LUKSUSOWE JACHTY I MARINY W MIAMI

Luksusowe jachty i mariny w MIAMI w Stanach Zjednoczonych. Chartery luksusowych jachtów w Miami i na Florydzie – informacje i przewodnik dla odwiedzających Miami. Myśląc o Florydzie, wyszukując w pamięci nazwę miasta, które nierozerwalnie kojarzy się ze słonecznym stanem, na myśl przychodzi bez wątpienia Miami. Nic dziwnego, licząc mieszkańców całych aglomeracji, Miami jest najliczniej zaludnionym obszarem metropolitalnym Florydy, w samym mieście mieszka około pół miliona osób, aglomeracja natomiast liczy nieco ponad 6 milionów.

Właściciele luksusowych jachtów

Luksusowe jachty w Miami
Luksusowe jachty w Miami

Miami, miasto na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego, przyciąga nie tylko turystów, ale również przyszłych jego mieszkańców. Dostęp do prywatnych plaż, apartamenty w pierwszej linii brzegowej, baseny, siłownie i sauny udostępnione mieszkańcom, z widokiem na Ocean Atlantycki, to niektóre z argumentów, by poszukać nieruchomości w Miami i poczuć się wyjątkowo. Mieszkańcy luksusowych apartamentów bardzo często mają jeszcze jedno wymaganie, dostęp do prywatnej mariny, aby cumować na niej swój prywatny jacht lub inną jednostkę wodną.

Luksusowe jachty

Jachty same w sobie są dobrem luksusowym, jednak jak ze wszystkim bywa, są te mniej lub bardziej luksusowe. Te luksusowe, to na dobrą sprawę pływające apartamenty, którym nic nie brakuje i mogą stawać w szranki ze swoimi stacjonarnymi odpowiednikami. Luksusowy jacht ma z reguły kuchnię lub aneks kuchenny, w którym można przygotować ciepły posiłek, łazienkę lub wręcz w niektórych wypadkach pokój kąpielowy, a także sypialnie i pokój dzienny.

Kwestia wyposażenia pomieszczeń to już odrębna sprawa. Można spotkać się z pływającymi luksusowymi apartamentami lub takimi, które po prostu mają być funkcjonalne i wygodne dla osób je użytkujących. Na luksusowych jachtach normą są baseny lub jacuzzi, czy sauna, a także wygodne łóżka, czy materace na dziobie lub rufie statku, aby wygodnie było się opalać. Statki powinny być wyposażone w paliwo, powinny mieć wodę pitną i naładowane akumulatory, w tym celu warto wybrać dobrą marinę, aby to wszystko nam zapewniła.

Utiopa 4 luksusowy jacht w Miami
Utiopa IV luksusowy jacht w Miami

Można kupić nieruchomość z prywatnym dokiem

Luksusowe jachty często są własnością bogatszych mieszkańców Miami, z reguły mają oni już swoje mariny, w których cumują i przechowują statek, pracownicy mariny mogą go zatankować, naładować, czy często wyczyścić, jeśli jest taka potrzeba. Jacht jednak można wynająć, nie wszystkie jachty są prywatną własnością ich użytkowników. Warto wtedy zadbać o to, by w pobliżu miejsca zamieszkania była marina, z której będziecie mogli korzystać.

Powiązany temat: Miami dla 40-latków i 50-latków

Miami Beach Marina

W samym Miami i okolicy jest bardzo dużo mniejszych czy większych marin i ich wybór zależy często od wielkości jachtu, czy statku, który chcemy zacumować, ale jak się już domyślacie, również od zasobności portfela. Najbardziej popularną i rozpoznawalną mariną w okolicy Miami jest Miami Beach Marina. Jest to bardzo luksusowa marina, której historia sięga aż do 1979 roku.

Dziś marina oferuje ponad 400 miejsc „wet slips” do cumowania łodzi i jachtów. „Wet slips” to miejsca dla najbardziej wymagających wynajmujących, którzy chcieliby mieć łatwy dostęp do swojego jachtu i w każdej chwili móc wejść na jacht, popłynąć w morze, w przeciwieństwie o „dry slips”, które służą do przechowywania jachtów i statków poza sezonem, ponieważ dostęp do niej jest utrudniony, miejsca „dry slips” śmiało można nazwać magazynem wewnętrznym.

Miami Beach Marina
Miami Beach Marina

Ceny i usługi

Miami Beach Marina pozwala na dokowanie jednostek do 250 stóp długości. W przeliczeniu na system metryczny to jest około 76 metrów, jest to spora długość. Można śmiało stwierdzić, że w marinie zadokują wszystkie jachty, może poza wyjątkiem „pływających pałaców”, które sięgają nawet do 160 metrów długości, co jest równe długości średniej wielkości statków wycieczkowych.

