Najlepsze dzielnice Miami

Miami dzielnice

Gdzie znajdują się najlepsze dzielnice Miami i jak one się nazywają? W tym artykule poznasz jedenaście najlepszych dzielnic i lokalizacji w Miami. Najlepsze, nie zawsze znaczy najdroższe, ale większość przedstawionych, poniższych lokalizacji to najbardziej ekskluzywne miejsca do zakupu nieruchomości w Miami. Niektóre miejsca, to enklawy, bardzo ekskluzywnych i kosztownych nieruchomości z domami wartymi dziesiątki i setki milionów dolarów.

Nie znajdziesz tutaj informacji gdzie znajdują się niebezpieczne dzielnice w Miami, ponieważ piszemy tylko o najlepszych dzielnicach w Miami. Najniebezpieczniejsza dzielnica w Miami to Opa Locka, Hialeah i Miami Gardens. Te trzy dzielnice uchodzą za niebezpieczne w Miami. Opa Locka wydaje się być najgorszą w tej kategorii najbardziej niebezpiecznych dzielnic w Miami.

Miejsca w Miami, gdzie “śmiertelnik” nie poważy się postawić stopy, po prostu dlatego, że te najbardziej ekskluzywne osiedla są chronione przez bardzo profesjonalną ochroną uzbrojoną po zęby. Naprawdę w amerykańskim stylu. W niektórych najlepszych dzielnicach w Miami mieszkają celebryci o których pisaliśmy wielokrotnie w naszych artykułach poświęconych luksusowym nieruchomościom na południowej Florydzie.

11 NAJLEPSZYCH DZIELNIC W MIAMI

Ale do rzeczy. Poznajmy 11 najlepszych dzielnic w Miami. Nie jest dla nikogo tajemnicą, że metropolia Miami jest jedną z najbardziej zróżnicowanych, ekscytujących i dynamicznych miast na świecie. Nie tylko w Ameryce i świecie zachodnim.
Ta ogromna, florydzka metropolia ma tak wiele różnych dzielnic, ulic i “zakamarków”, że znalezienie odpowiedniej okolicy na zakup nieruchomości, może wydawać się nieco przytłaczające dla osoby z Europy, która po raz pierwszy odwiedza Miami. A co dopiero dla osoby, która chce tutaj zainwestować i kupić nieruchomość w Miami. W naszym artykule przyjrzymy się najlepszym dzielnicom Miami, z których każda ma swój niepowtarzalny klimat i charakter. Każdy tutaj znajdzie coś dla siebie.

1. COCONUT GROVE

Podsumowanie: W Coconut Grove w Miami znajdziesz bardzo zrelaksowany, “tropikalny” styl życia i jednocześnie doświadczysz historycznej atmosfery małego florydzkiego miasteczka, zaledwie kilka minut od centrum Miami. Wpływy latynoskie i karaibskie, jednocześnie niezwykle wysokie ceny nieruchomości i najlepsze sąsiedztwo w Miami.

Dzielnice Miami Coconut Grove
Coconut Grove w Miami

Dzielnica Coconut Grove rozciągająca się wzdłuż wybrzeża na południe od tętniącego życiem centrum Miami i sławnego Brickell. Coconut Grove jest najstarszą stale zamieszkiwaną dzielnicą w Miami. Mieszkańcy nazywają to miejsce „The Grove”. Jest to piękna dzielnica spokojnych, zacienionych ulic, wspaniałej zabytkowej architektury i pełnych cudownych drzew – parków krajobrazowych dla mieszkańców i odwiedzających turystów.
W Coconut Grove panuje wyluzowana, przyjazna atmosfera, z domieszką cyganerii, która przypomina przeszłość miasta, jako hipisowskiej dzielnicy Miami, jeszcze w latach 60-tych XX wieku.

Dzielnica Coconut Grove słynie z uroczego centrum miasta, oraz tętniącego życiem – nadbrzeża, położonego przy oceanie. Niezwykle kolorowe ulice śródmiejskie, po których można spacerować całe dnie (może z wyjątkiem lipca i sierpnia kiedy temperatury i wilgotność powietrza są najwyższe), są domem dla butików, barów, kawiarni na chodnikach i modnego centrum handlowego “Cocowalk” na świeżym powietrzu.
W Coconut Grove znajduje się eklektyczna scena życia nocnego tej części Miami, definiowana przez lokalne restauracje, bary sportowe i ulubione miejsca lokalnej społeczności, które oferują basen i grę w strzałki, często do wczesnych godzin rannych. Jesteś singlem w Miami? To dobre miejsce na wybranie się w piątek lub sobotę wieczór na poznanie kogoś nowego w Miami.

