NAJLEPSZE PLAŻE FLORYDY

Najlepsze plaże Florydy w USA. Przewodnik po plażach Florydy. Zabierając się do opracowywania tego rozdziału naszego przewodnika po Florydzie, miałem ogromne rozterki i wątpliwości jakie plaże wybrać i jakie plaże zaliczyć do najlepszych plaż na Florydzie.

To ogromny obszar, pełen wspaniałych wybrzeży i choć większość z nich znam osobiście, to trudno to wszystko zebrać “do kupy” i ułożyć w sensownej kolejności i stwierdzić, która plaża na Florydzie jest lepsza, a która jest gorsza. Jest ich po prostu za dużo, każda z nich ma coś innego do zaoferowania, nie tylko zwykłemu turyście szukającemu najlepszych plaż na Florydzie, ale i osobie zamierzającej zainwestować w zagraniczne nieruchomości na terenie Stanów Zjednoczonych.

Plaża w Miami na Florydzie
Plaża Miami

Jednak poniższa selekcja, chociaż trochę przybliży plaże Florydy dla osób odwiedzających Sunshine State po raz pierwszy, a może po raz kolejny z rzędu. Najprzeróżniejsze źródła, różnie kwalifikują plaże Florydy i selekcjonują te najlepsze pod względem jakości piasku, czystości i przeźroczystości wody w morzu lub oceanie. Zobacz także rozdział – mieszkać na Florydzie, gdzie znajdziesz mnóstwo ciekawych informacji jak zamieszkać na Florydzie.

9 najlepszych plaż Florydy

My jednak podamy ogólne charakterystyki plaż na Florydzie i podamy Wam dziewięć najlepszych, naszym zdaniem, plaż na Florydzie. A jeżeli macie możliwość, czas i chęci, sami się przekonacie po spędzeniu paru miesięcy na Florydzie, jaka plaża jest tutaj najlepsza. Tak – miesięcy, bo parę tygodni, to raczej nie wystarczy na poznanie wszystkich plaż na Florydzie.


Zainteresuje Cię także: plaże dla naturystów na Florydzie – lubisz opalać się na golasa? To fantastycznie, bo my też! Floryda także ma dobre plaże dla nudystów. Sprawdź te miejsca. 


Znajdziesz tutaj także informacje o temperaturze wody na Florydzie i temperatury panujące na poszczególnych plażach Florydy.
Jeżeli serfujesz, jeździsz na rowerze, wędkujesz lub żeglujesz, informacje o plażach na Florydzie na pewno się przydadzą w eksplorowaniu florydzkich plaż i podjęciu dobrej decyzji o wakacjach na Florydzie.

Floryda oferuje plaże dla każdego rodzaju turystyki i dla osób w każdym przedziale wiekowym. Plaże to jedna z największych atrakcji turystycznych Florydy i główny czynnik, który napędza gospodarkę i turystykę na Florydzie. Poznaj plaże Florydy w naszym przewodniku po plażach Florydy. Zobacz także żółwie na Florydzie

Plaża Delray Beach

Położona o parę mil na północ od Boca Raton w Palm Beach County. Blisko od biura nieruchomości Ibermaxx na Florydzie. Plaża Delray Beach nad Oceanem Atlantyckim leży nad Atlantic Avenue. To właściwie malutkie, urokliwe miasto nadmorskie w pobliżu Boca Raton, które również posiada znakomitą plażę. Delray Beach to klasyk wakacji na Florydzie i bardzo modne miejsce na Florydzie.

Plaża w Delray Beach
Plaża w Delray Beach

Na plażę Delray Beach każdego roku dociera ponad 1 mln odwiedzających turystów! Plaża w Delray Beach ma ponad 2 mile długości, wspaniały piasek i czysty ocean. Po zachodzie słońca i po całym dniu na plaży, warto wybrać się do doskonałych restauracji i pubów położonych wzdłuż Atlantic Avenue w Delray Beach.

Tu także znajdują się bary, butiki i wszelkiego rodzaju sklepy. Są sklepy dla surferów i sklepy ze sprzętem dla nurkujących i dla żeglarzy. Koniecznie odwiedź Pineapple Grove Art District w Delray Beach. Przy plaży w Delray Beach znajdują się doskonałe hotele i apartamenty na wynajem. Także w ofercie Floryda.eu mamy mnóstwo doskonałych nieruchomości na sprzedaż w Delray Beach blisko prestiżowej Boca Raton na Florydzie. Przy okazji przejrzyj aktualną ofertę sprzedaży nieruchomości na Florydzie z okolic plaż w Boca Raton i plaż w Delray Beach.

