Naples na Florydzie, czyli Neapol to jedno z najzamożniejszych miast Florydy i Stanów Zjednoczonych. Według plotek połowa prezesów największych Amerykańskich korporacji mieszka tutaj lub ma dom, w którym wypoczywa. To luksusowe, piękne miasto leży w hrabstwie Collier, na zachodnim wybrzeżu Florydy.

Naples na zachodniej Florydzie

Miasto zostało założone w 1886 roku, nazwane zostało na cześć włoskiego Neapolu. Tutaj znajdziesz przewodnik po Naples na Florydzie i wszystkie niezbędne informacje przed planowaniem wycieczki po wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej i zachodnim wybrzeżu Florydy.

Praktyczne informacje o Naples i co zwiedzić podczas odwiedzenia tego zakątka Florydy w Stanach Zjednoczonych. Także osoby zainteresowane zakupem nieruchomości w Naples, znajdą tę część naszej strony, przydatną podczas podejmowania decyzji o kupie domu lub kupnie apartamentu wakacyjnego na Florydzie.

Naples na Florydzie
Naples na Florydzie

Wcześniej, w latach 70 i 80 gazety i czasopisma rozpisywały się o bogactwie ryb i dziczyzny, łagodnym klimacie tego regionu i porównywały go właśnie do słonecznego włoskiego półwyspu. Miasto to przyciąga miłośników przyrody, ze względu na bliskość wielu rezerwatów przyrody, między innymi Corkscrew Swamp Sanctuary, Everglades National Park, Big Cypress National Preserve, Florida Panther National Wildlife Refuge, oraz Ten Thousand Islands National Wildlife Refuge.

Zainteresuje Cię także: plaże w Naples na Florydzie

Atrakcje turystyczne Naples na Florydzie

Gotowi na przyrodniczą eskapadę? Zacznijmy od znajdującego się niedaleko od Naples Corkscrew Swamp Sanctuary, rezerwatu przyrody istniejącego od 1954 roku, pod auspicjami organizacji ekologicznej non-profit National Audubon Society. Rezerwat ten znajduje się w rejonie południowo zachodniej Florydy, na północ od Naples.

Powstał w celu ochrony jednego z największych siedlisk cyprysów (Bald Cypress, oraz Pond Cypress). Jest to zarazem ważny obszar lęgowy zagrożonego bociana z gatunku Wood Stork i innych ptaków wodno-błotnych. Rezerwat zamieszkują również czaple i puszczyki, a także amerykańskie aligatory, oraz jadowite węże.

Przez park ciągnie się około trzykilometrowy drewniany pomost, dzięki któremu można podziwiać piękną bagienną przyrodę, nie mocząc przy tym stóp i nie płosząc żyjących w tym magicznym rezerwacie zwierząt.

Florida-Naples corkscrew swamp sanctuary
Naples corkscrew swamp sanctuary

Kolejnym na Waszej obowiązkowej liście zwiedzania musi być Park Narodowy Everglades. Park został utworzony w grudniu 1947 roku. Jego obecna powierzchnia wynosi ponad sześć tysięcy kilometrów kwadratowych i jest trzecim co do wielkości parkiem narodowym w Stanach Zjednoczonych.

Jest to największy obszar dzikiej przyrody subtropikalnej, zachowany w Stanach Zjednoczonych. Park ten został stworzony w celu ochrony delikatnego ekosystemu lasów namorzynowych. Stanowi największy las namorzynowy na północnej półkuli i jest jednym z najważniejszych miejsc rozrodu tropikalnych ptaków brodzących. Ma również znaczenie gospodarcze – zaopatruje w wodę pitną całą południową część Florydy.

Everglades

Rocznie, oprócz Was, odwiedza go jeszcze ponad milion turystów, chętnych aby obcować z przyrodą. Park Everglades na Florydzie został uznany przez UNESCO za rezerwat biosfery. Mokradła subtropikalne Everglades to system wolnopłynących rzek, teren ten jest nawadniany przez rzekę Kissimmee i jezioro Okeechobee. Park obejmuje bagna, wysepki oraz słodko i słonowodne rozlewiska.

Wśród roślin na terenie parku występują między innymi namorzyny, szuwary, paprocie i palmy. W parku żyje ponad: 350 gatunków ptaków, 300 gatunków ryb słodkowodnych i morskich, 40 gatunków ssaków i 50 gatunków gadów.

Spacerując po pomoście możecie spotkać dużą różnorodność ptaków brodzących takich jak czaple i pelikany. Może spojrzy na Was żółw słodkowodny albo aligator, lub spotkacie szopa, rysia i oposa? Trzeba być czujnym i uzbrojonym w aparat fotograficzny, ponieważ żyje tutaj 36 gatunków zwierząt zagrożonych lub chronionych, między innymi pantera florydzka, krokodyl amerykański i manat karaibski.

