od 1 lipca 2022 zakaz palenia na plażach Florydy i w parkach

Palenie na Florydzie

Zakaz palenia na Florydzie. Wkrótce nie będzie można palić papierosów na plażach Florydy, oraz w parkach na Florydzie. Palisz tytoń? Ta informacja cię zainteresuje.
W ubiegły piątek, gubernator Florydy – republikanin -Ron De Santis – podpisał ustawę, która pozwala władzom hrabstw i gmin ograniczać palenie na publicznych plażach i w parkach publicznych Florydy.

Nowa ustawa antynikotynowa

Zgodnie z ustawą, House Bill 105 lub Senate Bill 224, samorządy lokalne mogą tworzyć przepisy i rozporządzenia ograniczające lub wręcz zakazujące palenia papierosów na publicznych plażach i w parkach publicznych. Jedynym wyjątkiem są „niefiltrowane cygara” lub jeśli dodatkowe ograniczenia „są sprzeczne z rozporządzeniami poszczególnych hrabstw”, gdy mniejszy rząd opracowuje nowe przepisy.

W oświadczeniu wydanym przez “Ocean Conservancy” po uchwaleniu ustawy organizacja stwierdziła, że ​​niedopałki papierosów „były najczęściej znajdowanym przedmiotem na plażach Florydy podczas corocznego międzynarodowego czyszczenia wybrzeża przez Ocean Conservancy”.

Palenie na Florydzie
Zakaz palenia na Florydzie

Po zalegalizowaniu potencjalnych zakazów i konieczności ich egzekwowania przez władze lokalne, Ocean Conservancy nazwała nowe prawo „poważnym zwycięstwem dla zdrowia naszych plaż i mórz w całym Sunshine State”.

Mikroplastik jest w papierosach

Organizacja stwierdziła, że ​​niedopałki papierosów przyczyniają się do problemów oceanów w wyniku mikro drobin plastiku. Niedopałki papierosów, wykonane z „ciasno upakowanych włókien z tworzywa sztucznego, które ulegają erozji na mniejsze kawałki”, mogą z czasem gromadzić się w rybach i innych stworzeniach morskich, jako forma „wszechobecnego” zanieczyszczenia.

„Badania Ocean Conservancy wykazały, że niedopałki papierosów są czwartym najbardziej szkodliwym rodzajem plastiku dla życia morskiego ze względu na spożycie i zanieczyszczenie” – powiedział Ocean Conservancy. „To boli nasze ptaki morskie, żółwie morskie i ssaki morskie”.

Nowo podpisana ustawa wchodzi w życie 1 lipca 2022.

Nasz komentarz i ceny papierosów w USA

Ciekawe że stawa nic nie mówi o bezpośrednich skutkach palenia dla zwykłego człowieka.
Przy okazji o cenach papierosów na Florydzie. Jako ciekawostkę podajemy informacje o orientacyjnych cenach papierosów na Florydzie.
Średnia cena papierosów to około 7,50$ za paczkę Marlboro Light i podobne. To cena w sklepach Publix, czyli najtańsze miejsce gdzie można nabyć papierosy. Choć na Florydzie i w USA są miejsca/sklepy przy stacjach benzynowych, gdzie czasami można kupić taniej papierosy.

Ceny papierosów w różnych stanach USA

W Nowym Jorku papierosy na Manhattanie są w cenach od 15 do 19 dolarów za paczkę np. Cameli. A ostatnio przejeżdżaliśmy przez stan Georgia i na stacji benzynowej w małej miejscowości, Marlboro Light Menthol były dostępne w cenie 4,20$ za paczkę.

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?