MIAMI KEY BISCAYNE ATRAKCJE ZWIEDZANIE

Miami Key Biscayne. Floryda. Przewodnik po Key Biscayne w Miami i atrakcjach turystycznych na Key Biscayne w Miami. Jedną z największych atrakcji turystycznych i magnesem dla turystów odwiedzających to magiczne miasto na Florydzie w okolicach Key Biscayne, jest Miami Seaquarium czyli oceanarium w Miami.

Key Biscayne w Miami

Wspaniałe miejsce na wycieczkę z całą rodziną na spędzenie upalnej niedzieli lub jednego dnia podczas Twojego pobytu w Miami na wczasach lub na wakacjach na Florydzie południowej. Warto dobrze zagospodarować swój czas podczas pobytu w Miami ,aby znaleźć czas na odwiedzenie Miami Seaquarium i zwiedzić Key Biscayne w Miami bo naprawdę warto. Oceanarium w Miami to jedna z najlepszych atrakcji w Miami jeżeli chodzi o atrakcje przyjazne dla dzieci i całej rodziny.

Powiązany temat: oferty nieruchomości Key Biscayne Miami

Key Biscayne Miami

Key Biscayne to jedna z najładniejszych części Miami. Jeżeli będziesz jechał samochodem od strony South Beach w kierunku Coconut Grove na południe, bardzo prawdopodobne iż wjedziesz przypadkowo na most (wiadukt) prowadzący na Virginia Key, oraz na Key Biscayne. Pomyłka taka może kosztować Cię parę zielonych, bodajże 3.50 USD, ponieważ przejazd mostem jest płatny w jedną stronę. Nie musisz nic płacić w drodze powrotnej do centrum Miami.

Key Biscayne ma bardzo ciekawą historię, składa się oficjalnie z dwóch wysepek: Virginia Keys, oraz Key Biscayne. Są to tzw. wyspy barierowe w pobliżu wybrzeża Miami. W zamierzchłych czasach, przed przybyciem awanturników ze Starego Świata, mieszkali tutaj Indianie Seminole.

Europejczycy w Ameryce

Po przybyciu do Ameryki Europejczyków, Key Biscayne przekształciło się w miejsce gdzie osiedlali się handlarze, piraci, żeglarze, żołnierze i pierwsi osadnicy, którzy przygotowywali się na podbój Ameryki i podróży na zachód amerykańskiego kontynentu.

Zainteresuje Cie także: historia Florydy

W tamtych czasach blisko 2/3 wyspy porastały plantacje orzechów kokosowych. W tych czasach krajobraz Key Biscayne dominowała wysoka na 95 stóp latarnia morska – Cape Florida Lighthouse. Która stoi tutaj do dziś. Latarnia była świadkiem krwawych starć osadników z Seminolami, zaciekle walczącymi o swoje ziemie i godne życie po przybyciu do Ameryki Europejczyków, którzy również przywieźli ze sobą nie tylko postęp, ale również nieznane Indianom choroby i zniszczenie.

Nieruchomości Key Biscayne
Nieruchomości Key Biscayne

Współczesne Key Biscayne

W latach 1800 pojawiły się pierwsze plany zagospodarowania Key Biscayne, jako miejsce i osada tylko dla bogatych i uprzywilejowanych. Miała to być enklawa dla bogatych mieszkańców Miami. Na szczęście ówczesne władze Miami nie zezwoliły na tego typu projekt, a większa część Key Biscayne zagospodarowano na parki miejskie, plaże dla mieszkańców Miami i piękne miejsca, gdzie można przyjemnie spędzić czas na łonie natury Florydy.

Zainteresuje Cię także: Barnacle Historic Park w Miami

Tak jest w zasadzie do dziś, choć szybka droga przecinająca Key Biscayne, burzy trochę harmonię i ciszę Biscayne Bay. Dziś na Key Biscayne znajdują się prestiżowe pola golfowe Miami, plaże publiczne, korty tenisowe, boiska do sofballu, oraz miejsca na piknik.

Luksusowe apartamentowce

Także znalazło się miejsce na wybudowanie luksusowych apartamentowców i miejsca do inwestycji w nieruchomości w Miami. Tutaj znajdują się jedne z najlepszych lokalizacji w Miami na zakup mieszkania w Miami. Mnóstwo zieleni, izolacja od tłoku downtown Miami zachęca osoby z grubszym portfelem do kupna apartamentu lub penthousu w Key Biscayne.