W pobliżu sławnej Bayfront Avenue znajdują się popularne lokalne parki, a kilka marin przystani żeglarskich, zapewnia lokalną kulturę żeglarską i sportów wodnych. “Wyprawa na fale” to często ulubiona rozrywka w The Grove, a brzeg zatoki praktycznie zawsze tętni życiem. O każdej porze roku. W Coconut Grove wyraźnie dostrzega się duch lokalnej społeczności, a lokalny kalendarz wypełnia szereg ważnych wydarzeń w ciągu roku. W tym coroczny Festiwal Sztuki – Coconut Grove Art Festival i cotygodniowy sobotni targ rolników, czyli “Farmer’s Market”.

Co można kupić w tej dzielnicy Miami i czego spodziewać się po tutejszym lokalnym rynku nieruchomości? W Coconut Grove jest wiele różnych opcji nieruchomości, od starszych bliźniaków i mieszkań w centrum dzielnicy, po duże rezydencje w stylu śródziemnomorskim położone na zamkniętych osiedlach. Nowsze wieżowce w pobliżu zatoki oferują luksusowe rezydencje typu condo z ekskluzywnymi udogodnieniami i niesamowitymi widokami. Na rynek niezbyt często wypływają historyczne domy z atmosferą żywcem przeniesioną z lat 50-tych z dużymi i tropikalnymi ogrodami. To piękne domy w cudownej lokalizacji. Ale Twój budżet na inwestycję w Coconut Grove, także musi być odpowiednio wysoki.

2. PINECREST

Podsumowanie: Tradycyjne podmiejskie życie w bardzo uporządkowanej i nienagannie “wypielęgnowanej” społeczności tej części Miami. Czytaj na luksusowych osiedlach strzeżonych. Wille i ogromne posiadłości z dużymi działkami.

Pinecrest dzielnica Miami
Pinecrest dzielnica Miami

Dzielnica Pinecrest w Miami to mała, zamożna podmiejska “wioska”, w której znajdują się jedne z najbardziej poszukiwanych nieruchomości w hrabstwie Miami-Dade. Chociaż Pinecrest znajduje się w odległości kilku minut od Coral Gables i centrum Miami (Downtown), nigdy byś się o tym nie dowiedział.  To przepiękna okolica z malowniczymi, wysadzanymi drzewami alejami, pięknymi rezydencjami na dużych działkach i przyjaznymi pozdrowieniami od serdecznych sąsiadów. Tutaj też, Twój budżet na zakup nieruchomości w tej części Miami musi być, nazwijmy to delikatnie z około sześcioma zerami.

W Pinecrest panuje spokojna atmosfera zamożnego sąsiedztwa, z niewielkim hałasem miejskim i korkami na ulicach. Niezwykle surowe, lokalne przepisy dotyczące zagospodarowania przestrzennego, zapewniają uporządkowaną zabudowę, a mieszkańcy lubią spacerować lub jeździć na rowerze po swojej okolicy, podziwiając elegancko zagospodarowane ogrody swoich sąsiadów.

Mieszkańcy Pinecrest prowadzą bardzo aktywny tryb życia na świeżym powietrzu. W dzielnicy istnieje wiele wspaniałych, lokalnych parków. Możesz je także odwiedzić jako zwykły turysta. Np. Pinecrest Gardens służą tutaj jako centrum życia lokalnej społeczności, oferując hektary tropikalnego parku i służąc jako miejsce lokalnych wydarzeń, takich jak np. coroczny Pinecrest Fine Arts Festival i cotygodniowy Farmer’s Market.

Kolekcja sklepów i lokali gastronomicznych położonych wzdłuż drogi US-1, w centrum dzielnicy zachęca do zostania tutaj na dłużej. Znajdują się tu lokalne butiki i od dawna ulubione restauracje lokalnych mieszkańców Pinecrest. Pobliskie Coral Gables oferuje bardziej zróżnicowane sklepy i restauracje, a Miracle Mile i sklepy w Merrick Park znajdują się zaledwie kilka przecznic dalej.
Kod pocztowy o numerze 33156, który obejmuje większość dzielnicy Pinecrest, jest konsekwentnie od wielu lat zaliczany do najdroższych nie tylko na Florydzie, ale w całym kraju. Duża część nieruchomości tutaj, obejmuje duże rezydencje na rozległych działkach, chociaż również można znaleźć w Pinecrest bardziej skromne nieruchomości we florydzkim stylu.

