Luksusowe nieruchomości na świecie. Jak ich szukać?

Luksusowe nieruchomości

Sprzedajemy tylko luksusowe nieruchomości na Florydzie. Jeżeli interesuje Cię segment luksusowych nieruchomości z pewnością wiesz, że nie zawsze udaje je się znaleźć w najpopularniejszych portalach nieruchomościowych prezentujących oferty sprzedaży nieruchomości. Zwykle luksusowe agencje nieruchomości wyspecjalizowane w sprzedaży “high-end” produktach, nie prezentują swoich ofert na zwykłych portalach nieruchomościowych.

Powód jest bardzo prosty. Zbyt dużo zapytań tylko od ciekawskich – potencjalnych klientów, którzy zwykle tracą czas agentów na odpowiadanie na maile i zapytania. Nigdy nie znajdziemy ofert luksusowych nieruchomości na takich portalach jak Craiglist czy ogłoszenia OLX, portal Gumtree, czy to w Polsce, czy za granicą. Ale nieruchomości luksusowe znajdziemy na portalu nieruchomościowym Zillow w Stanach Zjenoczonych.

Luksusowe nieruchomości Floryda
Luksusowe nieruchomości Floryda – dom w Boca Raton (jedna z ofert w “naszej” lokalizacji na Florydzie)

Agenci nieruchomości pracujący w luksusowych biurach nieruchomości chcą przede wszystkim dotrzeć do niszowego segmentu klientów. Zamożnych klientów których będzie stać na zakup luksusowej nieruchomości. Jest na to określenie w języku angielskim: “high-net-worth individual” albo w skrócie (HNWI).

Przejdź do: oferty z naszego biura nieruchomości na Florydzie

Luksusowe nieruchomości globalnie czy lokalnie?

Najpierw musimy zdać sobie sprawę iż portale z ofertami nieruchomości zwykle koncentrują się na jednym kraju. I tak, u nas, w Stanach Zjednoczonych, mamy kilka niezwykle popularnych portali nieruchomościowych, które praktycznie dominują cały rynek sprzedaży i wynajmu nieruchomości w USA. Czyli Zillow.com albo Realtor.com. Te i jeszcze kilka innych portali, koncentruje się na amerykańskim rynku nieruchomości.
Zillow parę lat temu rozpoczął swoją ekspansję na kanadyjski rynek nieruchomości. Czy z sukcesem, okaże się pewnie za kilka lat.

W Europie jest portal z ogłoszeniami nieruchomości Idealista.com, który jest obecny w trzech krajach: we Włoszech, Hiszpanii, oraz w Portugalii. Natomiast portal REA Group jest obecny aż w 10 krajach świata: między innymi w Australii, w Indiach, w Chinach, Malezji, Singapurze, Tajlandii, Wietnamie i Indonezji. REA Group jest także właścicielem amerykańskiego Realtor.com, tak popularnego portalu nieruchomościowego z ofertami sprzedaży i wynajmu w USA.

Powiązany temat: gdzie bogaci Polacy kupują nieruchomości

Prawdziwy luksus w nieruchomościach

Dla najbardziej wyrafinowanych klientów i wyrobionych inwestorów w nieruchomości na świecie, pozostają w zasadzie dwa największe “brandy” na światowej scenie luksusowych nieruchomości na świecie. Czyli Christies oraz Sotheby’s – najbardziej znane od lat portale z luksusowymi i ultra-luksusowymi ofertami domów, apartamentów i rezydencji na świcie.
Obydwa portale w zasadzie operują globalnie i koncentrują się tylko i wyłącznie na bardzo zamożnym (czytaj bardzo bogatym) kliencie, szukającym bardzo luksusowych ofert nieruchomości w najbardziej pożądanych zakątkach świata. Jak znane są to marki i jak dominującą rolę odgrywają te agencje nieruchomości na światowym rynku nieruchomości, raczej nie trzeba nikomu tłumaczyć.

Luksusowa rezydencja
Luksusowa rezydencja na sprzedaż Floryda

Aby zdać sobie sprawę jak potężne to marki i jak znane na świecie, wystarczy spojrzeć na statystyki odwiedzin ich stron internetowych. Albo porównać je do najbardziej znanych i luksusowych brandów światowych. Jak np. francuski Luis Vuitoon, która to marka należy do segmentu luksusowych i wraz z Gucci i kilkoma innymi markami, rozwija się w błyskawicznym tempie. Stronę internetową Luis Vuitoon odwiedza ponad 8 mln osób miesięcznie z 200 krajów świata!
Teraz wróćmy do nieruchomości.

