NURKOWANIE NA FLORYDZIE

Nurkowanie na Florydzie. Przewodnik po Florydzie dla osób zainteresowanych nurkowaniem na świecie. Nurkowanie na Florydzie. Przeważająca część turystów odwiedzających Florydę, nie ma w planach przemierzania lasów namorzynowych, poznawania pięknych rezerwatów przyrody, czy zwiedzania obiektów wpisanych do rejestru budowli o znaczeniu historycznym.

Wielu z nich chciałoby spędzić czas w miejscu, które jest wisienką na torcie miast leżących u wybrzeży Florydy. Ocean Atlantycki i Zatoka Meksykańska to miejsca idealne dla fanów nurkowania i bawiących się w płetwonurka. Zarówno tych, którzy uprawiają ten sport amatorsko, jak i profesjonalnie przygotowanych. Nurkowaliście, nurkujecie lub dopiero zamierzacie rozpocząć swoja przygodę z podwodnym światem? Floryda to idealne miejsce dla Was. Na pewno spotkacie żółwie morskie żyjące na Florydzie.

Nurkowanie na Florydzie

Gdzie nurkować na Florydzie

Nie we wszystkich rejonach dostępnych do nurkowania obowiązują takie same zasady. Należy pamiętać, że w niektórych miejscach nie można nurkować bez towarzystwa instruktora, w innych można nurkować samemu. Ale należy pamiętać o stosownych dokumentach, certyfikatach i pozwoleniach, gdzieniegdzie są ograniczenia w nurkowaniu ze sprzętem, w większości jednak miejsc można nurkować bez ograniczeń.

Pierwszym miejsce interesującym dla nurków, o którym należy wspomnieć jest Florida Keys. Jest to archipelag obejmujący około 1700 wysepek i wysp koralowych, które tworzą łańcuch o długości 240 km. Rafy koralowe słyną z obfitości ryb, więc nie ma lepszego miejsca na podwodne wędrówki dla płetwonurków.

Znajdują się tu płytkie rafy koralowe dla amatorów, a także te głębsze, wymagające większego doświadczenia, dla zaawansowanych nurków. Większość miejsc do nurkowania wyposażona jest w boje cumownicze. Za odwiedzeniem Florida Keys przemawiają również uwarunkowania klimatyczne tego miejsca, zawsze ciepła woda i pełnia słońca.

Florida Keys

Zaprojektowane i zbudowane, na przestrzeni lat, drogi szybkiego ruchu, autostrady i mosty łączące poszczególne wyspy, sprawiają, że bardzo łatwo się tu dostać. Dodatkowym atutem Florida Keys będą zatopione wraki statków. Atrakcje stanowią nie tylko zadziwiające rafy koralowe, ale także zatopione wraki.

Które mają charakter zarówno historyczny, jak i stanowią wspaniałe miejsce wypraw dla płetwonurków. Ważnym atutem archipelagu Florida Keys jest też jego infrastruktura i baza turystyczna. Jest tu ogromny wybór hoteli i kwater (zobacz także hotele na Florydzie), restauracji, klubów i szkół nurkowania, dających możliwość wypłynięcia na głębokie wody wraz z profesjonalistami.

Florida Keys

Jednym z głównych miejsc we Florida Keys godnym odwiedzenia przez każdego nurka jest Key Largo, wysunięta najbardziej na północ część archipelagu. Key Largo nazywane jest potocznie stolicą światowego nurkowania, ponieważ bogata w piękne rafy koralowe, przyciąga entuzjastów nurkowania z całego świata.