Plaża Miami South Beach

O tej plaży Florydy, chyba każdy słyszał lub widział ją w telewizji. Plaża Miami South Beach to jedna z najbardziej prestiżowych lokalizacji na wakacje w Miami i na Florydzie. Plaża South Beach Miami przyciąga sławnych i bogatych tego nędznego świata, nie wspominając o amerykańskich celebrytach na światowym poziomie. Także gwiazdy filmu i gwiazdy muzyki rozrywkowej plażują czasami na South Beach Miami. Oczywiści polscy celebryci (niektórzy mówią o nich “bida-celebryci”) również docierają na plaże w Miami South Beach w ostatnich latach.

Plaża Miami South Beach Floryda
Plaża Miami South Beach Floryda

Plaża South Beach oferuje nie tylko wspaniały piasek do wypoczynku na plaży, ale również doskonałe życie nocne i clubbing. Doskonałe pobliskie kluby i restauracje, gdzie wieczorem można spotkać sławne osoby i celebrytów. Także polskich celebrytów spędzających wakacje w Miami, znanych z polskiej TV.
Fantastyczna architektura Miami, doskonała pogoda przez cały rok, to wszystko składa się na mieszankę wybuchową South Beach Miami. Zwróć także uwagę na budki ratowników na plaży w South Beach Miami, one także są w stylu art-deco!

Powiązany temat: wakacje na Florydzie

Plaża South Beach Miami to plaża idealna na ranne bieganie lub na opalanie się topless, które w innych miejscach Florydy jest zakazane. Oprócz oczywiści plaż dla naturystów na Florydzie i Miami. Mimo wszystko iż to nie są Karaiby, plaża South Beach Miami ma wszystko na udany luksusowy wypoczynek w Miami. Po całodziennym opalaniu czas ruszyć “w miasto” i odwiedzić najsławniejsze kluby muzyczne w Miami!

Plaża Key West

Najlepsze plaże Florydy. Prawdziwy tropikalny raj znajduje się na samym południu Florydy, po przejechaniu kilkudziesięciu mil połączonych wysepek Keys. Pamiętacie co nucił Jimmy Buffet? Nie tylko same plaże Key West, ale przede wszystkim doskonała atmosfera panująca w tym miasteczku na krańcu Florydy, bliżej Kuby i Karaibów, niż prawdziwych Stanów Zjednoczonych.

Miejsce takie jak Fort Zachary Taylor State Park, jest jednym z najpiękniejszych miejsc na Florydzie. Wspaniałe łachy cukrowego piasku na plaży i łagodne, krystaliczne wody, rozbijające się o brzeg. Plaża Key West może nie jest tak ładna jak plaże na Dominikanie, ale jest równie piękna

Plaże Key West na Florydzie
Plaża na Key West

Plaże na Key West to idealne miejsca do nurkowania w masce czyli popularnego snorklingu. Również można wypożyczyć dwuosobowy kajak z przeźroczystym dnem i obserwować podmorskie życie na Key West.
 Jeżeli będziesz już miał dość plaży, to wieczorem wypożycz rower w jednej z kilku wypożyczalni na Key West i przejedź trasę dla rowerzystów na Key West, aby dobrze poznać piękne ulice i wszystkie zatoczki Key West na Florydzie.

Po drodze znajduje się także mnóstwo miejsc i specjalnych punktów do zorganizowania sobie rodzinnego pikniku na świeżym powietrzu. Plaże na Key West są okupowane przez wypoczywających na Florydzie o każdej porze roku. Styczeń może być bardzo “busy”.

Plaża w Palm Beach

Najlepsze plaże Florydy. Nieprawdopodobne 47 mil białych łach piasku czeka na osoby planujące wakacje na Florydzie. Ale perłą w koronie tego wybrzeża Florydy jest z pewnością plaża Palm Beach, która ma w sumie 14 mil i jest szeroka na pół mili. Bogactwo i ekstrawagancja czeka na przybyszów.

Od dziesiątek lat, plaża w Palm Beach to miejsce gdzie zjeżdżali się ważni politycy amerykańscy, gangsterzy, mafiozi i nowi milionerzy. Także najwięksi krezusi Ameryki, wśród nich rodzina Kennedych, rodzina Rockefellers i najmłodsi amerykańscy milionerzy, trfoniący swoje fortuny w palm Beach i podejrzanych spelunkach w West palm Beach.


Palm Beach plaża na Florydzie
Palm Beach plaża na Florydzie

W Palm Beach znajdują się najlepsze hotele na Florydzie, najlepsze restauracje i najlepsze kluby, nie wspominając o doskonałych sklepach z przedniej jakości odzieży i biżuterii.
 Odwiedź koniecznie Worth Avenue w Palm Beach, jeżeli jesteś maniakiem najlepszych marek odzieżowych i najdroższych brandów modowych.

Koniecznie odwiedź park narodowy John D. MacArthur. Doskonała plaża, idealna dla rodzin z dziećmi. Także wspaniała przyroda, czysta woda w oceanie i doskonałe warunki na urlop na Florydzie o każdej porze roku.

