Belle Glade

11 Nieruchomości
Sortuj według:

Nieruchomości Belle Glade

Miejscowość Belle Glade należy administracyjnie do Palm Beach County (hrabstwa). Leży na południowo wschodnim wybrzeżu jeziora Okeechobee na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Mieszka tutaj blisko 15.000 mieszkańców. W tych okolicach rośnie najwięcej trzciny cukrowej na Florydzie. Ta miejscowość słynie z uprawy trzciny cukrowej w USA. Blisko połowa wszystkich upraw trzciny cukrowej w USA jest uprawiana właśnie w Belle Glade na Florydzie.

Miasto powstało w 1925 roku, ale w 1928 zostało całkowicie zmiecione z powierzchni ziemi przez huragan, jaki nawiedził te okolice i jednocześnie zabił kilka tysięcy ludzi. Gleby wokół jeziora Okeechobee są niezwykle żyzne w związku z tym rolnictwo odgrywa ważną rolę w tym zakątku Stanów Zjednoczonych. Jeżeli myślisz o kupnie nieruchomości w Belle Glade, to tutaj królują farmy i duże domy o wiejskim charakterze, ale znajdują się tutaj również skromniejsze domostwa. Sprawdź oferty działek na Florydzie w Belle Glade, gdzie możesz wybudować dom swoich marzeń na Florydzie.

Pogoda na półwyspie florydzkim sprawia, że jest to miejsce, w którym nie tylko chętnie czas spędzają turyści, ale również chętnie sprowadzają się tutaj na stałe obywatele z innych krajów. Jeśli temperatury zimą nie spadają poniżej 15 stopni Celsjusza, a w Polsce w tym samym momencie trzeba odśnieżać i skrobać samochody, to już jest jedna z zalet Florydy samej w sobie, z którą nikt nie będzie polemizował. Latem wcale nie jest tutaj strasznie gorąco, ponieważ temperatury co prawda sięgają 35 stopni Celsjusza, ale często spadają do około 25 stopni Celsjusza, a poza tym panuje to idealna wilgotność powietrza więc wysoka temperatura nie jest dokuczliwa. Choć jest tutaj dalej od najlepszych plaż na Florydzie warto przejrzeć oferty nieruchomości z Belle Glade.

Przeprowadzka na Florydę

Jeśli myślicie o sprowadzeniu się na Florydę, macie do wyboru dziesiątki ofert z większych i mniejszych miast. Znajdziecie oferty zarówno z miast leżących nad samym Oceanem Atlantyckim , a także z mniejszych miejscowości zlokalizowanych w głębi półwyspu. Te oferty, które są dalej od wybrzeża mogą być tańsze i być może warto się skupić nad przeszukaniem ofert nieruchomości z miast i miejscowości oddalonych od większych skupisk i metropolii, wówczas za te same pieniądze, będziecie mogli kupić coś większego lub o wyższym standardzie, a do wybrzeża nadal nie będzie daleko.

Około 80 kilometrów od Palm Beach, nad brzegiem jeziora Okeechobee przy zatoce Pelican Bay leży spokojne miasteczko Belle Glade. Jezioro Okeechobee to drugie co do wielkości słodkowodne jezioro w Stanach Zjednoczonych. Oprócz spokojnych wód Jeziora Okeechobee dostępnych na wyciągnięcie ręki, możecie udać się na wycieczkę i trochę ponad godzinę drogi na wschód dostaniecie się do Oceanu Atlantyckiego i jego przepięknych, krystalicznych wód na plażach Palm Beach.

Jeśli postanowicie sprowadzić się tutaj z dziećmi, możecie być spokojni o ich edukację, ponieważ w Belle Glade jest dobra infrastruktura edukacyjna, zarówno publiczna jak i prywatna. Znajdziecie tu wszystkie szczeble szkolne, począwszy od elementary schools takich jak Gove Elementary, Belle Glade Elementary, Glade View Elementary, Pioneer Park Elementary, poprzez middle schools jak Lake Shore Middle School, a kończąc na high school – Glades Central High School. Najbliższy college to Palm Beach State Collage, ale od 1978 roku z otwartym kampusem w Belle Glade.

Golf na Florydzie

W Belle Glade znajduje się również znany i popularny klub golfowy Sugar Cane Golf Club, posiadający osiemnasto dołkowe pole golfowe, na którym możecie nie tylko sobie pograć jeśli już umiecie grać, ale także nauczyć się tej ciekawej dyscypliny sportu. Innym obiektem, który często możecie odwiedzać mieszkając tutaj będzie Dolly Hand Cultural Arts Center, czyli centrum artystyczno kulturalne, w którym wystawiane są różnego rodzaju sztuki, jak na przykład musicale i balety.

