Atlantis

20 Nieruchomości
Sortuj według:

Atlantis nieruchomości

Jedna z najbardziej pożądanych lokalizacji na zakup nieruchomości w hrabstwie Palm Beach na Florydzie. Atlantis to właściwie duża osada, ale jest na mapach przedstawiana jako miasto. Populacja Atlantis liczy niewiele ponad 2.000 mieszkańców. Jak powstało Atlantis? W roku 1958 inwestor w nieruchomości Nathan Hunt, oraz Paul Kintz zakupili tutaj ziemie od byłego senatora Philipa Lewisa. To miejsce kiedyś nazywało się Mulbery Farms. Developerzy zaczęli budować urbanizację/osiedle golfowe o charakterze zamkniętym. To były pierwsze tzw. gated golf and country club communities na Florydzie. Tak powstało Atlantis.

Oprócz nieruchomości golfowych i osiedli mieszkalnych w Atlantis znajduje się centrum medyczne JFK Medical Center, znane z 2001 roku z ataków terrorystycznych antraksem. Na terenie Atlantis znajduje się także Palm Beach Park lotnisko, wykorzystywane głównie przez prywatnych właścicieli samolotów na Florydzie. Jeżeli szukasz dobrej lokalizacji na zakup domu na Florydzie, to Atlantis z pewnością i bez wątpliwości jest świetnym miejscem na posiadanie nieruchomości na Florydzie.

Zwiedzaliście już może kiedyś słoneczną Florydę? A może myśleliście o tym w deszczowe jesienne wieczory? Sunshine State, słoneczny stan, bo tak jest nazywana Floryda to wieczna wiosna. Nic dziwnego, że przyjęła się taka nazwa, ponieważ pogoda która panuje tu przez 350 dni w roku przypomina raczej wiosnę lub lato niż jesień lub zimę. Zimą temperatury tutaj nie spadają poniżej 15 stopni Celsjusza, a często sięgają nawet 20 stopni Celsjusza, latem natomiast nie wzrasta powyżej 35 stopni Celsjusza i często nie spada poniżej 25. Nawet jeśli dla kogoś to zbyt ciepło, łatwo się szybko przyzwyczaić, zawsze to lepsze niż odśnieżanie i skrobanie szyb w samochodzie zimą przy naszej aurze. A może by tak sprowadzić się tutaj na stałe?

Przeprowadzka na Florydę

Jeśli myśleliście o sprowadzeniu się na Florydę, pewnie początkowo rozważaliście duże, znane Wam przynajmniej z nazwy miasta, które jednak czasem potrafiły odstraszyć Was cenowo. Prawdopodobnie jeśli nawet nie odstraszyły Was cenowo, to zaniepokoiły trochę samą swoją wielkością, ilością sąsiadów i mieszkańców. Wolicie coś bardziej na uboczu? Nic prostszego niż znaleźć miasteczko na obrzeżach dużych miast lub gdzieś bardziej wgłębi półwyspu florydzkiego.

Jednym z takich miasteczek leżących trochę na uboczu jest Atlantis. Miasteczko zostało założone w 1959 roku i jest to jedno z najpiękniejszych miasteczek okolicy. Liczy ono niewielu mieszkańców, bo nieco poniżej 3 tysięcy, co sprawia, że jest ono niezatłoczone i spokojne. Atlantis to miasteczko zlokalizowane w hrabstwie Palm Beach County w pobliżu jeziora Lake Osborne, niecałe 8 kilometrów od wschodniego wybrzeża Florydy i miasteczka Lantana w pobliżu Lake Worth na wschodnim wybrzeżu. Od stolicy hrabstwa dzieli ją niecałe 20 kilometrów, co sprawia, że będąc trochę na uboczu, możecie jednocześnie wypoczywać od zgiełku miasta, a zarazem w każdej chwili do niego podjechać i korzystać z atrakcji wielkiego miasta czy wspaniałej infrastruktury plaż nad Oceanem Atlantyckim.

Doskonała inwestycje na Florydzie

Jeśli przeprowadzacie się z dziećmi w wieku szkolnym to w samym Atlantis nie znajdziecie szkoły podstawowej lub średniej, ale niewielka odległość do sąsiednich, większych miast, sprawia, że można wybierać spośród dobrej i bogatej oferty edukacyjnej, zarówno publicznej, jak i prywatnej. Niecałe dwa kilometry od granic Atlantis, znajdziecie Starlight Cove Elementary School, Tradewinds Middle School, czy Santaluces Community High, więc nie stanowi to żadnego problem.

Za to nie musicie martwić się o opiekę medyczną. W Atlantis znajdziecie JFK Medical Center, które nie tylko jest centrum medycznym z prawdziwego zdarzenia, ale przy nim również znajduje się szkoła. Samo centrum poza oddziałem nagłej pomocy oferuje opiekę kardiologiczną, ortopedyczną, neurologiczną i onkologiczną. Atlantis ma do zaoferowania też coś dla relaksu i spokoju ducha, Atlantis Country Club, w którym można nie tylko napić się kawy, herbaty czy drinka, ale spokojnie zrelaksować się w klubie z tradycjami pamiętającymi lata siedemdziesiąte. Wyśmienita kuchnia i ciekawe wydarzenia w klubie przyciągają nie tylko stałych bywalców, ale także ludzi spoza miasta. W klubie można też zorganizować prywatne przyjęcie z okazji ślubu lub innej rodzinnej okazji.

