LOTNISKO WEST PALM BEACH

Lotnisko West Palm Beach na Florydzie w USA. Odwiedzając południową Florydę macie szanse korzystać z jednego z kilku większych lotnisk znajdujących się w tej części półwyspu. Jednym z trzech największych międzynarodowych lotnisk południowej Florydy zaraz za Miami International Airport i Fort Lauderdale – Hollywood International Airport jest lotnisko w West Palm Beach, czyli Palm Beach International Airport, skrótowo określane jako PBIA.

Lotnisko w West Palm Beach

Lotnisko West Palm Beach
Lotnisko West Palm Beach

Krótka historia lotniska w West Palm Beach

Początki lotniska datowane są na 1936 rok, kiedy to jeszcze jako Morrison Field, lotnisko posłużyło jako miejsce startu pierwszego lotu New York Eastern Air Lines DC-2. Nazwę lotnisko nosiło na cześć panny Grace K. Morrison, kluczowej działaczki i uczestniczki planowania i budowania lotniska.

W 1937 roku lotnisko rozbudowano, wtedy też wybudowano jego pierwszy terminal. W czasie II Wojny Światowej lotnisko było używane przez US Army Air Forces, jako miejsce szkoleniowe, a także jako baza wypadowa dla aliantów. Armia amerykańska opuściła obiekt w 1947 roku. Niedługo później, 11 sierpnia 1948 roku lotnisko zmieniło nazwę na, do dzisiaj istniejącą, Palm Beach International Airport.

Armia wróciła na lotnisko w 1951 roku i zajmowała znaczną jego część. Po kilku latach prób zakończenia współpracy hrabstwa z armią, na początku lat sześćdziesiątych lotnisko znowu stało się całkowicie portem cywilnym.

Powiązany temat: wszystkie ważniejsze lotniska na Florydzie

International hub

Przez kolejne lata lotnisko było szybko rozbudowywane, aby w pełni świetności dzisiaj służyć Amerykanom, a także zagranicznym turystom. Lotnisko ma trzy hale odlotów, z każdej odlatują konkretne linie lotnicze. Bezpośrednio do Palm Beach International latają takie linie jak Air Canada, Delta, United, US, Airways, American Airlines, Southwest Airlines i inni mniejsi przewoźnicy.

Połączenia lotnicze z West Palm Beach

Wymienieni przewoźnicy łączą West Palm Beach z takimi miastami jak Montreal w Quebec, Toronto, Chicago, Nowy Jork, Los Angeles, Atlanta, Detroit, Boston, Philadelphia czy Waszyngton. Z Palm Beach International odprawiane są także loty czarterowe. Co roku przez lotnisko przewija się niebagatelna liczba pasażerów wahająca się od pięciu do sześciu milionów osób.

Terminal West Palm Beach lotnisko
Terminal lotnisko West Palm Beach na Florydzie

Doskonała lokalizacja na Florydzie

Lotnisko jest dogodnie usytuowane, znajduje się 5 kilometrów od centrum West Palm Beach i zaledwie 7 kilometrów od Palm Beach. Palm Beach International Airport leży w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady I-95 i w zasadzie dostępne jest z każdego miejsca w stanie. Nieco dalej na południe, bo około 40 kilometrów znajduje się znane miasto Boca Raton, na północy natomiast, około 30 kilometrów jest miejscowość Jupiter.

Lotnisko mieści się na około 858 hektarach i ma trzy pasy startowe, 28 bram samolotów, z możliwością rozbudowy w niedalekiej przyszłości o kolejne 24. Najdłuższy pas 10L-28R ma 3050 metrów długości, kolejny co do długości pas 14-32 ma 2113 metrów, zaś oba mają po 46 metrów szerokości, trzeci natomiast krótszy i węższy pas 10R-28L ma 979 metrów długości na 23m szerokości.

Asfalt to podstawa

Wszystkie wykonane są z najlepszej jakości amerykańskiego asfaltu. Z ostatniego pasa i jego równoległych dróg kołowania korzystają również śmigłowce – między innymi śmigłowce biura szeryfa Palm Beach, a także śmigłowce Health Care District of Palm Beach County, oraz służby pożarnictwa i ratownictwa.

Powiązany temat: wypożyczalnia samochodów na lotnisku w West Palm Beach

Skoro jesteśmy przy ratownictwie, na lotnisku czuwa Palm Beach County Fire-Rescue Aviation Battalion, czyli specjalne zastępy straży pożarnej, oraz zespół paramedyczny, w każdej chwili gotowe do akcji ratunkowej. Batalion ratunkowy wyposażony jest w zwyczajne wozy strażackie, a także specjalistyczne lotniskowe wozy strażackie i inne urządzenia niezbędne do ratowania zdrowia i życia.