Najważniejsi gracze na rynku luksusowych nieruchomości na świecie

Portal Sotheby’s International Realty odwiedza 3 mln ludzi miesięcznie z 200+ krajów świata! “Trochę” mniej niż Luis Vuitton. Nic dziwnego, gdy szybko zauważysz, że Sotheby’s ma na sprzedaż ponad 55.000 nieruchomości i ponad 19.000 sprzedawców zlokalizowanych w około 850 biurach w 65 krajach i terytoriach na całym świecie. To prawdziwy dominant na rynku światowych nieruchomości.

Jednak istnieją bardzo luksusowe “brandy” w nieruchomościach, które nie są tak znane na całym świecie jak te powyżej, jednak także sprzedają i są wyspecjalizowane w luksusowych nieruchomościach. Jedną z nich jest francuski Barnes International, gdzie znajdziemy oferty z takich krajów świata jak nieruchomości na Mauritiusie, nieruchomości na Seszelach, oferty luksusowych domów na Saint Barthelemy.
Oczywiście oferty luksusowych posiadłości we Francji, w Belgii, luksusowe apartamenty na sprzedaż w Paryżu i oferty luksusowych domów w Brukseli. Są oferty luksusowych rezydencji na sprzedaż w Alpach, willi na Ibizie i domów w górach, we francuskich Pirenejach.

Bentley residence Miami
Bentley Residence powstaje w Miami

Wraz z Coldwell Banker, Daniel Feau, Sotheby’s International Realty, Emile Garcin, Engel & Völkers, Barners International Realty jest jednym z ważniejszych graczy na rynku luksusowych nieruchomości we Francji i krajach francuskojęzycznych.

Najlepsze strony internetowe poświęcone luksusowym nieruchomościom to albo te, które przyciągają więcej odwiedzin internautów, albo cieszą się reputacją, którą można wykorzystać u właścicieli nieruchomości, którzy chcą sprzedać nieruchomość ze znaną, luksusową agencją.

TOP 10 portali z ofertami luksusowych nieruchomości na świecie

Poniżej prezentujemy 10 największych i najbardziej znanych portali poświęconym sprzedaży luksusowych nieruchomości na świecie. Pewnie kilka z nich doskonale znasz, skoro trafiłeś do nas i interesują Cię luksusowe nieruchomości nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach świata.