Plaża w Naples

Wspaniała plaża zachodniego wybrzeża Florydy. Ta plaża to doskonałe miejsce na wakacje na Florydzie na plaży. Jedynym problemem kiedy już staniesz na plaży w Naples będzie rozterka w którą stronę się udać i w którym miejscu rozłożyć swój ręcznik plażowy lub leżak plażowy i rozpoczęciu chłonięcia florydzkich promieni słonecznych. Po jednej stronie znajdują się rozbijające się o brzeg fale Zatoki Meksykańskiej, a po drugiej leżą rzędy nieruchomości należących do najbogatszych mieszkańców Naples na Florydzie i należących do amerykańskich milionerów.

Plaże Naples na Florydzie
Plaża w Naples

Apartamenty i rezydencje w Naples warte po kilkanaście milionów dolarów, czekają na nabywców i na swoich permanentnych mieszkańców. W Naples znajduje się miejsce, zwane rzędem milionerów w Naples Floryda. Jedna z najpopularniejszych plaży w Naples znajduje się w Naples Pier na 12 Avenue South. Inna, równie dobra plaża w Naples, to plaża, która leży kilka mil na północ w Old Naples na Delnor-Wiggins Pass State Park. 

To doskonałe miejsce do plażowania dla całej rodziny w Naples. Można rozłożyć swoje koce lub ręcznik plażowy i wspólnie spędzić doskonały dzień na plaży w Naples. Tutaj można wypożyczyć leżak lub parasol przeciwsłoneczny, mający za zadanie chronić nasze głowy przed promieniami florydzkiego, intensywnego słońca. Także można wypożyczyć kajak na dwie osoby lub sprzęt do nurkowania, tzn. maskę, płetwy i fajkę do nurkowania. To wszystko, aby podziwiać podwodny świat okolic Naples na Florydzie.

Plaża Clearwater Beach

Od lat plaża w Clearwater jest uważana za jedną z najładniejszych plaż na zachodnim wybrzeżu Florydy. Od lat przyciąga bezlik rodzin nie tylko amerykańskich na spędzenie wakacji na Florydzie na plaży i w tanim hotelu lub apartamencie na wynajem. Najlepsze plaże Florydy. Znajdziesz tutaj mnóstwo ofert zakwaterowania w hotelach przy plaży, oraz miejsc na dobrego, zimnego drinka lub wieczornego wyjścia do dobrej restauracje serwującej np. owoce morza.
 Clearwater rozciąga się na pasie trzymilowego półwyspu Pinellas nad Gulf Coast.

Plaża w Clearwater Floryda
Plaża w Clearwater

Plaże Clearwater otaczają od zachodu: Zatoka Meksykańska i spokojne wody Zatoki Tampa od wschodu. Również stosunkowo niewielka odległość od Tampa, oferuje dla wypoczywających niekończące się atrakcje nie tylko te związane z plażowaniem i kąpielą w ciepłym morzu Zatoki Meksykańskiej.
Dowiedz się więcej o Clearwater na Florydzie.

Może warto zagrać w siatkówkę na plaży w Clearwater, ponurkować w morzu lub popływać w masce i obserwować podmorskie życie Florydy. A może warto wypożyczyć łódkę i wybrać się na ryby na otwarte morze. Są także organizowane wycieczki na obserwowanie delfinów na otwartym morzu. Atrakcje dla całej rodziny od najstarszych do najmłodszych. Pomyśl o rezerwacji wakacji w hotelu przy plaży w Clearwater na Florydzie.

Plaża Panama City Beach

Jedna z najładniejszych plaż, jak twierdzą osoby mieszkające od lat na Florydzie i dobrze znające ten słoneczny stan. Niektórzy organizują wycieczki z Miami na Panama City Beach, aby poznać i odwiedzić tę przepiękną plażę zachodniej Florydy. Ta plaża znana jest przede wszystkim z krystaliczne czystych wód i śnieżnobiałego piasku. Plaża leży nad Zatoką Meksykańską.

Lazurowe morze i wspaniała atmosfera, czeka na wczasowiczów o każdej porze roku. Tutaj nie można się nudzić. Warto na plaży Panama City Beach, zorganizować sobie wczasy z całą rodziną, również z małymi dziećmi. Miejsce to pełne jest hoteli i apartamentów na wynajem wakacyjny.

Panama City Beach na Florydzie
Panama City Beach

W sumie plaża w Panama Beach ma ponad 28 mil długości! Od lat plaża jest nagradzana trofeum najlepszej plaży na Florydzie przez najróżniejsze magazyny i czasopisma, wśród nich Southern Living, Travel Channel, 10best.com i inne periodyki i amerykańskie portale wakacyjne i podróżnicze.

