Jupiter

12 Nieruchomości
Sortuj według:

Jupiter nieruchomości na Florydzie

Obszar Jupiter, to północne obrzeża hrabstwa Palm Beach. Jupiter leży pomiędzy Port St. Lucie, a West Palm Beach. Tutaj znajdziemy szereg niezwykle interesujących nieruchomości na sprzedaż na Florydzie. Ceny domów i mieszkań są odrobinę tańsze niż np. w West Palm Beach w związku z tym można zakupić większą powierzchnię nieruchomości w niższej cenie. Najpopularniejsze lokalizacje tego regionu Florydy to: Jupiter Island, Jupiter Inlet Colony, oraz Juno Beach.

Zastanawialiście się kiedyś jak by to było zamieszkać na sławnej, słonecznej Florydzie? Myśleliście już o tym, że czekają na Was pełne przepychu kurorty nad samym Oceanem, Atlantyckim lub małe miasteczka w okolicach Everglades National Preserve? Są też jednak miasteczka, o których nie powiemy, że są miejscowościami kurortowymi, pełnym blichtru i luksusu, jednak są nadal bardzo luksusowe i kuszą nie tyle turystów co właśnie osoby chcące tu zamieszkać na stałe.

Hiszpańskie korzenie

Związana jest z tym historia drobnego przejęzyczenia hiszpańskojęzycznego twórcy mapy, który słysząc „Hobe”, bo tak brzmiała nazwa plemienia, wpisał po hiszpańsku „Jobe”. Kolejne przedruki mapy niosły za sobą zmianę nazwy na „Jove” bardziej po angielsku, co oznaczało „Jupiter” i tak już zostało.
Za zamieszkaniem na Florydzie na pewno przemawia panująca tutaj temperatura i letni klimat. W końcu potoczna nazwa Florydy „Sunshine State” – słoneczny stan – musi mieć swoje uzasadnienie. Latem temperatura nie przekracza 35 stopni i nie spada poniżej 25 stopni Celsjusza, zimą natomiast nie spada poniżej 15 stopni, ale często może Was zaskoczyć nawet 25 stopni Celsjusza nawet w zimowe miesiące.

Nie ma chyba nic lepszego niż taka słoneczna pogoda, gdy w Polsce właśnie trzeba by było odśnieżać i skrobać samochody, a na ulicach byłaby plucha i pośniegowa breja, prawda?
Dużą zaletą tego miasteczka jest zarówno dostęp do Oceanu Atlantyckiego, jak i wiele atrakcji, nie związanych z wodą, w szczególności liczne znajdujące się tutaj pola golfowe. Jeśli jesteście amatorami golfa lub kiedykolwiek zamierzaliście zasmakować tego sportu, tutaj będziecie mieli ku temu niebywałą okazję. Możecie tutaj zobaczyć Jupiter Lighthouse, czyli latarnię morską, która wpisana jest do krajowego rejestru miejsc o znaczeniu historycznym.

Tiger Woods mieszka w Jupiter na Florydzie
Tiger Woods mieszka w Jupiter na Florydzie

Właśnie jednym z takich miast jest nie za wielkie miasteczko Jupiter leżące na Florydzie, które znajdziecie około 18 mil na północ od West Palm Beach i prawie 120 kilometrów od luksusowego, wielkiego i sławnego Miami. Nazwa miasteczka pochodzi od plemienia Indian którzy zamieszkiwali tutejsze tereny.

Atrakcje dla mieszkańców przez cały rok

W Jupiter odbywają się przez cały rok liczne ciekawe wydarzenia, w różnych miejscach, w całym mieście. Dla każdego coś się znajdzie, a co miłe dla portfela, większość wydarzeń jest bezpłatna. Wydarzenia te przyciągają setki mieszkańców Jupiter, a także okolicznych miast i miasteczek, co znacznie podnosi jakość społecznych kontaktów mieszkańców Jupiter jako zgranej społeczności.

Jednym z takich wydarzeń jest coroczny Jupiter Jubilee, odbywający się na początku lutego. Jest to duże wydarzenie na które składają się mniejsze tworzące go wydarzenia kulturalne, edukacyjne i społeczne. Dzięki Jupiter Jubilee zacieśniają się więzi między mieszkańcami, co na pewno przydaje się również nowym mieszkańcom i pomaga zintegrować się ze zgraną już społecznością miasteczka.

W jupiter znajdziecie niejedną szkołę, więc przeprowadzając się tutaj, nie musicie się martwić o edukację swoich dzieci. Znajdziecie tutaj też kampus Florida Atlantic University. Jest to miasteczko dbające o bezpieczeństwo swoich obywateli. Porządku strzeże tutaj ponad 100 policjantów, a bezpieczeństwo przeciwpożarowe i medyczne, zapewnia rozbudowana stacja straży pożarnej i ratownictwa.