Everglades Naples
Everglades

Piękno parku kryje się również w bujnej roślinności. Są tutaj między innymi bajeczne cyprysy, rosnące w stojących słodkich wodach, które wystawiają z wody jakby „kolana” zapewniające dostęp tlenu do systemów korzeniowych, cudownie kwitnące orchidee, 25 gatunków storczyków i piękne paprocie.

Big Cypress National Preserve

Trzecim rezerwatem, który warto zwiedzić jest Big Cypress National Preserve. To rezerwat położony w południowo-zachodniej Florydzie, pomiędzy Naples a Miami. To około 729 tysięcy akrów ekosystemu bagiennego i słodkowodnego, które oferują schronienie dla wielu różnych gatunków zwierząt i roślin. Big Cypress National Preserve został utworzony w 1974 roku. Rezerwat powstał w celu ochrony zasobów naturalnych i ekologicznej integralności bagien Big Cypress.

Obszar ten jest domem i ostoją dla wielu ssaków, ptaków i gadów. Łatwo jest tu zobaczyć największego gada Florydy, amerykańskiego aligatora, który mieszka tu w swoim naturalnym środowisku. Czasem można się tu natknąć na wydry, rysie, czarnego niedźwiedzia czy też zagrożoną panterę z Florydy, potocznie zwaną pumą.

Możemy zaobserwować też wężówki czy też czaple białe w momentach godowych. W Big Cypress National Preserve możecie zaobserwować ponad 30 gatunków storczyków, oraz lasy namorzynowe. Jest tu dwanaście zorganizowanych obozowisk, w których mogą zatrzymać się turyści.

Powiązany temat: zwierzęta Florydy

Big Cypress National Preserve
Big Cypress National Preserve

Ten Thousand Island

Magicznym miejscem w Naples jest Ten Thousand Island. To łańcuch wysepek u wybrzeży południowo-zachodniej Florydy, między Cape Romano a ujściem Lostman’s River. 
Pomimo nazwy sugerującej ilość dziesięciu tysięcy wysepek, możemy liczyć je zaledwie w paru setkach.
 Rezerwat Ten Thousand Island National Wildlife Refuge został założony w 1996 roku. Jest to obszar 35 tysięcy hektarów dających schronienia dzikim zwierzętom, w tym wielu gatunkom zagrożonym.

Rezerwat ten w dwóch trzecich stanowią połacie lasów namorzynowych. Możemy zaobserwować tu istny labirynt złożony z dróg wodnych i wysp pokrytych ciemnozielonymi drzewami namorzynowymi. Zaobserwowano tu około 200 gatunków ryb i ponad 189 gatunków ptaków, w tym ptaki brodzące, wodne, oraz drapieżne jak bielik amerykański i sokół wędrowny. Każdy kto tu dotrze, zakocha się w tym miejscu i będzie czuł niedosyt kiedy opuści ten piękny rezerwat. To niezwykle malownicza część obszaru Naples na Florydzie.

Ten Thousand Island na Florydzie w USA
Ten Thousand Island na Florydzie w USA

Naples ZOO

Nie macie jeszcze dosyć oglądania roślin i zwierząt? Jeśli nie, to wybierzcie się do Naples ZOO. Naples Zoo, lub bardziej formalnie mówiąc Naples Zoo w ogrodzie botanicznym Caribbean Gardens otworzono w 1969 roku. Aktualnie można tutaj podziwiać Bay Alligator – zatokę aligatorów, piękne jezioro w którym oprócz aligatorów możemy spotkać wiele innych rodzimych gatunków zwierząt, w tym czaple.

Idąc dalej natkniemy się na African Oasis, gdzie spotkamy afrykańskie zwierzęta, w tym żyrafy, które za drobną opłatą można własnoręcznie karmić. Ciekawe są też wybiegi dla amerykańskich czarnych niedźwiedzi. Jeden z nich jest zbudowany na wzór naturalnego siedliska, które możemy oglądać zza grubej szyby. Możemy też zobaczyć siedliska malajskich tygrysów, lampartów czy lwów.

Naples ZOO Floryda
Naples ZOO Floryda

Inne atrakcje Naples

W Naples jest też coś z rozrywek innych niż przyroda. To Florida Sports Park, który został przeniesiony w 1986 roku z poprzedniej lokalizacji do Naples na Florydzie i tutaj powstały sławne wyścigi bagienne Swamp Buggy Races. Park oferuje miejsce do uprawiania sportów motorowych, ale także organizuje się tutaj koncerty i festiwale.

Florida Sports Park jest miejscem, w których odbywają się co roku, w styczniu, marcu i listopadzie słynne światowe Swamp Buggy Races, ale także wiele innych wydarzeń społeczno-kulturalnych. Historia powstania kultowych już spotkań jest dość ciekawa.

Zainteresuje Cię także: historia Florydy

Gdy okoliczni mieszkańcy zajmowali się rolnictwem, rybołówstwem i myślistwem, siłą rzeczy wymyślali wózki-pojazdy, aby można było przemieszczać się po błotnistych i podmokłych terenach, które były wykorzystywane do wszystkiego, począwszy od wycieczek, skończywszy na wyprawach łowieckich.