3. BAL HARBOUR

Podsumowanie: Prawdziwa enklawa nad samym oceanem dla tych, którzy szukają luksusu, prywatności i spokoju, wygodnie położona zaledwie kilka minut od centrum Miami.

Bal Harbour dzielnica Miami
Bal Harbour dzielnica Miami od strony oceanu

Bal Harbour to luksusowa nadmorska dzielnica położona na północnym krańcu Miami Beach. Chociaż samo centrum Miami znajduje się zaledwie 40 minut jazdy samochodem, w Bal Harbour panuje niezwykły spokój, a zgiełk wielkiego miasta rzadko wkracza w codzienne życie mieszkańców.
Dzielnica Bal Harbour ma charakter idyllicznej i ekskluzywnej enklawy, przyciągającej zróżnicowaną “kolekcję” mieszkańców z całego świata. Od lat mieszka tutaj spora społeczność zamożnej elity z państw byłego bloku wschodniego, ale dominują zamożni Rosjanie, których spotkasz na zakupach w ekskluzywnych sklepach w Bal Harbour.

W tej nadmorskiej dzielnicy Miami panuje prawdziwie zrelaksowana atmosfera, a codzienne życie jest bardzo spokojne, tak właśnie jak lubią miejscowi. Dobrze zaprojektowane, przypominające florydzką wioskę otoczenie Bal Harbour, jest idealne na długie spacery, ranny jogging i jazdę na rowerze. Piękna plaża na wysokości Bal Harbour jest jedną z najbardziej dziewiczych i dobrze chronionych w Miami. Plaża w Bal Harbour oferuje niezatłoczony odcinek cukrowo-białego piasku i spokojną, seledynową wodę.

Typowy dzień mieszkańca Bal Harbour może rozpocząć się np. od krótkiego spaceru na plażę na relaksujący poranek z pływaniem i opalaniem na plaży.  Następnie udanie się do lokalnej kawiarni z ogródkiem na ranną kawę, a później na lunch. Popołudnie to czas, aby “uderzyć” na Bal Harbour Shops, znanym na całym świecie centrum handlowym i kolekcji ekskluzywnych butików w przepięknej scenerii na świeżym powietrzu.
Miejscowi często kończą tu “pracowity” dzień, delektując się kolacją w jednej z kilku renomowanych restauracji, prowadzonych przez światowej klasy szefów kuchni.

Większa część Bal Harbour to najdroższe nieruchomości na świecie, nie tylko w Miami i na Florydzie. Wiele nieruchomości w Bal Harbour należy do najdroższych w całych Stanach Zjednoczonych. Duże domy jednorodzinne na zamkniętych osiedlach można znaleźć po zachodniej stronie dzielnicy, a główna droga przelotowa, czyli sławna Collins Avenue, jest zdominowana przez luksusowe apartamenty w wieżowcach położonych nad oceanem.

4. KEY BISCAYNE

Podsumowanie: Ta dzielnica to kawałek prawdziwego, tropikalnego raju z wyjątkową kulturą i unikalną atmosferą tej części Miami

Dzielnica Miami Key Biscayne
Dzielnica Miami Key Biscayne

Key Biscayne to “miasteczko” położone na wyspie, pomiędzy dwoma przepięknymi parkami stanowymi. Key Biscayne jest połączone z lądem poprzez most Rickenbacker Causeway. Key Biscayne znajduje się zaledwie kilka minut od centrum Miami, a jednocześnie zachowuje atmosferę prawdziwego, relaksującego tropikalnego raju.
Mieszka tutaj zróżnicowana kulturowo populacja miasta, a tętniąca życiem, wyluzowana społeczność, skupiona jest wokół plaży. Jest tu sporo niezależnych firm ze swoimi siedzibami i jest fantastyczna scena kulinarna Miami.

Chociaż ulice Key Biscayne mogą być zatłoczone podczas weekendów, ogólnie jest tu dość cicho. Wielu mieszkańców porzuca samochody na rzecz spacerów, jazdy na rowerze lub poruszania się po mieście wózkami golfowymi po prostu. Dzielnica Key Biscayne jest wyjątkowo “samowystarczalna”, z lokalnymi supermarketami, aptekami, wypożyczalniami, restauracjami i firmami zlokalizowanymi wzdłuż Crandon Boulevard.
Znajdziesz tutaj wiele lokalnych butików, świetnych kawiarni i restauracji, co oznacza, że ​​mieszkańcy rzadko muszą opuszczać swoją enklawę na wyspie na rzecz “wyprawy” do Miami.