USA nieruchomości. Atlantis Floryda
USA nieruchomości. Atlantis Floryda

Wszystko to pomogą Wam zorganizować specjaliści od przyjęć, a Wy będziecie mogli zaprosić od 50 do 200 osób. W klubie organizowane są też różne wydarzenia, jak na przykład co roku impreza sylwestrowa trwająca do białego rana. Innym prywatnym klubem, z którym moglibyście mieć do czynienia jeśli byście postanowili zwiedzić Atlantis lub sprowadzić się do niego, to Atlantis Golf Club. Klub golfowy, w którym nie tylko możecie zagrać w golfa lub nauczyć się w niego grać na specjalnie przygotowanych polach golfowych znajdujących się na ponad 2 tysiącach metrach kwadratowych, ale także spędzić czas z przyjaciółmi podczas ciekawych wydarzeń lub konsumując wyśmienite dania tutejszego szefa kuchni. Sprawdź informacje o golfie na Florydzie w przewodniku Floryda.eu Floryda.

Doskonała lokalizacja na Florydzie

Jeśli tego Wam mało, swoje stoliki oferuje Wam dobra restauracja Atlantis Grill and Bar, oferująca swoje menu każdemu głodnemu mieszkańcowi za przystępną cenę. Jednak wracając do możliwości zamieszkania w Atlantis należałoby przejrzeć oferty biur nieruchomości. Oferty nieruchomości z Atlantis nie jedną osobę potrafią przyprawić o zawroty głowy. Znajdziecie tutaj tańsze nieruchomości, których ceny zaczynają się od około 150 tysięcy dolarów, za niewielkie condo, czasami nadające się do remontu. Condo, zapytacie? To amerykańskie określenie apartamentu, w przeciwieństwie do słowa apartament, którego Amerykanie używają do określania adresu, tak jak my podając numer mieszkania.

Jeśli interesują Was jednak droższe nieruchomości, to znajdziecie również takie za półtora miliona dolarów, rezydencje gotowe do zamieszkania od zaraz, z kilkoma sypialniami i łazienkami, basenem i ogromnym, pięknie urządzonym ogrodem.

Jedną z niesamowitych nieruchomości na sprzedaż w Atlantis jest spektakularna willa z 2005 roku. Jest to nieruchomość posiadająca osiem sypialni, siedem łazienek, ogromną kuchnią i basen, w dodatku to wszystko na powierzchni całkowitej ponad 2000 metrów kwadratowych. Willa jest w klasycznym stylu kolonialnym, to właśnie jej obraz widzimy zamykając oczy myśląc o luksusowej amerykańskiej rezydencji. Wszystko to może być Wasze po obniżonej chwilowo cenie 900 tysięcy dolarów. W cenie dostaniecie umeblowaną willę, z klimatyzacją i obszernym garażem.

Oferty nieruchomości w Atlantis na Florydzie

Inną równie piękną, choć trochę mniejszą nieruchomością, bo zajmującą nieco ponad 800 metrów kwadratowych, jest willa z 1962 roku. Gotowa do zamieszkania, ponieważ kilka lat temu przeszła gruntowny remont i aktualnie jest w idealnym stanie. Willa jest umeblowana, z basenem, balkonem i tarasem z pięknymi widokami, garażem i co ważniejsze w przy tej pogodzie, z klimatyzacją. Oprócz dużego basenu będziecie mogli korzystać ze swojego prywatnego SPA.

Należy wspomnieć, że sufity są z drzewa cedrowego, blaty w kuchni granitowe, a skoro jesteśmy już przy kuchni, to dostaniecie do wykorzystania podwójny piekarnik, a sama kuchnia z wyspą na środku, przystosowana nie tylko dla amatorów gotowania, ale prawdziwy szef kuchni też by się jej nie powstydził. Może jej wielkość nie rzuca na kolana, ponieważ ma trzy sypialnie, łazienkę, kuchnię i oddzielne pomieszczenie gospodarcze, ale jest to prawdziwy rodzinny dom. Niedawno zamontowano żaluzje anty-huraganowe, nowy dach, nowy płot, który dokładnie odgradza Wasze prywatne podwórze na tyłach domu. Wszystko to może być Wasze za 689 tysięcy dolarów. Prawda, że przy cenach luksusowych rezydencji ta może się wydawać stosunkowo niska?

Kredyty hipoteczne w USA

Amerykanie ostatnio mniej chętnie biorą kredyty hipoteczne na kupno mieszkania czy domu, głównie ze względu na kryzys ekonomiczny. Ceny nieruchomości są nieco niższe. Kupują je głównie Europejczycy i Azjaci z krajów wysoko rozwiniętych, głównie jako inwestycję na przyszłość. Jeśli macie zamiar skorzystać z niższych cen nieruchomości, nie zależy Wam na luksusach i blichtrze w drogich rezydencjach i apartamentach w wielkich miastach takich jak Miami czy Palm Beach, nieruchomości nieco na uboczu mogą okazać się strzałem w dziesiątkę, pod względem inwestycji w nieruchomości zagraniczne na świecie.

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?