Nieruchomości w Naples

Miasto Naples na Florydzie zachodniej to także ważny punkt na “mapie nieruchomościowej” Florydy. Również i w tej części południowej Florydy osiedla się mnóstwo osób i rodzin z północy USA, Kanady lub z Europy. Mnóstwo ludzi postanawia tutaj zakupić nieruchomość na Florydzie i wybrać tę część Florydy na inwestycję w dom lub mieszkanie na Florydzie. W Naples mieszka sporo Polaków i istnieje nawet polski sklep.

Trudno jest dyskutować które wybrzeże Florydy jest lepsze na zakup nieruchomości. Zależy to przede wszystkim od własnego wyboru. Ale i często decyduje przypadek w jakiej części Florydy kupuje ktoś nieruchomość. Często jest to taki fakt, iż ktoś ze znajomych już tu mieszka, że ceny nieruchomości tutaj są trochę tańsze niż na wschodnim wybrzeżu Florydy, albo iż tutaj znamy agenta nieruchomości który zaprezentuje nam oferty domów właśnie z tej części Florydy.

Naples nieruchomości Floryda
Naples nieruchomości Floryda

Florydzki Neapol ....

Wcześni osadnicy Collier Country wspominają Swamp Buggy Races jako spotkania z myśliwymi, które odbywały się przed rozpoczęciem sezonu łowieckiego. Właściciele wózków pielęgnowali je, tuningowali, przygotowywali do sezonu i z biegiem czasu spotkania z miejscową ludnością przekształciły się w pewnego rodzaju tradycję.

Pierwsze wyścigi miały miejsce około 1943 roku. Z biegiem czasu stawało się to coraz większą atrakcją, coraz więcej myśliwych było zaangażowanych w te tradycyjne spotkania. Aktualnie setki ludzi może dopingować swojego faworyta w bagiennym wyścigu i być świadkami motoryzacyjnych szaleństw w błocie.

Powiązany temat: wypożyczalnia samochodów w Naples 20% taniej

Jednak Florydzki Neapol to nie tylko parki narodowe i chronione obszary przyrody, to również bardzo luksusowe miasto z bardzo dobrze rozwiniętym centrum, również handlowym. Znajdują się tutaj liczne galerie sztuki, sklepy z pięknymi antykami, bary i restauracje. Neapol słynie też z ponad 80 pól golfowych.
Zobacz także mapę Naples na Florydzie i dojazd do miasta.

Często mieszkańcy mówią, że na jednego mieszkańca przypada więcej dołków niż gdziekolwiek na świecie.
Jest tutaj również bajeczna ponad dziesięciokilometrowa plaża, słynąca z czystości i pięknego białego piasku. Tak więc, kiedy już poobcujecie z ginącą przyrodą, zdobędziecie kilka dołków, będziecie mogli odpocząć na leżaku, na pięknej piaszczystej plaży, patrząc na błękit oceanu. Sprawdź także pogodę w Naples i temperatury w Naples.

Zdjęcia Naples

Na naszej stronie prezentujemy fotografie miejscowości Naples na Florydzie. W polskim internecie niewiele jest zdjęć przedstawiających to piękne i bardzo turystyczne miasto na zachodniej Florydzie, położone nad brzegami przepięknej Zatoki Meksykańskiej. Więc postanowiliśmy zaprezentować szerszej publiczności zainteresowanej fotografią Florydy, nasze prywatne zdjęcia z Naples na Florydzie.

Jeżeli szukasz fotografii Florydy i najlepszych miejsc na Florydzie na wakacje i wypoczynek nad morzem, to Naples z pewnością jest tego typu lokalizacją. Poniżej znajdziesz zdjęcia z centrum miasta Naples, zdjęcia plaży w Naples i zdjęcia atrakcji turystycznych w Naples na Florydzie. Są także widoczne zdjęcia nieruchomości w Naples i w okolicach Fort Myers na Florydzie zachodniej.

Naples Floryda zdjecia

Naples nie tylko pięknie prezentuje się na fotografiach i zdjęciach prywatnych, to bardzo ważna miejscowość jeżeli chodzi o inwestycje w nieruchomości na Florydzie. Tutaj warto zainwestować w willę, dom lub mieszkanie na Florydzie.

Zachodnia Florydy to doskonałe miejsce na osiedlenie się na Florydzie i poszukanie swojej wymarzonej nieruchomości na wakacje lub na emeryturę. Zdjęcia Naples na Florydzie tylko potwierdzą wasze przypuszczenia, iż to przepiękne miejsce na wydanie swoich oszczędności na wymarzony dom na Florydzie.

A dla osób wybierających się na wakacje na Florydę i poszukujących zdjęć Naples w internecie nasza prezentacja z pewnością się spodoba i zachęci do odwiedzenia Naples na Florydzie i wykonania własnych fotografii do albumu rodzinnego. Oglądaj zdjęcia z Naples na Florydzie.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?