Wspaniałe, lokalne plaże na Key Biscayne kuszą do aktywnego stylu życia na świeżym powietrzu przez cały rok. Z nurkowaniem (snorkeling), wiosłowaniem na desce i wędkowaniem wśród wielu popularnych zajęć lokalnych mieszkańców. Woda tutaj jest bezpieczna i spokojna, a lokalne rodziny spędzają większość czasu na relaksie na nieskazitelnym białym piasku. Szczególnie w weekendy.

Masz rodzinę i dzieci w wieku szkolnym? W Key Biscayne znajdują się jedne z najwyżej ocenianych szkół w rejonie Miami, w tym Mast Academy –  publiczna szkoła średnia oceniona na 9/10 przez portal greatschools.org. Nieruchomości w Key Biscayne są jednymi z najbardziej poszukiwanych w okolicy metropolii Miami. Na północnym krańcu dzielnicy znajdziesz luksusowe rezydencje w wieżowcach, podczas gdy południowy kraniec miasta jest zdominowany przez domy jednorodzinne i rezydencje, z których wiele ma dostęp do wybrzeża.

5. CORAL GABLES

Podsumowanie: Bogate dziedzictwo kulturowe południowej Florydy i urok starego świata, spotykają się ze współczesnym życiem w pięknym i malowniczym otoczeniu tej dzielnicy Miami.

Dzielnice Miai Coral Gables
Dzielnica Miami Coral Gables

Coral Gables to jedna z najbardziej znanych dzielnic Miami, oferująca bogate i niezwykłe dziedzictwo kulturowe z ekscytującym współczesnym akcentem nowoczesnego Miami. Dzielnica została założona w latach dwudziestych XX wieku i wzorowana na europejskich miastach, takich jak Wenecja w e Włoszech i Granada w Hiszpanii.
Coral Gables oferuje odurzającą mieszankę oszałamiającej architektury w stylu śródziemnomorskim, stylowo wypielęgnowanych terenów zielonych, oraz kilometrów kanałów i dróg wodnych. To niezwykłe miejsce w Miami które trzeba odkryć, może nie podczas pierwszej wizyty w tej części Miami.

Bardzo łatwo jest zanurzyć się w starym klimacie Coral Gables, powoli spacerując po spokojnych, zacienionych olbrzymimi drzewami, ulicach dzielnicy. W Coral Gables panuje wyjątkowa atmosfera niespotykana nigdzie indziej w Miami. Miejscowi są słusznie dumni z pięknych fontann i rzeźb w lokalnych parkach, a także ze słynnego weneckiego basenu, który przyciąga turystów z całej Florydy.

Główna arteria komunikacyjna dzielnicy Coral Gables – Miracle Mile, jest otoczona ekskluzywnymi butikami, galeriami i kafejkami na chodnikach. Natomiast okoliczne przecznice są domem dla niektórych z najbardziej cenionych i znanych restauracji w Miami. Na zakupy warto się wybrać do popularnych sklepów znajdujących się w Merrick Park. Centrum Coral Gables jest również ruchliwym centrum finansowym, gdzie swoje siedziby mają wiele międzynarodowych korporacji i firm, co dodaje niezwykłej różnorodności kulturowej, do fascynującego połączenia „starego z nowym”.

A co w nieruchomościach w Coral Gables? W Coral Gables znajdziesz prawdziwie eklektyczną mieszanka opcji nieruchomości. Ogromne rezydencje i posiadłości celebrytów można znaleźć w zamkniętych osiedlach bliżej wybrzeża, podczas gdy skromniejsze opcje do zakupu nieruchomości są dostępne w centrum dzielnicy. Nowsze nieruchomości w Coral Gables znajdziesz w postaci rezydencji typu “condo” w wieżowcach i apartamentowcach w Coral Gables.

6. SURFSIDE

Podsumowanie: Piękny urok małego miasteczka i silny duch społeczności w zrelaksowanej, ekskluzywnej okolicy przy samej plaży w Miami. Surfside było świadkiem ogromnej tragedii, jaka wydarzyła się w roku 2201, kiedy zawalił się jeden z apartamentowców przy plaży w Surfside.

