Odwiedź nas w maju na Florydzie i dlaczego należy tu inwestować

Miami lotnisko

Floryda najbardziej pożądana w USA

Witajcie drodzy Inwestorzy i Czytelnicy naszej strony internetowej, poświęconej całkowicie nieruchomościom na Florydzie i inwestowaniu w USA

Jako międzynarodowa agentka nieruchomości, chciałbym podzielić się z Wami moimi doświadczeniami związanymi z poszukiwaniem nieruchomości na Florydzie w maju. Floryda jest jednym z najbardziej pożądanych miejsc do życia i inwestowania ze względu na swój klimat, piękne plaże i bogatą kulturę.
Ale jakie są najważniejsze rzeczy, na które należy zwrócić uwagę podczas poszukiwania nieruchomości na Florydzie?

Największy rynek nieruchomości w USA

Przede wszystkim, należy pamiętać, że Floryda jest jednym z największych rynków nieruchomości w Stanach Zjednoczonych. To oznacza, że konkurencja na rynku jest wysoka, a ceny nieruchomości mogą być znacznie wyższe niż w innych częściach kraju. Jednakże, to również oznacza, że Floryda oferuje niezwykle szeroką gamę nieruchomości, które spełnią wymagania każdego inwestora. Na pewno porównywałeś wiele krajów do inwestycji zanim trafiliście do nas? Prawda?

Miami Beach
Miami Beach

Polska, Hiszpania, Egipt i Bułgaria

Docierają do nas klienci z Polski, którzy już posiadają po kilka nieruchomości (lub kilkanaście) w Polsce, parę domów w Hiszpanii, w Portugalii, albo portfolio mieszkań w Egipcie, czy apartamenty wakacyjne w Bułgarii. Są też tacy, co posiadają portfolio mieszkań w Wielkiej Brytanii i właściciele apartamentów w Dubaju.

Coraz więcej naszych rodaków inwestuje na zagranicznych rynkach nieruchomości. Ale Ameryka to większe wyzwanie, zupełnie “inny klimat” i ….. większe dochody. To jest najważniejsze. Większy cash flow z Twojej zagranicznej inwestycji. Większy potencjał i inwestycja w dolarach amerykańskich. Ciągle “reserve currency” na świecie.

Lokalizacja na Florydzie to podstawa

Jednym z kluczowych czynników, które warto rozważyć przy poszukiwaniu nieruchomości na Florydzie, jest lokalizacja. Floryda oferuje wiele pięknych miast i okolic, w tym Miami, Orlando, Tampa i wiele innych. Każde z tych miast ma swoje unikalne cechy i oferuje różne atrakcje, co czyni je idealnymi dla różnych grup ludzi. Jeśli interesują Cię przykładowo restauracje i sklepy, to Miami i Tampa mogą być dobrymi opcjami, natomiast jeśli szukasz rozrywki dla całej rodziny, to Orlando jest idealnym miejscem.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest budżet. Należy ustalić ile jesteśmy w stanie wydać na nieruchomość i w jaki sposób finansujemy swoją inwestycję. Na Florydzie możemy znaleźć zarówno drogie nieruchomości, jak i te tańsze, w zależności od naszych wymagań i potrzeb.

Następną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest rodzaj nieruchomości. Czy szukamy domu jednorodzinnego, mieszkania, domu wakacyjnego, czy może budynku komercyjnego? Każdy rodzaj nieruchomości ma swoje plusy i minusy, więc warto zastanowić się, który z nich będzie dla nas najlepszy.

W Stanach Zjednoczonych umawiamy się z jednym agentem nieruchomości lub z jedną agencją – nie z 3 na raz!

Pisaliśmy już o tym kilkakrotnie na naszych stronach i na naszym Facebooku.

Miami widok
Miami widok na zatokę

Jeśli chodzi o sam proces poszukiwania nieruchomości, to warto skorzystać z usług profesjonalnego agenta nieruchomości. Agent będzie miał dostęp do najnowszych ofert na rynku, co pozwoli nam na znalezienie najlepszej oferty w krótkim czasie. Ponadto, agent pomoże nam w negocjacji cen i warunków umowy, co pozwoli nam oszczędzić czas i pieniądze. Profesjonalny agent nieruchomości będzie miał również szeroką wiedzę na temat lokalnego rynku nieruchomości i będzie mógł odpowiedzieć na nasze pytania związane z procesem zakupu nieruchomości na Florydzie.

Zawsze bierz inspekcję

Innym ważnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest stan nieruchomości. Przed zakupem nieruchomości, warto dokładnie sprawdzić jej stan techniczny, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w przyszłości. Zwykle przeprowadza się inspekcję nieruchomości, która może wykazać ewentualne problemy, takie jak uszkodzenia instalacji, dachów, czy ścian. Nie martwcie się – pomożemy Wam w tym i wyślemy solidną firmę która robi takie inspekcje codziennie.

Warto wziąć prawnika

Poza tym, warto też pamiętać o wymogach prawnych związanych z zakupem nieruchomości na Florydzie. Na Florydzie obowiązują specyficzne przepisy dotyczące zakupu nieruchomości, które różnią się od innych stanów w USA. Dlatego też, warto zatrudnić prawnika, który pomoże nam zrozumieć te przepisy i będzie mógł pomóc w procesie zakupu nieruchomości. W tym także pomagamy naszym klientom z Polski. Zarekomendujemy najlepszego, polskojęzycznego prawnika na południowo wschodniej Florydzie.

Rezerwuj lot do Miami jeszcze w maju 2023 i umawiaj się z nami

Zadzwoni umów się z nami! Czekamy na Wasze telefony! Albo napisz na maila. Podsumowując, poszukiwanie nieruchomości na Florydzie w maju może być wyzwaniem, ale także ciekawą przygodą. Należy pamiętać o wielu aspektach, takich jak lokalizacja, budżet, rodzaj nieruchomości, stan nieruchomości oraz wymagania prawne.

Miami Fisher island
Miami Fisher island

Profesjonalny agent nieruchomości i prawnik mogą pomóc nam w procesie poszukiwania i zakupu nieruchomości na Florydzie. Warto poświęcić trochę czasu na dokładne zaplanowanie i przemyślenie swoich wymagań, aby znaleźć nieruchomość, która spełni nasze oczekiwania i będzie idealnym miejscem do życia lub inwestycji.

Koniecznie zobacz: nasza nowa strona internetowa z ofertami MLS. Czyli oferty na żywo, które pojawiają się na rynku na Florydzie. Nie trzeba korzystać z Zillow czy Realtora. Te same oferty znajdziesz u nas na stronie. Coś Ci się spodoba na stronie? Tylko zarejestruj się i wyślij formularz. Odpowiemy Ci w ciągu paru godzin.

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?