Kolejnym miejscem, które można polecić jest Key West, leżące również w tym samym archipelagu. Jest to miejscowość typowo turystyczna i wypoczynkowa, z bogatą infrastrukturą i zapleczem gastronomicznym i hotelowym. Kojąca pogoda i krystalicznie czyste, niebieskie niebo i woda zachęcają do nurkowania. Zobacz także Florida airports

Nurkowanie we wrakach i zatopionych statkach

Jeśli zwyczajne nurkowanie i zwiedzanie raf koralowych za mało podnosi Wam adrenalinę, możecie oddać się ekscytującemu zwiedzani wraków, lub pozostałości po nich. Niektóre leżą od dziesiątek lat na dnie Oceanu Atlantyckiego lub Zatoki Meksykańskiej, inne zostały celowo zatopione przez człowieka całkiem niedawno.

Jednym z wraków wartych obejrzenia i zbadania pod wodą jest USS Oriskany, zatopiony w celu utworzenia największej sztucznej rafy na Florydzie. W okolicach Pensacola na Florydzie, Amerykański lotniskowiec, typu Essex, mierzący 275 metrów długości 39 metrów szerokości, stanowi jedną z najciekawszych nurkowych atrakcji na Florydzie. Jest to obiekt dedykowany raczej dla nurków o większym doświadczeniu, jednak i osoby początkujące nie powinny mieć większych problemów przy jego eksploracji.

Nurkowanie we wrakach na Florydzie
Nurkowanie we wrakach na Florydzie

Top wraki na Florydzie do nurkowania

 • Spiegel Grove – Key Largo.
 • Duane – Key Largo.
 • Benwood – Key Largo.
 • Eagle – Islamorada.
 • Thunderbolt – Marathon.
 • Adolphus Busch Sr. – Lower Keys.
 • Cayman Salvager – Key West.
 • Joe’s Tug – Key West.

Jeszcze innym wrakiem zatopionym w wodach Florydy są pozostałości USS Narcissus. Okręt wracający ze swoich obowiązkowych misji zatonął w rejonie zatoki Tampa. Podczas powrotu uderzyła gwałtowna burza i okręt zatonął na północny-zachód od Egmont Key. Aktualnie płetwonurkowie mogą zobaczyć elementy wraku takie jak maszyny parowe, śrubę i wał napędowy, oraz fragmenty kotła, którego eksplozja była bezpośrednią przyczyną zatonięcia okrętu.

Nurkowanie jaskiniowe na Florydzie

Jeśli nie chcecie nurkować przy wybrzeżach, czy w archipelagu Florida Keys, przemierzając rafy koralowe, lub zwiedzając zatopione wraki, możecie całkowicie oddać się nurkowaniu jaskiniowemu. Zgodnie z opiniami nurków, wartym odwiedzenia jest Silver Glen Springs, w okolicy miasta Ocala na centralnej Florydzie. Jest to miejsce idealne dla każdego, nawet początkującego płetwonurka jaskiniowego.

Devils Den na Florydzie
Devils Den na Florydzie

Jeśli rozważacie rozwiniecie swoich zdolności płetwonurka właśnie w kierunku nurkowania jaskiniowego, to macie możliwość ukończenia stosownego kursu właśnie na Florydzie. Silver Glen Springs to krystalicznie czysta woda, ogromne jaskinie, piękna fauna, czekająca na odkrycie. Widok rzadkich ryb, bezkręgowców wodnych i sprawdzenie swoich umiejętności, to chyba najkrótsza i najskuteczniejsza reklama Silver Glen Springs.

Więcej jaskiń do nurkowania na Florydzie

Inne miejsce do nurkowania jaskiniowego to Ginnie Springs, usytuowane pomiędzy Lake City a Ocala. Ginnie Springs przez tysiące nurków traktowane jest jako ulubione słodkowodne miejsce do nurkowania. Przejrzyście czysta woda i cudowne naturalne piękno otaczającego podwodnego świata czekają na certyfikowanych płetwonurków. Jeśli jeszcze nie macie doświadczenia dostępny jest także trening nurkowania dla początkujących, począwszy od nauki nurkowania z akwalungiem, kończąc na ogólnym zwiedzaniu podwodnej okolicy z instruktorem.