Na lotnisku West Palm Beach

Jeśli podczas pobytu na lotnisku stanie się dość nieprzyjemna rzecz, zgubicie swój bagaż lub cokolwiek innego, jak portfel, dokumenty, telefon, to skierujcie swoje kroki do biura rzeczy znalezionych. Biuro Lost and Found znajduje się w centralnej części terminalu głównego.

Rzeczy znalezione na lotnisku, czy to na terminalu, na parkingu, czy w garażu, oraz w wynajętych samochodach, przechowywane są przez 30 dni od ich znalezienia. Zgubę można zgłosić osobiście na lotnisku, telefonicznie lub za pośrednictwem formularza na stronie Internetowej.

Odbiór rzeczy może mieć miejsce w godzinach pracy biura rzeczy znalezionych, po okazaniu dokumentu ze zdjęciem lub w skrajnych przypadkach wysyłkowo, za pośrednictwem poczty lub kuriera FedEx. Uwaga, przedmioty zgubione w samolocie nie trafiają do biura rzeczy znalezionych. W takim wypadku należy kontaktować się z biurem obsługi klienta wybranej linii lotniczej.

Plan lotniska West Palm Beach

Światowa czołówka

Palm Beach International Airport zostało wybranym, trzecim najlepszym lotniskiem w Stanach Zjednoczonych i jednocześnie szóstym najlepszym lotniskiem na świecie według czytelników prestiżowego magazynu Conde Nast Traveler.

Terminal lotniska zajmuje 560 tysięcy sq ft powierzchni, dla podsycenia ciekawości przyszłych pasażerów warto dodać, że w 2010 roku terminal przeszedł gruntowną renowację, która pochłonęła siedem i pół miliona dolarów. Znajduje się tutaj centrum handlowe, nie tylko ze sklepami i restauracjami, ale również z polem golfowym, SPA – na przykład Comfort Zone SPA, oraz placami zabaw dla dzieci, takich jak KidZoo And Jungle Fun Playground.

Adres lotniska w West Palm Beach

Palm Beach International Airport
1000 Turnage Boulevard
West Palm Beach,
FL 33406, USA

Port lotniczy Palm Beach

Znajdziecie tutaj takie sklepy jak Brighton Collection, Brooks Brothers, sklep markowy CNBC News, Coral Cove news, Oceanfront News, Palm Beach Expressions, PGA Tour Shop, Tech For Takeooff, czy Worth Avenue.

Jeśli chcielibyście się posilić, czekają tu na Was mniej lub bardziej znane restauracje i kawiarnie, takie jak Burger King, ASAP California Pizza, Chilis Too, Nicks Tomatoe Pie, Quiznos, Rooney`s Public House, Sam Snead`s Tavern i Starbucks.

Palm Beach lotnisko Floryda
Wewnątrz lotniska West Palm Beach

Doskonała komunikacja z resztą Florydy

Lotnisko jest dobrze połączone zarówno z całym hrabstwem Palm Beach i całym stanem, ze względu na bezpośrednią bliskość wspomnianej już autostrady I-95. Dla podróży lokalnych z lotniska do centrum West Palm Beach władze hrabstwa przygotowały specjalne linie Palm Tran bus, o numerach 40 i 44, które z lotniska dowiozą pasażerów do West Palm Beach Tri-Rail Amtrak oraz Greyhound Station.

Palm Tran to system komunikacji miejskiej, który z sukcesem funkcjonuje od 1971 roku. Obecnie komunikacja miejska ma około 37 tras, które obsługuje około 200 autobusów. Ceny biletów są przystępne, normalny jednorazowy bilet kosztuje około dwóch dolarów, a jedno dniowy bilet, z którym można do woli się przesiadać, około pięciu dolarów.

Autobusem z lotniska

Wszystkie autobusy mają stojaki rowerowe na przedzie pojazdu, a także wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić podróżnych z walizkami.
Inną możliwością wydostania się z lotniska w głąb stanu jest skorzystanie z kolei, między innymi Tri-Rail, które kursuje między West Palm Beach a Miami, lub z Amtrak USA-Rail, które zapewniają komunikację na trasach zarówno krótszych, jak i dłuższych, po całych Stanach Zjednoczonych.