Zainteresuje Cie także: zamieszkać na Florydzie

Na Key Biscayne znajdują się także doskonałe trasy rowerowe, świetnie oznaczone i doskonałe do uprawiania nie tylko cyklingu, ale także jazdy na rolkach, jazdy na desce. Także tutaj doskonale się biega. Mnóstwo biegaczy codziennie uprawia tutaj swój jogging.

W sumie Key Biscayne to 12.500 mieszkańców jeżeli wierzyć statystykom. Druga wysepka – Virginia Keys na dzień dzisiejszy jest niezabudowana, co cieszy mieszkańców. Szczególnie to miejsce warto odwiedzić z kocem i koszykiem na prowiant, jeżeli masz ochotę spędzić niedzielę lub sobotnie popołudnie na pikniku w miłym miejscu w Miami z całą rodziną lub z przyjaciółmi mieszkającymi w Miami na stałe.

Warto poczytać: Miami Marlins dryżyna baseballu

Seaquarium Miami

Oceanarium w Miami. Klasyczna atrakcja dla całej rodziny na wycieczkę niedzielną lub sobotnią. Dzieci na pewno bedą zachwycone perspektywą spędzenia całego dnia w oceanarium w Miami. W parku między innymi pokazy skaczących delfinów w delfinarium.

Tutaj zobaczysz słonie morskie i manaty, charakterystyczne zwierzęta dla Florydy. Nie zapomnij odwiedzić sławnej Lolity – to wieloryb zabójca.
Część parku to Crocodile Flats, gdzie zobaczysz 26 krokodylów nilowych. W Discovery Bay można zobaczyć charakterystyczne dla tego klimatu zarośla mangrowe. Tutaj także do podziwiania są żółwie zielone, żółwie morskie, aligatory z Florydy, czaple, ibisy i inne gatunki ptactwa charakterystyczne dla fauny Florydy.

Powiązany temat: Jungle Island Miami

Miami Seaquarium

W dalszej części wycieczki po oceanarium, warto skierować się do akwarium z rekinami, dalej do kolejnego akwarium, gdzie pokazana jest rafa koralowa. Dalej można podziwiać manaty, zwierzęta tak chronione i tak podziwiane na całej Florydzie.

Zainteresuje Cię także: Miami Coral Gables

Jedną z najpopularniejszych atrakcji w Seaquarium w Miami jest Stingray Touch akwarium, gdzie właściwie można dotknąć zwierzęta morskie, wśród nich ogromne płaszczki. Jednak chyba najlepszą atrakcją w Seaquarium jest Dolphin Interaction Program, gdzie można obejrzeć Dolphin Oddysey (koszt to tylko 199$), oraz Dolphin Encounter (koszt to 139$).

Bilety do Seaquarium Miami

Aktualne ceny wszystkich show na terenie Seaquarium, godziny otwarcia i ceny biletów do oceanarium w Miami, można sprawdzić na stronie internetowej Miami Seaquarium.

Adres Miami Seaquarium: 4400 Rickenbacker Causway, Virginia Key, Miami
 FL
Godziny otwarcia:
codziennie od 9.30 do 18.00.
Ostatnie wejście 16.30

Cena biletu: 39.95$

Parkowanie samochodu: 8$

Strona internetowa: www.miamiseaquarium.com

Wejscie Miami akwarium

Ciekawe miejsca na Key Biscayne

Na Key Biscayne oprócz pól golfowych i plaż znajduje się także szereg innych udogodnień dla mieszkańców Miami. Przypomnijmy iż Key Biscayne jest domem dla prawie 13.000 mieszkańców. Są tu centra handlowe i kościoły.

Zainteresuje Cię także: transport publiczny w Miami

Najważniejsze miejsca na Key Biscayne to The Square Shopping Center, Arcade Shopping Center, doskonały hotel – Ritz Carlton Key Biscayne Miami, Key Biscayne Presbyterian Church, Lake Park, Key Biscayne Shopping Center, L’Splanade Mall.

Na samym końcu Key Biscayne, można dojechać samochodem, znajduje się piękny park Bill Baggs Cape Florida State Park. Tutaj również utworzono ścieżki rowerowe i trasy do biegania. Miejsce gdzie można poćwiczyć mięśnie i poczuć się wysportowanym i pełnym energii.

Powiązany temat: siłownie na Florydzie

Bujna, tropikalna roślinność Florydy zachęca do uprawiana czynnego sportu na świeżym powietrzu, choć wysokie temperatury i ogromna wilgotność powietrza w Miami, czasami mogą zniechęcić do intensywnego biegania, np. w godzinach południowych.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?