Marina w połączeniu z pobliską dzielnicą Art Deco, ma do zaoferowania w zasadzie wszystko. Dokując w Miami Beach Marina jesteś kilka kroków od sklepów, klubów nocnych, restauracji. Sama Marina i jej obsługa oferują dostęp do świeżej wody, prądu, telefonu, WiFi, czy telewizji kablowej, a profesjonalny personel pomoże we wszystkim. Na miejscu znajdziecie klimatyzowane łazienki i toalety, pralnię, delikatesy i dostęp do bezpiecznej przestrzeni do przechowywania.

Jeśli będzie potrzeba w marinie dostępna jest wyciągarka do jachtów o wadze poniżej 40 tysięcy funtów. Ceny pobytu w marinie zależą od jego długości, jeśli to tylko tymczasowy pobyt, ceny wahają się od 6 do 8 dolarów, w zależności od miejsca dokowania. Wynajem miesięczny to koszt od 92,40 dolarów, sezonowy to koszt 73,50 dolarów na miesiąc przez cały sezon lub roczny, gdzie ceny rozpoczynają się od 36,75 za miesiąc.

Dinner Key Marina w Coconut Grove

Marin w Miami i okolicy jest sporo, nie będzie problemu, by znaleźć inną. Kolejną dużą mariną, posiadającą większą ilość miejsc do dokowania, jednak mniej popularną jest Dinner Key Marina and Mooring Facility w Coconut Grove. Marina ma 587 miejsc typu „wet slip” oraz 250 „dry slip”. Marina przystosowana jest to przyjęcia jachtów do 50 stóp długości. W 2021 roku zakończono jej renowację wartą 22 miliony dolarów. Korzystający z mariny mają dostęp do toalet, łazienek, pralni, parkingu dla aut osobowych, a także kilku restauracji i sklepów w odległości krótkiego spaceru od mariny.

Dinner Key Marina w Miami
Dinner Key Marina w Miami

Miamarina w Miami

W centrum Miami znajduje się Miamarina na 125 „mokrych” miejsc, przystosowanych dla jachtów do 200 stóp długości. Na miejscu znajdują się toalety, pralnia, a kilka kroków dalej łazienki, prysznice, a także sklepy, w tym apteka oraz restauracja. Nieco dalej, bo w Virginia Key znajdziecie Marine Stadium Marina Dry Rack Facility, jest to marina do typowego posezonowego przechowywania łodzi i jachtów, na 250 „suchych” miejsc. Można tu zatankować jacht przed sezonem, zrobić jego przegląd, naprawę i w pełni przygotować go do sezonu lub do przezimowania.

Mniejsze mariny w Miami

Rzecz jasna nie wszystkie mariny w Miami i okolicach to przystanie dla kilkudziesięciu, stu, czy dwustu jachtów. Spora część marin to takie, które mieszczą 30-50 jachtów, jedną z nich jest Vice City Marina przy Brickell Bay Drive w Miami. Mieści ona 36 łodzi, działa siedem dni w tygodniu, przez 24 godziny na dobę i jest w pełni wyposażona, oferuje łazienki, toalety, a w pobliżu znajdują się miejsce do tankowania, sklepy, restauracje.

Co warto też wspomnieć, nie wszystkie mariny są na otwartej wodzie, są również mariny „głębiej w mieście”, nad rzeką Miami. Jedną z nich jest City Centre Yachts, jest to niewielka przystań dla 12 jachtów, jednak w pełni wyposażona w łazienki, prysznice, pralnię, w okolicy sklepów, restauracji, czy miejsca do tankowania.

W Miami są dziesiątki prywatnych marin, dużo mniejszych niż wcześniej wymienione, czasem większe od dwunastomiejscowego City Centre Yachts, dostępne są przy prywatnych osiedlach. Dostęp do nich jest utrudniony, z racji, że są mniejsze i większość miejsc dokowania jest już wynajęta, jednak planując wypłynięcie jachtem i powrót do Miami, warto poznać również marinę przynależną do osiedla, w którym mieszkamy.

Podsumowanie

Nasze biuro nieruchomości specjalizuje się w luksusowych nieruchomościach w Miami i na Florydzie południowo wschodniej. Jeżeli chcesz kupić nieruchomość w pobliżu mariny lub z własną mariną lub dokiem skontaktuj się z nami.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?