Krystalicznie czysta woda, brak wiatru i fal, nie ma pieczącej, słonej wody, czy też pływających wszędzie motorówek, to wszystko przemawia za rozpoczęciem nauki nurkowania właśnie tutaj. Na miejscu dostępny jest pełny serwis i sklep dla płetwonurków. Ginnie Springs zaprasza płetwonurków zarówno chętnych do zwiedzania jaskini w swojej grupie, a także z przewodnikiem, którego można wynająć na miejscu.

Ostrzezenia dla pletwonurków
Takie ostrzeżenia dla płetwonurków spotkamy na Florydzie

Płetwonurkowie jaskiniowi mogą też odwiedzić Peacock Springs, w okolicy Lake City, w połowie drogi między Tallahassee a miastem Jacksonville. Peacock Springs dostępny jest tylko dla nurków z odpowiednim certyfikatem. Zasady Peacock Springs zakazują również nurkowania w pojedynkę. Dla zachowania bezpieczeństwa, nie napotkamy tu na skutery czy motorówki, zakazane są także urządzenia DPV, czyli „skutery podwodne”.

Peackock Springs posiada jedną z największych podwodnych jaskiń w Stanach Zjednoczonych, jest to ponad 8500 metrów zbadanych dotychczas szlaków. System jaskiń składa się z siedmiu głównych źródełek i wejść do jaskiń. Peacock Springs jest miejscem docelowym dziesiątek nurków, a także dobrą bazą szkoleniową dla początkujących nurków jaskiniowych.

Zachodnie wybrzeże Florydy

Jeśli jednak chcielibyście połączyć spokojne nurkowanie ze zwiedzaniem ciekawych miejsc na Florydzie warto odwiedzić miasta u wybrzeży Słonecznego Stanu. Przykładowo miasto Clearwater położone nad Zatoką Meksykańską, chętnie powita amatorów nurkowania, a przejrzyste, turkusowe wody wybrzeży Clearwater. Zapewniają zabawę i rozrywkę każdemu nurkowi, niezależnie od poziomu zaawansowania. To tutaj w trakcie rejsów można zobaczyć delfiny, ale także zanurkować aby zobaczyć je jeszcze bliżej.

Innym miastem, będącym zarazem ciekawą atrakcją turystyczną, będzie Hollywood, leżące we wschodniej Florydzie, gdzie czeka na Was kilkanaście bardzo ciekawych zatopionych wraków, a także naturalny, unikalny system raf koralowych. W Hollywood bardzo rozbudowana jest infrastruktura związana z nurkowaniem, istnieje wiele szkółek, w której każdy, niezależnie od poziomu zaawansowania znajdzie odpowiedniego instruktora.

Nurkowanie na Florydzie w Clearwater
Nurkowanie na Florydzie w Clearwater

Nurkowanie na wschodniej Florydzie

Na wschodnim wybrzeżu Florydy, możecie odwiedzić również Pompano Beach i jego najbardziej znane Pompano Dive Center, którego główną filozofią jest zapewnienie maksymalnej wolności i przygody w granicach rozsądku i bezpieczeństwa. Przejrzyste wody Pompano, które tętnią życiem, mają do zaoferowania każdemu nurkowi, bez względu na stopień zaawansowania, wiele ciekawych atrakcji.

Unikalny system raf koralowych, znajdujących się dwadzieścia stóp pod powierzchnią wody, oraz różnorodne życie podwodne, pomaga osobom początkującym przełamać pierwsze lody w nurkowaniu. Dla osób bardziej zaawansowanych, znajdzie się tu również niejeden zatopiony wrak. Pompano Dive Center zapewnia również łódź, którą można wypłynąć na głębokie wody i nurkować w miejscach mniej uczęszczanych. Pompano Dive Center ma także w swojej ofercie kursy freedivingu, czyli nurkowania na jednym wdechu.