Surfside Miami dzielnica
Surfside w Miami

Surfside, położone pomiędzy North Beach i Bal Harbour, to w sumie dość skromna dzielnica jak na Miami, która na przestrzeni ostatnich 20 lat stała się jednym z najbardziej pożądanych miejsc do życia w mieście. Chociaż dzielnica Surfside jest miejscem dla najbardziej poszukiwanych nieruchomości nad oceanem na całej Florydzie, to jednak zachowuje kameralny, małomiasteczkowy charakter. Z cichymi dzielnicami mieszkalnymi zajmującymi znaczną część dzielnicy i 12-piętrowymi i wyższymi apartamentowcami nad oceanem.

Długie spacery, ranny jogging i niekoniecznie wyczynowa jazda na rowerze to popularne środki transportu w Surfside w Miami, a kilku-kilometrowy odcinek plaży jest zazwyczaj miejscem, w którym się znajdujesz. Plaża Surfside jest równie piękna jak każda inna plaża na południowej Florydzie i jest znacznie mniej zatłoczona niż modne plaże, położone dalej na południe w obszarze Miami Beach. Mieszkańcy dzielnicy w każdym wieku cieszą się tutaj spokojną atmosferą, zbierają się, by wygrzewać się na słońcu i ochłodzić się w akwamarynowej wodzie ciepłego Oceanu Atlantyckiego.

Gdzie na zakupy? Centrum handlowe Surfside leży wzdłuż Harding Avenue, gdzie można znaleźć najprzeróżniejszą “kolekcję” lokalnych firm i biznesów. W nocy stoliki na chodnikach są zajęte, palmy rozświetlone, a restauracje tętnią życiem o każdej porze roku. Społeczność jest tutaj bardzo ważna, czego przykładem są Third Thursdays czyli Trzecie Czwartki – comiesięczne święto, podczas którego wszyscy mieszkańcy Surfside jedzą, piją i wspólnie się bawią.

Jakie nieruchomości znajdziemy na Surfside? Nieruchomości na obszarze Surfside obejmują super ekskluzywne, luksusowe apartamenty w wieżowcach nad samym oceanem i skromniejsze domy jednorodzinne z dala od linii brzegowej. Dalej na zachód, trochę droższe domy jednorodzinne, można znaleźć wzdłuż Intracoastal Waterway. Czyli nad kanałem wodnym.

7. SUNNY ISLES BEACH

Podsumowanie: Dzielnica Sunny Isles Beach znana jest z międzynarodowej społeczności i mnóstw obcokrajowców żyjących tutaj na stałe w Miami.

Sunny Isles dzielnica Miami
Sunny Isles dzielnica Miami

Oszałamiająco luksusowe mieszkania/apartamenty/penthousy w spokojnej okolicy, dla tych, którzy szukają stonowanej alternatywy dla South Beach. Wcale nie jest tu taniej niż na South Beach. A apartamentowce który powstały na przestrzeni ostatnich 20 lat przyprawiają o zawrót głowy. Na Sunny Isles mieszka Ałła Pugaczowa (kto z Was ją jeszcze pamięta …?). Tak, to ta sławna rosyjska piosenkarka. Która miała tysiące fanów w Polsce “za komuny”.
Sunny Isles od lat uwielbiają Rosjanie i mieszka ich tutaj mnóstwo.

Znane jako „Miasto Słońca i Morza”, Sunny Isles Beach znajduje się na wyspie barierowej w północno-wschodniej części hrabstwa Miami-Dade. Sunny Isles Beach to tętniąca życiem dzielnica, która przyciąga ludzi dosłownie z całego świata. Swoje inwestycje tutaj, ma także kilku celebrytów i celebrytek z Polski.
Ale o tym psssst …

Ta różnorodność kulturowa znajduje odzwierciedlenie w eklektycznej mieszance butików, świetnych kawiarni, barów i restauracji, które ciągną się wzdłuż tętniącej życiem głównej ulicy miasta – wzdłuż sławnej Collins Avenue.
Patrząc z daleka na Sunny Isles, jest błyszcząca panorama luksusowych wieżowców i hoteli nad oceanem, a okolica tętni życiem zarówno w dzień, jak i w nocy. Tutaj będziesz mieszkał jak król i zabawisz się jak król w Miami.

Zajmujący powierzchnię mniej niż 2 mile kwadratowe, Sunny Isles Beach jest niezwykle przyjemny do spacerów i jest przyjemny i łatwy do poruszania się pieszo lub rowerem. W mieście znajdują się dziesiątki parków, a miejscowi korzystają z tych zielonych przestrzeni, aby ćwiczyć, relaksować się i gromadzić jako społeczność. Jednak to plaża zakotwicza tutaj życie społeczności, a ten wspaniały odcinek piasku jest miejscem, gdzie miejscowi gromadzą się, aby cieszyć się wieczorami filmowymi, zajęciami jogi i innymi regularnymi zajęciami i wydarzeniami.