Być może do sprowadzenia się do Jupiter na Florydzie, kupienia tutaj mieszkania lub domku i zamieszkania w nim, przekona Was lista osób, które są związane z Jupiter. Maja tutaj swoje posiadłości lub na stałe mieszkają tutaj lub kiedyś mieszkały, takie osoby jak koszykarz, którego na pewno znacie Michael Jordan. Czy sławne gwiazdy jak Celine Dion czy Tori Amos. Inni znani ludzie mieszkający w Jupiter to znany golfista Robert Allenby, baseballista Rick Ankiel, muzyk Don Brewer, oraz wielu innych ceniących sobie komfort i spokój. Dziś w Jupiter mieszka sławny golfista Tiger Woods.

Rynek nieruchomości w Jupiter

Ceny nieruchomości wahają się i są bardzo zróżnicowane, ponieważ możecie znaleźć na rynku wtórnym mały domek, wymagający remontu w cenie nawet poniżej 100 tysięcy dolarów. Ceny za zwyczajne domy, które wystarczy kupić i się do nich sprowadzić wahają się miedzy 300 tysięcy na pół miliona dolarów. Znajdziecie też zapierające dech w piersiach luksusowe rezydencje, z ogromnymi ogrodami, basenem, garażem i kilkoma sypialniami z łazienkami, których cena sięga prawie dziesięciu milionów dolarów. Całkowita powierzchnia takiej nieruchomości może sięgać nawet 4000 metrów kwadratowych.

Jeśli jednak rozejrzycie się za perełkami znajdziecie nieruchomości w cenach między 500 tysięcy a pół milionem dolarów, w dodatku na rynku pierwotnym, a nie będą one odbiegać luksusem od tych najdroższych nieruchomości znajdujących się w Jupiter na Florydzie. Jedną z takich nieruchomości, która może się Wam spodoba, będzie dom – willa za niecałe 900 tysięcy dolarów, której powierzchnia wynosi nieco poniżej 800 metrów kwadratowych. Składa się ona z 4 sypialni, oraz czterech łazienek, a zlokalizowana jest na terenie klubu golfowego Jupiter Country Club.

Ten przepiękny dom z widokiem na pola golfowe, ma również klimatyzację i oferuje przyszłemu właścicielowi garaż, balkon, taras oraz basen.
Inną nieruchomością, trochę tańszą, bo za niecałe pół miliona dolarów jest dwupiętrowy dom również z rynku pierwotnego, wybudowany przez jednego z bardziej znanych developerów na Florydzie, Divosta Homes. Tak więc 800 metrów kwadratowych, 4 sypialnie i 4 łazienki, ogromny ogród, wybrukowany podjazd, mogą stać się Waszym nowym domem.

Drogo czy tanio …

Ceny większości nieruchomości na Florydzie, a także w całych Stanach Zjednoczonych znacznie spadły z powodu kryzysu ekonomicznego i zmniejszonego popytu na dobra luksusowe, jakimi są mieszkania, apartamenty i domy. Tak było w 2008 i 2009. Obywatele Amerykańscy niechętnie biorą już kredyty jak kiedyś, obawiają się, że ich nie spłacą i zostaną z niczym. Kupcami nieruchomości Amerykańskich często są więc bogaci Europejczycy i Azjaci z tych bardziej rozwiniętych krajów. Nieruchomości w Stanach Zjednoczonych mogą być kupowane w celach standardowych, aby zamieszkać i cieszyć się własnym kawałkiem swojego świata, a także w celu lokaty kapitału, który na przestrzeni lat, prawdopodobnie powiększy się i będzie stanowił potężną inwestycję finansową.

Jak już spędzicie czas w swojej rezydencji lub luksusowym apartamencie, pójdziecie celebrować wolne chwile podczas takich wydarzeń jak Jupiter Jubilee, pogracie w golfa i skorzystacie ze swoich elitarnych członkostwo w elitarnych klubach, zostanie Wam jeszcze odwiedzenie słynnego Riverwalk w Jupiter, gdzie możecie podziwiając przyrodę, delektować się ciszą i spokojem. Riverwalk pozwala na spacer lub przejażdżkę na rowerze po przygotowanych ścieżkach.

Jupiter na Florydzie, z dostępem do Oceanu Atlantyckiego, oraz z innymi atrakcjami, nie krążących wokół wody i oceanu to miasto otwarte na nowych mieszkańców. Jeśli postanowicie zamieszkać na Florydzie, z dala od luksusowych, wielkich miast z ogromnymi, mega luksusowymi drapaczami chmur, oraz daleko od kurortów z przepięknymi rezydencjami, to Jupiter może wydawać się dobrym wyborem, gdzie znajdziecie zarówno Ładne, małe, ale wciąż luksusowe domki, a także ogromne, pełne przepychu i luksusu, urokliwe rezydencje.

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?