 • MansionGlobal.com – Oferty luksusowych nieruchomości z Nowego Jorku, Dubaju, Londynu, San Francisco, Los Angeles, australijskie Sydney. Jeden z największych graczy wsród portali internetowych poświęconych inwestycjom w nieruchomości za granicą
 • PrimeLocation.com – Angielskojęzyczny portal z Wielkiej Brytanii wyspecjalizowany głównie w angielskim/brytyjskim rynku nieruchomości. Oferty z szkockiego Glasgow, z Londynu, Bristolu, Cardiff. Także oferty z innych krajów, między innymi oferty nieruchomości z Hiszpanii i z Włoch.
 • LuxuryEstate.com – Portal prezentujący oferty nieruchomości z takich miast i krajów na świecie jak luksusowe nieruchomości w Rio de Janeiro w Brazylii, nieruchomości w Moskwie, nieruchomości w Berlinie, Dubaju, w Marbelli w Hiszpanii, oraz luksusowe oferty apartamentów na sprzedaż w Paryżu we Francji.
 • LuxuryRealEstate.com – kolejny duży portal nieruchomościowy poświęcony całkowicie inwestycjom w nieruchomości na świecie. Tutaj znajdziemy takie prestiżowe lokalizacje do kupna domu albo apartamentu za granicą jak: luksusowe nieruchomości na Bahamach, oferty nieruchomości z Meksyku, luksusowe apartamenty w Amsterdamie w Holandii. Nieruchomości w Algarve w Portugalii, nieruchomości w Calgary w Kanadzie, oferty domów na Karaibach, luksusowe nieruchomości na Kostaryce, nieruchomości w Chicago w Illinois, nieruchomości w Grecji, na francuskiej riwierze i oferty z Las Vegas i Nowej Zelandii. To tylko kilka wybiórczych lokalizacji jakie prezentuje ten portal z ofertami nieruchomości na świecie.
 • FinancialTimes.com – w tym znanym portalu tak prestiżowej gazety jaka jest Financial Times znajdziemy oferty nieruchomości z takich lokalizacji jak: nieruchomości w Turks and Caicos, nieruchomości na Tajwanie, nieruchomości w Kalifornii, na Brooklynie w Nowym Jorku, luksusowy nieruchomości w Szwajcarii, w RPA, nieruchomości w Hong Kongu, oraz w Melbourne w Australii.
 • LuxuryPortfolio.com – ciekawe portal z ofertami luksusowych domów i mieszkań w takich lokalizacjach jak Saint Thomas, Antigua and Barbuda, nieruchomości w Salzburgu i Tyrolu w Austrii, oferty sprzedaży na karaibskim Barbadosie, także znanym jako destynacja dla zamożnych inwestorów w nieruchomości zagraniczne. Także oferty z takich lokalizacji jak British Virgin Islands, Kajmany, Fiji, oraz bliższej nam Bułgarii i oferty nieruchomości z Chorwacji. Warto zapoznać się z ofertami nieruchomości na tym portalu z Hamburga, Bayernu, Bawarii w Niemczech, oraz luksusowych ofert nieruchomości w Berlinie. Są tutaj także oferty nieruchomości z Tajlandii, Hiszpanii, z Dubaju i oferty luksusowych nieruchomości ze Stanów Zjednoczonych.
 • JamesEdition.com – to bardzo dobry portal poświęcony nie tylko luksusowym nieruchomościom za granicą, ale także luksusowym samochodom, luksusowym jachtom, oraz prywatnym samolotom na sprzedaż. Znajdziemy tutaj ponad 200 tysięcy ofert z ponad 120 krajów świata. Niezwykle ciekawa jest oferta luksusowych samochodów, wartych po kilka i kilkanaście milionów dolarów, oraz oferty luksusowych jachtów w najbardziej ekskluzywnych portach świata. Bardzo łatwy i szybki kontakt ze sprzedającym poprzez numer telefonu lub kontakt mailowy.
Luksusowe jachty w Miami
Luksusowe jachty w Miami
 • RobRepport.com – nie tylko luksusowe oferty sprzedaży nieruchomości znajdują się na tym portalu. Znajdziesz tu także luksusowe akcesoria jak luksusowe zegarki, gadżety, odzież i inne. Także jachty, luksusowe jedzenie i napoje, luksusowe podróże. Oferty sprzedaży i informacje o nowych prywatnych helikopterach, prywatnych samolotach i wszystko to co związane jest z luksusowym stylem życia.
 • LuxuryHomes.com – portal wyspecjalizowany w sprzedaży nieruchomości głównie w Stanach Zjednoczonych oraz w Kanadzie. Także oferty z Panamy, nieruchomości w Chile, z francuskiej Riviery, oraz nieruchomości na Kostaryce. Są aktualne oferty sprzedaży nieruchomości z Curacao oraz oferty z brytyjskich Kajmanów.
 • BellesBemeures.com – francuskojęzyczny portal z ofertami nieruchomości na świecie. Sprzedaż i wynajem. Portal posiada kilka wersji językowych w tym język angielski, niemiecki, hiszpański, portugalski i język holenderski.
 • ActivaRealty.com – lokalne biuro nieruchomości na Florydzie w miejscowości Boca Raton w Palm Beach. Specjalizacja w luksusowych nieruchomościach nie tylko w Boca, ale także nieruchomości na sprzedaż w Miami w najlepszych dzielnicach, nieruchomości w Fort Lauderdale, oraz oferty nieruchomości w Palm Beach, oraz Delray Beach i Pompano Beach na Florydzie.
 • Floridasearchmls.com – angielskojęzyczny portal naszego biura nieruchomości, koncentrujący się na sprzedaży luksusowych nieruchomości na Florydzie. Oferty są z systemu MLS, czyli oferty nieruchomości “na żywo” najświeższe listingi z ostatniej chwili co “wychodzi” na rynek. Koniecznie odwiedź i skontaktuj się z nami poprzez ten portal. Zapraszamy.

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?