Sunny Isles Beach zajmuje powierzchnię mniej niż 2 mile kwadratowe – to mało jak na Miami. Sunny Isles Beach jest także niezwykle przyjemną dzielnicą do spacerów i jest łatwą do poruszania się pieszo lub rowerem. W tej części Miami znajduje się dziesiątki parków, a miejscowi korzystają codziennie z tych zielonych przestrzeni, aby ćwiczyć, relaksować się i gromadzić jako lokalna społeczność.
Jednak to tutejsza plaża przyciąga ludzi i inwestorów w nieruchomości, a ten wspaniały odcinek florydzkiego piasku jest miejscem, gdzie miejscowi gromadzą się, aby cieszyć się wieczorami filmowymi, zajęciami jogi i innymi regularnymi wydarzeniami.

Światowej klasy zakupy dostępne są w pobliżu Aventura Mall, oraz w Bal Harbour, chociaż jest wiele innych, lokalnych, niezależnych butików i sklepów. Istnieje również tutaj oszałamiający wybór lokali gastronomicznych, od zwykłych knajpek po ekskluzywne restauracje prowadzone przez światowej szefów kuchni.
Nieruchomości tutaj to mieszanka większych domów jednorodzinnych i ultraluksusowych mieszkań w wieżowcach położonych nad oceanem. Wiele z tych inwestycji oferuje szereg udogodnień w stylu kurortów i jest domem dla niektórych z najbardziej poszukiwanych rezydencji w tej okolicy.

8. BRICKELL

Podsumowanie: My nazywamy Brickell sercem Miami, chociaż takich serc w Miami byłoby kilka. To najlepsze miejsce dla tych, którzy szukają szybkiego, bogatego w udogodnienia, stylu życia w finansowym i biznesowych sercu Miami. Szukasz luksusów, pięknych apartamentów? Widoków za mln dolarów? To właśnie Brickell to miejsce. Jest tu także mnóstwo dobrych restauracji i sklepów z markową odzieżą i nie tylko.

Dzielnica Brickell w Miami
Dzielnica Brickell w Miami

Położony bezpośrednio na południe od historycznej i centralnej dzielnicy biznesowej – centrum Miami, Brickell jest gęsto zaludnioną dzielnicą mieszkaniowo-handlową o wyjątkowej, tętniącej życiem atmosferze. Przez cały rok. Często Brickell nazywany jest „Manhattanem Południa”. Brickell od dawna jest ośrodkiem instytucji bankowych, finansowych i inwestycyjnych, a ulice wypełnione są tłumami, praktycznie od rana do wieczora. W czasie lunchu okoliczne restauracje i ogródki kawiarniane wypełniają się mieszkańcami tej części Miami.

W Brickell panuje ruch w dzień i w nocy, a wszystko, czego potrzebujesz, znajduje się w odległości krótkiego spaceru. Wielu mieszkańców obywa się tutaj bez samochodu, woląc spacerować lub korzystać z transportu publicznego, a najnowsze bary i restauracje są zawsze tuż za rogiem. Parkowanie samochodu w tej części Miami jest dość kosztowne. Ostatnio zapłaciłem 28$ za 2,5 h postoju na parkingu w Brickell. Choć jest tu kilka parkingów całodniowych, gdzie zapłacisz około 10 do 15 USD za dzień postoju. Po prostu mi się spieszyło i wjechałem na pierwszy widoczny parking.
Brickell jest domem dla niesamowitej liczby kawiarni, barów i restauracji, oferujących jedzenie z każdego zakątka globu.

Na Brickell jest też mnóstwo sklepów, a takie miejsca jak Mary Brickell Village i Brickell City Center zapewniają dostęp do niekończących się butików, sklepów designerskich i znanych marek odzieżowych i obuwniczych. W okolicy znajdują się także piękne parki i tereny zielone, które zapewniają spokojne schronienie od zgiełku i hałasów z ulicy, a oszałamiający wybór wydarzeń kulturalnych Miami, można znaleźć w pobliskim Downtown, Wynwood i Design District.
Opcje nieruchomości w Brickell obejmują głównie mieszkania i apartamenty (condos), z szeroką gamą oferowanych opcji dla inwestora i osób zainteresowanych zamieszkaniem tutaj. Niektóre z najbardziej pożądanych luksusowych rezydencji condo znajdują się w obszarze Brickell City Center.