Kolejnym miastem z odpowiednią infrastrukturą hotelowo gastronomiczną, godną polecenia nie tylko nurkom, będzie jedno z najbardziej znanych miast Florydy, Fort Lauderdale leżący na wschodniej Florydzie. Jest to największe miasto hrabstwa Broward County, położone na południe od Pompano Beach. Miasto oferuje szeroki wachlarz udogodnień kulturalnych i rozrywkowych, a także sportowych, w tym dla płetwonurków.

Nurkowanie w Pompano Beach
Nurkowanie w Pompano Beach

W okolicznych wodach Oceanu Atlantyckiego można dotrzeć do przepięknych raf koralowych, a także do kilku ciekawych wraków, takich jak na przykład statek Guy Harvey, który zatonął w 1997 roku.
Spoczywa on na głębszej wodzie i jest uważany za miejsce docelowe dla bardziej zaawansowanych nurków.

Natomiast dla mniej zaawansowanych nurków, zaledwie kilka minut od brzegu, w niedalekiej odległości od plaży na płytkiej wodzie jest piękna rafa koralowa. W zasadzie z każdego miejsca na plaży można przepłynąć zaledwie 100 metrów, aby podziwiać rafę. Inną stosowaną tutaj metodą nurkowania jest nurkowanie wraz z delikatnym prądem, który pozwala powoli dryfować wzdłuż linii rafy, bez wkładania w to większych sił.

Fort Lauderdale pozwala na zdobycie certyfikatów płetwonurka, naukę od zera, a także rozpoczęcie kursów teoretycznych na odległość, w wersji online. Jeśli zaczynacie przygodę z nurkowaniem, to Fort Lauderdale ma to co powinno posiadać idealne miejsce do nurkowania, piękne rafy koralowe zarówno blisko od brzegu, jak i na głębszej wodzie, delikatny prąd, z którym można dryfować, a także wraki zatopionych statków, brakuje tu tylko jaskiń.

Społecznośc amatorów nurkowania

Społeczność nurków powoli przyzwyczaja się już do bardzo oryginalnych pomysłów swoich przyjaciół zza Oceanu, szczególnie tych z Florydy. Pomysły te maja na celu promowanie tego ekscytującego sportu jakim jest nurkowanie.

Często słyszy się o niezwykłych i często zabawnych akcjach i happeningach, najczęściej organizowanych przez centra i kluby nurkowe. Jak już wiecie zatapianie wraków i tworzenie sztucznych raf koralowych jest dość normalne, jednak organizacja takich imprez jak podwodne wernisaże, czy też koncerty to już pomysły, powiedzmy oryginalne.

Floryda nurkowanie
Floryda nurkowanie

Do takich wydarzeń można zaliczyć podwodny wernisaż na wraku SSS Hoyte S. Vandenberg, gdzie austriacki nurek i artysta fotografik zorganizował oryginalne przedsięwzięcie – obfotografował cały zatopiony wrak, by cyfrowo połączyć zdjęcia z kolejnymi elementami, tworząc fotomontaże.

Na poszczególnych pracach można oglądać ludzi podczas ich codziennych zajęć, co tworzy dość ciekawe połączenie z industrialnym wyglądem wraku. Innym ciekawym wydarzeniem jest również festiwal muzyczny pod wodą, który organizowany jest od ponad dwudziestu pięciu lat. Underwater Music Festival odbywa się około 10km na południe od Big Pine Key. Muzyka puszczana jest ze specjalnych głośników, spuszczonych w głąb wody z łodzi.

Tak więc jeśli chcecie nauczyć się nurkować, albo poszerzyć swoje umiejętności, koniecznie odwiedźcie w tym celu Florydę. Znajdziecie tutaj wszystko czego potrzebujecie aby Wasza nurkowa przygoda była satysfakcjonująca.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

 1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
 2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
 3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
 4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
 5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
 6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
 7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
 8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
 9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
 10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?