Wspaniała, rodzinna, słoneczna plaża Florydy z licznymi atrakcjami turystycznymi, czynnymi przez cały rok, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Dzięki bezpośredniemu sąsiedztwu plaży z miastem Panama City, będziesz miał bliski dostęp do licznych kin, muzeów, parków i dobrych restauracji serwujących posiłki z najprzeróżniejszych zakątków świata.

Plaża Pensacola Beach

To obszar północnej Florydy, gdzie nie zawsze docierają turyści odwiedzający południową Florydę. A wielka szkoda, bo to niezwykle piękne miejsce i również doskonała plaża na wakacyjny wypoczynek na Florydzie. Plaża Pensacola leży na wysepce Santa Rosa. W sumie to aż 51 mil piaszczystego wybrzeża poprzecinanego piaszczystymi wydmami, rozdmuchanymi przez gorący wiatr dmący znad Zatoki Meksykańskiej. Jeżeli pływasz na desce, to na pewno znasz to miejsce doskonale. Młodzież i amatorzy surfowania z całych Stanów Zjednoczonych, oraz mroźnej Kanady, zjeżdżają się regularnie na plaże Pensacola i uprawiają swój sport o każdej porze roku.

Plaża Pensacola Beach na Florydzie
Pensacola Beach na Florydzie

Delikatna morska bryza, intensywnie wiejąca od Zatoki Meksykańskiej, dobrze ochładza powietrze w upalne dni. Biały mięciutki piaseczek i szumiące w oddali, porośnięte wysoką, słoniową trawą, piaszczyste wydmy w Pensacola, sprawiają iż każdy przybyły na Florydę, poczuje się tutaj bardzo zrelaksowany i dobrze wypoczęty.

To idealne miejsce na romantyczne wakacje w pobliżu dobrej plaży na Florydzie. Otwarte wody Zatoki Meksykańskiej zapewniają surfującym zawodnikom i amatorom również, idealne warunki do uprawiania tego typu ekstremalnych sportów wodnych na Florydzie. Gdy tylko aktualna prognozy pogody dla północnej Florydy, zapowiada bardzo wietrzny dzień, plaża w Pensacola zaczyna tętnić prawdziwym życiem. Zobacz mapę Pensacola.

W pozostałe dni powszednie, gdy pogoda nie jest aż tak łaskawa dla młodzieży surfującej, plaża w Pensacola, staje się perfekcyjnym miejscem na ucieczkę bez powrotu, od stresów i zgiełku zatłoczonych miast nie tylko Florydy, ale i całych, południowych Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Plaża Cocoa Beach

Okazja do rezerwacji wakacji na plażach Florydy, nie tylko dla miłośników plaż na Florydzie, ale także dla tych pragnących coś zwiedzić na Florydzie i posmakować bardziej intelektualnych atrakcji w Sunshine State, ponieważ w pobliżu tej plaży leży Kennedy Space Center na Florydzie.
 Plaża Cocoa Beach to także surfowa stolica Florydy. Miłośnicy surfowania odwiedzają plaże w Cocoa Beach o każdej porze roku.

Plaża Cocoa Beach Floryda
Plaża w Cocoa Beach

Cocoa Beach leży także w bliskiej odległości od Port Canaveral. To zaledwie 10 minut podróży samochodem. Natomiast do Kennedy Space Center jest zaledwie 20 minut jazdy samochodem, więc przy okazji pobytu na tej pięknej plaży, warto wybrać się do Kennedy Space Center na Florydzie. Plaża Cocoa Beach leży pomiędzy Oceanem Atlantyckim, a ujściem rzeki Banana River na środkowo-wschodnim wybrzeżu Florydy.

W sumie to aż 12 mil wybrzeża usianego ciągłą linią hoteli, moteli, apartamentów na wynajem i pensjonatów. Drogie  i tanie miejsca zakwaterowania przy plaży na Florydzie, które również odwiedzają żółwie morskie na Florydzie, ale nie aligatory z Florydy.
Tutaj aż czuć atmosferę wiecznych wakacji i swobodnego, plażowego stylu życia. Tysiące turystów i wczasowiczów odwiedza to miejsce, oraz planuje tutaj wakacje na jednej z plaży Cocoa Beach. To jest florydzki “Space Coast”. Zobacz także informacje i mapę lotnisk na Florydzie

Jest to doskonała plaża dla całej rodziny na Florydzie. Jedno z najlepszych miejsc na zakwaterowanie i rezerwację wakacji przy plaży Cocoa Beach to hotel LaQuinta Inn. Ten hotel jest bardzo często rezerwowany na czas wystrzeliwania w kosmos amerykańskich promów kosmicznych z przylądka Canaveral. Na dachu zbudowano specjalny taras do obserwacji wystrzeliwanych w kosmos, promów kosmicznych na Florydzie.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?