USA nieruchomości na sprzedaż
Nowe nieruchomości w USA w Belle Glade na Florydzie

Przez wiele osób Belle Glade uważana jest za bramę do Everglades, nic dziwnego, ponieważ miasteczko położone na południe od jeziora Okeechobee. Miasteczko jest dobrze skomunikowane z resztą Stanu, co sprawia, że może stanowić bazę wypadową zarówno w głąb półwyspu, jak i na jego wschodnie wybrzeże. Kupując tu nieruchomość, możecie ją – kiedy sami z niej nie korzystacie – wynająć turystom podążającym znad Oceanu Atlantyckiego do Everglades lub odwrotnie.

Ofert nieruchomości w tej okolicy nie ma aż tak wiele jak w większych miastach na Florydzie, ale mimo wszystko można znaleźć sporo ciekawych ofert, przeszukując naszą mapę strony i mapę nieruchomości na Florydzie. Domy lub mieszkania do generalnego remontu, czy stare, niewielkie domki można kupić już za około 180 tysięcy dolarów.

Inwestycje w Belle Glade na Florydzie

Jeśli jednak macie plan wybudować sobie dom lub może większy blok, w którym nie mieszkalibyście sami, być może chcielibyście wynajmować mieszkania w nowo wybudowanym domu. Poszukajcie ofert działek budowlanych. Możecie kupić jedną z takich działek w Belle Glade. Jedna z nich, to narożna działka na Canal Street, blisko jeziora Okeechobee, o powierzchni prawie 5,5 akra. Jest to idealna okazja zarówno dla przedsiębiorców, którzy szukają miejsca na inwestycję lub dla osób, którzy po prostu marzą o tym, aby sprowadzić się na Florydę, kupić działkę budowlaną i wybudować na niej swój wymarzony dom, a nawet kamienicę pod wynajem. Koszt takiej działki na Florydzie to 580 tysięcy dolarów za całe 5,45 akra.

Wygodny dojazd do obu wybrzeży z Belle Glade i okoliczne jezioro sprawia, że miasteczko jest również idealnym miejscem dla biznesu. Jeśli poważnie myślicie o biznesie w tej okolicy, ale nie chcecie kupować działki budowlanej, możecie pokusić się o kupno lokalu handlowego z rynku wtórnego. Za 325 tysięcy dolarów nieruchomość o powierzchni około 900 metrów kwadratowych może być Wasza. Lokal handlowy położony jest tuż przy ruchliwej drodze, a wybudowany został w 1996 roku.

Nadaje się na warsztat samochodowy, salon sprzedaży samochodów, a także wiele innych usług, które mogą Wam przyjść do głowy w miasteczku przy jeziorze Okeechobee. Może restauracja? Może jakieś usługi dla turystów? Wtedy lokal będzie wymagać odświeżenia i drobnego remontu. Wyobrażacie sobie wyremontować taki lokal, rozpocząć działalność handlowo usługową i żeby nie mieć daleko do pracy, zbudować sobie w nim swoje, biuro, mieszkanie i dosłownie obok przez ścianę mieć swój lokal usługowy.
Faktem jest, że jak już wspomniano, niektórzy nazywają Belle Glade bramą do Everglades.

Wówczas Wasza kupiona nieruchomość może stanowić dobrą bazę wypadową dla turystów, którzy z Everglades postanowią pojechać do West Palm Beach lub odwrotnie. Postawicie duży dom z pokojami do wynajęcia? Małe osiedle lub hotel? A może wykorzystacie lokal usługowo handlowy przy ruchliwej drodze do uruchomienia własnej działalności, która będzie funkcjonować dzięki turystom podróżującym w tą lub w przeciwną stronę? Wachlarz możliwości jest niemal nieograniczony i zależy chyba tylko od funduszy i zezwoleń, o które na pewno trzeba będzie się postarać przed uruchomieniem działalności.

Dobre miejsce na wiejski dom w USA

Z Belle Glade związanych jest lub kiedyś było, kilka znanych w Stanach Zjednoczonych osób, głównie aktualnych lub byłych graczy NFL – National Football League, takich jak Travis Benjamin, gracz NFL na pozycji skrzydłowego, Reidel Anthony i Jessie Hester, byli gracze NFL, grający na tych samych pozycjach lub inni gracze NFL tacy jak Jessie Hester, Santaoni Holmes, James Lee. Inną znaną osobistością związaną z Belle Glade, nie będącą jednocześnie graczem NFL, jest Earl C. Pointer, aktor znany z „Remember the Titans”.

Bez względu na to, czy kupicie domek do remontu, działkę i wybudujecie na niej dom, czy postanowicie skorzystać z dobrodziejstw, które oferuje Wam lokal handlowo usługowy, jedno jest pewne, czeka Was wspaniała przygoda. Nie potrzeba Wam do niej nieruchomości w wielkich miastach, Wasza przygoda może zacząć się także tutaj, w okolicy jeziora Okeechobee, w Belle Glade.

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?