Jeśli jednak chcecie z lotniska dojechać do miasta trzymając się z dala od komunikacji miejskiej, która momentami może być trochę zatłoczona, pozostaje Wam komunikacja samochodowa, taksówkami, wynajętymi limuzynami z kierowcami lub po prostu wynajęcie samochodu w wypożyczalni aut.

Koszty transportu z lotniska

Średni koszt podróży taksówką do centrum West Palm Beach będzie wynosił około 18 dolarów, zaś podróż do Palm Beach około 20 dolarów. Koszt podróży do okolicznych miast takich jak Jupiter wyniesie około 50 dolarów, do Fort Pierce około 150 dolarów, Delray Beach około 50 dolarów, Fort Lauderdale około 130 dolarów, do Miami natomiast podróż powinna kosztować nieco poniżej 200 dolarów.


Jeśli chcecie do celu podjechać luksusową limuzyną z eleganckim kierowcą, będzie kosztowało to odpowiednio więcej. Jeśli wybieracie się do centrum West Palm Beach, wydacie około 55 dolarów, do Palm Beach około 60 dolarów, jednak im dalej, tym proporcjonalnie będzie taniej, bo za podróż limuzyną do Miami zapłacicie około 240 dolarów, a to tylko nieco drożej jak zwykłą taksówką.

Wypożyczalnie samochodów na lotnisku

Wypożyczalnie zlokalizowane są bardzo dogodnie na poziomie pierwszym przy Level One Baggage Claim, co sprawia, że spacer z bagażem nie powinien być uciążliwy. Wypożyczaniem samochodów zajmuje się tu kilka firm, są to między innymi Datura Auto Rentals i Sixt Rent A Car, ale możemy zrobić to także za pośrednictwem Internetu przez pośredników takich jak Budget Car Rental, Hertz Rent a Car, Enterprise Rent-a-car, czy Alamo.

Florida car rental

Rezerwacja transportu z lotniska

Niektóre strony Internetowe są w języku polskim, więc nie powinniście mieć większych problemów z wypożyczeniem auta, nawet jeśli nie znacie dobrze języka angielskiego. Ceny wynajmu są bardzo różne i warto dowiedzieć się jak aktualnie wyceniona została by Wasza prośba o wynajem, ale przy autach ekonomicznych będzie to około 150 dolarów za dobę, ale często płaci się z góry za cały miesiąc, który kosztuje proporcjonalnie taniej, bo nawet od 1000 dolarów.

Auta luksusowe to już wydatek nawet pięciokrotny. Jeśli zamierzacie wynająć auto w Stanach Zjednoczonych, koniecznie zapoznajcie się z zasadami wynajmu, oraz ruchu po drogach.

Powiązany temat: podróżowanie samochodem po USA

Transport z lotniska

Ostatnim, choć wcale nienajgorszym rozwiązaniem, jednocześnie bardzo tanim, często wręcz darmowym, na dobrym poziomie, jest korzystanie z busików podstawianych przez hotele z West Palm Beach i Palm Beach. Jeśli zamierzacie zatrzymać się w jednym z hoteli, to zapytajcie podczas rezerwowania pokoju, czy na lotnisku znajdziecie kierowcę hotelowego, jeśli nie, to czy jest możliwość podstawienia dla Was busa.

Jeśli planujecie podróż w drugą stronę, czyli musielibyście dostać się na lotnisko West Palm Beach, moglibyście przyjechać tu swoim autem. Znajdziecie tutaj kilka parkingów i w zależności od odległości parkingu od samego lotniska, oraz oferty specjalnej parkingu, zapłacicie 30 dolarów za dobę, jeśli wybierzecie ofertę

Parkingi na lotnisku

Premium parkingu przy samym Baggage Claim, albo trochę dalej, bo pięć minut na piechotę od lotniska, ofertę Economy, za 7 dolarów za dobę. Znajdziecie też pośrednie oferty parkingów, za 13 – 17 dolarów za dobę. Przy lotnisku znajduje się około 1100 miejsc parkingowych, tak zwanych krótko terminowych i około 5500 miejsc długoterminowych, w tym ponad 3000 miejsc z oferty Economy.

Jeśli wylądujecie na Palm Beach International Airport i to tutaj zaczyna się Wasza przygoda ze słonecznym stanem, bo takim mianem określana jest Floryda, prawdopodobnie nie mogliście lepiej trafić.

Bezpośrednia bliskość luksusowych hoteli i plaż West Palm Beach i Palm Beach, a także bliskość autostrady I-95 powodująca, że możecie udać się stąd dosłownie w każdy rejon Stanów Zjednoczonych to chyba najlepszy argument przemawiający za tym lotniskiem. Miłego pobytu

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?