególne linie lotnicze mogą mieć własną politykę i zasady dotyczące bezpieczeństwa i anulowania lotów.

Kolejną ważną informacją jest to, że lotnisko ma swoje biuro rzeczy zagubionych, podległe pod szeryfa hrabstwa Monroe County. Pamiętajcie jednak, że w biurze znajdziecie rzeczy zagubione na lotnisku, jeśli zgubiliście coś w samolocie, powinniście zgłosić się do biura obsługi klienta konkretnej linii lotniczej.

Key West lotnisko w środku
Key West lotnisko wewnątrz

… coś z dreszczykiem

Lotnisko ma też historie mniej reprezentatywne, jako, że jest to lotnisko położone najbardziej na południu Stanów Zjednoczonych, w pobliżu Kuby, Meksyku, oraz całej Południowej Ameryki. W przeszłości zdarzały się porwania samolotów, które miały wylądować w Key West lub z Key West startowały.

25 kwietnia 1959 roku lot Viskers Viscount Cubana de Aviacion z Varadero do Hawany, został porwany i wylądował na Key West. Podobnie 19 marca 2003 roku, sześciu porywaczy lotu 882 lecącego na Hawanę, wylądowało w Key West, jednak zostało zatrzymanych przez służby porządkowe i emigracyjne.

Powiązany temat: wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Key West

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?