9. SOUTH BEACH

Podsumowanie: Chyba najbardziej ekscytująca, eklektyczna i zróżnicowana kulturowo dzielnica dla tych, którzy szukają plażowego stylu życia z łatwym dostępem do sklepów, restauracji i życia nocnego. Kluby, bary, restauracje i plaża. Najbardziej znana dzielnica Miami i numer jeden atrakcji turystycznych każdego odwiedzającego Miami. Czy to turystę lub inwestora w nieruchomości zagraniczne.

Dzielnica South Beach Miami
Dzielnica South Beach Miami

South Beach to kwintesencja Miami. Kto nie słyszał o tej plaży? My, pokolenie rocznika z lat 70-tych pamiętamy z ekranów telewizorów kultowy serial “Miami Vice” i tę muzykę z czołówki serialu …. Woooow
South Beach znana jest na całym świecie. Wiecznie kultowej dzielnicy South Beach nie trzeba tak naprawdę przedstawiać. Reputacja South Beach jako wspaniałego placu zabaw dla celebrytów i super-bogatych opowiada część jej historii, ale ta okolica w rzeczywistości oferuje o wiele więcej.
Dzięki słynnej architekturze Art Deco, wyluzowanej kulturze plażowej, oraz światowej sławy sklepom i życiu nocnemu, South Beach przyciąga eklektyczną i fascynującą mieszankę ludzi z każdego zakątka globu. South Beach dzieli się na wiele różnych, mniejszych dzielnic, z których każda ma swój unikalny charakter.

To właśnie plaża jest centrum stylu życia na South Beach i oferuje kuszącą mieszankę cukrowego, białego piasku, turkusowej wody w oceanie i światowej klasy “obserwowania ludzi”. Bryza znad Oceanu Atlantyckiego sprawia, że ​​latem jest tu znośnie, a plaże są wypełnione przez cały rok. Nie jest za wilgotno i za gorąco.
Trochę dalej od piasku i surfowania na falach, sławna ulica Ocean Drive oferuje bary, kawiarnie i zakupy w ciągu dnia, oraz całonocne kluby po zmroku. W okolicy znajdują się niekończące się najnowocześniejsze sklepy, restauracje i tętni życie nocne. Odwiedź butiki na Lincoln Road Mall, kluby na Washington Avenue i kameralne restauracje na Española Way.

Przyjeżdżasz do Miami w grudniu czy w lipcu? Nie ważne. Tutaj na South Beach zawsze się coś dzieje. W South Beach zawsze coś się dzieje i każdy dzień przypomina świętowanie. Wypożyczasz samochód na lotnisku w Miami? Samochód w tej dzielnicy nie jest tak naprawdę potrzebny. Ale przyda Ci się jeżeli zamierzasz odwiedzić Key West, Boca Raton albo Clearwater na Florydzie. South Beach to bardzo przyjazna dla pieszych, okolica miasta. A wielu mieszkańców woli jeździć na rowerach, skuterach albo korzystać z bezpłatnego Miami Beach Trolley.

A co w nieruchomościach na South Beach? W Miami South Beach znajduje się zróżnicowana gama nieruchomości, od starszych mieszkań w średniej zabudowie w dzielnicy Art Deco, po bardzo drogie domy jednorodzinne w Bayshore. South of Fifth jest domem dla niesamowitych luksusowych mieszkań, z których niektóre należą do najdroższych na świecie.

10. SOUTH OF FIFTH

Podsumowanie: Ta dzielnica Miami z najbardziej ekskluzywnymi nieruchomościami na świecie. Nie tylko w Miami. Ta część Miami znajduje się zaledwie parę minut od znanej i popularnej South Beach.

Miami South of Fifth dzielnica
Miami South of Fifth dzielnica

Ta ekskluzywna dzielnica Miami jest czule nazywana przez miejscowych „SoFi”. South of Fifth to najbardziej wysunięta na południe dzielnica South Beach, rozciągająca się zaledwie kilka przecznic od South Pointe Park do Fifth Street. Dzielnica jest otoczona wodą z trzech stron. W South of Fifth znajdują się jedne z najbardziej ekskluzywnych i luksusowych nieruchomości na świecie, gdzie mieszkają celebryci, ludzie z towarzystwa (high society) i zamożni menedżerowie, oraz dyrektorzy dużych firm.
Dlaczego tu wszyscy chcą być? Wszystkich pociąga odosobnienie, prywatność i zrelaksowany styl życia tej okolicy.

South Beach jest bardzo blisko jednak panuje tu cicha i wyluzowana atmosfera. Mieszkańcy lubią spacerować po spokojnych, wysadzanych drzewami palmowymi ulicach, spędzać całe dni na plaży, oraz odwiedzać ulubione lokalne kawiarnie i restauracje. W SoFi nie ma dużo lokali komercyjnych, co pomaga utrzymać dyskretną atmosferę tej dzielnicy, a życie nocne ogranicza się do kilku ekskluzywnych barów i klubów.

Piękny park South Pointe to centrum tego świetnego sąsiedztwa, oferujące zarówno mieszkańcom, jak i odwiedzającym gościom, dostęp do przyjaznej rodzinom plaży, malowniczych alejek spacerowych i niesamowitych widoków na panoramę miasta i port w Miami.
Znajduje się tu też ekskluzywny steakhouse, który jest popularnym miejscem na koktajl, na koniec długiego, pełnego zabawy dnia na plaży.

Jakie nieruchomości znajdziemy w South of Fifth? Ultra luksusowe rezydencje condo w błyszczących w słońcu wieżowcach, dominują tutejszy rynek nieruchomości. Apartamentowce wzdłuż linii brzegowej oferują luksusowe udogodnienia o jakich nie śniłeś W Europie.  W takich inwestycjach jak Apogee South Beach i Glass Miami Beach. Gdzie indziej znajdziesz designerskie wille i ekskluzywne apartamenty w niższych budynkach.

11. AVENTURA

Podsumowanie: Najbardziej chyba lubiana część Miami przez Polaków. I to od wielu, wielu lat. Aventura jest świetna, jest bardzo blisko Miami i jest tańsza niż inne wyższej klasy dzielnice w Miami. Mnóstwo Polaków z Europy, Polaków z Kanady i północy USA zakupiło tutaj wakacyjne nieruchomości w ciągu ostatnich 40 lat.

Dzielnica Aventura w Miami
Dzielnica Aventura w Miami

W Aventura wszystko jest “pod ręką”. Restauracje, bary, sklepy, centra handlowe i oczywiście piękne plaże. Nie zapomnijmy też o polach golfowych. Dzielnica Aventura znajduje się w najbardziej wysuniętej na północ części hrabstwa Miami-Dade. Dalej na północ jest już hrabstwo Broward.
Aventura to jedno z największych przedmieść Miami. Aventura to czysta, bezpieczna i ekskluzywnie zaplanowana dzielnica, która oferuje cichy, podmiejski styl życia w odległości małego spacerku od sklepów, restauracji i plaży. Najbardziej znana ze wspaniałego centrum handlowego Aventura Mall, Aventura to dzielnica, która oferuje znacznie więcej niż tylko docelowe centrum handlowe.

W Aventura dobrze się mieszka. Podatki od nieruchomości nie są tak wysokie jak w centrum Miami. Opłaty HOA też są niższe, a jakość serwisów nie pozostawia nic do zarzucenia. Aventura ma przyjazną, czarującą atmosferę i łatwo jest tu poczuć się jak w domu. Dzielnica jest starannie zaplanowana od lat 70-tych z dużą ilością terenów zielonych, które oferują mieszkańcom relaks i miejsca do spacerów i wypoczynku na świeżym powietrzu.
Mieszkańcy uwielbiają spędzać tu czas na świeżym powietrzu i jest wiele okazji do włączenia się w gry zespołowe. Popularne są tu również sporty wodne, a weekendy często wiążą się z wodowaniem łodzi w jednej z wielu lokalnych marin, a następnie spędzeniem dnia na Oceanie Atlantyckim. Czy potrzeba czegoś więcej?

Po drugiej stronie znajduje się Intracoastal Waterway, trochę dalej Sunny Isles Beach oferuje jedne z najbardziej dziewiczych połaci piasku na południowej Florydzie. To wszystko znajduje się w pobliżu Aventury, a miejscowi w pełni korzystają z tego miejsca nad oceanem.
Wiele nieruchomości w Aventura ma bardziej umiarkowane ceny niż te, które są oferowane w okolicznych dzielnicach. Znaleźć tu można skromniejsze domy jednorodzinne, a także nie za drogie condo i mieszkania w niskiej zabudowie. A także nieruchomości typu bliźniak lub szeregówka.

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?